W centrum Łodzi wybucha bomba. Podczas akcji komisarz Bromski w ostatniej chwili ratuje życie owczarka alzackiego Alexa. Okazuje się, że jego dotychczasowy opiekun zginął. Policji udaje się schwytać zamachowca, który trafia do szpitala. Mężczyzna niedługo później zostaje w tajemniczych okolicznościach zamordowany. Komisarz rozpoczyna śledztwo. Trop prowadzi go do właścicieli firmy budowlanej, przebiegłego Lewandowskiego i niepełnosprawnej bogatej wdowy. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu Alex.
Więzień Marek Kotys jest przewożony do innej placówki. Jego konwój zostaje zaatakowany w centrum Łodzi przez parę przestępców. Bandytom nie udaje się jednak odbić skazańca. Niedługo później zamachowiec zamyka się w szkole baletowej i bierze na zakładniczki kilkanaście młodych uczennic i nauczycielkę. Wśród nich jest także córka prokuratora. Mężczyzna żąda uwolnienia Kotysa, który okazuje się jego synem. Grozi, że w innym przypadku wysadzi się wraz z przetrzymywanymi kobietami. Komisarz Bromski i Alex ruszają z akcją ratunkową. Muszą działać bardzo ostrożnie.
W centrum Łodzi dochodzi do wybuchu w firmowym sklepie znanego producenta pluszowych zabawek. Ładunek został umieszczony w jednym z misiów. Komisarz Marek Bromski rozmawia z Majewską, właścicielką fabryki produkującej misie oraz jej asystentem. Nie mają pomysłu, kto mógł podłożyć ładunek. Śledztwo prowadzi do gangu szantażującego łódzkich sklepikarzy. Bromski aresztuje ich szefa. Kiedy wydaje się, że sprawa jest rozwiązana, dochodzi do drugiej eksplozji w kolejnym sklepie z misiami Majewskiej. Tym razem ranna zostaje młoda kobieta. Bromski obawia się, że drugi zamach może oznaczać początek krwawej serii. Nie można wykluczyć działania unabombera. Na miejscu zdarzenia komisarz Bromski zwraca uwagę na nerwowe zachowanie jednego z gapiów. Kiedy chce z nim porozmawiać, mężczyzna rzuca się do ucieczki. Bromski i Alex zatrzymują podejrzanego. To były pracownik fabryki pluszaków. Wysyłał właścicielce anonimy z groźbami. Chciał się zemścić na Majewskiej za to, że go zwolniła. Twierdzi, że nie ma nic wspólnego z eksplozjami. Na jaw wychodzą nowe fakty. Asystent Majewskiej był w każdym ze sklepów w dniu eksplozji. Czy to on podłożył ładunki w misiach? Komisarz i pies jadą do fabryki. Znajdują asystenta w hali produkcyjnej - jest związany, przy nim widać ładunek wybuchowy. Bromski ratuje asystenta i zapobiega eksplozji w fabryce. Okazuje się, że za wybuchami stali asystent i Majewska. Majewska chciała zniszczyć swoją fabrykę dla milionów z ubezpieczenia. Eksplozje w sklepach miały zmylić policję i odsunąć od niej podejrzenia. Na końcu chciała się pozbyć wspólnika, żeby nie dzielić się z nim pieniędzmi.
Na jadący w centrum Łodzi samochód więzienny napadają dwaj przestępcy, próbując odbić przewożonego nim więźnia, Marka Kotysa. Akcja bandytów nie udaje się i więzień trafia bezpiecznie do więzienia. Wkrótce jednak w szkole baletowej zostanie wziętych jako zakładniczki kilkanaście młodziutkich uczennic i nauczycielka. Wśród nich jest córka prokuratora. Okazuje się, że grożący bombą szantażysta, żąda uwolnienia z więzienia swojego syna, młodego przestępcy, którego wcześniej bezskutecznie próbował uwolnić z konwoju. Komisarz Bromski i Alex muszą być bardzo ostrożni. Dzięki zręczności psa udaje się bezpiecznie obezwładnić szantażystę i uwolnić zakładniczki.
Robotnicy podczas prac w kanałach odkrywają części ludzkiego ciała. Policja rozpoczyna ustalanie tożsamości. Po szczegółowym badaniu okazuje się, że należą one do znanego z napadów na banki przestępcy. Bromski zaczyna łączyć tę sprawę z kradzieżą z Lider Banku sprzed miesiąca. Skradziono wówczas dużą sumę pieniędzy, a nie udało się nigdy zatrzymać żadnych podejrzanych. Komisarz razem z Alexem postanawiają bliżej przyjrzeć się pracownikom banku. Trop prowadzi ich do Marty, samotnej kasjerki po rozwodzie.
Komisarz Bromski i Alex rozpoczynają śledztwo w sprawie śmierci właściciel rodzinnej restauracji, Roman Chowaniec. Sekcja zwłok wykazuje jednak, że przyczyny śmierci nie były naturalne. Wkrótce zamordowana zostaje także bratowa mężczyzny.
Po powrocie do domu Marta Lipska odkrywa zwłoki Uli Bednarz, która pracowała u niej jako pomoc domowa. Kobieta tłumaczy, że ostatnią noc spędziła u sąsiadów, z którymi oglądała mecz. Bromski dowiaduje się, że zamordowana niedawno pokłóciła się z narzeczonym, który jej groził. Marta podejrzewa, że kobieta wolała spędzić noc w ich domu, aby czuć się bezpieczniej. Komisarz postanawia porozmawiać z podejrzanym mężczyzną. W tym celu odwiedza sklep z motocyklami, w którym on pracuje. Tymczasem z Londynu wraca mąż Marty, Rafał. Podkomisarz Lucyna Szmidt sprawdza nagrania z miejskiego monitoringu i odkrywa, że w kamienicy był niezidentyfikowany mężczyzna. Udaje się ustalić numery rejestracyjne jego samochodu. Policjanci jadą do jego mieszkania i odkrywają, że i jego ktoś zamordował. Niedługo później aspirant Puchała ustala, że Lipski ma poważne problemy finansowe.
W parku zostają odnalezione zwłoki dwunastoletniej uczennicy szkoły muzycznej. Gdy znika kolejna dziewczynka, Bromski, Lucyna i Puchała rozpoczynają śledztwo. Ślad prowadzi do domu profesora gry na fortepianie. Policjanci dokonują w nim zaskakującego odkrycia.
Nieznany sprawca zabija na cmentarzu jednego z kamieniarzy. Aleksandra Rajska odkrywa, że morderca zabrał z jej rodzinnego grobowca tajemniczy przedmiot. Bromski prowadzi śledztwo i odkrywa, że zabójca chce też pozbyć się Aleksandry.
W tajemniczych okolicznościach znika ze swojego mieszkania Barbara Odorowska. Wkrótce giną kolejne kobiety. Bromski i Alex zaczynają prowadzić śledztwo.
W łódzkim parku zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Podejrzenia padają na bezdomnego, który kręcił się w okolicy. Jednak Bromski nie wierzy, że mężczyzna mógł zabić. Wkrótce wpada na trop lekarza cieszącego się dużym uznaniem. Z pomocą Alexa śledztwo zostaje zakończone.
W podmiejskiej willi grupa znajomych urządza spotkania erotyczne. Pewnego dnia Piotr trafia do szpitala i dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Zdesperowany postanawia zemścić się na wszystkich znajomych. Gdy giną dwie osoby, Bromski i Alex rozpoczynają poszukiwania zabójcy.
Bromski aresztuje mordercę właściciela nocnego klubu. Wkrótce ktoś porywa Alexa. Funkcjonariusz otrzymuje ultimatum, jeśli chce, aby pies przeżył to musi wypuścić zatrzymanego przestępcę i wycofać oskarżenie.
Przypadkowy świadek znajduje w parku umierającą dziewczynę, która przed śmiercią powtarza dwa razy słowo: ona. Ofiara nie ma przy sobie dokumentów. Klucz do szafki i znalezione na ciele kobiety ślady farby prowadzą Orlicza do jednej ze szkół plastycznych. W jednej z pracowni Alex znajduje szafkę ofiary.
Magdę Kulisz odwiedza jej były narzeczony Olaf, który właśnie został zwolniony z więzienia. Kiedy orientuje się, że kobieta wyszła za mąż i ma dziecko, grozi, że policzy się z jej mężem. Wkrótce jedna z mieszkanek kamienicy znajduje na podwórku zwłoki męża Magdy, Marka, konwojenta w jednej z łódzkich firm
Jeden z bezdomnych, koczujących w pobliżu torów kolejowych, nagle umiera. Wygląda, jakby został uduszony, nie ma jednak żadnych śladów zewnętrznej ingerencji. Inwigilacja wśród miejscowych meneli nie daje rezultatu. Dopiero wynik próbki krwi z laboratorium przynosi rozwiązanie – ofiara zatruła się gazem
Horn, znany autor powieści kryminalnych, zostaje znaleziony w swoim mieszkaniu. Okazuje się, że zginął tak jak pierwsza ofiara jego książki – zabity przez helikopter zabawkę. Policjanci zatrzymują męża redaktorki Gandeckiej, która pracowała nad powieściami Horna. Sadzą, że dokonał on zabójstwa z zazdrości.
Anna Wasiak kłóci się z Olafem - kochankiem, który nie chce odejść od żony. W trakcie kłótni mężczyzna ulega wypadkowi. Zdesperowana kobieta wzywa na pomoc męża Adama, który jest lekarzem. Adam stwierdza zgon Olafa...
Podczas odpoczynku w trakcie biegu na nartach od strzału z łuku ginie młoda dziewczyna. Ofiara to studentka medycyny, która razem z koleżanką i kolegami ze studiów wynajmowała wspólnie dom na peryferiach miasta. Poza policjantami własne śledztwo prowadzi też koleżanka ofiary, która odkrywa, że w klinice urody
Sandra próbuje poderwać Daniela, który właśnie pokłócił się ze swoją dziewczyną. Chłopak jest recepcjonistą w hotelu jej ojca. Nie jest nią jednak zainteresowany. Urażona dziewczyna zabija go, a sprawę pomaga jej zatuszować zapatrzony w córkę ojciec. Zajmujący się sprawą policjanci odkrywają jeszcze jeden
Uzależniony od alkoholu ochroniarz Pokorski w trakcie awantury strzela do żony ciężko ją raniąc. Świadkiem strzelaniny jest ich córka. Pokorski, zamroczony alkoholem i przytłoczony tym, co się stało, zamierza zabić dzieci, a później siebie. Dziewczynce udaje się wymknąć z domu i odnaleźć młodszego brata Adasia.
Jacek, bogaty makler giełdowy szykuje się do wyjazdu na stałe do USA. Odwiedza go brat bliźniak, Marek, który poza łudzącym podobieństwem jest jego zaprzeczeniem - nie powiodło mu się w życiu tak jak bratu. Dochodzi między nimi do kłótni i Jacek zostaje zabity. Okazuje się, że Marek z zimną krwią zaplanował zbrodnię. Postanowił podszyć się pod Jacka i przejąć jego majątek.
Na śmietniku zostają znalezione zwłoki policjanta, Janka Mazura, przyjaciela Puchały z dawnych lat. Puchała poprzysięga, że odnajdzie zabójcę kolegi. Okazuje się, że Janek od lat tropił Boyko Kryńskiego, nieuchwytnego złodzieja, który został uznany za zmarłego. Tylko Janek nie wierzył w jego śmierć. Jak się okazuje miał rację. Boyko Kryński wrócił do Polski z Argentyny. Czy tylko po to, żeby obrabować kolejny bank?
