Tomek Działowy opowiada o tym, co się w jego życiu zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Jest szczery i otwarty, co bardzo doceniam. Tematy, które się pojawiają, to: youtube, także jutuberzy, pieniądze, terapia, przyszłość Lekko Nie Będzie i wiele innych.
Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon - https://panoptykon.org, która zajmuje się transparentnością i problematyką społeczeństwa nadzorowanego.
Jerzy Afanasjew zajmuje się redukcją szkód w www.sin.org.pl - organizacji, która pomaga osobom używającym substancje psychoaktywne. Używki w Polsce. Karalność za posiadanie. Jakie narkotyki są niebezpieczne? Czy można uniknąć uzależnienia? Jak się zabezpieczyć? Wiem co ćpiem. Jak marihuana wpływa na zdrowie?
Urzędnicy w Brukseli chcą zabrać nam internet. Czy oznacza to koniec Facebooka i YouTube'a? Czy zabiorą nam memy? Koniec piractwa. Dlaczego niektórzy artyści popierają acta 2? Podatek od linków.
Moim gościem jest Kasia Gandor, obecnie youtuberka, kiedyś blogerka i modelka.
Praca w telewizji. Wpadki Orłosia. Wystąpienia publiczne. Jak założyć kanał na youtube. Mucha na nosie Pieńkowskiej. Moja wpadka w Dzień Dobry TVN.
Co dalej z kanałem na YouTube? Gonciarz wyprowadzi się z Japonii? Czym jest GonKon. Ludzie, którzy inspirują Gonciarza. Wpadki i fuckupy. Zarobki youtuberów kiedyś i dziś. Czy Krzysztof lubi swoich widzów? Czy warto zakładać Patronite?
Przemek Staroń jest nauczycielem etyki, filozofii, wykłada na uniwersytecie SWPS. W tym roku został nominowany do nagrody Nauczyciela Roku. Rozmawiam z nim o edukacji w Polsce, perspektywach dla uczniów. Jakich nauczycieli pamiętamy? Co to znaczy być dobrym nauczycielem?
Twórcy Suchara Codziennego opowiadają o poczuciu humoru u Polaków. Co nas bawi? Z czego nie wypada się śmiać? Najlepsze dowcipy. Roast Karola Paciorka. Jak stać się gwiazdą na Instagramie?
Michał Szafrański jest jednym z najpopularniejszych blogerów w Polsce. Pomaga w zarządzaniu budżetem, oraz wyprowadził wiele osób z długów. W swojej najnowszej książce 'Zaufanie czyli waluta przyszłości' opowiada o swojej drodze od pracy na etat po niezależność finansową.
Komu Ania daje FAK OF THE YEAR? Wpływ cukru na ciążę. Jak znaleźć dobrego dietetyka? Najlepsza dieta. Produkty przetworzone. Dieta urozmaicona. Czy light jest zdrowszy? Syrop glukozowo - fruktozowy. Tłuszcz częściowo utwardzony. Co jest gorsze od cukru. Szczepienia a dieta. Fastfood i pizza.
Michał Żebrowski jest aktorem i dyrektorem Teatru 6. Piętro. Szczera rozmowa i wiele tematów: boks, teatr, wiedźmin, Netflix, youtube, życie, Pan Tadeusz, Inside actors studio, Teatr 6 piętro, aktorstwo i wreszcie Polska. Czy polscy aktorzy są gorsi od amerykańskich? No i co Michałowi dał boks?
Justyna Święs i Kuba Karaś, czyli The Dumplings opowiadają o najnowszej płycie "Raj", ale nie tylko. Szczerze o koncertach, wspólnych nagraniach, śpiewaniu z playbacku. Muzyka, wpadki, przyjaźń, fani, fanki i ostre imprezy, zawody miłosne, podryw we Wrocławiu. Co jest ważniejsze: talent, czy ciężka praca?
Długa rozmowa z Radkiem Kotarskim a w niej: pieniądze, wydawnictwo Altenberg, książka, kariera na youtube, nauka, syn Borys, kowbojki, bluzy, zarobki, pieniądze, kwasy z youtubea, lekko stronniczy.
Jak się dogadać? Komunikacja i porozumiewanie się w biznesie oraz w życiu prywatnym. Praca w telewizji, co dalej z TVP. Jak komplementować, prawić komplementy? Umiejętne dyskutowanie. Small-talk. Sukces, motywacja i coaching. Książka Kammela 'Moc w gębie'. Jak poprawić sobie nastrój? Gdzie bywa Warszaffka? Gdzie bywać? Kogo znać?
Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, teatrologiem, autorem wielu publikacji i programów głównie dotyczących kina. Rozmawiamy o kinoterapii, filmach Smarzowskiego, Nolana. Raczek opowiada o filmie, który wyleczył go z choroby, oraz niezwykłych momentach terapeutycznych, które zdarzają się podczas seansów.
Rozmawiam z Kasią o życiu w Tokio, Polonii w USA, o jej rodzinnych stronach (jak się okazało jesteśmy sąsiadami!). Jak wygląda praca w TOFU, czy nadal będzie mieszkać w Japonii, jak to było z pozwoleniem na broń w USA.
Robert Biedroń promuje swoją książkę "Nowy rozdział", która jest niemal zbiorem postulatów. Poza tym rozmawiamy o politykach, młodzieży w polityce, co tak naprawdę zależy od woli polityków no i wcale niemały fragment o ziele, baku baku się pojawia. Moje stanowisko może was zdziwić!
Marcin ABRADAB Marten jest czynny na scenie muzycznej od 1994 roku. Najbardziej znany ze składu Kaliber 44, gdzie współpracował ze swoim bratem Joką, Magikiem i DJ'em Feel-x'em. Abradab pierwszą solową płytę wydał w 2004 i właśnie wraca z nową o tytule "048". Rozmawiamy o przeszłości: Kaliber 44, Paktofonika, stary rap, trueschool, i planach na przyszłość.
Jak poprawić pamięć? Jak szybciej się uczyć? Brain hacking. Suplementacja mózgu. Czym są nootropy? Dieta dla mózgu. Szybkie czytanie. Łatwe zapamiętywanie. Lepsze skupienie. Co wpływa na naszą produktywność? Smart drugs. Bezpieczeństwo stosowania suplementów.
Czesław Mozil wraca z nową płytą 'Kiedyś to były święta', gdzie towarzyszą mu Grajkowie Przyszłości. Opowiada o jej tworzeniu, a także swojej przeszłości, muzyce, dlaczego jest go mniej w mediach.
Dawid Myśliwiec jest twórcą kanału Uwaga! Naukowy Bełkot. Rozmawiamy o różnicy: nauka a pseudonauka. Czy szczepionki szkodzą. Powinniśmy odpalić bombę atomową w atmosferze? Czy od masturbacji psuje się wzrok? Dowody na istnienie Yeti. No dobra, trochę przesadziłem z tym
Iwona Kibil jest dietetykiem, specjalizuje się w dietach przystosowanych dla wegan i wegetarian. Czy wege to znaczy zdrowo? Czy jedzenie mięsa szkodzi? Co suplementować przy diecie wegetariańskiej? Czy Karol jest wegerarianinem?
Mamed Khalidov po ostatniej walce ogłosił zakończenie kariery, teraz szczerze i obszernie o tym opowiada. Poza tym właśnie promuje najnowszy film 'Underdog' o MMA, gdzie gra z Erykiem Lubosem. Rozmawiamy o KSW, sportach walki, byciu mistrzem, oraz o przyszłości Mameda po zakończeniu kariery.
Ilona Łepkowska pisze od lat scenariusze do najpopularniejszych seriali i telenowel, takich jak: Klan, M jak Miłość, Na Dobre i Na Złe, Barwy Szczęścia, Korona Królów. To ona też napisała scenariusze do kultowych filmów: Och Karol (obie części), Kogel-Mogel, którego trzecia część niebawem pojawi się w kinach, Nigdy w życiu!, czy Nie kłam kochanie. Rozmawiamy o polskich gustach serialowych, o tym, co kochają oglądać Polacy. Co to jest telenowela? Czym różni się TVN od TVP?
Maciek Budzich to nie tylko Mediafun - specjalista od mediów, marketingu i reklamy. Ale też aktywny działacz WOŚP. Rozmowę nagraliśmy 18.01. Rozmawiamy o przyszłości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak wróci? Jak się okazało - wrócił. Maciek zna WOŚP od wewnątrz dlatego opowiada o tym, czego normalnie nie widać. Poza tym rozmawiamy o blogerach, youtuberach, przyszłości branży i jej niepewnym statusie.
Jakub Koisz jest filmoznawcą. Kumplem moim. Znawcą popkultury. Potrafi podnieść bardzo dużo kilogramów i oczyścić głowę.
Jakub Górnicki jest twórcą organizacji Outriders. Kim jest dziennikarz? Czy są w Polsce dobrzy dziennikarze? Outriders chce być lepszy niż Onet i zmieniać obraz dziennikarstwa w internecie. Bezpieczeństwo w sieci, algorytmy. Facebook zamienia się w Google Plus.
Kaja Kraska jest autorką kanału Globstory i tylko dla żartu mówię o niej Martyna Wojciechowska 2.0 Podróżniczka albo turystka? Rozwiewamy tę wątpliwość. Eko-podróżowanie jako trend. Gdzie na wakacje? Jak traktuje się słonie w Tajlandii? Jak turyści traktują dzieci w Afryce? Kirgistan jest świetny! Pan Pov i jego dom. Czy podróżowanie bez pieniędzy jest cool. Długa rozmowa o życiu i śmierci na koniec. No i pogapmy się na ludzi!
Łukasz Tomecki przyjechał do mnie z Pragi, gdzie mieszka i skąd gra w pokera. Rozmawialiśmy o samej grze, zarobkach. Ile można zarobić. Dlaczego poker jest nielegalny. Gdzie grać w pokera. Jak kontrolować emocje przy stole. Ile wspólnego ma poker z esportem? Czy AI jest lepsze od człowieka w karty?
Paweł jest od wielu lat piwowarem pracującym w browarze Okocim. Rozmawiamy o historii piwa w Polsce. Wszystko co musisz wiedzieć o piwie. Test piwa. Mity piwne. IPA, APA, lager. Mity o piwie. Praca Pawła w browarze. Co Paweł myśli o piwach bezalkoholowych?
Mateusz Waligóra jest podróżnikiem, którego ostatnia wyprawa stała się bardzo medialna. Sam mówi, że oceniał swoje szanse na przejście Gobi na 20%. Opowiada o doświadczeniu z tym związanym, innych podróżnikach, o swoim wózku, który chciał zniszczyć w pewnym momencie. Mówi też dlaczego podróżuje samotnie.
ZIMNV to zespół Kuby Zimnego. Rozmawiamy o tym jak wygląda start kariery młodego zespołu. Must be the music - tam, występował wcześniejszy skład Kuby - Felix The Baker. Studio nie pomieściło wszystkich, ale udało się pomieścić przy jednym mikrofonie - zdecydowanie potrzebuję większego studia. Po rozmowie panowie wykonali singiel 'Dałbym Ci Wszystko'.
Anna Dymna jest aktorką teatralną i filmową. Od wielu lat pracuje w fundacji Mimo Wszystko, którą założyła w 2003 roku. Jak wygląda praca w fundacji? Czego możemy się nauczyć od osób niepełnosprawnych?
Cveta Dimitrova jest psychoterapeutką w Konteksty. Miejsce Psychoterapii http://konteksty.net i współautorką podcastu Nasze Wewnętrzne Konflikty. Jest słuchaczką Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji. Rozmawiamy o depresji: jakie są jej przyczyny, kto może zachorować na depresję jak leczyć depresję?
Karol Sadaj pracuje w Revolut i rozmawiamy o jego karierze w marketingu firm technologicznych, oraz o mentoringu i nowych start-upach z Polski. Czy to jest szansa na karierę dla kreatywnych osób? Jak stworzyć star-up? Skąd brać pieniądze? Jak znaleźć inwestora?
Piotr Bucki jest nauczycielem komunikacji. Zajmuje się szkoleniami i uczy ludzi rozwiązywania problemów. Bardzo często zadaje pytanie "dlaczego" i stara się znaleźć na nie odpowiedź. Bucki jest jedynym coachem, którego z pełną odpowiedzialnością mogę polecić każdemu. Jego ostatnia książka to '"Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści".
Jak jeździć Ferrari, bez wydawania milionów? Jak najlepiej kupić samochód? Czy leasing, czy może wynajem długoterminowy? Co z przyszłością motoryzacji? Ile kosztuje utrzymanie samochodu? Najlepszy samochód elektryczny? Czy można wynająć Łukasz Domański z Carsmile opowiada o nowatorskim podejściu do motoryzacji.
Kto bierze się za ratowanie Wisły Kraków, na której wszyscy postawili już krzyżyk? Jak budować biznes i wyciągać wnioski z nawet najbardziej beznadziejnych sytuacji? Jak się przełamać i zacząć występować publicznie. Czym jest work-life balance? Co czyta Jarosław Królewski? Pierwszy komputer. Jak kierować swoim życiem? Gdzie iść na studia? Wisła już nie jest na kolanach. Nie chcę zarabiać na Wiśle.
Pioter Jurkowski współtworzy ze swoją żoną kanał 'Gdzie Bądź'. Wrócił niedawno z najzimniejszego miasta na świecie, czyli Jakucka. Podróżował po Rosji koleją transsyberyjską. Jak podróżować po świecie? Czy podróżowanie w ogóle może się znudzić? Eko-podróżowanie. Zwiedzanie Rosji - czy powinno się tam jeździć?
Martin Stankiewicz jest twórcą internetowym głównie znanym z youtube'a. Mówi: "Staram się być śmieszny w tym smutnym świecie."
Rafał Fronia jest himalaistą i właśnie wydał najnowszą książkę 'Rozmowa z górą'.
Maciej Dąbrowski jest twórcą (obecnie głównie internetowym). Pracował w MTV, TVN, TVP i innych stacjach telewizyjnych. Od 2013 tworzy kanał Z DVPY a niebawem będzie miała premierę jego debiutancka płyta 'Pół serio'. Tutaj mógłbym zacząć udawać, że da się w opisie streścić grubo ponad 4 godziny rozmowy, ale nie ma takiej opcji, więc zapraszam do oglądania.
Piotr Rogucki jest liderem zespołu Coma. Rozmawiamy o najnowszej płycie Comy 'Sen o siedmiu szklankach', ale nie tylko.
