Ola dowiaduje się, że razem z przyrodnim bratem jej ojca, Danielem, odziedziczyła prawa do łódzkiej kamienicy. Nie ma jednak szansy poznać bliżej krewnego, gdyż po pierwszym spotkaniu mężczyzna zostaje znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Analizując sytuację i tryb życia ofiary, Michał i Beata stwierdzają, że było to samobójstwo. Ola jednak nie ma do tego przekonania i prosi ekipę Ultraviolet o zbadanie dogłębnie tej sprawy. Udaje im się ustalić, że Daniela zamordowano, co zmusza policję do wszczęcia śledztwa.
Ola publikuje filmik oczerniający policję, w którym wytyka służbom bezczynność. W efekcie wybucha skandal. Waldemar zakazuje podwładnym kontaktowania się z członkami Ultraviolet. Tymczasem detektywi amatorzy wspierają Olę Serafin w poszukiwaniu dowodów na to, że prawnik prowadzący sprawy reprywatyzacji kamienic na terenie Łodzi jest zamieszany w nielegalne interesy, a współudziałowcem w podejrzanym konsorcjum jest Ilona, bratowa Serafin. Policja wzywa na przesłuchanie Olę i Annę. Obie miały motyw, aby pozbyć się Daniela.
W hotelu pod Łodzią organizowany jest kongres youtuberów. Biorą w nim udział m.in. Dorota i Regin. W nocy zostają znalezione zwłoki jednego z uczestników, Stefka. Mężczyzna znajdował się w samochodzie, w który wjechał pociąg. Na miejscu zdarzenia zjawia się Ola. Policyjne śledztwo prowadzą Kuba i Beata. Oboje wciąż mają zakaz kontaktowania się z członkami Ultraviolet. Tymczasem Serafin ustala, że samobójczą śmierć Stefka upozorowano. Nie udaje się też dotrzeć do zapisu z hotelowego monitoringu - materiał usunięto z serwera. Podejrzanymi o zbrodnię są Marina i Jerzyk, którzy rywalizowali ze Stefkiem.
67-letni Ludwik Kowalczuk, bogaty właściciel łódzkiej fabryki odzieżowej, niespodziewanie umiera tuż po przejściu odmładzającej operacji plastycznej. Klinika, którą wybrał, należy do brata Kuby - Roberta. Perspektywa pozwu o błąd w sztuce i upowszechnienie informacji o śmierci pacjenta mogą mieć fatalne skutki dla firmy. Robert zwraca się do Kuby o pomoc. Uważa, że Kowalczuk tak naprawdę został zamordowany. Sprawą zajmuje się grupa Ultraviolet wspierana przez Annę i Henryka. Sądzą, że podejrzany jest kimś z rodziny ofiary.
W leśnej chacie zostaje zamordowana młoda kobieta, a jej dziecko uprowadzone. Ważnym tropem w sprawie jest broń, której użyto do zabójstwa - stary model pistoletu. Tymczasem mająca problemy z narkotykami Natalia przepada bez śladu. Henryk, jej ojciec, obawia się, że córkę mogła zostać zabita. Ola decyduje się wesprzeć śledztwo Kuby i prosi o pomoc UV. Okazuje się, że kobieta znaleziona w chatce pracowała w klinice zatrudniającej surogatki. Głównym podejrzanym staje się klient agencji, Borowy, słynny ze swoich prawicowych wypowiedzi profesor filozofii.
W łódzkiej szkole filmowej, podczas realizacji studenckiej etiudy, znalezione zostaje ciało Grzegorza, jednego ze studentów. Ofiara zmarła od ciosu nożem. Dochodzenie prowadzą Kuba, Beata i Waldemar. Do śledztwa włącza się również ekipa Ultraviolet. Ola i Piast przeszukują komputer zamordowanego. Dzięki temu dowiadują się, że Grzegorz przygotowywał film dokumentalny o znanym reżyserze Andrzeju Brejdelu. Oskarża w nim twórcę o kradzież pomysłu na film, który otworzył mu drzwi do międzynarodowej kariery.
Agata, żona jednego z piłkarskich kiboli, prosi o pomoc Olę i ekipę UV. Jej mąż Eryk nagle zniknął. W porzuconym samochodzie Serafin znajduje zwłoki zaginionego oraz Rafała, chuligana i kibica przeciwnej drużyny. Policja rozpoczyna śledztwo. Kuba, który w młodości także był kibolem, znał Eryka. Ekipa Ultraviolet ustala, że zamordowani mężczyźni brali udział w ustawianiu meczy. Sprawa może mieć poważne konsekwencje w świecie zwaśnionych kibiców piłki nożnej.
Ola i Adrian wybierają się na przedstawienie słynnej performerki, Moniki. Artystka odgrywa samobójstwo, ale kiedy zażywa tabletki, rzeczywiście umiera. Zarówno jej jedenastoletni syn, jak i agent twierdzą, że nie chciała się zabić. Ola, niezależnie od policji, prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Kuba doradza jej, by spróbowała odkryć, kto zyskał finansowo na śmierci kobiety. Trop prowadzi do Jazona, artysty, który przejawiał obsesję na punkcie Moniki, a teraz sprzedaje jej dzieła. W kręgu podejrzeń UV znalazł się także były mąż ofiary, Miłosz. Z badań toksylogicznych wynika, że trucizną był cyjanek. Anna, chemiczka, wyjaśnia, jak można odkryć, kto miał z nim kontakt. Beata decyduje się zabiegać o prawo adopcji synka zmarłej.
Do Oli zgłasza się Sylwia. Jej przyjaciółka Kamila nagle zniknęła. Dziewczyna pracowała w Izbie Turystycznej jako kierowca rikszy. Sylwia kieruje podejrzenia w stronę męża koleżanki, Roberta. W międzyczasie policja dostaje anonimowy list zawierający informacje, gdzie może znajdować się poszukiwana kobieta. Ola i Henryk z pomocą Piasta odnajdują zwłoki Kamili. Mąż kobiety trafia do aresztu, lecz wkrótce wychodzi na wolność, ponieważ ma alibi. Kolejną osobą, która miała motyw, jest szef zamordowanej. W przeszłości został on przez nią oskarżony o molestowanie.
Podczas rekonstrukcji średniowiecznej bitwy ginie szef komisji badającej nieprawidłowości reprywatyzacji łódzkich kamienic - Dariusz Lewandowski. Śledztwo szybko zostaje przekazane warszawskiemu oddziałowi policji. Ola wiąże tę sprawę z Iloną, którą nadal oskarża o zabójstwo brata. Zespół Ultraviolet ustala, że Dariusz został zamordowany. Postanawiają prześledzić film nagrany podczas imitowanej walki, by ustalić, kto zaatakował i śmiertelnie zranił Lewandowskiego.
Sprawę tajemniczego wypadku Dariusza Lewandowskiego, przewodniczącego komisji reprywatyzacyjnej, przejmuje Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Wychodzi na jaw, że w nielegalne interesy mógł być zamieszany również brat Oli. Dziewczyna wybiera się na posiedzenie komisji, któremu przewodniczy Ilona i publicznie oskarża ją o fałszowanie dokumentów. Tymczasem Piast wchodzi w posiadanie istotnych dokumentów dotyczących reprywatyzacji nieruchomości. Razem z pozostałym członkami Ultraviolet decyduje się umieścić je w internecie. Teraz każdy ma do nich dostęp. Serafin zaczyna grozić niebezpieczeństwo.