Fotografka Czarska, fotografując eksponaty w Muzeum Przyrodniczym, dokonuje niezwykłego odkrycia. W wypreparowanym niedźwiedziu odnajduje skrytkę, a w niej brylanty. Zabiera kilka, resztę ukrywa z powrotem. Kiedy policjanci dostają zgłoszenie o zabójstwie w parku obok muzeum, podejrzenie pada właśnie na Czarską. W komendzie pojawia się Nina Kruk, która ma zastąpić Puchałę w czasie jego pobytu w USA. Jej luzacki sposób bycia i ubierania się drażni Lucynę.
W jednej z łódzkich kamienic dochodzi do zabójstwa. Ofiarą jest młoda kobieta Klara. Kiedy Orlicz z ekipą dokonują oględzin mieszkania, Alex odnajduje na podwórku wystraszonego pieska, którego Klara przygarnęła, wracając do domu...
Orliczowi wpada w oko atrakcyjna kobieta, która jeździ w parku na wrotkach. Ma na imię Ewa i podobnie jak on unika rozmów o swojej pracy. Ich spotkanie kończy się sytuacją intymną. Rano na komendzie okazuje się, że Ewa jest nową policjantką, która zastąpi Lucynę w zespole. Ewa obawia się, że zależności służbowe skomplikują ich uczuciowe relacje. Orlicz przekonuje, że wszystko uda się poukładać. Na spory nie ma czasu, bo w parku odkryto ciała kochanków, którzy zostali zastrzeleni w nocy.
Właściciele galerii sztuki Zygmunt Pelkin i Sebastian Hajewicz oprócz legalnej działalności prowadzą handel antykami pochodzącymi z przemytu. Za kradzioną mumię egipską otrzymują miliony dolarów. Gigantyczny zysk prowadzi Hajewicza do zbrodniczej idei: a gdyby tak udało się samemu spreparować mumie i sprzedać ją jako oryginał bogatemu kolekcjonerowi z Zachodu? Ma nawet odpowiedniego fachowca, który mógłby to zrobić; jest nim bardzo dobry preparator zwierząt. Potrzebne jest tylko odpowiednie ciało. Wybór pada na byłego chłopaka obecnej dziewczyny
W opuszczonej kotłowni zostają znalezione zwłoki Iwony Błasiak, kobieta została uduszona. Gdy w miejskim parku policjanci odnajdują ciało kolejnej kobiety, nie mają wątpliwości, że w Łodzi grasuje seryjny morderca. Wszystkie ofiary są w podobnym wieku, a zabójca pozostawia na miejscu zbrodni symbole, prowadząc z policją swoistą grę. Do zespołu Orlicza dołącza komisarz Marta Grabska, policyjny psycholog, specjalistka od profilowania. Jej pewność siebie od razu powoduje konflikt z Ewą. Jednak to Marta odkrywa modus operandi sprawcy. Trop prowadzi do Łukasza Mielcarza, młodego pomocnika w antykwariacie, którego klientkami były zamordowane kobiety.
Policjanci znajdują zwłoki młodej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Śledztwo prowadzi na trop tajemniczego "Nietzschego", który przygotowuje zabójczy plan zagrażający wielu nastolatkom. "Nietzsche" ma niezwykłą łatwość w manipulowaniu młodymi ludźmi, a skutki mogą się okazać śmiertelne. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym będą potrzebne umiejętności wszystkich policjantów, w tym nowej profilerki Marty. Tymczasem "Nietzsche" jest coraz bliżej zrealizowania swego diabolicznego planu.
Nocą w szpitalu pacjentka znika z łóżka. Odnajduje się w windzie wpółprzytomna i naga. Irena Brodnicka, ordynator oddziału, zamierza przeprowadzić śledztwo i wyciągnąć konsekwencje. Tej samej nocy zostaje znaleziona martwa. Powoli wychodzą na jaw tajemnice renomowanego zespołu lekarzy i pielęgniarek. Okazuje się, że w przeszłości w szpitalu doszło do gwałtu na jednej z pacjentek. Wokół sprawy zawiązała się zmowa milczenia. Czy ofiara zginęła dlatego, że chciała odkryć ten sekret?
Sława, wielkie pieniądze, eleganckie imprezy i rozgłos - to świat, o jakim marzy Bożena Bogusz. Od dziecka chciała być gwiazdą. Nie poszczęściło się jej jednak, być może dlatego, że jej matka Maria nie wierzyła w umiejętności córki. Dzisiaj Bożena próbuje zbliżyć się do środowiska celebrytów. Bywalczyni różnych imprez, spotkań, premier z pasją filmuje wszystkie gwiazdy. Poznajemy ją na jednym z eleganckich wernisaży w Łodzi. Bożena za wszelką cenę usiłuje sfilmować się ze znaną aktorką Margaretą Rozowską. Margareta jest oburzona natarczywością i w złości wytrąca jej kamerę z rąk. Niespodziewanie Bożena uderza aktorkę w głowę butelką szampana. Margareta spada ze schodów.
"Filozof" i jego kumpel Gepard organizują dla wtajemniczonych zakłady, w których stawką jest ludzkie życie. Wykorzystują przy tym zdesperowanych uchodźców z krajów ogarniętych wojną. Wśród publiczności znajduje się Gabi, poderwana wcześniej przez "Filozofa". Widzowie ukrywają swoją tożsamość, zakładając maski. Kiedy ginie jeden z uczestników rosyjskiej ruletki - Ahmed, dziewczyna doznaje szoku, grozi zawiadomieniem policji i ucieka.
Klaudusia przynosi do biura dobrą wiadomość: zespół komisarza Orlicza został wytypowany przez komendanta do nagród finansowych. Ogólna radość, Puchała najchętniej wydałby pieniądze na podróż do Toskanii, ale żona szybko gasi te zapędy. Trzeba zrobić remont mieszkania. Uwagę wszystkich przyciąga komunikat radiowy o tajemniczej śmierci młodej i popularnej piosenkarki, Meli. Gwiazda trafia na stół Leona, który stwierdza otrucie wilczą jagodą. Policja prowadzi intensywne śledztwo. Podejrzanymi są: obecny partner i kompozytor przeboju Meli, Daniel Stawski, ale także były chłopak dziewczyny, aktor teatralny.
Pensjonariusz Domu Seniora, Wacław Smyk wypada z balkonu, ponosząc śmierć na miejscu. Zabójca zostawił na balkonie ślad włókna z roboczej rękawicy. Podejrzenia ekipy Orlicza kierują się początkowo w stronę pensjonariuszy. Smyk był człowiekiem złośliwym i powszechnie nielubianym. Ekspertyza wykazuje jednak, że włókna na balkonie pochodzą z rękawicy syna Smyka, Mariusza. Wacław Smyk przepisał gospodarstwo ogrodnicze na syna w zamian za dożywotnią opiekę. Syn stracił gospodarstwo z powodu uzależnienia od hazardu. Policjanci podejrzewają, że syn zabił ojca, bo nie był w stanie opłacić jego pobytu w zakładzie. Tymczasem do zbrodni przyznaje się pensjonariusz Domu Seniora Sztajner. Na jaw wychodzi tajemnica sprzed lat.
W wyniku tajemniczego wybuchu ginie we własnym domu hodowca gołębi, Jakub Karczyński. Śledztwo prowadzą Puchała, Marta i Alex. Orlicz i Ewa wyjechali do Brazylii, by deportować stamtąd do kraju groźnego gangstera. Alex zwraca uwagę policjantów na jedną z gołębic. Okazuje się, że została wcześniej skradziona i wróciła do gołębnika Karczyńskiego z bombą w plecaczku. Karczyński odkrył, że jego syn Zbyszek wraz z mołdawskim gangsterem Vadimem zorganizowali przemyt narkotyków z Mołdawii do Polski, wykorzystując do tego gołębie pocztowe. Na trop gangstera wpada też policjant Górski, który pracuje pod przykrywką jako diler. Gołębica doprowadza policjantów do kryjówki, a Górski nie zdradzając swojej tożsamości, pomaga Puchale i Marcie w czynnościach śledczych.
W katedrze św. Mateusza w Łodzi trwa niezwykła wystawa. Udostępnione zostały rękopisy barona Hohenfelsa. Baron był podróżnikiem, przyrodnikiem i badaczem tajemnic, a jedną z nich jest receptura specyfiku zapewniającego wieczną młodość. Odnalezieniem tej receptury interesuje się dwóch studentów: Waldek i Jasiek. Tymczasem policja otrzymuje zawiadomienie o znalezieniu w transporcie kawy ciała.
Starszy mężczyzna jest świadkiem zabójstwa kobiety. Morderczyni dusi ofiarę, pakuje ją do samochodu i ucieka. Zamordowana to modelka u progu kariery. Okazuje się, że jej chłopak kilka dni wcześniej popełnił samobójstwo. Główną podejrzaną staje się jego siostra. Górski podejrzewa, że chciała dokonać na modelce zemsty. Tymczasem prawdziwa morderczyni rozpoczyna grę, w której obnaża bezradność śledczych.
Jurek, mężczyzna w średnim wieku spotyka się w knajpie ze znajomym dziennikarzem. Przekazuje mu dokumenty o szajce handlującej kobietami z Ukrainy, prosi o nagłośnienie sprawy w mediach. Przy wyjściu z knajpy zostaje postrzelony. Rana nie jest poważna, jednak mężczyzna traci pamięć. Nie ma przy sobie żadnych dokumentów, telefonu, niczego, co pozwoliłoby ustalić jego tożsamość. Lekarze są bezradni, jednak za namową Górskiego decydują się na dogoterapię z Alexem w roli głównej.
Do ekipy policyjnej dołącza Nina Kruk. Śledczy otrzymują zgłoszenie o wypadku. Znana dziennikarka radiowa potrąciła śmiertelnie kobietę. Leon ustala jednak, że ofiara była już martwa przed wypadkiem.
Babara, córka łódzkiego przedsiębiorcy, zostaje uprowadzona przez trzech zamaskowanych mężczyzn. Podczas ucieczki jedne z nich zostaje postrzelony. Policja podejmuje działania poszukiwawcze. Materiału dowodowego jest mało, a czasu jeszcze mniej. Bandyci żądają okupu. Policja nie wie jednak czy dziewczyna w ogóle jeszcze żyje...
Damian Nizioł, pracuje dorywczo jako pomocnik przy remoncie domu. Jednocześnie próbuje załatwić sobie dodatkową fuchę u sąsiada - bogatego jubilera. Ten jednak zostaje ofiarą napadu i w szpitalu umiera. Podejrzenie pada na Damiana.
W więziennej łaźni zostaje znaleziona Olga Mirecka. Nina nie może w to uwierzyć. Za cztery miesiące Olga miała wyjść na wolność. Nina postanawia zbadać sprawę i z fałszywą tożsamością trafia za kratki. W więzieniu prowadzi prywatne śledztwo. Poznaje przyjaciółkę Olgi, Dorotę, która odsiaduje karę za zabójstwo, choć w rzeczywistości nikogo nie zabiła. Nina postanawia dowieść jej niewinności.
Ekipa budowlana w trakcie robót trafia na zakopane zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że jest to notowany za kradzieże Witold Banaś. Zginął od strzału w serce. Wszystkie tropy prowadzą do napadu rabunkowego sprzed lat. To wtedy dziewczyna Banasia zapewniła mu alibi. Kiedy ginie kolejny uczestnik napadu, policja jest przekonana, że obie te sprawy łączą się ze sobą. Nina, która bada sprawę, angażuje się w bardzo niebezpieczną znajomość.
Bandyci wprowadzają na rynek fałszywe banknoty. Do tego celu wykorzystują kilkunastoletnich chłopców. Kiedy jeden z nich zostaje pobity sprawą zaczyna interesować się policja. Jednemu z chłopców po nieudanej akcji udaje się uciec. Chłopiec poznaje dziewczynkę, Tosię, która bardzo chce mu pomoc. Niestety ona również trafia w ręce bandytów. Na szczęście policji udaje się namierzyć telefon dziewczynki.