Paulina Mikuła tworzy kanał 'Mówiąc Inaczej' na YouTube. Chciałbym się barwnie rozpisać o jej osobowości i osiągnięciach, ale ma tak wystrzeloną w kosmos stronę na Wikipedii, że pewnie lepiej jak zajrzycie tam ;) Z resztą ten temat się pojawia, tak samo jak: książka, kanał Mówiąc Inaczej i nowa twarz Pauliny: Paulina Inaczej, także szkolnictwo polskie, język, matury i maturzyści, terapia, związki, plany na przyszłość i zasadnicze pytanie: w co wierzymy? Więc jak zawsze zestaw tematów lekki i lajtowy, zapraszam!
Mary Komasa jest multiinstrumentalistką, piosenkarką mieszkająca na stałe w Berlinie. W 2015 wydała debiutancki album "Mary Komasa" a niebawem ukaże się druga płyta "Disarm". Rozmawiamy o muzyce, ekologii, polityce, prowokacyjności, która bywa upolityczniona. Mary opowiada o jej procesie twórczym i dlaczego nadal chce, żeby jej piosenki są pisane by współgrać z filmami.
Dawid Kwiatkowski jest muzykiem i właśnie wydał swoją piątą płytę pt. "13 grzechów niczyich". Rozmawiamy o jego dotychczasowej karierze, porzucaniu wizerunku "Polskiego Biebera", problemach młodego pokolenia i jego przygodach z fankami.
Karol Okrasa jest szefem kuchni w restauracji 'Platter by Karol Okrasa' tworzył wiele programów kulinarnych dla telewizji. Od lat współpracuje z Lidlem, gdzie miałem okazję być jego gościem w ramach Kuchni Lidla. Karol odpowiedział na zaproszenie w rewanżu do mnie i porozmawialiśmy o jedzeniu, wegetarianizmie, edukacji żywieniowej i różnicach między fine dining a tym, co pokazuje na swoim kanale YouTube.
Ponoć każdemu się wydaje, że jest kierowcą dobrym, albo bardzo dobrym. Zero zaskoczeń na trasie, żadnych wypadków (albo przynajmniej nie z NASZEJ winy). Postanowiłem przetestować swoje zabójcze skille za kółkiem na specjalnym torze do doskonalenia technik jazdy. Po kursie zaś rozmawiałem z Filipem Kaczanowskim, który zajmuje się szkoleniem kierowców.
Mateusz Holak jest muzykiem i grafikiem, stworzył projekty takie jak Kumka Olik, Małe Miasta i Holaki. Od kilku lat tworzy solowo jako HOLAK. Właśnie wydał rodzinną płytę "Niewidzialna droga do domu". Rozmawiamy o początkach kariery, hajpie, rapie, grafice i wielu innych rzeczach.
Yurkosky to jednak z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych postaci na polskiej scenie rapowej. Na kanale opowiada o rapie z bardzo wielu stron: od recenzji, przez szukanie nowej, dobrej muzyki aż po mecze Fify z raperami. Rozmawiamy o polskim rapie, o najpopularniejszych artystach, ich ciężkiej pracy, dojrzałości i kierunku w którym idzie rodzima rap-scena. W rozmowie pojawiają się: Taco Hemingway, Quebonafide, Taconafide, KęKę, Łona, Webber, Molesta, Otsochodzi, Bedoes, Tede, Liroy, Człowiek Warga, Białas, Paluch, Dwa Sławy i wielu innych.
Mestosław z kanału 'Wiem Co Ćpiem", czyli Damian Sobczyk jest czołową postacią ruchu redukcji szkód z zakresu używek i narkotyków. Rozmawiamy o błędnym postrzeganiu przez polskie władze pojęcia 'narkotyk' i zmianach, które dokonały się w ciągu ostatnich kilku lat. Edukacja narkotykowa w Polsce. Co się stało z dopalaczami. Mdma, exctasy, lsd, psylocybina, amfetamina, grzyby, heroina, kokaina, mefedron, ketamina, kodeina - to tylko niektóre narkotyki, o których rozmawiamy.
Lil Masti, czyli Aniela Bogusz opowiada szczerze o swoim wizerunku, Fame MMA i przeszłości. Kim jest naprawdę Aniela Bogusz? Rozmawiamy o Fame MMA, przeszłości, planach na kolejną galę. Czym jest hejt w internecie, czy postaci, które tworzy są pozami i ile mają wspólnego z samą Anielą. Lil masti opowiada o tym ile zmieniła w jej życiu psychoterapia i jak poznała swojego narzeczonego.
Jurek Owsiak opowiada o wyjeździe na Woodstock, pokazuje, że Pol'and'rock to najpiękniejszy festiwal świata. Dziennikarze szukają słoika, ale WOŚP rozmawia z nimi nieustannie. Wojciech Cejrowski robił kontrowersyjny program, ale Owsiak doskonale o tym wie.
Filip Springer jest pisarzem i dziennikarzem. Zmiany klimatu i katastrofa klimatyczna to tematy, które porusza w swoich artykułach. Opowiada nie tylko o tym jak przestał latać samolotem, ale też o usypywaniu plaż nad polskim morzem i wyschniętych rzekach. Rozmawiamy też o jego najnowszej książce 'Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz'
Kinga Rajchel jest psychologiem, który stara się trafiać do młodych lidzi. Młodzi ludzie mają wiele problemów psychicznych i potrzebują osoby z ich pokolenia, która im pomoże.
Wojciech Wilk z PCPM zajmuje się pomocą międzynarodową od wielu lat. Rozmawiamy o uchodźcach w różnych częściach świata. Co, gdyby Polska musiała przyjąć 8 milionów uchodźców z Białorusi? Czym zajmuje się PCPM? Czy przyjmować uchodźców z innych krajów?
Filip Nowobilski jest twórcą kanału 'Duży w maluchu' - rozmawiamy o jego pracy, opowiada mi między innymi, że dzięki jednemu człowiekowi, który go pokierował nie zmarnował swojego życia. Filip opowiada o motywacji, która za nim stoi, o pasji, którą łączy w stu procentach z pasją. Jak zarabia na YouTube, czego nauczył się od swoich gości? Co z maluchem dla Toma Hanksa?
Adam Bodnar jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich od 2015 roku. Czym zajmuje się RPO? Co Bodnar robi na festiwalach muzycznych, takich jak Open'er, czy Pol'and'Rock? Rozmawiamy o studentach prawa, symulacjach rozpraw, dyskusjach politycznych. Czy Adam Bodnar będzie kandydował w wyborach prezydenckich? Bodnar2020? Prawa Ukraińców pracujących w Polsce. Prawa osób LGBT+. Prawa osób transpłciowych.
Tomasz Kot wpadł w ramach promocji filmu (Nie)znajomi, który za chwilę pojawi się w kinach, ale przez niemal 2 godziny rozmawialiśmy o wielu wątkach: między innymi jak to jest być reprezentowanym przez UTA w Hollywood, co z Marvelem, jak zareagował, kiedy dowiedział się, że interesuje się nim Christopher Nolan, no i kiedy zaczną się zdjęcia do filmu 'Nikola', gdzie będzie grał główną rolę.
Miuosh, czyli Miłosz Borycki opowiada o swojej książce "Wszystkie Ulice Bogów", która właśnie ma swoją premierę. Do tego rozmawiamy o polskim rapie, muzyce w ogóle, jego sukcesie artystycznym i komercyjnym. Dlaczego Miuosh nigdy nie przeprowadzi się do Warszawy? Jak wygląda jego życie? Stosunek do rodziny i fanów. Kim jest Miuosh i czy serio nie mamy skrzydeł?
Jakie są sekrety handlarzy samochodów? Piotr Sokoliński prowadzi stronę gdzie udziela porad jak nie dać się zrobić przy zakupie używanego auta. Jaki samochód kupić? Co warto sprawdzić na co zwrócić uwagę. Czy warto kupować samochód zza granicy? Samochody z Niemiec, czy Holandii są bardzo popularne. Czy Niemiec naprawdę płakał jak sprzedawał? Fani czterech kółek rozmawiają.
Michał Zieliński jest dziennikarzem, reporterem i fotoreporterem, który od kilku lat jeździ w miejsca konfliktów zbrojnych. Opowiada o swoich doświadczeniach, dlaczego 'wojna jest zawsze przegrana'. Co widzi reporter wojenny? Jak wygląda wojna? Co zabiera ze sobą fotoreporter na front? Kiedy robić zdjęcie, a kiedy odkładać aparat na bok?
Bartosz Gelner szczerze opowiada o swoich najlepszych rolach, najnowszej w filmie "Legiony", oraz między innymi "Płynące wieżowce", czy "Sala samobójców". Czemu pod prysznicem myślał o roli u Patryka Vegi? Jak przygotoruje się do ról, czego słucha? Rozmawiamy też o pracy w Nowym Teatrze, ale też Teatrze Starym i PWST w Krakowie.
Mery Spolsky jest świeżo po wydaniu singla Bigotka i FAK, które zapowiadają album 'Dekalog Spolsky'. Jako, że wydaje w Kayax, to musieliśmy pośmieszkować trochę z szefowej, czyli samej Kayah. Rozmawiamy o wcześniejszej płycie, Miło było Pana poznać. Wpadce z ubraniem na koncercie, fanach i hejterach. Na końcu Mery wykonkuje akustycznie utwór 'Bigotka'. Opowiada o tym, dlaczego niektóre wywiady kręcą się tylko wokół jej zmarłej mamy.
Właśnie mija ćwierćwiecze najpopularniejszej płyty Maanamu 'Róży' - spotkałem się z Kamilem Sipowiczem, żeby powspominać Korę, zespół i jego dokonania. Rozmawialiśmy o życiu i śmierci Kory, latach świetności, kiedy zespół sprzedawał niewyobrażalne dziś ilości płyt. Rozmawiamy też o różnej maści wspomagaczach artystycznych i jak to mogło wyglądać w Polsce za smutnych czasów komunizmu. Jaki wpływ na muzykę Kory miała kultura wschodu. Pojawia się też wątek programu 'Must Be The Music', gdzie Kora była niemal do śmierci jurorką.
Panowie: AWGS i Skip to duet Miętha, co to właśnie debiutuje w barwach Asfalt Records. Płyta nazywa się Audioportret i mieliśmy okazję porozmawiać o niej właśnie, o mainstreamowej muzyce, Bitaminie, rapie i zgraniu chłopaków przy tworzeniu tego krążka. Jak się wybić i pogodzić swoją wizję z potencjalnym sukcesem komercyjnym? Bardzo dobrze się nam rozmawiało, życzę chłopakom dużo powodzenia. A wspólnie życzymy powodzenia Belmondo.
Rozmawiam z Konstancją o idealnej pracy. Jak znaleźć pracę marzeń? Gdzie szukać pracy? Jak napisać CV? Idealna praca i jak ją znaleźć? Rozmowa o pracę. Jak się przygotować przed rozmową o pracę?
Bisz i Radex to duet, który właśnie wrócił z nową płytą 'Duch oporu'. Rozmawiamy o ich muzyce, singlach Lascaux, czy Pokaż język. Jest też o kryzysie na świecie, procesie twórczym i dogadywaniu się w duecie.
Marcin Sońta pracuje od ponad 10 lat w Radiu ZET i tam z codziennie budzi. Budzi miliony i wstaje za miliony. Jak wygląda praca w radiu? Czy nadal kocha radio? Największe wpadki na antenie. Czy Radio Zet jest lepsze od RMF FM? Czym jest radio dla osób niewidomych? Generalnie dużo śmiechu, uwielbiam Marcina tak samo mocno jak uwielbiam radio - taka prawda i mogę to napisać!
Hades opowiada o swoich tekstach na najnowszej płycie COMBO i robimy unboxing tego wydawnictwa. O czym to płyta, czemu pojawia się na niej Smog? Czemu nie ma żadnych gości na krążku? Co zmieniło się w życiu rapera od kiedy zamieszkał w nowym domu z rodziną. Ile zawdzięcza O.S.T.R.?
Kiedy idziemy do adwokata? Kiedy dzwonimy po prawnika? Gdzie szukać darmowej porady prawnej? Rozmawiam z Jackiem Trelą - prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej o problemach ludzi, które mogą być szybciej i łatwiej rozwiązane jeśli pomoże nam właśnie adwokat. Czemu się go boimy i jak rozpoznać tego, który nam najlepiej pomoże?
Marcin Prokop wpadł do mnie, żeby udzielić szczerego wywiadu przy okazji premiery książki, którą napisał w duecie z Szymonem Hołownią: "Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci". Więc maglujemy nie tylko życie i karierę Marcina, ale też szołbiz: Hołownia, Wellman, Wojewódzki, Miszczak (i cały TVN), Chajzer, Mołek, Kuźniar i inni. Uszy robią się czerwone, Imponderablila obrasta futrem Pudelka. Żartuję. Z Marcinem rozmawia się naprawdę dobrze, tylko trzeba być szybkim i dość pewnym siebie, bo inaczej kończysz owinięty wokół jego (długiego) palca, albo (grubego, jak zakładam) portfela. Polecam bardzo, tak jak Prokop polecał wszystkie marki, z którymi współpracuje :)
Natalia Przybysz proponuje wspólny paciorek na początku. A jako, że nagrała nową płytę 'Jak Malować Ogień' to i o płycie rozmawiamy. Ale naokoło jej krążąc - jest metafizyka, jest joga, modlitwa i religia, szołbiznes z przymrużeniem oka (celowym), wegetarianizm i ekologia. Czy muzycy powstrzymują swoje ego w zespole? Rozmawiamy o piosenkach, między innymi Ciepły wiatr, Ogień, czy Nazywam się Niebo.
Tomek Bagiński opowiada przedpremierowo o pierwszym sezonie Wiedźmina. Jak wyglądały przygotowania, jak duży jest faktycznie balonik hajpu. Henry Cavill chciał wejść w rolę bardzo mocno i nie ograniczał się do 'machania kijem na zielonym tle'. Rozmawiamy o procesie produkcji, przeszkodach, które napotkał Tomasz Bagiński. Sapkowski i jego udział w produkcji serialu.
Piotr Andrusieczko jest dziennikarzem, który od lat zajmuje się relacjonowaniem przebiegu konfliktów na Ukrainie. Został Dziennikarzem Roku 2014 właśnie dzięki zaangażowanym przekOpowiada o tym jak na linię frontu jeszcze jakiś czas temu można było praktycznie dojechać pociągiem ekspresowym z Kijowa. Czy Polacy są lubiani na Ukrainie? Czy plotki o polskich najemnikach walczących po obu stronach konfliktu są prawdziwe? Jak wygląda praca dziennikarza w kraju, który na wschodzie ma czynną linię frontu, a zachodnie miasta są popularnymi celami turystycznymi?
Katarzyna Bonda pisze o miłości w najnowszym kryminale "Miłość leczy rany". Więc nie tylko wątki kryminalne poruszamy w rozmowie, ale też samą miłość, od której przez długi czas uciekała. Więc tak - pojawia się Remigiusz Mróz. Jak pisze Katarzyna Bonda? Dlaczego była zastraszana pisząc ostatnią książkę? Co sprawiło, że zmieniła swój wizerunek? Dlaczego proponuję do obejrzenia film Interstellar? Generalnie jest dużo śmieszków i superfajnie mi się rozmawiało. Dziękuję, pozdrawiam, Wasz Karol.
Kaj Török opowiada o tworzeniu restauracji w sposób odpowiedzialny dla środowiska, testujemy najlepsze wegeburgery! Rozmawiamy o wegeburgerach, które w Max Burgers zaczynają zajmować miejsce burgerów mięsnych. Ile odpadów generuje sieć restauracji i na co się one składają? Jak zrobić idealnego burgera? Czy powinniśmy przestać jeść mięso? To i wiele innych wątków w środku - to moja pierwsza rozmowa w 100% po angielsku, nerwy trochę są :)
Grupa Filmowa Darwin, czyli Marek Hucz i Jan Jurkowski szczerze opowiadają o swojej przeszłości, szkole aktorskiej, książce i przyszłości na YouTube. Co planują w kolejnych latach, jak będzie wyglądał ich ostatni film na YouTube. Jak wygląda współpraca z markami i jak pokonali swój kryzys twórczy? Człowiek uczy się całe życie - pamiętajcie! Czego nie umieją polscy aktorzy i dlaczego właściwie Marek i Jan wolą grać u siebie niż dla kogoś.
Radek Kotarski powrócił i przy winie rozmawiamy o ważnych rzeczach: przyjaźń, pieniądze, Polimaty 2, podcasty. Radek zwolnił tempa w życiu i będzie zmieniał swoje podejście do wydawnictwa oraz pracy na YouTube. Czy to jest szczera rozmowa? Oczywiście, tylko takie są na kanale Imponderabilia!
Najdłuższy wywiad z Red Lipstick Monster i cała prawda. Ewa Grzelakowska-Kostoglu opowiada o swoich początkach, najlepszych i najgorszych decyzjach w swojej karierze. Skąd pomysł na kanał? Czego o Red Lipstick Monster nie wiecie?
Karol, człowiek, który porozmawiał z papieżem. To o mnie. Natomiast mój gość, czyli Piotr Adamczyk właśnie zagrał w farsie pod tytułem Mayday. Gra tam bigamistę, czyli mężczyznę wiodącego podwójne życie u boku dwóch żon (grają je Weronika Książkiewicz i Anna Dereszowska). Rozmawiamy o starych rolach Piotra, oczywiście pojawia się wątek papieski: co Jude Law powiedział o Adamczyku, jak to kiedyś chciał grać papieża, ale nie wyszło.
Ralph Kaminski wydał fenomenalną płytę 'Młodość' i nic dziwnego, że Dawid Podsiadło jest jego wielkim fanem! Rozmawiamy o procesie twórczym, piosenkach, głupich pytaniach zadawanych przez dziennikarzy, blaskach i cieniach koncertów w Polsce. Pojawia się Mery Spolsky w rozmowie. Czy koncerty powinny zawsze być płatne?
Cezary Pazura opowiada anegdoty z planu filmu "Psy 3" i nie tylko. Ci z Was, którzy znają kanał Czarka, to wiedzą, że anegdot ma zawsze całe kieszenie. Czego nauczył się od Lindy? Jakim reżyserem jest Pasikowski? Czy był bifor przed premierą Psów 3? Czy przejmuje się recenzjami filmów, w których gra? Jakich rad udzielił mu Andrzej Wajda? No i tak mógłbym zadawać te pytania w nieskończoność, ale po co? Lepiej posłuchajcie opowieści Wujka Czarka.
Maciej Obara jest jednym z najpopularniejszych polskich jazzmanów. Jego kwartet właśnie wydał drugi album nakładem wytwórni ECM - 'Three Crowns'. Rozmawiamy o jazzie w ogóle, o historii jego saksofonu, o graniu koncertów w różnych częściach świata, słuchamy też muzyki, której niestety puścić Wam na YouTube nie mogę (a szkoda!).
Usiedliśmy z Michałem Oleszczykiem tuż przed Oscarami, żeby skomentować i przemyśleć całą ideę tego wydarzenia. Nasza recenzja 1917, Jokera, czy Irishmana. Czy Martin Scorsese jeszcze kręci dobre filmy? Jeden wątek, którego nie ma? Czy 'Boże Ciało' zdobędzie statuetkę - ten temat zostawiamy w cieniu.
Patrk Vega żałuje, że powstał film "Polityka". Chce sprzedać swoje Lamborghini i kosztowności, żeby zostać ascetą jak Jobs. Czy to, co mówi jest szczere, czy to tylko maska potrzebna do promocji filmu? Czy przemiana duchowa jednego z dwóch najpopularniejszych obecnie reżyserów w Polsce jest prawdziwa i kolejne filmy, które wyreżyseruje oddzielą go grubą kreską od przeszłości? Niebawem do kin wchodzi 'Bad Boy', gdzie gra między innymi Antek Królikowski.
Kuba Karaś i Piotr Rogucki do tej pory tworzyli kolejno zespoły The Dumplings i Coma. Jednak oba te projekty zostały zawieszone i panowie razem nagrali płytę 'Ostatni Bastion Romantyzmu'. Czy prywatnie są przyjaciółmi? Jak nagrywało się kawałki takie jak 'Katrina', czy 'Bolesne strzały w serce'? Czy tęsknią za poprzednimi zespołami?
Jak myślicie, czego Remigiusz Mróz nie pisze w książkach? Czego nie ujawnia? Czy książki, które wychodzą spod jego pióra (czy tam wadliwej klawiatury Apple) są w jakimś stopniu inspirowane rzczeczywistością? Czy po tym jak Włodek Markowicz został wymieniony w jednej z jego książek, to przyjdzie czas na wzmiankę o mnie? Oby. Remigiusz Mróz jest obecnie najlepiej zarabiającym pisarzem polskim i jednym z najpoczytniejszych autorów. Joanna Chyłka, komisarz Frost, trylogia Parabellum i wiele innych postaci stworzonych przez Mroza stało się kultowymi.
Tajemnice i sekrety doradcy ubezpieczeniowego. Czy jesteśmy nieśmiertelni? Czy warto się ubezpieczać? Jak dobrać ubezpieczenie? Rozmawiam z doradcą Tomaszem Lasowskim, który pracuje w MetLife i rozprawiamy na temat polis na życie. Jak się przygotować do rozmowy z doradcą? Jakie ubezpieczenie jest najlepsze? Czy cena ma znaczenie? No i wreszcie: czy Karol byłby dobrym doradcą? Na te i inne pytania suzkamy odpowiedzi - mam nadzieję, że ten odcinek pomoże Wam, jeśli będziecie szukać odpowiedniego ubezpieczenia.
Krzysztof Bosak to pierwszy z kandydatów, z którymi rozmawiam bez cenzury w ramach kampanii prezydenckiej. Poruszamy wiele ważnych tematów: LGBT, szczepionki, kościół, wady i zalety pozostałych kandydatów, tradycyjne wartości konserwatyzm. Jakim prezydentem chce być? Rozmowy z kolejnymi kandydatami w przygotowaniu.
Jan Komasa niedawno jeszcze pewnie robił selfie na imprezach oscarowych, a już "Boże Ciało" zastąpiła "Sala samobójców. Hejter" - czyli najbardziej aktualny film, który właśnie wszedł do kin. Rozmawiamy o koronawirusie i to nie tylko pod kątem frekwencji w kinach, ale też o scenach do filmów, które niemal same się piszą. Jan opowiada też o prezentach, które na bankiecie dostają nominowani - ale nie wszyscy. Ponoć niektórzy dostają Rolexy a inni wizyty u wróżek.
Szymon Hołownia na prezydenta? Jakim byłby prezydentem? Jakie ma szanse? Pytam o koronawirus? W co wierzy Szymon Hołownia? Poglądy na aborcję i ekologię. Co go ukształtowało? Czy ma szanse w wyścigu prezydenckim? Wiele pytań, trochę odpowiedzi, jest fact-checking jak zawsze. Zobaczymy jak będzie w przyszłości, możliwe, że to ostatnie nagranie z kandydatem przed przerwą spowodowaną koronawirusem.
Piotr Cyrwus dawno już zmył z siebie łatkę Rysia z Klanu. Niedawno jeszcze jako "Fanatyk" a dziś jako ksiądz w polskim slasherze "W lesie dziś nie zaśnie nikt", gdzie obok pojawia się między innymi Julia Wieniawa, czy Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, czy Wojciech Mecwaldowski. Rozmawiamy o pracy Piotra w teatrze, jego zmianie wewnętrznej i przewartościowaniu priorytetów.
Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Jak wyglądają prace nad lekiem? Czy COVID-19 będzie za jakiś czas wirusem sezonowym jak obecnie grypa? Dlaczego we Włoszech tak wiele osób umiera? Social distancing jest tak ważny? Dlaczego potrzebujemy więcej testów? Na te i więcej pytań odpowiada doktor nauk biologicznych Rafał Mostowy.
Czy możemy poprawić swoją odporność? Czy suplementy faktycznie są niezbędne? Sen i odporność. Rozmawiam z dr Magdaleną Kulmą, która pracuje na Uniwersytecie w Lublianie i należy do Rzeczników Nauki. Opowiada też o bieżącej sytuacji w Słowenii i postępie badań nad lekiem. Badania Magdy są skupione na białkach pochodzących z różnych organizmów, oddziałujących z lipidowymi składnikami błony komórkowej komórek zwierzęcych.
Przemek Staroń otrzymał tytuł Nauczyciela Roku w 2018 a teraz jest nominowany do Global Teacher Prize. Rozmawiamy o tym plebiscycie, o milionie dolarów nagrody, ale przede wszystkim o stylu nauczania, jaki prowadzi Przemek. Co z Polską szkołą i co charakteryzuje dobrego nauczyciela? Dlaczego musimy robić sobie ciągle żarciki? Wybaczcie jakość audio, niestety rejestrator padł i została jakość Skype.
Kryzys jest nieunikniony, już w wielu miejscach odczuwalny. Pytanie o to: ile ten kryzys będzie trwał? Czy jest szansa na to, żeby ominął Polskę? Jak obecna sytuacja wpłynie na gospodarkę na świecie? Dr Wojciech Paczos pracuje na Uniwersytecie w Cardiff, współpracuje z Uniwersytetem Nauk Ekonomicznych PAN i współtworzy grupę ekspercką 'Dobrobyt na Pokolenia'.
Łona, czyli Adam Zieliński opowiada o najnowszej EP "Śpiewnik Domowy". Stamtąd pochodzą single #szczecińskinikifor, czy "Stop, Nadiu". Rozmawiamy o jego muzyce, polityce, wyborach prezydenckich. Niebezpiecznie wiele tekstów Adama coraz bardziej się aktualizuje w ciągu ostatnich lat. Jak Łona i Webber podchodzą do swoich starych płyt? No i jak rezonuje u niego kawałek "Patointeligencja". Mata, Koza - kogo spośród młodych raperów słucha?
Co koronawirus robi z naszą psychiką? Co z nami robi długie siedzenie w domach? Czy można sobie z tym radzić? Reptilianie i 5g - wiadomo, tylko Ci konserwatywni mają sens. Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński współtworzą podcast Nasze Wewnętrzne Konflikty i z nimi rozmawiam o tym jaki wpływ na nas ma obecna sytuacja.
Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na pytania o koronawirusa, kryzys klimatyczny, jak będą wyglądały wybory i dlaczego mimo, że wiele osób chce je bojkotować, to nadal bierze w nich udział? Jak powinna wyglądać pomoc rządu w obliczu kryzysu? Jak ocenia swoje szanse w wyborach na podstawie sondaży?
Robert Biedroń jest przeze mnie pytany o poglądy, które prezentuje w kampanii wyborczej: rozdział kościoła od państwa, kształt wyborów i jego podejście do wyborów korespondencyjnych, prawa kobiet, prawo aborcyjne, jak odbiera fakt, że zatrzymanie mandatu do Parlamentu Europejskiego jest źle odbierane? Kto bardziej chciałby podnosić podatki: Biedroń, czy Paciorek? Czemu Lewica znów wystawiła jako kandydata w wyborach mężczyznę? Czy faktycznie Biedroń będąc prezydentem Słupska zmagał się z takim zadłużeniem, o jakim sam mówi?
Dawid Myśliwiec jest autorem kanału Uwaga! Naukowy Bełkot. Rozmawiamy przez cztery godziny o nauce, pseudonauce, 5g, szczepionkach, oszustach i grupach na facebooku, które te oszustwa szerują. Jest troche o nowej książce Dawida. Pojawia się piwo, koszykówka za czasów Chicago Bulls, najlepsza technika rzutów osobistych, dziecko, Kuba Wojewódzki i wiele wiele innych. Chyba nie było nic o przeszczepie kału tym razem - to tak dla uspokojenia. Soros ponoć robi już przelew. Radku Kotarski, jeśli czytasz ten opis, to napisz w komentarzu, żeby wszyscy wiedzieli, że nie dostałem złotówki za placement książki Dawida. Po prostu bardzo lubię z nim rozmawiać i czynię to z przyjemnością.
Vito Bambino, czyli Mateusz Dopieralski nagrał niedawno kapitalne #hot16challenge2. Opowiada o życiu w Niemczech, jak się czuje jako świeżo upieczony ojciec, czy Bitamina nadal będzie grać i nadchodzącym niebawem klipie Rampage, który po Bunkrów nie ma zapowiada płytę Poczekalnia. Rozmawiamy też o labelu Def Jam Recordings Poland, dywagujemy, czy Dawid Podsiadło to obiecujący artysta no i nasłuchujemy zbliżającej się policji. Ale niczego nie palimy.
Zbigniew Hołdys opowiada o cenzurze w Polsce, z którą walczył. Dziś 'Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika już nie będzie grany na antenie Trójki. Hołdys opowiada jak wyglądała dawniej praca cenzora, czy widzi podobieństwa, jak odbiera Prawo i Sprawiedliwość. Mówi też, że pomimo szacunku do kraju nie może nazywać Andrzeja Dudy prezydentem.
Rasmentalism za chwilę wyda kolejną płytę "Geniusz". Dlaczego Jezus jest ich wzorem do naśladowania? Co ich wkurza? Jak wygląda kolaboracja z innymi twórcami? Dlaczego nie da się siedzieć we własnym sosie? Dlaczego teraz preppersi się cieszą? Jakie są ich ulubione książki? Wegetarianizm i weganizm - bo czemu nie porozmawiać o gotowaniu i filozofii. Bo czymże jest karkówka na grillu, której nikt nie zrobił zdjęcia? Pumped up kicks i Rasmentalism, czyli rozdźwięk między radosnymi bitami, a mniej promiennymi tekstami.