Stateczny i zamożny mężczyzna w średnim wieku ma obsesję na punkcie pewnej pisarki. Próbuje ją uprowadzić, ale w wyniku szarpaniny kobieta ginie. Sprawa zostaje nagłośniona w mediach i Wiktor orientuje się, że się pomylił – zginęła przypadkowa kobieta. Postanawia jednak powtórzyć akcję. Górski prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej kobiety. Szybko orientuje się, że to nie ona była celem mordercy. Postanawia go sprowokować.
W tajemniczych okolicznościach zostaje napadnięty wnuk gen. Zaniewskiego, 8-letni Patryk. Nieprzytomny chłopiec trafia do szpitala. Sprawą zajmuje się zespół komisarza Górskiego. Gen. Zaniewski jest bliskim przyjacielem komendanta Mędrzaka.
Małgorzata Kalicka, niespełna trzydziestoletnia sekretarka w dużej firmie deweloperskiej ma romans z dużo od niej starszym, żonatym szefem, Andrzejem Styczyńskim. Kiedy z radością zdradza mu, że jest z nim w ciąży, ten uderza ją tak mocno, że dziewczyna upadając, niefortunnie uderza się w skroń i umiera. Przypadkowo, sekret Styczyńskiego poznaje bezrobotny chłopak Marcin Kosmala, który zaczyna go szantażować, łasząc się na łatwe pieniądze. Nie jest świadomy, z kim zadziera. Styczyński bojąc się ryzyka, popełnia kolejne morderstwo.
Komendant Mędrzak spędza noc w mieszkaniu swojej ukochanej Barbary. Nad ranem znajduje ją martwą. Dla Górskiego śledztwo staje się nie lada wyzwaniem. Nie może wykluczyć swojego szefa z kręgu podejrzanych. Ślady znalezione przy ofierze należą do komendanta, wszystko wskazuje na to, że w mieszkaniu znajdował się tylko Mędrzak i Barbara. Do tego podejrzewał ukochaną o zdradę. Czy zatem szef komendy ją zabił? Górski nie chce w to wierzyć, ale nie ma żadnych dowodów, by przekonać prokuratora, który daje mu dobę na znalezienie zabójcy.
W jednej z mazurskich miejscowości dochodzi do morderstwa. 45-letnia kobieta ginie w swoim domu. Ponieważ znikają także drogocenne przedmioty, nikt nie ma wątpliwości, że zbrodni tej dopuścili się włamywacze. Zbiegiem okoliczności sąsiadką ofiary jest matka komisarza Górskiego, która prosi go o wsparcie śledztwa prowadzonego przez lokalną policję. Górski broni się przed taką prywatą. Nie pomaga mu jednak fakt, iż w tych dniach będzie musiał przyjechać do rodzinnej miejscowości, aby wygłosić prelekcję w tamtejszej szkole policyjnej, do czego wyznaczył go komendant.
Starszy mężczyzna zostaje zastrzelony w swoim samochodzie w centrum Łodzi. Sprawa wygląda na porachunki mafijne. Po przeszukaniu mieszkania ofiary okazuje się, że był on samotnym, dobrze sytuowanym emerytem...
Zamożny biznesmen i miłośnik kultury samurajów zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Puchała odkrywa jednak, że biznesmen został zamordowany. Wkrótce ginie też pokojówka. I nie jest to ostatnia ofiara zabójcy.
W krótkim odstępie czasu ginie trzech mężczyzn. Morderca pozostawia na ich czole charakterystyczny znak. Policja ustala, że wszystkie ofiary mają związek z pewnym klubem piłkarskim. Okazuje się, że rok wcześniej jeden z piłkarzy konkurencyjnego klubu został brutalnie sfaulowany i nie powrócił już do gry.
Podczas sesji fotograficznej umiera piękna 19-letnia modelka. Przyczyną śmierci jest zatrucie arszenikiem, a w zasadzie miksturą zrobioną według starej XVIII-wiecznej receptury, znanej w historii jako „Aqua Tofana”. Kto czyhał na życie dziewczyny?
Marek Bobrowski najpierw zabija z zimną krwią pewnego emeryta w jego mieszkaniu, potem w szkole podstawowej terroryzuje jedną z klas. Policja wraz z antyterrorystami otacza budynek szkoły. Negocjacje z napastnikiem prowadzi Marta.
Kamil, chłopiec dotknięty autyzmem jest świadkiem zabójstwa swojej matki. Matka odkryła finansowe przekręty dyrektora ośrodka terapeutycznego, w którym pracowała i dlatego została zamordowana. Górski i ekipa podejrzewają, że Kamil widział zabójcę, ale chłopiec zamyka się w sobie i milczy. Trafia do ośrodka, gdzie pracuje zabójca jej matki. Nieufność chłopca przełamuje Alex i obaj powoli się zaprzyjaźniają...
W aquaparku wieczorem, po zamknięciu ośrodka, zostaje brutalnie zabita trenerka pływania. Jako jedna z pierwszych przybywa na miejsce Lucyna, która odkrywa, że ofiara to jej kuzynka. Pomimo osobistego bólu Lucyna chce prowadzić śledztwo i dopaść bandytę, ale Nina nie godzi się na to i odsuwa Lucynę od śledztwa - sprawę poprowadzi osobiście razem z Górskim. Wywołuje to konflikt między policjantkami.
W modnej łódzkiej restauracji, przy ul. Piotrkowskiej zostaje zamordowany jej właściciel, wspaniały kucharz i znawca wina w jednej osobie, Andrzej Kubicki. Policja szuka tropów i motywu. Kierunek wyznacza skradzione z miejsca zbrodni, bardzo drogie wino Torregiani. Giną wszystkie butelki z piwniczki Kubickiego.
W centrum miasta snajper ukryty na dachu zabija dwóch mężczyzn i kobietę, która sprzedawała okulary przeciwsłoneczne na placu. Zastrzeleni mężczyźni nie mają przy sobie dokumentów i nie wiadomo, kim są. Z zeznań świadków wynika, że przy kobiecie stał mężczyzna w bluzie. Zarejestrowała go kamera ulicznego monitoringu. Górski rozpoznaje w nim dawnego przyjaciela z policyjnego szkolenia, Dominika.
We własnym domu zostaje zamordowany Bogdan Zięba. Prowadząc śledztwo ekipa Górskiego poznaje motyw zbrodni.
Leon Berger zaprasza Górskiego i Lucynę na koncert wybitnego pianisty Krzysztofa Kuryłło. Po koncercie mają zostać przedstawieni mistrzowi, ale gdy pukają do drzwi garderoby, słyszą strzał. Maestro nie żyje. Na miejscu pojawia się też Gustaw Bielski, policjant świeżo po szkole.
Profesor Antoni Wolski, znany astronom, odkrywca komety, nazwanej jego imieniem, traci wzrok po użyciu kropli do oczu. Podejrzenie początkowo pada na jego żonę. Kobieta wie, że mąż ją zdradza, ma motyw, ale szybko okazuje się, że to ślepy trop. Wolski natomiast domyśla się, kto mu to zrobił i dlaczego. Profesor planuje zemstę.
20-latek ginie podczas swojej imprezy urodzinowej. Jak to możliwe, że żaden z kilkudziesięciu gości nie zauważył zabójcy zadającego śmiertelny cios solenizantowi? A może goście udają, może boją się przyznać, że cokolwiek widzieli?
Podczas nielegalnego wyścigu motorowego ulega śmiertelnemu wypadkowi młody mężczyzna. Policja odkrywa, że w motocyklu ofiary ktoś doprowadził do zablokowania napędu podczas jazdy.
Policjanci znajdują ciało mężczyzny, w jego własnym mieszkaniu. Wszystko wskazuje, że na to, że 40-letni inżynier miewał przygody z narkotykami, ale tym razem przesadził i przedawkował. Sprawa wydaje się dość typowa i nie specjalnie skomplikowana, tym bardziej dziwne i zaskakujące jest nadzwyczajne zainteresowanie góry tym przypadkiem.
Do klubu golfowego przyjeżdża administrator. Planuje zabić prezesa klubu Rejmana, który odkrył jego przekręty finansowe. Administratora uprzedza zamaskowana postać. Pozbawia życia prezesa Rejmana, okładając go kijem golfowym. Następnego dnia w klubie pojawia się ekipa Górskiego. Administrator nie przyznaje się, że był świadkiem zbrodni. Leon w zaciśniętej dłoni ofiary znajduje kolczyk jego córki, Soni.
Podczas nocnej imprezy komisarz Górski poznaje studentkę prawa, Millę. Jej matka, pod koniec lat 90-tych popełniła samobójstwo. Tak przynajmniej orzekła policja. Milli ta sprawa nie daje spokoju, nie wierzy w samobójstwo matki. Zwraca się o pomoc do komisarza Górskiego.
W swoim laboratorium ginie profesor biochemii Adam Konarski. Naukowiec wynalazł remedium na antybiotykooporne bakterie, które po wirusach stały się jednym z kolejnych wielkich problemów współczesnej medycyny. Na miejsce zbrodni przybywa komisarz Górski wraz z Alexem oraz Gutkiem. Poznają wicedyrektora firmy, której właścicielem był profesor Konarski. Przesłuchują żonę ofiary i współpracowników. Dowiadują się, że profesorowi od dłuższego czasu grożono, chcąc zmusić go do zaprzestania prac nad wynalazkiem. A to leżało w interesie wielkiej firmy farmaceutycznej, w której profesor kiedyś pracował. Kolejne tropy okazują się ślepymi zaułkami. Dopiero, kiedy bliski współpracownik profesora zostanie umyślnie potrącony przez samochód, śledztwo wejdzie na właściwy tor. Kto okaże się bezwzględnym zabójcą profesora? I jak policji uda się to udowodnić?
Pracownica banku, Iza Bujnicka, budzi się w hotelowym pokoju z zakrwawionym korkociągiem w ręce. Spotkała się tam z dyrektorem banku Rychterem, z którym miała romans. Dyrektora jednak nie ma w pokoju, kobieta przeczuwa kłopoty. Ciało dyrektora zostaje znalezione w pobliskim lesie z ranami kłutymi w plecach. Leon odkrywa, że zadano je korkociągiem. Bujnicka jednak odrzuca zarzuty i kieruje podejrzenie na swojego byłego chłopaka, który był o nią zazdrosny, a na tę noc nie ma alibi. Kamil Florczak zostaje zatrzymany. Górski i Alex odwiedzają bank. Psa interesuje sala z depozytami. Jak się okazuje kilka tygodni wcześniej bank został obrabowany, skradziono m.in. cenną biżuterię, a gangsterzy postrzelili ochroniarza, który zmarł w noc zabójstwa Rychtera. Czy obie sprawy coś łączy? Rychter miał długi, a w śledztwie o napad mataczył. Górski zaczyna podejrzewać, że to on razem z Bujnicką zaplanowali napad, a śmierć Rychtera jest zemstą za śmierć ochroniarza.
Wiktoria Sadowska zostaje uduszona po przedstawieniu "Otella", w którym grała Desdemonę. Koledzy zeznają, że związek z zabójstwem może mieć fan, który zasypywał ją prezentami. Policjanci odkrywają, że tuż przed śmiercią gwiazda otrzymała przesyłkę, która mogła być zapowiedzią tragedii. Jednocześnie analiza monitoringu z miejsca zbrodni wskazuje, że zabić mogła tajemnicza kobieta w czerwonym płaszczu. Śledztwo się komplikuje, gdy kolejne osoby z otoczenia Wiktorii ukrywają prawdę o feralnym dniu.