Rafał Trzaskowski ocenia Andrzeja Dudę i pozostałych kandydatów. Co sądzi o Bosaku i dlaczego niektórzy będą głosować w pierwszej turze na Bosaka a potem na Trzaskowskiego? Co Trzaskowski dobrego powie o Andrzeju Dudzie? Jak ocenia swoje szanse w wyborach prezydenckich? Jakie są wady i zalety kandydatów na prezydenta? Kogo boi się Trzaskowski? Karta LGBT i liberalizm Trzaskowskiego. Czy jest kandydatem niezależnym? Sondaż prezydencki i jego ocena. No i czy zdąży zebrać podpisy pod swoją kandydaturą?
Artur Rojek opowiada mi o tym dlaczego dopiero teraz stare płyty Myslovitz pojawiły się m.in. na Spotify, jak czuje się podczas zamknięcia, co sądzi o swoim tańcu, oraz tańcu jego fanów do utworu "Bez Końca". Rozmawiamy też o Off Festiwalu i przyszłości koncertów. Jak wyglądała współpraca z Radkiem Łukasiewiczem. Tak, ten dźwięk zza okna u Artura to ptaki!
Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski - nagrałem wywiady z każdym z nich. Kto wygra wybory? Na kogo zagłosować? Czy mam milion powodów by iść na wybory? Czemu Andrzej Duda nie przyszedł i czy jest jeszcze szansa, że się pojawi? Opowiadam o tym, czego nie było widać: ciekawostki, przygotowania. Jak kandydaci zachowują się, kiedy kamery są wyłączone? Kto jest najbardziej sympatyczny? Kto wzbudza zaufanie? Czy któryś z nich kłamie? Dlaczego debaty w TVP to zło? Mam nadzieję, że udało mi się zebrać najważniejsze informacje i będzie Wam łatwiej podjąć decyzję.
Wojtek Sokół opowiada swojej przeszłości, muzyce i spojrzeniu na świat. Jakie popełnił błędy? Ile głupot zrobił? Kim chciał zostać za młodu? Rozmawiamy nie tylko o technologii i muzyce, ale też prywatnych zamiłowaniach Wojtka.
Sławek Potasz jest współtwórcą firmy InMotionLabs. Rozmawiamy o jakości polskich inżynierów, rynku pracy, jak stworzyć dobrze prosperującą firmę przed trzydziestką i czy to jest możliwe w Polsce? e-kontrola i ZDM. Skąd brać pieniądze na rozwój firmy? Czy warto skończyć studia? Jak tworzyć startup w Polsce.
Andrzej Duda BEZ CENZURY i bez cięć odpowiada na pytania o: LGBT, obecnym stanie TVP, braku debat, głosach, które chciałby przejąć od wyborców Krzysztofa Bosaka. Czy lubi Jarosława Kaczyńskiego? Jak ocenia swoje szanse w starciu z Rafałem Trzaskowskim? Kto wygra wybory? Jak PAD ocenia swoją prezydenturę i czy myśli już o tym, co będzie robił na emeryturze? Także rozmawiamy o kryzysie konstytucyjnym, oraz dopytuję o to, dlaczego Premier Mateusz Morawiecki publicznie mówi, że koronawirus w Polsce został pokonany.
Afryka, Tanzania - od pewnego czasu giną tam osoby z albinizmem. Filip Skrońc poleciał kilka lat temu, żeby sprawdzić jak to się dzieje. Opowiada o swoich perypetiach związanych z tropieniem zbrodni na tle rasistowskim w Tanzanii. Wydał książkę „Nie róbcie mu krzywdy”, swój debiut, tam stara się rozwikłać.
Czy jest w ogóle możliwe dobre życie? Albo szczęście? Filozofia i filozofowie mówią, że tak. Tylko, że każdy ma na to swój patent. Marcin Fabjański opowiada o tym, czego nauczyli go filozofowie: Epikur, Nietzsche, Montaigne, Epiktet, Marek Aureliusz, Laozi, Schopenhauer, Budda. Rozmawiamy o Bogu i religii, rozmawiamy o sensie życia (nie żartuję), klasycznie nawiązuję do filmu "Photon" Normana Leto.
Magda Mołek opowiada o pracy i odejściu z Dzień Dobry TVN. W moim stylu - czyli kanał YouTube. Jakie wpadki miała na antenie? Jak wyglądał 10.04.2010 w studiu TVN? Z kim rozmawiała w TVN Style? Podcast o seksie i seksualności kobiet.
Popek Monster będzie walczył w Fame MMA 7 ze Stiflerem. To chyba najdłuższy wywiad z Popkiem, gdzie opowiada o sprawie z Pomidorem, przeszłości, materiale dla Vice, używkach, imprezowaniu i swojej przyszłości. Kto wygra Fame MMA?
Zygmunt Miłoszewski o polityce, nowej książce "Kwestia Ceny", pieniądzach, PiS i walce z systemem. Dlaczego powinniśmy regulować internet i czy Facebook. Czego nie wiemy o odbudowie Warszawy? Czy Polska jest dobrym krajem do życia, czy lepiej przeprowadzić się do Kanady? To i wiele więcej, bo z Zygmuntem rozmowa jest absolutnie ciekawa.
2 urodziny kanału. Z tej okazji opowiadam: ile zarobiłem na kanale? Czy żałuję rozmowy z Andrzejem Dudą? Która rozmowa była najlepsza, która najgorsza? Jest Q and A! Od rozmowy z: Gimperem, Gonciarzem, Kotarskim, Myśliwcem, Kotem, aż po: Popka, Vegę, Mołek i wreszcie Miłoszewskiego! Dziękuję, że jesteś częścią tej społeczności!
Czy da się zarabiać pieniądze sprzątając otoczenie? Jak się okazuje to właśnie propaguje Przemek Pyziel z Planet Heroes - to platforma, dzięki której możesz sprzątając swoją okolicę, np. las, czy śmieci rozrzucone nad rzeką zarabiać pieniądze. Rozmawiam z nim o tym skąd wziął inspirację do tego biznesu. Jak posprzątać świat i nie tylko Polskę, ale też kraje, gdzie śmieci są większym problemem niż u nas?
Beata Kozidrak to nie tylko Bajm i #hot16challenge2. Niedawno przerobiła kawałek "Bez ciśnień", więc pytam czy to może być początek romansu z rapem? Jak się jej pracowało przy hot 16? Co z autobiografią, którą pisze?
Zuzanna Rudzińska-Bluszcz kandyduje na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Rozmawiamy o patowej sytuacji podczas plebiscytu. Jak wygląda stan praworządności w Polsce? Czy Adam Bodnar był dobrym rzecznikiem? Jak porozumieć się z PiS?
Jesz mięso? Mam dla Ciebie challenge: zobacz proszę tę rozmowę do końca. Bartek Sabela tworzy cykl reportaży o sytuacji zwierząt hodowlanych w Polsce. To, co ląduje w Twoim burgerze, z całym ładunkiem emocjonalnym, cierpieniem i historią - kiedyś było krową. Nie kawałkiem wołowiny na tacce w markecie. Rozmawiamy o zmianach w świadomości ludzi zjadających mięso. Rozmawiamy o kurach, krowach, świniach, mleku, serze, stekach, burgerach. Jeśli jesz mięso: spróbuj wytrwać do końca - obiecuję, nie ma tu drastycznych obrazków.
Paweł Kapusta wydał właśnie książkę "Pandemia" - to zbiór tekstów pisanych w trakcie trwania pandemii w Polsce. Do tego kilka wywiadów: między innymi z ministrem Szumowskim. Sam Paweł zachorował na COVID-19, rozmawiał z lekarzami, ratownikami medycznymi, pracownikami hospicjów, rodzicami ciężko chorych dzieci. Wszystkie te historie, to jak sam mówi snapshot tego półrocza, które z pewnością przejdzie do historii.
Paweł Wilczak powrócił wraz z ekipą serialu "Usta Usta" na antenę TVN, więc miałem wspaniałą okazję porozmawiać z nim nie tylko o tym powrocie. Rozmawiamy o filozofii dość wycofanego od świata i stroniącego od social mediów aktora. Który aktor jest jego ulubionym? Jak podchodzi do pracy przy reklamach? Jak reaguje na ludzi negujących pandemię? Bardzo dobrze mi się z Pawłem rozmawiało, bardzo Wam polecam!
Cztery dokumenty, cztery prawdziwe pary, jeden reżyser: Bartosz Dombrowski. To właśnie między innymi o tych spotach porozmawiam razem z Martą Niedźwiecka: psycholożką i edukatorką. Rozmawiamy o tym jak poprawić swoje życie łóżkowe. Jakiego języka używać? Których błędów w komunikacji nie popełnić? Rozmawiamy też o różnicach w komunikacji pomiędzy partnerami, które podkreślają spoty przygotowane przez markę Durex w kampanii 'Głośni w łóżku' - poniżej znajdziecie link do tych filmów, które są świetne! Umiejętność komunikacji jest kluczowa dla poprawy życia intymnego.
Tworzenie biznesu, który będzie trwał ponad sto lat i pozostanie liderem, to nie jest łatwa rzecz. Wymaga rozumienia rynku, dobrego zarządzania, oraz pewnego spojrzenia w przeszłość, na historię firmy, na tradycję i na poczynania założycieli. Rozmawiam z CEO Wedla, Maciejem Hermanem, oraz varsawianistą, Piotrem Wierzbickim o dwóch obliczach Wedla. Jak Wedlowie działali na korzyść Warszawy i są z tym miastem nierozłączni? Jak obecnie jest zarządzana firma Wedel? Jakie są plany na przyszłość i jak tworzyć słodycze, które będą szły z duchem czasu? Co z tym wszystkim wspólnego ma brazylijskie ju-jitsu i takewondo?
Agnieszka Holland zaprezentowała film "Szarlatan" i przy okazji tej premiery rozmawiamy o przyszłości kina. Kiedy znów będziemy chodzić na filmy do kin? Czy COVID-19 zmieni nie tylko proces ich powstawania, ale też odbiór? A może czeka nas tylko streaming? Pani Agnieszka ma serialowe doświadczenie najwyższej ligi: między innymi wspominamy wybitne "The Wire" zrealizowane przez HBO, czy "House of Cards". Rozmawiamy też o #MeToo, które w Hollywood się rozpoczęło i o jego pokłosiu, które spadło na Romana Polańskiego.
Natalia Kukulska opowiada o miłości do muzyki Chopina. Jak powstała płyta "Czułe Struny"? Kto słucha jeszcze Polskiego Radia i dlaczego Karol ma u tych słuchaczy tak samo przerąbane jak Natalia? Jaki prywatnie jest Jacob Collier? Dlaczego Natalia uwielbia Jamiego Culluma? Jak zawsze wiele pytań, wiele odpowiedzi, a najważniejsze jest to, że bawimy się podczas tego wywiadu wybornie.
Protesty w Białorusi, starcia z policją i sfałszowane wybory, to najważniejsze od miesięcy tematy u naszych wschodnich sąsiadów. Kuba Górnicki też opowiada o tragicznym stanie TVP, polskich mediów publicznych, oraz o tym jak wygląda droga pacjenta z koronawirusem po przylocie zza granicy.
Maciej Maleńczuk szczerze opowiada o politykach PiS, swoim spotkaniu z Macierewiczem, Terleckim. Dlaczego nie przepada za raperami? Czy zagrał za darmo dla Owsiaka? Którą piosenkę mógł zadedykować Kukizowi? Osiem gwiazdek i kto jego zdaniem powinien mieć prawo głosu. Rycerz Maryi i jego klauzula sumienia: właśnie nim jest Maciej Maleńczuk.
Krzysztof Zalewski wrócił z płytą "Zabawa". Rozmawiamy o jego przeszłości, czasach "Idola", płycie "Zelig" i sukcesach związanych z Męskim Graniem, singlami jak "Miłość Miłość", czy "Początek". Pojawia się też polityka i mimo, że rozmowę nagraliśmy przed ostatnimi protestami, to kilka wątków jest bardzo aktualnych. To, co z Polską robo PiS, jak Krzysztof grał na koncertach w ramach czarnych marszy. Czy Zalewski gra czasem jeszcze kawałek "Jeremy"? Czy widział swój kawałek w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo!" No i pojawia się Dave Matthews Band, oraz Dream Theater.
Dbajcie o siebie.
Christopher Wylie w 2018 roku ujawnił tajemnice Cambridge Analytica - firmy współpracującej z Facebookiem. Opowiada o manipulacjach, niszczeniu demokracji przez wielkie korporacje. Jak zwiększyć bezpieczeństwo w sieci? Czy Polskie wybory prezydenckie mogły zostać zafałszowane, lub zmanipulowane? Czy Wylie jako whistleblower miał jakiś kontakt z Edwardem Snowdenem?
Czy tworzenie gier to faktycznie praca marzeń? W czym ta praca jest podobna do tworzenia filmów, czy pisania książek? Które gry są najlepiej zrobione? CD Action czy Secret Service (to oczywiście pytanie z gwiazdką). Ile można zarobić jako developer? Na co się lepiej projektuje gry: PC czy konsole? PS5 XBOX.
Wojciech Chmielarz jest jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów. Rozmawiamy o jego nowej książce "Prosta sprawa", o audiobookach, sytuacji w Polsce która może być dla pisarza inspirująca. Często przez frustrację.
Michał Piróg ma za sobą wiele lat zajmowania się ekologią. Rozmawiamy o plastiku, wodzie butelkowanej, segregacji śmieci. Czy Polska staje się krajem ekologicznym? Czy recycling może nas uratować? Jakie regulacje i rozwiązania powinny zostać wprowadzone, by nasz kraj się zmienił i stał bardziej eko? No i wreszcie: czy picie wody butelkowanej jest akceptowalne przez osobę, która chce uchodzić za troszczącą się o ekologię?
Rozmawiamy o Strajku Kobiet - czy jego postulaty mogą zostać spełnione? Nadia Oleszczuk z Rady Konsultacyjnej zajmuje się prawem pracowniczym. Czym jest aborcja? Jak ją rozumieją kobiety zaangażowane w Strajk Kobiet? Rozmawiamy nie tylko o protestach, PiS, policji, ale też o podejściu 'milczącej większości' społeczeństwa. Kim jest Marta Lempart i jak odnosić się do zarzutów jej stawianych? Na koniec też poruszamy wątek wcześniejszego wywiadu, którego Nadia udzieliła Radiu ZET i pokłosiu z tym wywiadem związanemu.
Rozmawiam z Anitą Werner o książce "Mecz to pretekst", którą napisała razem z Michałem Kołodziejczykiem. Dlaczego nie pojawia się w niej ani raz Messi ani Ronaldo? Dlaczego piłka nożna to coś więcej niż gra na boisku. Poza książką rozmawiamy o TVN, pracy w Faktach i o tym jak docisnąć polityków w rozmowie.