Córka znanego autora kryminałów Krystiana Zarzyckiego znajduje ciało młodego asystenta ojca. Policja ustala, że ciało Borysa Banaczyka przeniesiono po jego śmierci, więc miejsce znalezienia zwłok nie jest miejscem zabójstwa. Asystent zginął od uderzenia tępym narzędziem w głowę. Pierwsze tropy wskazują na porachunki między handlarzami narkotyków, bowiem Borys pracując u znanego pisarza, zajmował się też rozprowadzaniem towaru. Szybko okazuje się jednak, że trop narkotykowy jest ślepym zaułkiem. Policja skupia się więc na najbliższym otoczeniu Borysa, czyli rodzinie Zarzyckiego. Krystian Zarzycki ma piękną, dużo młodszą od siebie żonę Lenę i dwoje dorosłych dzieci z poprzedniego małżeństwa: Magdę i Marka. Żadne z nich nie przepadało za Borysem. Czy wśród nich kryje się zabójca asystenta? A może zabójcą okaże się sam autor kryminałów?
Połączone służby policji wypowiadają wojnę królowi łódzkiego narkobiznesu, Gryfowi. Włączony do akcji Alex znajduje w ciężarówce zatrzymanej do kontroli transport narkotyków szmuglowanych z Azji. To kolejny cios wymierzony w Gryfa, który zaczyna podejrzewać, że w jego otoczeniu jest zdrajca. Działaniami policji dowodzi była dziewczyna Górskiego, Zuza. Górski jeszcze nie wie, że gangsterską wtyczką jestjego dawny przyjaciel, który kiedyś odbił mu Zuzę. Prawdziwą tożsamość agenta odkrywa za to Gryf. Raniony serią z automatu Krakus trafia w krytycznym stanie na stół operacyjny. Po zabiegu przebrany za lekarza członek gangu Gryfa próbuje zabić Krakusa. Szpital otaczają wzmocnione siły policji. Ale Gryf nie rezygnuje. Porywa ciężarną żonę doktora, który opiekuje się Krakusem i stawia mu ultimatum. Czy Alex wyczuje śmiertelne niebezpieczeństwo?
Zamordowano adwokata, Stanisława Brodzkiego, i jego żonę. Do zbrodni doszło w domu ofiar, ich niepełnosprawnemu synowi Oliwierowi udało się uciec przed zabójcami. Policja znajduje chłopaka w pobliskim lesie. Oliwier nie jest w stanie zidentyfikować sprawcy. Gosposia Brodzkich kieruje podejrzenia na biologiczną matkę Oliwiera, Sylwię Kiciuk, która była karana za posiadanie narkotyków. Okazuje się, że konkubent Sylwii, Radosław Skoczylas, ma kosztowności, które zniknęły z domu Brodzkich w dniu morderstwa. Sylwia ucieka przed policją.
Komisarz Górski przychodzi z Aleksem do przychodni weterynaryjnej na szczepienie. Sześćdziesięcioletnia Anna, która przyszła z kotem na wizytę, słabnie i umiera. Alex wybiega na ulicę. Dzięki niemu Górski znajduje zaparkowany samochód Anny, na którym ktoś napisał "Jesteś trupem". Policja szybko ustala, że kobieta była nauczycielką w szkole zawodowej. Okazuje się, że autorem napisu na samochodzie jest uczeń, Kamil. Przeprowadzona przez Leona sekcja zwłok wykazuje, że chora na cukrzycę Anna zmarła w wyniku przedawkowania insuliny.
Grupa archeologów z łódzkiego Instytutu Archeologii dokonuje przełomowego odkrycia. Znajduje szczątki dwóch kobiet i dziewczynki sprzed dwóch i pół tysiąca lat. Kobiety zostały pochowane w pełnym uzbrojeniu: z włóczniami, nożami, strzałami oraz uprzężą końską. Znaleziona została również ich biżuteria ze złota. Doktor Maria Stankiewicz, która stoi za tym sukcesem, oznajmia dziennikarzom, że te kobiety były Amazonkami. Jest to o tyle niezwykłe, że do tej pory naukowcy byli przekonani, że Amazonki nie mieszkały na terenach Polski.
Z kasiarzem Magikiem kontaktuje przez internet tajemniczy zleceniodawca, proponując skok. Celem jest sejf w willi. Mimo oporów - bo zleceniodawca nie ujawnia swojej tożsamości - Magik, który niedawno opuścił więzienie, przyjmuje propozycję. Kiedy włamuje się do willi, zastaje pusty sejf, a w sypialni dwa trupy. Ofiary to profesor z Instytutu Biogenetyki i jego asystentka. Alex, który wraz z Górskim i Gutkiem zjawia się na miejscu zbrodni rozpoznaje zapach Magika. Kasiarz próbował naciągać na grę w trzy karty klientów targowiska, na którym Alex robi zakupy. Ekipa Górskiego zakłada, że to Magik jest zabójcą i rozpoczyna poszukiwania. Leon wskazuje nowy trop. Zgon asystentki nastąpił kilka godzin wcześniej i choć znaleziono ją z raną po kuli, przyczyną śmierci był środek obezwładniający. Górski zastanawia się, czy ktoś próbuje wrobić Magika w zabójstwo. Jest adwokatem, starała się o przedterminowe zwolnienie Magika. Oskarżał profesora o kradzież badań, a asystentki nie znosił. Informacja, że kamera miejskiegomonitoringu zarejestrowała motocykl, którym porusza się Magik elektryzuje ekipę. Alex odnajduje pojazd blisko opuszczonych magazynów.
Do komisarza Górskiego zgłasza się wdowa po byłym policjancie, Henryku Zbyszewskim. Zrozpaczona kobieta prosi, aby policja przyjrzała się okolicznościom śmierci jej męża, który po odejściu ze służby został prywatnym detektywem. Policjanci odkrywają, że Zbyszewskiego tuż przed śmiercią odwiedził tajemniczy mężczyzna podający się za jego znajomego. Nikt nie jest w stanie potwierdzić prawdziwej tożsamości tego człowieka. Alex znajduje kryjówkę, w której detektyw ukrył notatki dotyczące samobójstwa pilota prywatnych odrzutowców.
Gutek, który zajmuje się sprawą zaginięcia Klary Lipiec, prosi o pomoc Górskiego i Aleksa. Okazuje się, że Klara miała wiele tajemnic. Spotykała się ze starszym od siebie aktorem, Miłoszem Jurysiem. Sprawa komplikuje się, gdy policjanci odkrywają, że zaginiona dziewczyna bawiła się w klubie "Joy" ze swoją przyjaciółką Kamilą. Trop wiedzie do Norberta Banasika, kierowcy nocnego autobusu. Banasik był skazany za gwałt, niedawno wyszedł z więzienia. Wkrótce następuje kolejny zwrot w śledztwie. Tydzień przed zaginięciem Klary zniknęła Joanna Turczyn.
Zabójstwo na willowym osiedlu. Okazuje się, że ofiarą nie jest właściciel domu, developer Karol Czyż, ale jego przyjaciel Robert Lewicki. W rozmowie on - line Czyż tłumaczy, że od kilku dni przebywa poza granicami Polski. Lewicki u niego pomieszkiwał po kłótni z żoną planował rozwód, kobieta go zdradzała. Tym razem główny ciężar śledztwa spoczywa na barkach Gutka i Alexa. Górski jest w Londynie na szkoleniu, a Marta przez kontuzję uziemiona na komendzie. Gutek czuje się odpowiedzialny nie tylko za rozwiązanie sprawy, ale też za Alexa. Opiekuje się psem pod nieobecność Górskiego. Pierwsze podejrzenie pada na żonę ofiary Aldonę Lewicką. Gutek odkrywa, że kobieta ma romans. Aldona dużo zyskałaby na śmierci męża rozwód z nim pozbawiłby ją środków do życia. Straciłaby też salon z motocyklami, który razem prowadzili. Aldona i jej kochanek mają jednak alibi na czas zabójstwa Lewickiego. Pytanie, czy alibi jest na tyle wiarygodne, żeby oczyścić ich z podejrzeń? Trudne śledztwo to nie jedyna komplikacja z jaką musi się zmierzyć Gutek. Niespodziewanie na komendzie pojawia się aspirant Jagoda Waligóra. Policjantka z Brzezin twierdzi, że ma istotny trop w sprawie zabójstwa Lewickiego. Komendant dołącza ją do zespołu na czas tego śledztwa. Gutek i Jagoda mają pracować razem. Dla Gutka to nie jest dobra wiadomość. Od pierwszego momentu Jagoda go irytuje zbytnią pewnością siebie. Co innego Alex on od razu nawiązuje nić porozumienia z nową koleżanką. Pytanie, jak zakończy się współpraca Gutka i Jagody? Czy będą umieli się dogadać? Czy wręcz przeciwnie pojawienie Jagody utrudni Gutkowi i Alexowi rozwiązanie sprawy zabójstwa Lewickiego?
Ginie właścicielka renomowanej restauracji Kuchnia Rity, Rita Fontana. Kontrowersyjna restauratorka, kobieta prowadząca autorski program kulinarny w telewizji, nie stroniąca od licznych romansów, osierociła 12 - letnią córeczkę i męża. Ciało zostaje znalezione w restauracyjnej kuchni. Na miejsce zbrodni przybywa komisarz Górski z Alexem i ekipą. Początkowo ślady wskazują na włamanie do restauracji, jednak Alex z Gutkiem nie dają się zwieść: ktoś chciał upozorować włamanie, ale odłamki stłuczonego szkła z drzwi restauracji wypadły na zewnątrz, co wskazuje, że ktoś wybił szybę od środka. Śledztwo skupia się początkowo na mężu, ale szybko okazuje się, że ten ma mocne alibi. Tropy wiodą do restauracji i najbliższych współpracowników. Rita nie była osobą łatwą, kilku mężczyzn, z którymi pracowała, z niektórymi miała romanse, żywiło do niej urazę. Który z nich okaże się zabójcą: czy przystojny manager restauracji Borys Kastor? A może obecny partner Rity, znany aktor Eryk Czacki, czy może kucharz Artur, który miał zostać współudziałowcem nowej restauracji, którą Rita planowała otworzyć? Jest wiele tropów i mało dowodów, co stawia policję w trudnej sytuacji. Jak sobie poradzą?Czy Alex i tym razem poradzi sobie z rozwiązaniem kryminalnej zagadki?
Adam Stasiński świętuje z kolegami awans swojej ukochanej drużyny piłkarskiej RKS Łódź - do pierwszej ligi. Imprezę zakłóca pojawienie się pod domem kiboli lokalnego rywala RKS-u - Błękitnych Łódź. Dochodzi do rękoczynów, w trakcie których Adam Stasiński upada na ziemię i umiera. Przybyli na miejsce policjanci próbują ustalić personalia niechcianych gości pod domem Stasińskiego oraz jaki był ich udział w jego śmierci. Dochodzenie utrudnia fakt, że zgodnie z niepisanym prawem grup kibicowskich, zarówno koledzy jak i żona denata, nie chcą współpracować z policją i nie podają żadnych szczegółów zajścia. Komisarz Górski wie, że policyjne dochodzenie musi szybko przynieść rezultaty, w przeciwnym razie może dojść do eskalacji przemocy pomiędzy kibicami obu drużyn. W tym celu policjanci postanawiają dokonać infiltracji środowiska kibolskiego pod przykrywką. Do tego zadania zostają wyznaczeni aspirantka Jagoda Waligóra i komisarz Alex...
Szesnastolatka Maja, skłócona z macochą, wkracza do jej sypialni z pistoletem. Jest przekonana, że macocha wraz z kochankiem chce zrujnować ojca i zabrać ich dom. Padają strzały. Ojciec Mai, Żyliński sugeruje ekipie Górskiego, że żona padła ofiarą włamywacza. Alex odnajduje w szopie nieprzytomną Maję. Połknęła środki nasenne i zostawiła list pożegnalny, w którym przyznała się do zabójstwa. W szpitalu odmawia wyjaśnień. Porównując list i szkolne wypracowania Mai, Marta nabiera podejrzeń, że faktycznym autorem listu jest ktoś inny. Pierwsza żona Żylińskiego zginęła w tajemniczym wypadku, a on zainkasował sporą kwotę z ubezpieczenia. Tym razem również pieniądze z polisy zastrzelonej kobiety wpłynęły na jego konto. Rzekomy kochanek żony Żylińskiego okazuje się fikcją. Romans ma Żyliński i to z najbliższą przyjaciółką córki. Czy wciągnęli Maję w brudną grę? Wskazują na to poszlaki. Górski ma plan, jak zdobyć dowód. Teraz cała nadzieja w Alexie.
W lasku miejskim zostają znalezione zwłoki Anity Dębskiej, wykładowczyni prawa europejskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Kobieta została zaatakowana przez zabójcę w trakcie joggingu. Od początku uwagę policjantów zwraca nietypowy sposób zabójstwa. Anitę znaleziono z przezroczystym plastikowym workiem na głowie, zaklejonym taśmą wokół szyi. Na miejscu zbrodni Jagoda znajduje płatki róży. Policjanci stawiają hipotezę, że zabójca był emocjonalnie związany z ofiarą. W gronie podejrzanych znajduje się studentka, którą Anita wyrzuciła z uczelni za plagiat oraz mężczyzna skazany za gwałt. W dniu zabójstwa był w parku. Komendant angażuje się w śledztwo, chce wesprzeć zespół, ponieważ Marta wyjechała na urlop.
Na łódzkim osiedlu zostają znalezione zwłoki Kingi Kalickiej. Kobieta została zabita strzałem w okoliceklatki piersiowej. Gutek z Jagodą są na miejscu zbrodni rozpoczynają śledztwo. Nie mogą skontaktowaćsię z Wilczakiem. Tymczasem komisarz podczas porannego joggingu zostaje oskarżony przez starszą kobietę o to, że okradłją metodą na wnuczka. Faktycznie jest podobny do mężczyzny z portretu pamięciowego. Wilczak nie ma przy sobie dokumentów. Nikt mu nie wierzy, że jest policjantem. Zostaje zatrzymany przez patrol z komendy rejonowej. Z opałów ratuje go Alex, który sprowadza Gutka. Jagoda ustala, że zastrzelona kobieta pracowała w domu opieki. Wilczak rozpoczyna śledztwo wśród seniorów. Tymczasem okazuje się, że miejski monitoring zarejestrował na miejscu zbrodni brata zamordowanej, Pawła Kalickiego. Kalicki ma kłopoty z narkotykami, zadłużył się u dilera. Diler grozi śmiercią żonie Kalickiego, czy zabił także Kalicką? Podczas zatrzymania dilera Jagoda ratuje życie Gutkowi. Z kolei Iza za
Nina Bandurska, lekarz podologii i współwłaścicielka kliniki podoligicznej umiera w szpitalu w ciągu paru godzin po zasłabnięciu. Siostra Niny, Alina, nie może się z tym pogodzić. Podejrzewa, że śmierć nie nastąpiła naturalnie, ponieważ Nina był zawsze okazem zdrowia. Alina dzwoni do swojegoznajomego, komendanta Stanisława Mędrzaka, by przyjrzał się tej sprawie. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Autopsja wykazuje, że Nina miała we krwi dużą ilość toksycznej kolchicyny, która jest też lekiem na dnę moczanową. Bandurska była jednak zdrowa, nie mogła przedawkować leku, którego w ogóle nie brała. Potwierdzają się podejrzenia, Nina została zamordowana. Początkowo nad sprawą pracują ludzie Mędrzaka, bez udziału komisarza Adama Wilczaka. Komisarz pojechał do Gdańska na grób żony, by uczcić rocznicę jej urodzin. Tymczasem Artur kupuje bilety do kina dla siebie i Jagody, ale zaprasza również Gosię z Gutkiem. Niestety, Gutek z Jagodą wciągnięci w intensywne śledztwo, zapominają o zaproszeniu. Ar
Nieznani sprawcy w maskach zwierząt porywają Olę Rajską po zajęciach dogoterapii. Rodzice dziewczynki niechętnie współpracują z policją. Może postanowili działać na własną rękę i zapłacić okup? Podejrzenia ludzi Wilczaka okazują się słuszne, choć oni sami jeszcze o tym nie wiedzą. Porywacze kontaktują się z rodziną dziecka przez komórkę, którą podrzucili dziadkowi Oli. Jagodzie i Gutkowi rozsypują się dotychczasowe związki. Coraz bardziej zbliżają się do siebie. Czy ich relacja zmieni się w coś głębszego? Ojcu Oli, Rajskiemu udaje się zmylić czujność policjantów. Wymyka się z firmy i wsiada do pikapa. Jedzie zapłacić okup, by odebrać córkę. Ale nie zmylił czujności Alexa, który wskoczył na pakę samochodu. Czy przetrzymywana w domu w lesie Ola zostanie uwolniona? Kiedy czeka na ojca przy pikapie w kryjówce porywaczy dochodzi do kłótni o pieniądze. Okazuje się, że to ojciec dziecka zaaranżował porwanie, by oskubać z kasy bogatego teścia. Serial kryminalny,
W łódzkim parku zostaje znalezione ciało Olgi Talarek, cenionej psychoterapeutki. Jej koleżanki z pracy są w szoku, zwłaszcza że wychodzi na jaw pewien fakt. Zaginęła dokumentacja z wszystkich prowadzonych przez Olgę terapii. Policjanci przesłuchują partnera ofiary, który nie ma wiarygodnego alibi. Jednocześnie z zeznań świadków wynika, że poprzedniego wieczoru, jeden z pacjentów terapeutki czekał na nią przed poradnią - dziwnie się zachowywał, a wcześniej w czasie terapii był agresywny. Okazuje się, że wspomniany pacjent ma założoną przez żonę Niebieską Kartę, do tego od lat boryka się z uzależnieniem od narkotyków. Policjanci odkrywają także, że mężczyzna od dłuższego czasu nie mieszka w swoim domu, trop prowadzi do jednego z łódzkich hoteli. Tymczasem śledztwo się komplikuje, kiedy Alex odkrywa zaginioną dokumentację terapeutki w ogrodzie jej wspólniczki. Gutek i Jagoda postanawiają być ze sobą na próbę, jednak nie chcą ujawniać się ze swoim związkiem w pracy, co okaże się dość skom
W hali przylotów łódzkiego lotniska czeka kobieta. Jej mąż - Andrzej Mielczarek - dzwonił do niej tuż po wylądowaniu samolotu, ale nie wyszedł. Kobieta wszczyna alarm. Mężczyzna zostaje znaleziony martwy w lotniskowej toalecie. Policjanci ustalają, że Mielczarek był w Londynie pośrednikiem "załatwiającym" Polakom dorywcze prace. Rozmawiają z pracownikami lotniska i załogą samolotu. Dowiadują się o incydencie na pokładzie: tuż przed startem do Mielczarka podszedł podpity Janusz Zalewski, wykrzykując, że ten jest mu winien pieniądze. Policjanci odwiedzają Zalewskiego, który jest zaskoczony informacją o śmierci Mielczarka. Podczas przesłuchania tłumaczy, że wyjazd do Anglii był dla niego szansą. Mielczarek załatwiał różne doraźne roboty - na budowach, przy sprzątaniu mieszkań, na "zmywaku". Ale bez skrupułów wykorzystywał ludzi i jako pośrednik brał olbrzymią "działkę" za załatwienie pracy. Wyniki sekcji zwłok wykazują, że w organizmie Mielczarka znaleziono ślady digoxinu - substancji prz
Komisarz Krzysztof Grzywacz z Wydziału Narkotykowego zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Przy sprawie jego zabójstwa współpracuje z Wilczakiem nadkomisarz Tamara Opolska, szefowa wydziału. Jak się okaże, była również partnerką Krzysztofa i bardzo chce dorwać jego zabójcę. Komisarz Grzywacz zajmował się rozpracowywaniem grupy przestępczej Więcława. Wilczak odkrywa, że Kaszub, jego dawny kolega z podwórka, pracuje dla Więcława. Kaszub był informatorem Grzywacza. Czy wystawił komisarza mafii? Okazuje się, że Grzywacz naraził się też swojemu sąsiadowi, który znęca się nad żoną. Grzywacz próbował pomóc kobiecie. Równolegle do śledztwa Wilczak i Gutek planują wieczór kawalerski komendanta. Między Gutkiem i Jagodą dochodzi do kolejnego przełomu - dziewczyna przyznaje, że zakochała się w Gutku. Kulminacją sprawy jest zniknięcie Jagody i nadkomisarz Tamary. Czy Wilczak, Gutek i Alex zdążą je uratować z rąk zabójcy Grzywacza? Wilczak poznaje też nowe szczegóły w sprawie śmierci łódzkie
W lesie pod Łodzią zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny, początkującej aktorki Ady Wrońskiej. Alex prowadzi Wilczaka do miejsca, gdzie zabójca porzucił narzędzie zbrodni, duży nóż kuchenny. Znajduje też przy zwłokach jedną z Bestii królowej, monetę inwestycyjną. Leśniczy, który znalazł ciało, kieruje śledczych do chaty w lesie, należącej do ojca zamordowanej. Wilczak wraz z Martą przesłuchują przebywających tam znajomych Andrzeja Wrońskiego, jego partnerkę i przyjaciół. Okazuje się, że Ada odwiedziła ojca podczas weekendu, a do tragedii doszło, kiedy wracała późnym wieczorem do Łodzi. Kiedy Wilczak pokazuje zebranym narzędzie zbrodni, Andrzej Wroński rozpoznaje je. To jego nóż, którego używał w dniu zabójstwa, przygotowując obiad. Sekcja wykazuje, że ofiara była w ciąży. Policjanci szukają potencjalnego ojca dziecka i chłopaka dziewczyny. Dowiadują się też, że partnerka ojca, Lila, również aktorka, była zazdrosna o utalentowaną aktorsko córkę Andrzeja. Przyjaciółka Ady zdradza im
W pobliżu podmiejskiej drogi znaleziono ciało niezidentyfikowanego, młodego mężczyzny. Wygląda, jakby został potrącony przez samochód, jednak analiza obrażeń przeprowadzona przez Leona wykazuje, że to było zabójstwo. Komisarz Alex doprowadza Wilczaka i Gutka do znajdujących się nieopodal poprzemysłowych nieużytków. Tam policjanci odkrywają ślady krwi oraz białoruski paragon. Udaje się ustalić tożsamość denata. To 32 - letni Stefan Grzywalski, który pracował w Łodzi w przewozie osób. Śledczy próbują odtworzyć ostatnie godziny z życia mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że niedługo przed śmiercią wykonał on kurs aż pod wschodnią granicę. Policjantom udaje się namierzyć kilka białoruskich numerówtelefonów, które w noc zabójstwa logowały się do stacji GSM nieopodal miejsca odkrycia zwłok. Policjanci ruszają śladem kolejnych logowań białoruskich numerów, by rozwiązać tajemnicę śmierci Grzywalskiego. Jagoda i Gutek trzymają się na dystans. Po tym jak Jagoda wyparła się swojego miłosnego wyzn
Prokurator Zarębski zostaje znaleziony martwy w swoim garażu. Rana na skroni i pistolet w ręce wskazują na samobójstwo. Leon nie ma jednak wątpliwości. Ktoś inny oddał śmiertelny strzał. Podczas oględzin miejsca zbrodni Alex odkrył cztery kreski namalowane farbą na ścianie. Jedna jest przekreślona. Czy ma to coś wspólnego z zabójstwem?Wkrótce ekipa Wilczaka zatrzymuje mężczyznę, który niedawno opuścił więzienie. Oskarżany przez Zarębskiego zapowiadał zemstę. Mnożące się poszlaki wskazują na to, że policjanci schwytali sprawcę. Kiedy ekipa Wilczaka zaczyna świętować urodziny Alexa, na komendę dociera wiadomość o kobiecie powieszonej w lesie. To ratowniczka z basenu, Anna Lipska. Na pniu drzewa Alex znów odkrywa kreski. Tym razem przekreślone są już dwie z czterech. Czy to oznacza, że sprawca nadal zamierza zabijać? Policjanci trafiają na ślad związku między zabójstwem w garażu i w lesie. Dzięki temu trafnie typują sprawcę. Ale ten wciąż pozostaje na wolności. Jak ochronić potencjalne of
Na torze kartingowym zostaje znalezione ciało Edwarda Dębickiego (60), zamożnego przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej. Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo, jednak policjanci szybko dochodzą do wniosku, że ktoś aktywnie przyczynił się do śmierci mężczyzny. Okazuje się, że poprzedniego wieczoru na torze odbyła się impreza urodzinowa syna ofiary, w czasie której doszło do kłótni pomiędzy Dębickim a jego wspólnikiem, Mariuszem Wroną. Jej pokłosiem stało się zwolnienie z pracy jednego z pracowników toru. Kiedy wychodzi na jaw, że ten ukrywa się przed policją, staje się głównym podejrzanym w sprawie. Tymczasem śledztwo komplikuje się, kiedy policjanci dowiadują się, że Mariusza Wronę i byłą żoną Dębickiego łączy pewna tajemnica - świadczą o tym znalezione przez Gutka maile od prywatnego detektywa. Ponadto Alex odkrywa, że z domu ofiary zginęła kasetka z kosztownościami. Nowa komendant, Bogna Bugaj, rozpoczyna zapowiadaną ewaluację podległych jej policjantów. Na pierwszy ogieńidzie, j
We własnym łóżku umiera bogaty biznesmen, Andrzej Boruta, który przechodził właśnie rekonwalescencję po udarze. Jednak rodzina wzywa policję, ponieważ w noc śmierci Boruty dokonano włamania i kradzieży gotówki. Ekipa Wilczaka zabezpiecza ślady, przesłuchuje świadków, czekając na wyniki autopsji, by dowiedzieć się, czy biznesmen zmarł śmiercią naturalną
Zostaje zamordowana Sylwia Wojtal - właścicielka apteki. Alex i komisarz Wilczak pracują w parze z komendantką Bogną. Pierwszym podejrzanym jest były pracownik apteki Paweł Juraszek. Mężczyzna został zwolniony dyscyplinarnie za wykradanie relanium. Alex doprowadza Wilczaka i Bognę do podejrzanego. Bogna jest w trakcie testowania wydajności zespołu. Nadkomisarz Marta podejrzewa, że nowa szefowa szykuje im jakąś niespodziankę.