Artur Kurasiński opowiada o swojej przemianie, ale też przemianie branży startupowej w Polsce. Bańka biznesów internetowych już nie jest napompowana jak kiedyś, gdy tworzył i sprzedawał pierwsze aplikacje i nie jest taka jak za wielkich dotacji z UE. Rozmawiamy o jego komiksie "Róża, a co chcesz wiedzieć", nierównościach na rynku pracy i zepsuciu internetu. W płowie rozmowy nasze role się odwracają i Artur zaczyna przepytywać mnie.
Miko Marczyk jest najmłodszym Mistrzem Polski w rajdach. Rozmawiamy o jego samochodzie, drodze, którą przeszedł i planach na przyszłość. Jak sprawdza się jego Skoda Fabia R5? Czy gry komputerowe pomogły mu w doskonaleniu umiejętności? Czy po zwycięstwie w Polsce czas na zagraniczne puchary? Wspominamy wybitnego Janusza Kuliga.
Jak Czesław Mozil zarządza swoim budżetem? Na co wydaje pieniądze i czy umie o nich rozmawiać? Czy bierze dotacje dla artystów? No i co z wygranym niedawno Fryderykiem? Work hard - party hard?
Neil deGrasse Tyson jest najbardziej rozpoznawanym astrofizykiem na świecie. Rozmawiamy o kosmosie, listach, które dostawał przez lata i jego odpowiedziach. Czy jest życie po śmierci? Jak bardzo naruszyliśmy równowagę naszej planety? Czy są głupie pytania, które można mu zadać? Jestem żywym przykładem na to, że można. Które ciało niebieskie jest jego ulubionym? Co działo się przed Wielkim Wybuchem?
To druga wizyta Gdzie Bądzia w Impo. Rozmawiamy o podróżach podczas pandemii, o tym jak podróże zmieniają człowieka. Skąd Pioter ma swoje tatuaże? Co najbardziej podobało się na Islandii i na Cyprze? Co warto zobaczyć podczas podróży po Polsce? Są też bardziej świąteczne tematy, wspominamy studio filozofujemy, jest fajnie.
Radek Kotarski powrócił! Kto wie, czy to nie ostatni raz, skoro planuje wielkie zmiany w swoim życiu zawodowym. Tematy, to jak zawsze: przyjaźń, pieniądze, polimaty (bez słowa o Ferrari), przyszłość, święta i wino - naturalnie. No i tak sobie ten świąteczny czas spędzamy, mam nadzieję, że spędzicie go razem z nami. Nie ma świąt bez Kotarskiego w Imponderabiliach, więc całe szczęście 2020 uratowany.
Jola Szymańska rok temu opowiedziała historię molestowania przez księdza katolickiego. Jak wygląda proces, sąd biskupi? Jak czuje się ofiara? Dlaczego była blisko kościoła przez wiele lat? Pojawia się też wątek ojca Szustaka. Czy film braci Sekielskich coś zmienił? No i co wiedział Dziwisz?
Martin Stankiewicz odchodzi z YouTube. Czy mówiłem Wam o jego ostatnim świątecznym filmie?
Zaczynamy 'delikatnie', czyli o strajku kobiet. Ale rozmowa z Ewą ma wiele oblicz, bo pojawia się i dieta i terapia, nawet koronawirus, wszak tematu ważniejszego w 2020 chyba nie było. Do tego przepowiadamy Mishon przyszłość (trafnie!). Więc jak to było z tą dietą i dlaczego jedzenia wege Ewa już od dawna nie nazywa 'wege'? Co jest spoko w ciałopozytywie? Czy w naszym biurze jest 8 gwiazdek i jak często Ewa podsłuchuje za drzwiami jak rozmawiam z gośćmi? No i czym jest wysoka wrażliwość?
Fotowoltaika: czy to się opłaca? Czego nam nie mówią? Kamil Sankowski
Od antyszczepionkowców, przez reptilian, aż po wyborców Donalda Trumpa: fani teorii spiskowych mają się świetnie. Tomasz Stawiszyński zawodowo tłumaczy świat i opowiada o tym, co nami kieruje, że wpadamy w pułapki myślowe. Czy Trump słusznie został usunięty z Twittera i Facebooka? Dlaczego polska prawica i lewica nie mają szans się dogadać? Mędrcy z facebooka i teoria stojąca za inbami.
Przemek Kossakowski opowiada o swoich największych przygodach. Czego nauczył do program “Down The Road”? Jak wygląda praca z osobami z Zespołem Downa? Dlaczego trzeba unikać lukrowania ich życia? Kiedy i czego Kossakowski się bał? Ayahuasca i patrzenie na wszystko przez pryzmat własnych doświadczeń. Ile centymetrów ma jego ***** i dlaczego Karol o to pyta? Jak to możliwe, że szaman w głębi Rosji był w stanie Kossakowskiego rozłożyć na łopatki. Martyna Wojciechowska się w tej rozmowie praktycznie nie pojawia, wpisałem ją w opis tylko dla SEO :)
Andrzej Chyra opowiada o swoich przygodach związanych z rolami, między innymi rozmawiamy o 'Mowie Ptaków', czy 'Długu', ale też o nadchodzącym serialu dla Netflixa, w którym będzie grał. Jakie perwersje uskutecznia na swoim instagramie? Jakim aktorem jest Sebastian Fabijański? Rozmawiamy też o starej muzyce. Pojawia się i Kaczyński i Trzaskowski i ogólne wkurzenie na politykę i polityków.
Jan Śpiewak został ułaskawiony przez Prezydenta Andrzeja Dudę w czasie trwania ostaniej kampanii wyborczej. Rozmawiamy o dzikiej reprywatyzacji, o tym, dlaczego tak niewiele osób stać na kredyt hipoteczny i mieszkanie. Jak należy walczyć z takimi korporacjami jak Facebook? Kto i jak nas podsłuchuje? Dlaczego Krystyna Janda i inny wcześniej zaszczepieni powinni przepraszać za to, co zaszło?
Małgorzata Halber razem z Olgą Drendą napisały "Książkę o miłości". Więc o tej miłości rozmawiamy. Temat podobny podniosła Asia Okuniewska w "Ja i moje przyjaciółki idiotki", więc nieco to porównujemy. Rozmawiamy o tym czego faceci nie rozumieją w feminizmie. Czego faceci nie rozumieją w łóżku. Jak rozumieć feminizm? Rozmawiamy o pozycjach w łóżku i wielu innych rzeczach, których tu nie wypiszę, bo YouTube utnie zasięg, więc po prostu polecam całą rozmowę!
Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek właśnie wydali nową płytę "Mogło być nic". Rozmawiamy o karierze, rodzinie, polityce, ekologii. Ale też o filozofii i najdziwniejszych wiadomościach, które dostają od fanów! Jakich pytań lepiej im nie zadawać? Kiedy będą grać koncerty? Czy mocno śledzili sukces 'Dziś późno pójdę spać'? Co myśli o nich ojciec? Dziwny ten Kuba Wojewódzki Show.
Jacek Żakowski opowiada o stanie mediów w Polsce, dlaczego uważa, że w TVP już nie ma dziennikarzy. Jak często zaprasza Jarosława Kaczyńskiego, czy Andrzeja Dudę do swoich programów? Czym jest protest "Media bez wyboru". Czy Tomasz Lis adekwatnie się denerwuje na partię rządzącą? Dlaczego Magda Ogórek była kandydatką na prezydentkę z ramienia SLD? Czy mógłbym zająć miejsce Michała Rachonia? Więc jest wszystko, co obecnie jest tematem numer jeden, zapraszam.
Margaret opowiada o życiu prostym jak Reksio, czyli swojej płycie "Maggie Vision". Jak odnalazła się po ayahuasce, jak się żyje w lesie? Sold Out z Natalią Szroeder i Reksiu z Otsochodzi - Karolowi najbardziej podoba się kawałek Antipop. Co wspólnego z nową płytą ma Quebonafide? Czy ta zmiana to tylko poza? Jak zmianę wizerunku Gosi oceniają jej fani?
Mateusz Kusznierewicz dwa razy zdobywał medale na Igrzyskach Olimpijskich: w Atlancie i Atenach. Rozmawiamy o jego sukcesach, jak podnosić się po porażkach. Gdzie sportowiec może znaleźć swoje miejsce po zakończeniu kariery? Więc: żeglarstwo, biznes i golf mają ze sobą wiele wspólnego.
Jankesa wszyscy znają głównie z radia ESKA, ale dziś wystąpi w zupełnie nowej roli. Opowie o tym, czym jest dla niego idea ratowania ludzkiego życia i w jakich okolicznościach się z tym zetknął. Udowodni, jak niewiele trzeba, by podarować komuś szansę na życie – w tym także zostając Dawcą szpiku, bo rozmawiamy o jego historii związanej z Fundacją DKMS. Do tego oczywiście pojawi się mnóstwo wątków o radiu, które jest dla niego tak ważne, że rozłączył się z Karolem, by móc wysłuchać audycji do końca.
Katarzyna Miller jak nikt opowiada o miłości, związkach, szczerości i partnerstwie. Tym razem przyszła do mnie przy okazji premiery swojej płyty, gdzie śpiewa własne piosenki. Jak kochać? Czy ludzie się zmieniają? Czy istnieje recepta na idealny związek? Czym jest pokora? To tylko część tematów, które Kasia podejmuje w rozmowie.
Robert Makłowicz nieustannie podróżuje po Polsce, by karmić zdrowe pieski koperkiem, także by ratować gastronomię, jak w Poznaniu, czy pomagać lokalnej turystce jak w Dalmacji. Jak się do tych podróży przygotowuje? Co jest polskim daniem eksportowym? Czy Robert jest hedonistą no i jak reaguje na bliskie spotkania z weganami? Co się dzieje, gdy na obiad do Roberta Makłowicza przyjdzie pięciu mięsarian i jeden wegetarianin?
Wojciech Engelking opowiada o fascynującej historii w której udział biorą: patointeligencja ale z czasów PRL, szpiedzy, Warszawa przełomu lat 50 i 60 XX wieku. Najnowsza książka Wojciecha nosi tytuł 'Serce pełne skorpionów' i o niej głównie rozmawiamy. Czy Warszawa była dobrym miejscem kontaktów agentów wywiadu? Jak bawiła się młodzież z wyższych sfer w tamtych czasach? Czy można tę książkę porównać do twórczości Twardocha? Nie pomijamy oczywiście faktu, iż razem z Wojciechem i Adamem Malczakiem (który akurat kwestię szpiegostwa ma do dziś niejasną) prowadzimy podcast "Woda w nożu" i również serdecznie polecamy!
Arkadiusz Jakubik opowiada taką historię, która zwali z nóg. Serio. Ja nie wierzę za bardzo w karmę, więc mój wspaniały gość postanowił mnie wytrącić z tego błogostanu. W ogóle to wspaniała rozmowa, bo nie tylko o zespole Dr Misio, nie tylko o nadchodzącym serialu 'Klangor', gdzie Arkadiusz gra główną rolę razem z Mają Ostaszewską. Jest naprawdę mocno i gorąco te Imponderabilia.
Kasia Babis jest rysowniczką, ilustratorką i autorką komiksów. Krytykuje wykwity polskiej fantastyki wśród dzieł autorów takich jak: Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański. Rozmawiamy też o prawdzie, którą na nasz temat zna Tik-Tok, o chęci życia wiecznego, krytyce Elona Muska i o tym, czym dzielą się kobiety między sobą, kiedy facetów nie ma w pobliżu.
Damian Fijałkowski pracuje równolegle w dwóch firmach, pierwsza to T-Bull, gdzie tworzy gry mobilne na smartfony. Rozmawiamy o początkach firmy, współpracy z Google for Startups, tworzeniu gier dla Friza i przejściu ze startupu do bycia firmą notowaną na GPW. Drugą firmą, w której udziela się Damian jest SatRevolution, gdzie stworzono polskiego satelitę ‘Światowida’, który został wystrzelony na orbitę okołoziemską.
Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, teatrologiem, youtuberem a ostatnio Mistrzem Mowy Polskiej. Rozmawiamy o jego niedawnej metamorfozie i odkryciu naturalnego koloru włosów. Raczek przypomina najciekawsze historie związane ze spektaklami i pokazami filmowymi. Jaka przyszłość kina nas czeka? Dlaczego Raczej kocha kino Smarzowskiego?
Dmitry Glukhovsky wraca z nową książką, która klimatem przypomina hit 'Metro 2033' i przy okazji polskiej premiery rozmawiamy o: próbie zrealizowania filmu na podstawie książki Metro 2033 przez Davida Finchera. Dlaczego Dmitry krytykuje Sapkowskiego i jakie ma ku temu powody? Jak z jego perspektywy wygląda obecna Rosja: sprawa Navalnego i rządy Putina. Mocna i bardzo ciekawa rozmowa, są oczywiście polskie napisy!
Tomasz Terlikowski to jeden z najciekawszych dziennikarzy opisujących kwestie religijne oraz sprawy Kościoła Katolickiego w Polsce. Rozmawiamy o religii w czasach pandemii. Kościele: jego cnotach i winach. Choć to nie jest rozmowa jak z filmu braci Sekielskich. Tomasz wydał książkę o ks. Franciszku Blachnickim, więc poruszamy kwestię Ruchu Światło-Życie. Co dalej z kościołem? Rozmawiamy nie tylko o Chrześcijaństwie!
Jakub Ćwiek opowiada o najnowszej książce “Drelich. Prosto w splot”, ale wierzcie mi, ta rozmowa ma wiele wątków. Rozmawiamy o takich autorach jak Remigiusz Mróz, czy Zygmunt Miłoszewski, Hunter S. Thompson, oraz Stephen King. Zastanawiamy się nad tym, czy dobry kryminał musi być podparty przestępczym doświadczeniem? Jak dostosować jazdę samochodem, żeby akurat do domu dojechać równo z końcem audiobooka? Karol opowiada niesamowitą historię, która przytrafiła się jego żonie i tak, to historia poniekąd kryminalna.
Mariusz Pleban opowiada o zaletach samochodów elektrycznych, jeszcze więcej dowiesz się z podcastu “Elektrycznie Tematyczni”: https://open.spotify.com/show/51PmCpR... Kto rozważa zakup samochodu na prąd? Jakie są zalety aut elektrycznych? Czy zasięg na baterii jest najważniejszy? Czy samochody elektryczne są drogie? Mariusz Pleban z InsightOut Lab tworzy raporty o elektromobilności, gdzie bada poziom wiedzy Polaków na ten temat.