Autorka kryminalnego bloga, Pola, próbuje zainteresować Gutka zabójstwem Olgi Chojnackiej. Morderca, były chłopak Chojnackiej – Jakub, został schwytany i osądzony. Wydaje się, że ekipa Wilczaka nie ma tu nic do roboty. Kiedy jednak dochodzi do morderstwa Fąfla, świadka, który pogrążył zeznaniami Jakuba, policjanci postanawiają przyjrzeć się starej sprawie.
Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem wisi widmo przeniesienia do wydziału dochodzeniowego. Marta próbuje rozmawiać z Bogną o cofnięciu decyzji. Bogna zaczyna się wahać. Ma wątpliwości, czy dobrze zrobiła, nalegając na przeniesienie. Dochodzi do zabójstwa Doroty Obarskiej. Kobieta mieszkała w tej samej kamienicy, co inspektor Bogna Bugaj. Była jej sąsiadką. Ciało zamordowanej znajduje Wanda Pawlik. Do Bogny z wizytą przyjeżdża córka, Tosia. Poprzednim razem nastolatka nabrała mamę, że została porwana. Tym razem Bogna liczy, że córka będzie zachowywała się dojrzale. Policjanci zaczynają śledztwo. Dla Wilczaka i Alexa może to być ostatnie dochodzenie w wydziale zabójstw. Pierwszy tropwiedzie do kuzyna zamordowanej.Finalnie gra będzie się toczyć o życie Tosi, córki inspektor Bogny.
komendant pokazuje Wilczakowi miejsce, w którym chce zbudować letniskowy domek. Spotykają policyjny patrol na budowie, gdzie znaleziono ludzkie szczątki. Znalezione narzędzie zbrodni oraz ślady uderzeń na czaszce wskazują na morderstwo. Przy szczątkach kobiety znaleziono również obrączkę z wygrawerowaną datą ślubu i inicjałami. Policjanci sprawdzają archiwa urzędu stanu cywilnego.Okazuje się też, że dwadzieścia siedem lat temu zgłoszono zaginięcie Anny. Odnajdują adres Cholewiuków. Na miejscu natrafiają na Tomasza - syna Cholewiuków, który prowadzi po ojcu niewielki warsztat samochodowy. Okazuje się, że szczątki przeleżały w ziemi pięć lat. w warsztacie samochodowym znajdują martwego Tomasza. Przyczyną śmierci jest zatrucie spalinami naprawianego samochodu. Wszystko wskazuje na to, że ktoś przyczynił się do jego śmierci. Z biligów połączeń wynika, że Tomasz często kontaktował się z mieszkającym w okolicy, karanym wcześniej Mariuszem Kowalczykiem.
W rozwijającej się firmie kosmetycznej zostaje zamordowana dyrektor finansowa Kobietę z raną z tyłu głowy znajduje w jej biurze asystentka właścicielki firmy, Komisarz Wilczak wraz z Alexem przybywa na miejsce zbrodni.Dzięki pomocy Alexa, Wilczak wpada wkrótce na trop, dyrektora marketingu.
Za sprawą interwencji komendanta Mędrzaka awans Wilczaka zostaje cofnięty. Wilczak z Alexem wracają do akcji, gdy w lesie pod Łodzią zostaje znalezione ciało Mariusza Śliwicza. Mężczyzna poprzedniego dnia wrócił do domu po długim rejsie na statku Casablanca, gdzie pełnił funkcję drugiego oficera.Okazuje się, że denat przed śmiercią próbował rozwikłać zagadkę zatopionego na Morzu Karaibskim skarbu z XVIII wieku. Z podróży przywiózł makietę hiszpańskiego galeonu, która miała być ostatnim elementem do rozwiązania zagadki skarbu. Makieta jednak zniknęła, podobnie jak telefon komórkowy ofiary. Policjanci odkrywają, że tuż przed śmiercią Śliwicz korespondował z kimś za pośrednictwem komunikatora internetowego.Tymczasem śledczy wpadają na trop makiety w jednym z łódzkich antykwariatów. Wiele wskazuje, że za jej zniknięciem stał przybrany syn zamordowanego marynarza, jednak ślad po nim zaginął.
Zamach na biznesmena Podgórskiego stawia ekipę Alexa na nogi. Strzelec chybił, ale życie biznesmena wydaje się zagrożone. W firmie Podgórskiego krąży plotka, że ma romans z pracownicą, Mirecką. Śledztwo w sprawie próby zabójstwa nie jest jedynym problemem policjantów. Alex stracił apetyt, chociaż badania wykluczają chorobę.Podczas sesji Bieńczyka z Alexem role się odwracają. To Bieńczyk szuka u psa pomocy. Wyznaje Alexowi winę. Wcześniej upił się w barze. Sądzi, że powodowany zazdrością o narzeczoną, zlecił zabójstwo Podgórskiego. Zabójca zadzwonił dwa dni później, każąc Bieńczykowi szykować pieniądze. Wkrótce zdruzgotany Bieńczyk powtarza swoje słowa policjantom, bo ofiarą tajemniczego zabójcy pada jego narzeczona, Mirecka. Podgórski wysłał ją do swojej willi po dokumenty. Kiedy otwierała drzwi, eksplodowała bomba. Bieńczyk nie potrafi podać rysopisu mężczyzny z baru. Ma luki w pamięci. Alex z kolei wie coś, o czym nie wiedzą policjanci.
Spacerujący po lesie fotograf znajduje w lesie ciało martwego biegacza. Zauważa uciekającego mężczyznę. Robi zdjęcie. Na miejsce zostaje wezwana ekipa dochodzeniowa. Okazuje się, że przy ciele mężczyzny znaleziono tylko kluczyki do samochodu. Alex natrafia w lesie na porzuconą torebkę z suszem marihuany. Policjanci postanawiają sprawdzić policyjne przypadki związane z marihuaną, jakie miały miejsce w okolicy, w której dokonano morderstwa. Patolog Leon zwraca uwagę na to, że na przegubie mężczyzny znalazł się charakterystyczny odcisk po sportowym zegarku. Policjanci odnajdują porzucony samochód, którego numer rejestracyjne pozwalają na identyfikację ofiary - to mieszkający samotnie Krzysztof Małek. Następnego dnia Gutek i Sochoń odwiedzają firmę, którą prowadził Małek. Na miejscu okazuje się, że spłoszony wizytą policji, prowadzący księgowość, współpracownik Małka próbuje zniszczyć dowody na finansowe przekręty. Mężczyzna zostaje przesłuchany. Podczas przesłuchania okazuje się, że nie m
Podczas wesela ginie panna młoda, Ania Konwicka. Lekarz pogotowia stwierdza otrucie. Na miejsce przybywa policja i wszczyna śledztwo. W trakcie oględzin miejsca zbrodni Alex znajduje złoty gwizdek leżący niedaleko zwłok. Po sekcji zwłok, gdy okazuje się, że Anna została otruta cyjankiem, który przeniknął przez skórę ust, policja orientuje się, że to gwizdek właśnie był narzędziem zbrodni. Po przesłuchaniu świadków policja nawet nie zbliża się do ustalenia motywu tego zabójstwa. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Ania była lubianą, życzliwą osobą i z nikim nie miała żadnych zatargów. Alex, w garderobie gdzie odkryto ciało i złożone były prezenty, znajduje bilecik. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z pudełka, w którym zabójca podłożył gwizdek wśród innych prezentów. Treść bileciku pokazuje, że otruty miał zostać pan młody, Karol Konwicki, a nie jego młoda żona. Śledczy muszą zmienić kierunek śledztwa i skupić się na Karolu Konwickim. Wzywają go na kolejne przesłuchanie z zamiarem poinformowan
Nika, tancerka z klubu go go, zwabia w pułapkę właściciela nocnego klubu. Buras oszukiwał szefa narkotykowego gangu, Suchego, i ten wydał na niego wyrok śmierci. Pomagając Suchemu Nika liczy, że zrealizuje swoje największe marzenie. Kupi mieszkanie, do którego wprowadzi się z przebywającym w Domu Dziecka młodszym bratem. Buras ginie, ale ciężko rani Krejzola, jednego z nasłanych przez Suchego gangsterów. A ten ostrzega Nikę przed Suchym. Stała się teraz niewygodnym świadkiem. Krejzol wyjawia Nice, że rozpoczął grę z CBŚ, starając się o status świadka koronnego. Namawia ją, by też skorzystała z szansy. Nika zabiera z szyi martwego Krejzola pendrajw z informacjami o działalności gangu Suchego. Wkrótce zostają odnalezione zwłoki Burasa i Krejzola. Alex natrafia na kosmetyczny płatek ze śladami szminki. Pozyskane przez ekipę Andrzeja informacje wskazują na to, że w samochodzie Burasa razem z nim była Nika. Szukają jej teraz i policja, i gangsterzy, bo Suchy zorientował się, że Krejzol go z
Na pętli tramwajowej zostaje znalezione ciało Marka Bromeckiego, motorniczego tramwaju linii 17. Okazuje się, że ofiara to były żołnierz, który w zakładzie komunikacji zatrudnił się parę miesięcy wcześniej. Alex znajduje telefon komórkowy denata w pobliskiej studzience kanalizacyjnej. Urządzenie jest zniszczone, komisarz Sochoń podejrzewa jednak, że może stanowić ważną wskazówkę w śledztwie. Tymczasem policyjny technik odkrywa nagranie z monitoringu, z którego wynika, że w trakcie swojego ostatniego kursu Bromecki stanął w obronie pasażerki, którą zaczepiało dwóch agresywnych wyrostków. Pada podejrzenie, że mogli szukać zemsty na motorniczym, kiedy ten zakończył kurs. Policjanci rozpoczynają poszukiwania podejrzanych, jednak w trakcie czynności wychodzą na jaw szczegóły życia osobistego ofiary. Okazuje się, że Marek Bromecki na kilka tygodni przed śmiercią rozstał się w burzliwych okolicznościach ze swoją dziewczyną - Różą Dobrzańską. Czy była dziewczyna ofiary skrywa jakąś tajemnicę?
W szpitalu miejskim, w trakcie nocnego dyżuru zostaje zamordowana Ewa Zerkiewicz, znana neurochirurg. Pierwsze podejrzenia śledczych padają na ortopedę Witolda Łobackiego, przyjaciela ofiary, który w czasie, gdy doszło do zbrodni, odciągnął uwagę ochrony i pozostałych pracowników szpitala. Zrobił koledze po fachu, doktorowi Zielakowi, dziwny kawał. Alex odkrywa, że prawdopodobnym narzędziem zbrodni jest skalpel chirurgiczny. Technicy mają jednak problem z ustaleniem, kto się nim posługiwał, ponieważ został wrzucony do butelki z chlorem. Od męża denatki policjanci dowiadują się, że od pewnego czasu otrzymywała anonimowe pogróżki. Wygląda na to, że mogły być wysyłane przez kogoś, kogo Ewa w przeszłości operowała. Sochoń z Alexem zaczynają przekopywać szpitalne archiwum w poszukiwaniu potencjalnych byłych pacjentów lekarki, którzy mogliby mieć do niej o coś pretensje. Śledztwo się komplikuje, gdy Gutek z Martą odkrywają, że Ewę i Witka łączyło coś więcej niż tylko przyjaźń.
Anna wchodzi do mieszkania sąsiada, profesora łaciny. Antoni Kozioł leży nieprzytomny na podłodze, a ktoś wyskakuje przez okno. Okazuje się, że profesor nie żyje. Alex podejmuje trop, ale ten urywa się na przystanku autobusowym. W domu profesora sąsiadka potwierdza, że lubił podróżować. Dwadzieścia lat temu przeszedł na emeryturę, tutaj zamieszkał dwa lata temu. Nikt go nie odwiedzał. Sochoń i Agata ruszają do biura podróży. Okazuje się, że często jeździł i brał najdroższe wycieczki. Lubił podróżować sam. Płacił zawsze gotówką. Kiedyś powiedziała do niego coś po łacinie, ale on nie zareagował. Gutek odkrywa, że na koncie profesor miał dużo pieniędzy. Sekcja wykazuje, że został uduszony. Leonowi spokoju nie daje jedna sprawa. Według dokumentów ofiara miała prawie dziewięćdziesiąt lat, a wygląda dwadzieścia mniej. Dawny sąsiad profesora nie miał z nim kontaktu od dwóch lat, a kiedyś się przyjaźnili. Profesor był towarzyski, uczynny, wszystkim pomagał, wyjeżdżał tylko na ryby. Sochoń zauw
Sprzedawczyni odnajduje rano w przymierzalni butiku zwłoki koleżanki, która miała popołudniową zmianę. Morderca założył ofierze odrażającą maskę. Marta przed laty prowadziła śledztwo w podobnej sprawie. Wtedy także znaleziono zwłoki dziewczyny w masce. Mordercą okazał się Daniel Bitner, związany z subkulturą inceli. Sprzedawczyni wskazuje policjantom trop. Głowacką prześladował mężczyzna, z którym nie chciała się umówić. Ekipie Sochonia udaje się ustalić jego tożsamość, a Alex dopada stalkera. On jednak ma alibi, a do kręgu podejrzanych trafia Bitner. Po odbyciu połowy kary otrzymał zgodę na przepustki. Był poza więzieniem, kiedy zamordowano Głowacką. Przesłuchiwany przez Martę zachowuje się arogancko i cynicznie odrzuca oskarżenia. Czy zabił po raz drugi? Gutek przeglądający internetowe fora gromadzące inceli, znajduje wpis o zbrodni sprzed lat. Pojawił się tydzień przed morderstwem Głowackiej. Gutek ustala autora wpisu. To Oskar Różycki, który pisze książkę o sprawie Bitnera. Policja
Na poprzemysłowym placu zostaje znalezione ciało Kajetana Walewskiego (20). Obok leży jego motocykl, widać ślady hamowania. Wstępne wnioski techników i Leona są jednak takie, że ktoś próbował upozorować wypadek. Sochoń z Alexem rozpoczynają śledztwo: pierwsze ustalenia wskazują, że chłopak szykował się do bliżej nieokreślonej wyprawy. Jego bliscy jednak nic o niej nie wiedzieli, podobnie jak o dziewczynie, z którą od jakiegoś czasu w tajemnicy się spotykał. Śledczy mają jednak problem z ustaleniem jej tożsamości i miejsca pobytu. Okazuje się również, że Kajetan był w konflikcie z kolegą z pracy, który na wieść o toczącym się śledztwie ucieka przed policjantami. Dzięki analizie billingów ofiary, Gutek trafia na tajemniczego bezdomnego, który, się wydaje, może być kluczową osobą w rozwikłaniu zagadki śmierci Kajetana Walewskiego.
Grzybobranie w okolicach Łodzi. Sochoń rozmawia z komendantem o jego planach związanych z założeniem niewielkiej knajpki. Nagle gdzieś w okolicy słychać strzał. Ruszają do pobliskiej miejscowości. W samotnie stojącym domu znajdują ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Ofiara to Jakubiak - 35 - letni pracownik miejscowego tartaku. Znaleziono też banknoty pochodzące z napadu na bankomat. Dokonana przez Leona sekcja zwłok potwierdza przypuszczenia policjantów. Mężczyzna został zamordowany. Podczas odwiedzin w tartaku, w którym pracował Jakubiak dowiadują się, że dzień przed jego zabójstwem, żona i teściowa właściciela tartaku zatruły się grzybami. Teściowa zmarła, a żona w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Policjanci bezskutecznie próbują skontaktować się z właścicielem tartaku, Cieślikiem. Podczas śledztwa wychodzi na jaw, że znalezione w domu Jakubiaka pieniądze pochodzą z wygranej w nielegalnym kasynie. Zatrzymany zostaje mężczyzna, od którego Jakubiak wygrał pieniądze.
Zostaje zamordowany Jacek Wróbel, bogaty przedsiębiorca z branży nowych technologii. Ktoś podał mu pigułkę gwałtu, skuł ręce z tyłu, kazał wejść do wody. Pierwsze podejrzenia padają na Karola Drabę, wspólnika Jacka. Miał powód - Wróbel chciał się go pozbyć z firmy. Okazuje się jednak, że ma żelazne alibi. Śledczy biorą też pod uwagę żonę Jacka, Kingę, która sporo zyskałaby na śmierci męża, zwłaszcza, że kobieta początkowo kłamie, mówiąc, że była w SPA, kiedy naprawdę spędziła czas w Łodzi, ze swoim kochankiem Tomkiem. Może więc zabił Tomek - kierowca i ochroniarz Jacka, który nie dość, że sypiał z żoną chlebodawcy, to jeszcze czatował w noc zabójstwa pod jego domem, rzekomo, by uzyskać dowody jego niewierności. Śledczy jednak wykluczają i tę wersję. Tymczasem Marta odkrywa, że i Jacek, i Karol mają w swojej przeszłości wstydliwy epizod. Obaj byli zamieszani w sprawę utonięcia młodej dziewczyny na Mazurach. Karol dał alibi Jackowi, zeznając, że kiedy dziewczyna zginęła, był z nim w domu
Na jednym z łódzkich podwórek zostaje znalezione ciało Jacka Majewicza, który pracował jako dostawca w aplikacji do zamawiania jedzenia. Okazuje się, że Jacek był w trudnej sytuacji finansowej - nie był w stanie opłacić pokoju, w którym mieszkał, miał zaległe rachunki za trzy miesiące wstecz. Swoim bliskim obiecywał, że wkrótce finansowo stanie na nogi. Policjanci dowiadują się od współlokatorów Jacka, że niedawno doszło do pełnej gróźb awantury między nim, a właścicielem mieszkania, w którym mieszkał. Mężczyzna nie ma alibi i nie kryje swojej niechęci do denata, ale zapewnia, że nic mu nie zrobił. Tymczasem pojawia się świadek, który twierdzi, że Jacek rozwożąc jedzenie, mógł rozwozić także narkotyki. Aby rozwiązać zagadkę morderstwa, komisarz Sochoń wraz z Alexem mają działać pod przykrywką. Rejestrują się jako dostawcy jedzenia w tej samej aplikacji, w której pracował Jacek Majewicz.
Sąsiadka Bogny, Gabrysia, jest na placu zabaw z dwuletnią córeczką, Sarą. Rozmawia przez telefon z mężem, który zapowiada, że wróci z pracy trochę później. Sara nagle znika. Informacja o zaginięciu dziewczynki pojawia się wszędzie, zostaje uruchomiony Child Alert. Młoda kobieta, Idalia, spotyka się z mężem Gabrysi, Maxem. Kłócą się, Idalia odchodzi wzburzona. Kilka godzin później przypadkowy kierowca znajduje jej ciało na parkingu. Bogna zajmuje się Gabrysią, sąsiadka jest roztrzęsiona. Czy ktoś mógłby źle życzyć rodzinie? Gabrysi przychodzi do głowy tylko jedna osoba, była dziewczyna Maxa, Idalia. U Bogny jest teściowa Gabrysi, zaopiekuje się synową. Okazuje się, że na czas śmierci Idalii alibi nie ma ani Max, ani Gabrysia. Max twierdzi, że Idalia to najłagodniejsza osoba, jaką zna. Podczas sekcji Leon odkrywa liczne siniaki na ciele kobiety. Podejrzewa, że mogła spaść ze schodów albo została zrzucona. Trudno stwierdzić, czy to było morderstwo, ale ktoś ją ukrył na parkingu. Czy za zn
Do Łodzi przyjeżdża prywatny detektyw, Marek Żmuda. To dawny kolega Marty z gdańskiej policji. Ekipa Sochonia przypuszcza, że tych dwoje łączyło coś więcej. Wkrótce Żmuda wpada w kłopoty. Zostaje podejrzany o dwa zabójstwa. Na obrzeżach parku znaleziono martwego Michała Sulika. Do kolejnego zabójstwa dochodzi w pensjonacie. W obu przypadkach narzędziem zbrodni była autostrzykawka ze śmiertelną substancją.
Wraca sprawa zabitej pchnięciem noża dziewczyny, która posługiwała się ukraińskim paszportem na nazwisko Iriny Sawczuk, a jedyną osobą, która może coś o Irinie powiedzieć, jest Zuza Bulska, którą Sochoń i jego zespół zamknęli za zamordowanie Jacka Wróbla. Miała z Iriną kontakt, a potem ukradła jej dokumenty. Niestety, chce rozmawiać tylko z Bogną. Sprawę dostaje Sochoń i jego zespół.
Na tyłach jednego z dużych marketów zostaje znalezione, w sportowym samochodzie, ciało Franka Filipowskiego (26), syna znanego łódzkiego prawnika. Został zastrzelony z bliskiej odległości z pistoletu, w jego samochodzie technicy znajdują także 10 gramów marihuany. Policjanci ustalają, że Franek brał udział poprzedniej nocy w nielegalnych wyścigach samochodowych.
Komisarz Alex ma do rozwiązania sprawę zabójstwa znanej kulinarnej blogerki. Laura Walewska swoimi recenzjami przyczyniła się do plajty restauracji Olafa Kubackiego. Mężczyzna groził jej zemstą. W dniu zabójstwa był widziany w pobliżu Walewskiej. Komisarz Sochoń i reszta zespołu muszą ustalić czy faktycznie Kubacki posunął się do zabójstwa. Alex przy martwej Walewskiej znajduje wydruk z fragmentem tekstu.