Nie żartuję, bo sam próbowałem: Roślinny Qurczak, to autorska receptura za którą stoi Iga Czubak, gdzie produkt wegański w smaku niczym nie odbiega od mięsa z kurczaka. Rozmawiamy o jej biznesie, jak dieta wegańska wpływa na ekologię, oraz dlaczego nawet nie-weganie sięgają po dania roślinne. Robert Makłowicz powiada: nie ma dla mnie znaczenia czy jedzenie jest mięsne, czy bezmięsne, ważne czy jest dobre i my tym tropem podążamy. Zastanawiamy się kiedy fast-food odejdzie zupełnie od serwowania mięsa. Podejmujemy też temat biznesplanu Igi, tego jaką drogę przeszedł jej biznes i jaką rolę w całości procesu odegrał Google Campus.
RAU Performance (wymowa dowolna i zgodna z przekonaniami mówiącego) to wspaniały człowiek. Wybitny artysta i mistrz sztuki. Rozmawiamy o jego najnowszej płycie 'Mieszane Uczucia' skąd pochodzą utwory 'Meltdown' czy 'Jak Makłowicz' oraz 'Aerobic Rodeo'. Rozmawiamy o muzyce, dźwiękach, które koją ciało i duszę. Karol opowiada dziką historię, która mu się przytrafiła na autostradzie A2. Pojawia się też Człowiek Warga, Pro8l3m, czy Taco Hemingway.
Jan Mencwel jest autorem książki "Betonoza. Jak niszczy się polskie miasta". Dlaczego w Polsce na potęgę wycinane są drzewa, zmniejszane parki, dlaczego rynki zalewane są betonem - jak choćby niedawno otwarty po 'rewitalizacji' w Kutnie? Z jakiego powodu drzewa są ważne i co będzie jak ich zabraknie? Czy cała wina leży po stronie PiSu? Jak działać, kiedy zauważysz, że na Twojej ulicy ma się odbyć wycinka drzew? Rozmawiamy o naturze, jej kilku typach, które możemy zaobserwować, o umiejętności rozróżniania i nazywania drzew. Jan opowiada swoją historię - jak to się stało, że zajął się tym właśnie tematem, no i wreszcie: czy jest już za późno?
Rozmowa na temat aborcji jest zawsze obarczona ciężarem wagi tematu. Dominika Kozłowska objaśnia język, tłumaczy dlaczego znaleźliśmy się w tak trudnym położeniu i dlaczego najbardziej tracą na tym same kobiety. Jakie stanowisko wobec przerywania ciąży mogą mieć praktykujący katolicy? Jak można pomóc kobietom, które zmagają się z tematem aborcji? Dlaczego w debacie tak mało jest merytorycznych argumentów a wiele emocji? Czy może w tym pomóc język filozofii?
Piotr Augustyniak opowiada o postaci jaką według jego książki i poszukiwań był Jezus Niechrystus. Bez obaw jednak, w naszej rozmowie odnajdą się moim zdaniem i osoby wierzące i niewierzące, choć pewnie część spośród Was nie przyjmie niektórych tez Piotra. Kim był Jezus? Które fragmenty ewangelii mogą sugerować jego faktyczne słowa? Co wspólnego z Jezusem mają pojęcia: chronos, kairos i aion? Zapraszam na bardzo ciekawą rozmowę o Jezusie, wierze, kościele, religii i szukaniu Boga.
Olga Kalicka opowiada o swoich początkach aktorstwa, przyjaźni damsko-męskiej. Jak poradziła sobie z pierwszą rozbieraną sceną w życiu? Czy już jako mała dziewczyna planowała, że zostanie aktorką? Jak trudno jest dostać się do szkoły aktorskiej i wygrać casting? Czy będąc młodą mamą potrafi złapać balans? Pojawia się też ’Taniec z Gwiazdami’, całowanie w reklamach no i cała rozmowa jest w 100% szczera. Olga obiecała.
Jakub Żulczyk to już od dawna nie tylko "Ślepnąc od świateł", czy "Belfer". Obecnie wydaje swoją prawdopodobnie najlepszą książkę "Informacja zwrotna" i głównie o niej rozmawiamy, ale też o kontekście w jakim powstała. Dobra i szczera rozmowa o przeszłości, nałogach, pieniądzach jakie można zarobić będąc popularnym autorem książek i scenariuszy, a także planach na przyszłość. Rozmawiamy o podcastach (pozdrowienia dla Antka Syrka-Dąbrowskiego i Juliusza Strachoty) no i oczywiście rozmawiamy o Polsce. W tej rozmowie nikt nie zostaje nazwany debilem.
Twórca kanału Langusta na Palmie, o. Adam Szustak OP pierwszy raz udziela wywiadu, więc zajmujemy się podczas rozmowy wieloma tematami: od samego Boga, tego czy istnieje, przez Kościół, skandale, które go trawią, episkopat, pamięć po Janie Pawle II, aż po zbawienie i internetową sławę.
Lech Dyblik jest aktorem, który do perfekcji opanował role drugoplanowe i epizodyczne. Grał między innymi u Andrzeja Wajdy, czy Wojciecha Smarzowskiego. Rozmawiamy o jego płycie "W miasteczku Tarusa", gdzie śpiewa rosyjskie piosenki. Lech opowiada o swoim uzależnieniu od alkoholu i misji, jaką po wytrzeźwieniu niesie do więzień, czy polskich szkół. Opowiada swoje niezwykle historie z życia: jak grał w różnych miastach polskich i za granicą. Jak wygląda jego rola w międzynarodowych filmach, gdzie gra z gwiazdorską obsadą? No i jak poskromić ego?
Monika Brodka wróciła z nową płytą "Brut", którą promują dwa single "Game Change" (gościnnie Quebonafide, ale z przymrużeniem oka) i "Hey Man". Rozmawiamy o zmianie, życiu poza muzyką, inspiracjach i tym, co Monika chce swoją twórczością przekazać. Co się zmieniło od czasu płyty "Granda"? Czy dobrze się nazywa za granicą? Dlaczego chciała uciekać z UK do Polski?
Marcin Grabski w branży znany jest jako 'Tytus z Asfalt Records' i to naprawdę znane nazwisko. Pod jego skrzydłami swoje kariery rozwijało wielu najlepszych polskich raperów: Taco Hemingway, O.S.T.R., Otsochodzi, Fisz, Łona i Webber i wielu innych. Rozmawiamy o początkach wytwórni, o tym jak szukać młodych talentów i czym charakteryzuje się dobry raper. Ile da się nauczyć, a co już po prostu trzeba mieć w sobie? Czy naprawdę raperzy żyją tak, jak to pokazują w swoich piosenkach? Jak to się stało, że rap stał się nową muzyką popularną?
Rozmawiam z Igą Dzieciuchowicz: dziennikarką, która zajmuje się tematem nadużyć u doktora Wiesława. Jakie są granice etyki? Czy lekarz może dotykać pacjentek podczas badania? Jak zachowuje się środowisko lekarskie w sytuacji, kiedy jeden z autorytetów otrzymuje zarzuty? Rozmawiamy też o nadużyciach w polskich teatrach: wśród reżyserów i aktorów.
Jak wygląda praca ratownika na SOR? Janek opowiada najmocniejsze i najciekawsze historie. Co ludzie wsadzają sobie w tyłek (i co z tym zrobić)? Jak opiekować się osobami odurzonymi? Czy praca w szpitalnym oddziale ratunkowym jest niebezpieczna? Czy odbierał poród na oddziale? Dlaczego alkohol jest gorszy niż dragi? Jakie podejście do śmierci ma człowiek, który na codzień z nią obcuje?
Tomasz Awłasewicz od lat zajmuje się tematyką służb specjalnych. Rozmawiamy o polskich łowcach szpiegów, czyli Wydziale IX kontrwywiadu PRL. Ta jednostka, o której istnieniu do niedawna nic nie było wiadomo zajmowała się wchodzeniem na teren ambasad i konsulatów, bez zostawienia po sobie śladów, by kopiować dokumenty chowane w szafach i sejfach. Jednak metody używane do otwierania szaf pancernych i sejfów niosły ze sobą poważne ryzyko zagrożenia życia dla oficerów. Jak łamano szyfry do sejfów? W jaki sposób kontrwywiad werbował? Czy metody z PRL mogą się sprawdzić dziś?
Jan Błachowicz opowiada o swojej drodze do mistrzostwa federacji UFC. Dlaczego lubi być underdogiem? Co sądzi o stronniczości komentatorów takich jak Joe Rogan? Czy naprawdę przed nim już tylko 5 walk? Rozmawiamy też zawodnikach z przeszłości, jak Israel Adesanya, czy przyszłości, jak Glover Teixeira.
KęKę wreszcie zawitał w Imponderabiliach i możemy porozmawiać o rzeczach najważniejszych: przede wszystkim nowa płyta 'Siara' i na niej kilka mocnych kawałków, jak 'Moja gwardia', 'Jednorożec', czy 'Nadal tu jestem'. Rozmawiamy o pomyślę wartym milion dolarów, czyli beefie na Taco Hemingwaya. Wspominamy 'Nigdy ponad stan' i niedawną wizytę w podcaście u Wojewódzkiego i Kędzierskiego. Rozmawiamy o używkach, alkoholu, sporcie.
Dziś coś zupełnie nowego - Imponderabilia poza studiem, bo ugościł mnie u siebie w domu Aleksander Dębicz. Rozmawiamy o jego muzyce, o tej klasycznej, ale nie tylko. Kto był lepszy: Mozart, czy Bach? Jak pokochać muzykę klasyczną? Trochę rozmawiamy, a trochę Aleksander gra swoje i nie tylko utwory, smacznego!
Magdalena Koleśnik jest aktorką, gwiazdą seriali 'Kruk: czorny woron nie śpi', 'Klangor' oraz filmu 'Sweat'. Rozmawiamy o ciekawostkach z planu, przeszłości w szkole aktorskiej i planach na przyszłość. To wspaniała rozmowa, co Wam będę opowiadał, warto, bawiliśmy się świetnie.
Agnieszka Graff jest pisarką, tłumaczką i publicystką związaną mocno z ruchem feministycznym. Właśnie ukazało się nowe wydanie książki “Świat bez kobiet. Płeć w życiu publicznym”, które po 20 latach nie traci zupełnie na swojej aktualności. Rozmawiamy o byciu kobietą w Polsce, roli polityków i Kościoła w kształtowaniu rzeczywistości kobiet w naszym kraju.
Mateusz Waligóra wrócił do Imponderablilów opowiedzieć o swojej podróży szlakiem Wisły. Rozmawiamy o klimacie, śmieciach, fantastycznych rozmówcach, których Mateusz spotkał w trakcie podróży. Czy Wisła wyschnie? Czy powinniśmy myśleć o ucieczce z Polski zanim zabraknie wody? Dlaczego pandemia sprawiła, że zupełnie nowe podróże okazały się interesujące i wartościowe? Podróż szlakiem Wisły może być fascynująca i dostępna dla każdego, dlatego warto wiedzieć więcej o rzece, o której uczą nas w szkole jedynie kilka zdań.
Szczera rozmowa nam wyszła i bardzo bezpośrednia. Wini opowiada o swoich przemyśleniach dotyczących rapu, raperów. Dlaczego nie przepada za Taco Hemingwayem? Dlaczego Mata to jeden z jego ulubionych raperów? Jak to się stało, że SB Label tak doskonale sobie radzi? No i rozmawiamy o pieniądzach, dramach, używkach i całym świecie polskiego i nie tylko rapu, który Wini doskonale zna, a ja nie. Zapraszam i dziękuję za to, że oglądacie i słuchacie Imponderabiliów, to ostatni wywiad nagrany w starym studiu.
Czas na zmiany, dziękuję za wszystko.
Dr Halszka Witkowska jest suicydolożką. Rozmawiamy o samobójstwach i sposobach pomocy osobom, które mogą mieć skłonności samobójcze. Samobójstwo: fakty i mity. 10 września jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
Tomasz Stawiszyński wraca do Imponderabiliów, albowiem napisał fantastyczną książkę "Ucieczka od bezradności", gdzie pojawiają się wątki ostateczne. Rozmawiamy o filozofii, religii, oczywiście muszą pojawić się teorie spiskowe i reptilianie.
Czy dzieci Mai Ostaszewskiej zostaną w Polsce, kiedy dorosną? Jak to jest nie mieć niedoborów żelaza pomimo diety wegańskiej. Czy chodzi często na wesela? Ugruntowane cnoty niewieście i życie kobiety w Polsce A.D. 2021 to ciężki kawał chleba, więc oczywiście rozmawiamy i o tym. Dla niektórych lewactwo może się przelewać, lecz wierzę, że ta dość krótka jak na Imponderabilia rozmowa przypadnie Wam do gustu. Rozmawiamy przy okazji premiery filmu 'Teściowie', gdzie Maja Ostaszewska gra w parze z Marcinem Dorocińskim jedną z głównych ról.
Areta Szpura jest aktywistką ekologiczną, propaguje ruch Less Waste. Zakładała markę Local Heroes. Ale dziś rozmawiamy głównie o nawykach (czasem ich braku) z zakresu ekologii i żywienia, czyli jak jedzenia nie marnować i jak jeść taniej. Rozmawiamy o jej poprzedniej książce 'Jak uratować świat' oraz o książce, która dopiero ma nadejść. Każdy z nas może być bardziej ekologiczny, ja z pewnością i uważam że nawet małe rzeczy jak staranniejsze zajmowanie się jedzeniem, które mamy w lodówce po prostu ma sens.
Jacek Braciak szczerze opowiada o swojej historii aktorstwa. Już nikt o nim nie mówi 'mistrz drugiego planu'. Rozmawiamy o filmach 'Moje wspaniałe życie' i 'Żeby nie było śladów'. Czy granie w filmach to terapia? Czemu Braciak dawniej był taki wkurzony na wszystko? Jakie ma plany na przyszłość i co by powiedział sobie samemu jako 10-latkowi?
Justyna jest specjalistką do spraw żywienia i rozwija mity dotyczące żywienia psów. Rasa a rodzaj diety. Czy umiemy dopasować psa do swojego trybu życia? Czy każdemu psu potrzebny jest probiotyk? Ile razy w ciągu dnia karmić psa? Czy dieta wegańska / wegetariańska jest odpowiednia? Co to dieta BARF i czy warto ją wziąć pod uwagę? Na te i masę innych pytań odpowiada specjalistka: Justyna Przełączkowska
Anna Gacek opowiada o latach 90 jak nikt. Rozmawiamy o tym co tę dekadę stworzyło: Nirvana, Twin Peaks, okładki Vogue z Kate Moss? Anna opowiada też o radiowej Trójce, gdzie pracowała 20 lat, tworząc audycje Aksamit, Atelier, współprowadząc audycje w Wojciechem Mannem.
To, że Andrzej Smolik od pierwszej płyty tworzył muzykę idealną do miłości, to wiemy doskonale, ale jak się okazuje dźwięki te nadal działają. Celebrujemy więc XX-lecie od wydania płyty 'Smolik'. Rozmawiamy o doskonałych kolaboracjach artystycznych, które Andrzej ma w swoim portfolio: od Artura Rojka, przez Dawida Podsiadło, aż po Krzysztofa Krawczyka.
Natalia Hatalska od lat stara się odpowiedzieć na pytanie: czy technologia nas ocali. Robi to przez analizowanie trendów i wyszukiwanie wartościowych informacji w otaczającym nas szumie. Rozmawiamy o miłości do robotów, o tym że wcale Generacja Z nie musi być lepiej obeznana w technologii od osób starszych. Zastanawiamy się nad tym czy wszczepić sobie chip. Wspominamy też książkę "Lekko Stronniczy", ale ta, o której rozmawiamy przez większość czasu nazywa się "Wiek Paradoksów. Czy technologia nas ocali".
Bartosz Waglewski, czyli Fisz wraca z Emade i Tworzywem na nowej, moim zdaniem wybitnej płycie 'Ballady i protesty'. Są na nie kawałki: "Ok boomer", "Nie mam czasu", czy "Nie za miłe wiadomości". Rozmawiamy o starych czasach, tych bardziej rapowych, o zmianie i planach na przyszłość. Dlaczego najlepszy kawałek na płycie to właśnie "Ok boomer"? Rozmawiamy o pracy z ojcem i bratem. Fisz zdradza czy słucha nowych wykonawców jak Young Leosia, czy Mata, lub (no dobra, może to nie jest najmłodszy, ale jednak) Taco Hemingway.
Reza Aslan jest autorem kilku bestsellerów traktujących o religii, Bogu i podobnych. Jego ostatnia książka "Bóg. Ludzka historia religii" właśnie została przetłumaczona na język polski i nadarzyła się okazja by z autorem porozmawiać. Po co nam Bóg? Jak wymyśliliśmy ten koncept i po co nam w życiu wiara? Czym różni się wiara od religii? Czy przyszłość świata, to prosta droga do ateizmu? Nie we wszystkim się zgadzamy, ale jak wiecie mimo usilnych starań ateizowania społeczeństwa z wielką przyjemnością rozmawiam z osobami zajmującymi się religią. Chyba pójdę do nieba. Dlaczego osoby aktywnie nawołujące do bojkotu religii jak Sam Harris są według Aslana głęboko w błędzie?
Michu z M4K, czyli Miłośnicy czterech kółek opowiada o swoich samochodach (od Skody do Ferrari), ale też o tym dlaczego samochody drożeją i drożeć będą. Przyglądamy się ostatniej sprawie związanej z wypadkiem pewnego adwokata, rozmawiamy o trumnach na kółkach. Jak nie kupować używanego samochodu, na co zwrócić uwagę? Na co zwrócić uwagę przy oddawaniu samochodu do naprawy? Dużo wskazówek praktycznych, ale też po prostu sporo motoryzacyjnej rozmowy.
Ta rozmowa się rozkręca i to mocno, więc polecam przesłuchanie całości. Adam Darski, czyli Nergal, to nie tylko lider Behemoth. Właśnie wrócił ze składem Me And That Man promując płytę 'New Man, New Songs, Same Shit Vol.2' Rozmawiamy o muzyce, ale przede wszystkim rozmawiamy o samym Nergalu. Dlaczego tak łatwo puszczają mu nerwy? Dlaczego upublicznił wizerunek kierowcy Ubera, który go wiózł? Co właściwie sprawiło, że wybrał drogę kontry wobec religii? Czy Nergal za młodu głosowałby na Korwina? Tematów jest naprawdę mnóstwo, a całość bardzo mocna, więc polecam.
Magdalena Hajkiewicz prowadzi bloga "Wiem co jem", podcast, oraz różnego rodzaju kursy dotyczące zdrowego odżywania. Zajmuje się dietą, więc rozmawiamy o faktach i mitach dotyczących chudnięcia (lub jego braku). To rozmowa, w której wymieniamy się doświadczeniami, ale przede wszystkim Magdalena tłumaczy, że zasad, dzięki którym można uzyskać wymarzoną wagę jest dużo i są różne dla różnych ludzi. Jak skutecznie schudnąć, jak zmienić nawyki żywieniowe? Co to psychodietetyka, kim jest dietetyk kliniczny? Czy powinniśmy zbanować fast-food?
Maciej Stuhr razem z żoną od jakiegoś czasu regularnie jeżdżą tak daleko jak do możliwe na północny wschód Polski, by pomagać osobom, które przedostały się na stronę polską. Rozmawiamy o jego motywacji, co stamtąd przywozi i dlaczego zdecydował się na takie działania. Rozmowa zaczyna się od tematu filmu "Powrót do tamtych dni", gdzie gra główną rolę i to być może jego najlepsza rola w życiu.
Bracia Maciek i Paweł Kacperczyk właśnie wyjechali z drugą pełnoprawną płytą "Kryzys wieku wczesnego", gdzie pojawia się sporo mocnych kawałków: Artysta z ASP, Sebiksy feat. Julia Wieniawa, czy Brejdaki. Rozmawiamy o planach na przyszłość, imprezach i życiu w Warszawie. Jak to jest nie będąc raperem znaleźć się w @sbm_label? Czy chcą zarabiać kupę siana, robiąc przy tym fajne rzeczy? Dlaczego nie kłócą się o dziewczyny i czy ich rodzice byli za młodu grzeczni?
Michał Rusinek analizuje wypowiedzi polityków w swoich felietonach, które zostały zebrane w jeden tom "Mroczny Eros". Rozmawiamy o tym jak politycy się wypowiadają, dlaczego język jest tak brzydki, niestaranny. Czy żeby osiągnąć sukces w polityce trzeba mówić byle jak? Jaki styl wypowiedzi ma Jarosław Kaczyński? Dlaczego "dobra zmiana" z pewnością nie jest dobra jeśli chodzi o język?
Antoni Syrek-Dąbrowski jest pewnie doskonale znany tym z Was, którzy kochają stand-up. Jak wygląda przygotowanie trasy (ta najnowsza zwieńczona premierą materiału "Kronika Filmowa")? Z czego się śmiać, a z czego nie wypada?
Natalia Szroeder wydała właśnie płytę „Pogłos”, gdzie między innymi pojawia się Ralph Kamiński w utworze „Przypływy” opowiada o swojej przeszłości i wpływie na muzykę. Co sprawia, że bywa czasem smutna? Jaki ma znak zodiaku i co sprawiło, że Sting wpadł kiedyś na jej koncert? Do opisu daję Quebonafide tylko dla wyszukiwania, albowiem zupełnie nie rozmawiamy o związku, acz moim zdaniem to akurat wychodzi nam tylko na dobre. Jak Natalia odnosi się do swoich początków, czy lubi przeglądać stare zdjęcia, no i czy radzi sobie z krytyką? Ale nie bierzcie proszę tego opisu zbyt poważnie do siebie, rozmowa jest na niby. Jak wszystko. Patrzmy w gwiazdy i znaki zodiaku, pozdrawiam. Na płycie znajdują się też utwory: „Powinnam”, „Para”, „Początki”.
Drugi sezon Wiedźmina pojawił się już na Netflixie, rozmawiam więc z Tomkiem Bagińskim (oraz gościnnie pojawia się jego żona - Monika) o tym jak ten sezon powstawał. Co udało się poprawić w stosunku do 1 sezonu, jakie są plany na przyszłość? Co do serialu wniósł Henry Cavill? Czego możemy się spodziewać po 3 sezonie Wiedźmina? Jakie filmy ukształtowały Bagińskiego? Czy nadal musi sobie wypracowywać pozycję wśród starych wyjadaczy z Hollywood?
Wspaniały człowiek, Polak, autor kanału Polimaty, współautor Podsiadło Kotarski Podcast, ojciec, mąż, przedsiębiorca i filantrop. Być nazwanym przez niego przyjacielem, to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie mnie w życiu spotkały. Tradycja spotkań świątecznych, to coś, co sprawia że nie tylko ja, ale wielu z Was czeka na ten moment, jak na pierwszą gwiazdkę. Więc znów rozmawiamy, niektóre tematy powracają, inne zaś są zupełnie nowe: czy Radek chciałby opuścić Polskę? Dlaczego nie wraca do pracy w telewizji, mimo że telefony dzwonią? Jak to się stało, że prominentny polityk z PiS pisze mu smsy? No i wreszcie z mojej perspektywy to chyba najlepsza nasza rozmowa, choć momentami najbardziej poważna. Wesołych świąt!
Andrzej Stasiuk razem z Mikołajem Trzaską, oraz członkami Opla: Piotrem Bukowskim i Hubertem Zelmerem nagrali pewnego razu w leśnej chacie spontaniczną płytę. I o tej płycie rozmawiamy, ale też o tradycyjnej muzyce ludowej, pisarstwie Andrzeja Stasiuka, życiu w głuszy i świętach.
Podsumujmy 2021 rok ale i przeszłość - jak dawniej wyglądało imprezowanie jutuberów i w ogóle influencerów? Co mógł zaobserwować Sylwester Wardęga? Dlaczego Abstra założyli swój klub? Kto jest największym wygranym bieżącego roku i czemu to Kanał Sportowy? Kto zaraził Maćka koroną? Zapraszamy na wspólne podsumowanko.
Jak co roku Ewa Grzelakowska-Kostoglu, czyli Red Lipstick Monster wpadła do Imponderabiliów porozmawiać o życiu i pracy. Więc rozmawiamy o tym dlaczego założyła swoją markę, czyli bee*zee. Jakie plany na 2022 i co udało się w 2021 osiągnąć? Czy Ewa chciałaby już nigdy nie pracować? Dlaczego Wojtek musi mieć dobrą wentylację w niektórych szafkach? A to tylko kilka spośród tematów, jakie poruszamy, dobrego 2022!
Michał "Misiek" Koterski już od jakiegoś czasu otwarcie opowiada o swoim nawróceniu i nowym życiu w wierze, świadomie więc ten temat wisi nad naszą rozmową, która dzieje się przy okazji premiery filmu "Gierek", który właśnie wchodzi na ekrany kin. Co Michałowi daje wiara i dlaczego bardziej niż pójścia do nieba chciałby po prostu, żeby nigdy nie trafił do piekła? Jak przygotował się do roli Edwarda Gierka? W czym podobny jest do swojego ojca, czyli Marka Koterskiego? Co powiedziałby do siebie, gdyby mógł cofnąć czas?
Dr hab. Andrzej Dragan jak mało kto opowiada o fizyce, mechanice kwantowej, teorii względności, Einsteinie i otaczającym nas świecie. Zapnijcie pasy, to naprawdę wspaniała podróż po fizyce, nauce w ogóle, pełna historii o naukowcach, ich odkryciach, oraz o samym Andrzeju Draganie, który nie szuka szczęścia (wręcz przeciwnie), kiedyś jak sam twierdzi był psychopatą i do tego stanu mu tęskno. Razem z Arturem Ekertem w swojej pracy "Kwantowa zasada względności" łączą Szczególną Teorię Względności z mechaniką kwantową. Czy to jest rozmowa, którą ogarnie osoba, nie mająca pojęcia o tym zagadnieniu? Powiem tak: przesz to ja rozmawiam z Draganem, więc każdy da radę.
Vanessa Aleksander pierwszy raz opowiada o swojej terapii, ale nie róbmy z tego wielkiej sprawy, bo tematów poruszamy wiele. Wspaniała to rozmowa, bawiliśmy się wyśmienicie, więc pewnie będzie sporo komentarzy o to ŻE MOŻE ZA DOBRZE. No ale: Vanessa podbije Hollywood, to jest fakt, to się wydarzy. Jednak by je podbić trzeba sobie poradzić nie tylko z językiem, ale też etosem pracy, przejść przez sito castingów i liczyć na odrobinę szczęścia. Rozmawiamy o wyższości Kofoli nad innymi piciami, drażnimy Czechów, Węgrów, nawet Nowozelandczycy mogą się poczuć poruszeni. No i pozostaje kwestia sweterka. Ale to już nie będę zdradzał zawczasu. Polecam całą rozmowę.
Robert Pasut, czyli obecnie 1/2 @abstrachujetv opowiada szczerze o swojej przeszłości nie tylko prywatnej, ale też tej związanej z firmą, wokół której było bardzo głośno w swoim czasie. Jako że się znamy to wspominamy stare czasy polskiego YouTube'a. Jak przygotowuje się do występu w @FAMEMMATV z @Japczan? To długa i szczera rozmowa, myślę że zwłaszcza jeśli znacie Roberta tylko ze scenek w ramach Abstra, czy z Insta, to będziecie mogli poznać go z zupełnie innej strony.
Krystian Pesta jest aktorem młodego pokolenia, który właśnie otrzymał pierwszą dużą szansę i odgrywa rolę Horsta Zeigera w serialu "Behawiorysta" - do obejrzenia w serwisie Player.pl. Serial jest oparty o powieść Remigiusza Mroza. Rozmawiamy o dylemacie wagonika, którego mechanizm wywołuje totalnie skrajne emocje. Krystian opowiada też o tym, czego dowiedział się od aktorów starszego pokolenia.
To może być ostatni wywiad. Remigiusza i mój oczywiście. Kto wie, czy nie wejdą nam smutni panowie do mieszkań nad ranem i to tylko dlatego, bo Remigiusz postanowił pośmieszkować sobie z PiS? Odpowiedzmy sobie wszyscy na to pytanie zanim będzie za późno, taka moja propozycja. Rozmawiamy znów o najnowszej książce "Projekt Riese", ale też o "Behawioryscie" - dla chętnych jest też rozmowa z Krystianem Pestą sprzed kilku dni. Widzowie Lekko Stronniczego się w tym Impo odnajdą jak nikt, zapewniam.
Rozmawiamy o miłości, macierzyństwie i życiu osób z niepełnosprawnościami. Jak dochodzi do zbliżenia? Czy i jak osoba z porażeniem czterokończynowym może zajmować się dzieckiem? To ważny temat i pomimo sytuacji na Ukrainie mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
Jakub Górnicki razem z zespołem Outriders od kilkunastu dni jest w Kijowie i innych częściach Ukrainy i relacjonuje przebieg inwazji. Jak wygląda sytuacja w stolicy? Na czym polega dezinformacja Rosjan? Kto ucieka do Polski, kto zostaje? Czy dociera pomoc humanitarna?
Rozmawiamy o wojnie w Ukrainie, rozmowa została nagrana 2.03.2022. Dlaczego i jak prorosyjska propaganda zamieniła szybko miejsce antyszczepionkowców? Czy polski rząd zachowuje się poprawnie od początku konfliktu?