Agata i Kasia idą na ściankę wspinaczkową. Kasia przed wejściem do klubu dostaje wiadomość musi zająć się podopiecznym fundacji. Agata wchodzi z koleżanką, Arletą. Agata wspina się, jest w tym świetna. Nagle ktoś spada. To Arleta. Wygląda to na wypadek, ale Agacie sytuacja nie daje spokoju, na końcu liny zabezpieczającej nie było węzła. Ktoś musiał przy nim majstrować. Arleta to spokojna dziewczyna, pracowniczka banku. Podejrzany jest jej narzeczony oraz jego była dziewczyna.
Kasia nie wróciła do domu. Nie odbiera komórki. Gutek czuje, że stało się jej coś złego. Mówi o tym Sochoniowi. Ten obwinia Gutka - wiąże zniknięcie Kasi ze zbiegłym z aresztu groźnym bandytą i zabójcą, Górskim, który groził Gutkowi zemstą.
Podczas pogrzebu 50-letniego mężczyzny, Andrzeja Koconia współwłaściciela zakładu pogrzebowego, jego żona chce spełnić obietnicę złożoną kiedyś mężowi i włożyć mu do trumny pewien przedmiot. Jednak widok po otwarciu trumny, powoduje że kobieta wpada w rozpacz i ogarnia ją lęk... Andrzej zmarł w pracy, z powodu zawału serca. Pogotowie wezwał jego wspólnik i przyjaciel z młodości, Tobiasz. Stwierdzono zgon.
Udało się zorganizować dla komisarza Sochonia wyjazd do Toronto, gdzie ma przejść skomplikowaną operację. Alex bardzo ciężko znosi to rozstanie, stracił apetyt i chęć do zabawy, mimo że cały zespół stara się go jakoś rozweselić. Na ten trudny czas Alex zamieszkał u Kasi. Jednak w pracy, Alex jak zwykle, wykonuje swoje obowiązki. Przed budynkiem komendy pomaga w interwencji komisarzowi Pawłowi Kozerze z Wydziału Narkotykowego. Sprawa, którą prowadził Kozera, okazała się związana z aktualnie prowadzonym śledztwem w Wydziale Zabójstw. Od tego momentu komisarz Kozera współpracuje przy rozwiązaniu sprawy razem z zespołem Wydziału Zabójstw i oczywiście z Alexem. Z tej współpracy bardzo cieszy się Gutek, Paweł Kozera to jego przyjaciel z dawnych lat, to ich pierwsze wspólne dochodzenie... Alex od początku wykazuje zainteresowanie Pawłem Kozerą i chętnie mu towarzyszy. Czy ta sympatia spowoduje jakieś zmiany w życiu ich obu?
W toalecie medycznej biblioteki znalezione zostaje ciało mężczyzny. Okazuje się, że to profesor medycyny postrach studentów Łaniewski. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzają, że śmierć nastąpiła w wyniku uderzenia w głowę tępym narzędziem. Skradzione z portfela Łaniewskiego pieniądz wskazują na rabunkowy motyw morderstwa. Analiza nagrań z monitoringu czytelni pokazuje, że tuż przed śmiercią profesor rozmawiał przez chwilę z młodym mężczyzną Przesmyckim przygotowującym się w bibliotece do poprawkowego egzaminu z anatomii. Podczas przesłuchania Przesmycki wyjawia, że przyszedł do czytelni, ponieważ wiedział, że będzie tam profesor chciał pokazać się, udowodnić, że przygotowywał się do egzaminu. Policjanci analizują przesłuchanie dochodzą do wniosku, że zabicie profesora po to, żeby uniknąć egzaminu jest niewiarygodną motywacją. Bogna dowiaduje się, że kilka lat temu, podczas przeprowadzanej przez Łaniewskiego operacji, umarła pacjentka.
Ochroniarz Jańczyk dokonuje napadu na bank, który ochrania, terroryzując personel bombą w walizce i ucieka z pieniędzmi. Bogna organizuje poszukiwania zbiega, ale wkrótce jej ekipa staje przed jeszcze większym wyzwaniem. Jańczyk rok temu rozwiódł się z żoną i otrzymał prawo do kontaktów z dzieckiem. Synek Piotruś właśnie przebywał pod jego opieką. Ale zniknął.
Instytut Snu to nowatorska jednostka naukowa zajmująca się badaniem specyficznych zaburzeń snu, które mogą być sygnałem ostrzegawczym przed chorobą Parkinsona. Pacjenci cierpiący na te zaburzenia potrafią być bardzo pobudzeni w czasie snu, a nawet agresywni. W jednym z pokoi - laboratoriów, w którym analizie snu poddawani są pacjenci, zostaje znalezione ciało profesora Huberta Skalskiego, założyciela Instytutu. Wszystko wskazuje na to, że został uduszony.
W willi przeznaczonej na sprzedaż zostaje znaleziono ciało młodej dziewczyny. Komisarz Sprawa od samego początku jest niezwykle zawiła. Denatka znaleziona w willi ma podcięte żyły na pierwszy rzut oka wygląda jakby popełniła samobójstwo. Jednak Alex odkrywa dowód na to, że w noc śmierci dziewczyny w willi był ktoś jeszcze. Alex na ogrodzeniu domu znajduje fragment kurtki tajemniczej osoby. Z kolei ślady zabezpieczone na terenie willi upewniają policjantów, że samobójstwo dziewczyny zostało upozorowane.
Młode małżeństwo, które niedawno wprowadziło się do domu na przedmieściach, znajduje ciało mężczyzny niedaleko swojej posesji. Wzywają policję. Mężczyzna trafia na stół Leona. Leon ustala, że mężczyzna został uduszony bardzo cienką linką. Na lince nie ma żadnych śladów. Zgłasza się starszy mężczyzna, który poszukuje syna. Rozpoznaje swego syna, Andrzeja.
Skoro oglądacie to nagranie to znaczy, że nie żyję. Tak zaczyna się filmik, który pewnego dnia dociera na komendę. Jego autorka, znana w Łodzi profesorka chemii, Helena Sojka zawiadamia w nim policjantów, że skoro oglądają nagranie została zabita. Jako sprawców wskazuje swoje dzieci Olafa i Zytę, oraz żonę Olafa, Sonię. Podsuwa śledczym motyw jest bardzo bogata. Policjanci sprawdzają informację okazuje się, że pani Helena faktycznie nie żyje, a jej kremacja nastąpi za kilka godzin. Bogna uważa, że nawet jeśli jest to jakiś żart ze strony profesorki, to i tak warto to sprawdzić.
Wędkarz natrafia na płynące rzeką zwłoki mężczyzny. Ofiarą okazuje się mieszkający w okolicy Marcinkowski. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzają, że mężczyzna, zanim wpadł do wody, został postrzelony z pistoletowego pocisku. Gutek i Kozera rozmawiają z żoną ofiary. Dowiadują się, o zatargu jej męża z sąsiadem Bielskim. Policjanci przyjeżdżają do Bielskiego. Okazuje się, że Bielski jest muzykiem trębaczem, który zakłóca czasem spokój sąsiadom grając na trąbce. Gutek zaczyna podejrzewać, że mężczyzna jest jego ojcem, którego nigdy nie poznał. Po analizie miejsca zdarzenia policjanci dochodzą do wniosku, że mężczyzna musiał został postrzelony, kiedy stał na moście na rzece. W okolicach mostu znajdują łuskę po pistoletowym pocisku. Sprawdzają bazę danych zarejestrowanych właścicieli broni o takim kalibrze. Okazuje się, że jeden z nich mieszka w okolicy. To znany adwokat Staniszewski. Odwiedzają go. Staniszewski pokazuje swoją kolekcję broni.
Mariusz Gawroński zgłasza na komendzie zaginięcie żony Olgi. Gruda bagatelizuje zgłoszenie. Mimo to, Bogna postanawia wysłać na Arturówek Kozerę i Alexa. Wkrótce patrol znajduje na leśnej drodze samochód Gawrońskiej, a w bagażniku jej zwłoki. Przesłuchiwany mąż Gawrońskiej twierdzi, że żona była w przeszłości wplątana w jakąś kryminalną aferę.
W pokoju hotelowym zostaje znalezione ciało Patryka Staweckiego. Według relacji boya hotelowego, była z nim wcześniej w pokoju młoda kobieta, jednak policjanci nie są w stanie ustalić jej personaliów. Nie ma też po niej śladu na hotelowym monitoringu. Na podstawie zeznań świadka powstaje portret pamięciowy kobiety. Komisarz Kozera wraz z Alexem odwiedzają dom ofiary, gdzie spotykają Ewę Wrzosek, partnerkę Staweckiego.
Komisarz Alex, który w poprzednim odcinku został uwięziony w furgonetce wypełnionej skrzyniami z bronią, trafia wraz z niebezpiecznym ładunkiem do magazynu, który jak się okazuje jest siedzibą groźnej grupy zajmującej się handlem bronią. Alex, pomimo heroicznych prób ucieczki, zostaje osaczony i schwytany przez uzbrojonych mężczyzn. Tymczasem komisarz Kozera wraz z Gutkiem rozpaczliwie poszukują swojego czworonożnego przyjaciela. Trop prowadzi do Warszawy, gdzie trafiają pod skrzydła legendarnego inspektora Ireneusza Gancarza. Jego działający pod przykrywką informator przesłał meldunek, który może pomóc w odnalezieniu Alexa. Tymczasem okazuje się, że w podwarszawskim lesie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie został zagryziony przez psa. Informacja przedostaje się do mediów, które łączą ten fakt z zaginięciem Alexa.
W tajemniczych okolicznościach umiera znany zawodnik MMA. Zasłabł podczas treningu i nie udało się go uratować. Okazuje się, że brał niedozwolone środki, nowe na rynku. Policjanci usiłują dotrzeć do źródła i odnaleźć producentów i dealerów. Podejrzany jest trener, którego przyłapują, jak potajemnie wyciąga ze śmietnika ukryte środki.
Kozera i Alex odwiedzają ośrodek szkoleniowy dla psów w Sułkowicach. Zauważają, że jeden z biorących udział w egzaminów psów, nie radzi sobie z prostym węchowym zadaniem. Kozera dowiaduje się też, że ostatnio, w różnych wypadkach zginęły trzy psy wyszkolone do wykrywania przemytu. Okazuje się, że wszystkie pełniły służbę na lotnisku. Odwiedza myśliwego, który omyłkowo zastrzelił jednego ze szkolonych psów. To znany prawnik Borczyk.
Kiedy skłócona z chorym ojcem Sara dowiaduje się, że ojciec zamierza zapisać majątek swojej opiekunce, postanawia go zabić. Pojawia się w jego rezydencji i strzela do śpiącego ojca. Świadkiem zbrodni jest gangster Bogacki, który z ukrycia obserwuje rezydencję. Działa na zlecenie byłego wspólnika ojca Sary. Ma zdobyć dokumenty kompromitujące wspólnika. Bogacki postanawia rozpocząć własną grę i zaszantażować Sarę.
Dochodzi do morderstwa młodej prokuratorki Agnieszki Frątczak. Kobieta się udusiła. Zabójca założył jej na głowę plastikowy worek i okleił go taśmą. Sprawą interesuje się szef prokuratury, Konrad Szymala. Nie ma zaufania do zespołu Kozery. Inspektor Gancarz zdaje sobie sprawę, że Szymala patrzy policjantom na ręce. Czeka na błąd Kozery, żeby odsunąć komisarza i jego ludzi od śledztwa. Gancarz decyduje się poprosić o wsparcie profilerkę Sylwię Lipską. Pytanie czy Kozera i Alex dogadają się z nową koleżanką?