Dziś @DwochTypowPodcast w Impo, więc nie będę się silił na zwiewny opis, bo gadamy przez prawie 3,5h, więc jest wszystko: o przeszłości, o dramach, oktagonie i Wardędze, o starych (a może wcale nie tak bardzo) kanałach chłopaków, czyli @GargamelVlog i @GeneratorFrajdy. Pojawia się Franz Kafka i inne wspaniałe dzieła literatury. Jest wątek zdrowia psychicznego. Są słowa ogólnie uznawane za obraźliwe, jest nawet groźba cancelowania Paciorka, ale mam nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie.
Andrzej Grabowski opowiada o swojej karierze: jak to jest, że stał się aktorem i ile musiał przeżyć na scenie? Ostatnio gra w pięknym, skromnym filmie "Piosenki o miłości" postać, która zbliżona jest życiorysem do Andrzeja. Dlaczego nie nienawidzi Ferdynanda Kiepskiego? Jak wygląda jego filozofia życia? Grabowski opowiada o najbardziej przejmującym momencie, jaki go spotkał na scenie, związanym ze śmiercią bliskiej osoby.
Marcin Prokop ostatnio był w Imponderabiliach ponad dwa lata temu, wrócił by pogadać szczerze o życiu, samochodach, miłości do nich i nie tylko. Ale wierzcie mi, nasza rozmowa to nie tylko śmieszki, bo rzadko się zdarza, by wyciągnąć z Marcina słowo na temat polityki, udaje się też dowiedzieć, czy głosował na swojego byłego partnera ekranowego: Szymona Hołownię. Jak bardzo przetyrał Michała Kempę w "Mam talent"? No co ja Wam będę opowiadał, skoro rozmowa trwa ponad dwie godziny, to skondensować się tego po prostu nie da.
Piotrek Szumowski jest jednym z absolutnie najlepszych polskich standuperów. Jego "Półczłowiek, półgłówek" jest absolutnym hitem, podobnie stand-up "Ksywki", czy "Wymieranie zwierząt" i inne anglojęzyczne, które są dostępne na YouTube. Rozmawiamy, albowiem niebawem odbędzie się Roast Mariusza Pudzianowskiego. Co planuje na ten roast? Czy Sebastian Rejent położy całość? W jakim stanie będzie Popek (rozmowę nagraliśmy oczywiście przed wczorajszą galą Fame MMA, mam nadzieję, że złamana ręka Popka się do roastu poskleja. Dużo gadamy o humorze w ogóle, podróżach, jaraniu zielska i tym jak zrobić taki żart, który się spodoba palącym, ale wcale podczas palenia nie był napisany.
Martyna Bildziukiewicz pracuje w unijnej jednostce East Stratcom Task Force, która od 7 lat zajmuje się tropieniem i ujawnianiem rosyjskiej propagandy. Jak działa Putin? Jak na przestrzeni lat zmieniła się pro-kremlowska propaganda i czy teraz trudniej jest tropić kłamstwa? Czy Facebook jest pod kątem dezinformacji gorszy od Twittera? Rozmawiamy też o tym jak się uchronić przed dezinformacją. Jako, że chciałem, żeby nasza rozmowa była aktualna nie tylko teraz, to nie rozmawialiśmy tylko o bieżących przykładach kłamstw i fake-newsów.
Michał Dąbrowski jest behawiorystą z wieloletnim doświadczeniem, rozmawiamy o tym czy w ogóle możliwe jest zrozumienie psa. Kto właściwie wymaga szkolenia: pies, czy może jednak człowiek? Jakie są najczęstsze błędy w wychowaniu i jak sobie z nimi radzić? Jak Michał odnalazł swoją drogę zawodową jako aktor i behawiorysta?
@JustynaMazur jest doskonale znana wszystkim fanom podcastów true-crime głównie z serii 5nz (czemu nie używam pełnej nazwy i czemu Justyna jej nie używa? Odpowiedź pada w rozmowie). Rozmawiamy o niektórych sprawach kryminalnych, omawianych przez nią w podcaście, ale też idziemy dalej: czy zdarzyło się, że któraś ze spraw ją prześladowała? Czego Justyna się boi? Rozmawiamy o ostatniej sprawie związanej z innym popularnym podcasterem: Żurnalistą. To i wiele, wiele więcej, mam nadzieję, że nasza rozmowa przypadnie Wam do gustu, z Justyną się trochę znamy, więc to zdecydowanie nie jest typowy wywiad.
T.Love wraca do gry z nową płytą "Hau! Hau!", gdzie jest Muniek Staszczyk i skład znany z płyty "King". Jak wygląda życie po ciężkiej chorobie? Jak to było usłyszeć swoją piosenkę w radio? Muniek opowiada też o swojej walce z depresją. Czy zespół zmienił się przez używki? Jak to jest opisywać świat, jaki się ma pod butami?
Tomek Czechowski pewnie dobrze znany jest piwoszom, bo zajmował się rozkręceniem marki Doctor Brew a od kilku lat współpracuje z Kubą Wojewódzkim oraz Januszem Palikotem. Rozmawiamy o trunkach, którymi się zajmuje, stylu życia człowieka, który w wieku 30 lat ma nie tylko swojego Maybacha z kierowcą (narzeka przy tym na polski oddział Mercedesa), prywatny samolot i jak sam twierdzi: do wszystkiego dochodził swoją pracą rozkręcając handel kraftowymi piwami. Co prywatnie pija Palikot i Wojewódzki? Jak wygląda polski przemysł alkoholowy i restauracyjny?
Michał Kempa wpadł na rozmowę, gdzie nie tylko wręczył mi wylicytowaną na WOŚP kurtkę rowerową La Passione, ale też porozmawialiśmy o rowerach. Dużo też o pracy w TV, partnerowaniu Marcinowi Prokopowi w "Mam Talent", czy współpracy w programie Kuba Wojewódzki. Zastanawiamy się, czy obecnie jest się w ogóle z czego śmiać? Gdzie mieszkają bracia Golec i kto jeszcze jest znany z Bielska-Białej poza Michałem oczywiście. Rozmawiamy też o Krzysztofie Stanowskim i Żurnaliście. Pojawia się też kwestia ostatniej gali Oscarów®, gdzie Will Smith uderzył Chrisa Rocka - jak Michał, który też uprawia opowiadanie żartów odnosi się do tego wydarzenia?
Tomasz Czukiewski jest twórcą kanału @ciekawehistorietv. Rozmawiamy o tworzeniu treści związanych z historią, Tomasz tłumaczy jak pracuje nad materiałami. Co robił w dniu wybuchu wojny w Ukrainie? Rozmawiamy o twórcach internetowych, którzy w perfidny sposób zarabiają na wojnie i psują jakość debaty. Czy da się zrozumieć całą historię? Jak wyglądała jego młodość i brata @BezPlanu? Tomasz opowiada historię z Caracas, gdzie miał pistolet przystawiony do głowy.
Kwiat Jabłoni wrócił i rozmawiamy o edycji 2022 festiwalu @MeskieGranie , gdzie zespół razem z Bedoesem i Krzysztofem Zalewskim debiutuje jako Męskie Granie Orkiestra z singlem "Jest Tylko Teraz". Jak pracowało się przy singlu? Czy polubili @sanahmusic? Jak reagują na bardzo pracowity rok? Gdzie w Warszawie na karaoke można spotkać Jacka? Gdzie nocuje zwykle Kasia? Co zmieniło się od czasu premiery płyty "Mogło być nic"? Uwielbiam rozmawiać z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami, mam nadzieję, że tak samo jak ich poprzednia wizyta, ta też przypadnie Wam do gustu.
Problemy ze zdrowiem psychicznym dotykają 1 na 4 osoby, praktycznie każdy z nas zna kogoś, kto zmaga się z jakimś zaburzeniem, bądź sami się z nimi borykamy. Rozmawiam z Dr Deanem Burnettem, który jest neurobiologiem i zajmuje się poznawaniem tych problemów od strony neurobiologicznej właśnie. Okazją jest polski przekład jego ostatniej książki "Psycho-logika", która oryginalnie ukazała się rok temu. Skąd się bierze depresja? Jak działają leki antydepresanty? Czym różni się mózg mężczyzny i kobiety? Dlaczego należy ostrożnie używać określenia "choroba psychiczna"? Jak destrukcyjny dla nas jest trwający długo lęk? Czym jest neuroplastyczność? To tylko kilka zagadnień o których rozmawiamy.
Moim gościem jest Aleksander Makowski, szpieg, który pracował ze Służbą Bezpieczeństwa, także z UOP i WSI. W latach '70 jako oficer wywiadu w USA, pracował też we Włoszech, czy Afganistanie. Rozmawiamy o roli polskich szpiegów w ciągu ostatnich dekad i sojuszu z USA. Dlaczego nie udało mu się przekonać Amerykanów, do likwidacji Osamy Bin Ladena przed atakami na WTC 9 września 2001 roku? Jak wygląda proces rekrutacji agenta przez szpiega? Jak wygląda jego emerytura? Jaką dedykację w swojej autobiografii złożyła Makowskiemu sama Margaret Thatcher? Dlaczego gdyby mógł, to wróciłby do akcji nawet teraz? I wreszcie: jaki ma stosunek do Antoniego Macierewicza, który oskarżał Makowskiego o śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie?
Sebastian Fabijański w tej rozmowie zaskoczy nawet swoich największych hejterów. Po dramie z Quebonafide, po strasznej wizycie w Hejt Parku @Kanal_Sportowy u Stanowskiego i impulsywnym zdjęciu rozmowy z mojego kanału poprosił o powtórkę, już po czasie, już po opadnięciu emocji, oraz, hajpu na siebie samego. Wróciliśmy więc i moim zdaniem będziecie mocno zaskoczeni. Rozmawiamy o nowej płycie "Cukier", o dawnych ekscesach, o filmach Andrzeja Żuławskiego, polityce, religiim czy wspólnym budżecie z Maffashion.
Marcin Meller jest dziennikarzem, byłym redaktorem naczelnym "Playboya", obecnie debiutuje swoją powieścią "Czerwona Ziemia". I faktycznie o książce rozmawiamy, tak samo jak o Afryce, czy polskiej polityce, wszak Marcin jest znanym i przez niektórych szkalowanym symetrystą. W tytule stawiam pytanie: ile razy Meller uniknął śmierci i przynajmniej kilka historii związanych z nią usłyszycie. No i wreszcie mimo, że Marcin uniknął śmierci kilka razy, to w tej rozmowie nie uniknął pytania o poparcie Andrzeja Dudy w wyborach.
Świat się pomylił? Niekoniecznie, bo Patrycja Markowska szczerze opowiada o swojej nowej płycie, duchowości, powodach, dla których jej ojciec, czyli Grzegorz Markowski odszedł z Perfectu i jak to było kiedy kilkanaście razy proponowano jej rozbieraną sesję a ona nie chciała. Mam nadzieję, że przynajmniej część z Was ta rozmowa zdziwi!
Robert Małecki jest jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce. Możecie go znać z serii o Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra), czy książek o Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Rozmawiamy przy okazji premiery książki "Wstyd" brawurowo przeczytanej przez Danutę Stenkę. Jak myśli zabójca? Dlaczego policjanci lubią książki Małeckiego? Gdzie w tym wszystkim Remigiusz Mróz? Robert absolutnie fascynująco opowiada o tym jak można nietypowo wytropić zabójcę i dlaczego zbrodnia idealna nie istnieje.
Wojtek Mazolewski to jeden z filarów @MeskieGranie, jest w nim obecny niemal od początku. Rozmawiamy o tym co się na przestrzeni lat zmieniło i jak teraz wygląda ten festiwal. Wojtek to nie tylko Pink Freud, czy Wojtek Mazolewski Quintet, bo najnowszy projekt: Yūgen (幽玄) przenosi słuchaczy w regiony spokojniejsze, pełne radości i spełnienia w świecie. Czy to brzmi trochę jak wykład Alana Wattsa? Być może, Karolowi się kojarzy. Rozmawiamy o płakaniu do muzyki, także o audiofilskim sprzęcie i graniu koncertów w Japonii. Wojtka można określić śmiało mianem artysty pełną gębą, więc myślę że dla fanów prawdziwej muzyki to będzie bardzo ciekawa rozmowa.
@JDabrowsky to jeden z najbardziej popularnych twórców na YouTube i równocześnie jeden z najmilszych ludzi jakich znam. Zaczynał o grafiki komputerowej i Minecrafta, teraz razem z @sylwiaprzybyszofficial8887 tworzą youtubowe małżeństwo. Tak, małżeństwo, bo kilka tygodni temu wzięli ślub. Rozmawiamy o 50 urodzinach Coca-Cola w Polsce, bo Jan był zaangażowany we współpracę z tą marką nie raz. Poruszamy temat starego YouTube, @lekkostronniczy i miłości do Polski.
➡️Koniecznie zobacz mój krótki wstęp, w którym wyjaśniam, że rozmowa została autoryzowana. Karol Wiśniewski zgodził się na rozmowę, mam nadzieję że będzie dla Was ciekawa. Kim jest Friz? Co dalej z @EKIPAYT? Dlaczego uwiesił się na nich @krulestwo Wardęga? Jaki kontakt ma Karol z rodzicami i dlaczego uciekł z krakowskiego blokowiska? O co poszło z piwem BUH od @JanuszPalikotYT? Czy @frizoluszek planuje dzieci z @WERSOWW? Jak to się stało, że z Wersow kupili nowy dom?
To nie żart: Ola Sidorowska, moja dzisiejsza gościni jest specjalistką od social mediów, w tym TikToka i pracuje w redakcji Onetu, gdzie zajmuje się nowymi mediami. Rozmawiam z nią o Instagramie, TikToku, o tym jak GenZ, Genzie: no, Generacja Zet żyje i czym różni się od takich starych ludzi jak ja, czyli millenialsów.
Kasia Kowalska to jedna z największych piosenkarek w historii polskiej muzyki. Sprzedała prawie 1 500 000 miliona płyt Doskonale znacie jej przeboje: „Spowiedź” „A to co mam” „Jak rzecz”, czy „Coś optymistycznego” Rozmawiamy o karierze, koncercie na Pol’and’rock festiwalu, Polsce w latach ’90 i perfekcjonizmie, z którego Kasia słynie. Wykonała też pierwszy cover piosenki Coca-Cola w Polsce!
Jeszcze tak szalonego wywiady jak z Sarą James chyba nigdy nie przeprowadziłem. Jest największą wschodzącą gwiazdą, po tym jak wygrała The Voice Kids, zajęła drugie miejsce na Eurovision Junior a teraz podbija swoim talentem Amerykę! Pytam ją o współpracę z Coca-Cola, gdzie wykonuje piosenkę „Magia jest w nas”. Jak poszło jej w szkole? Czy planuje się przeprowadzić do USA? Czy stresują ją wywiady po angielsku? Czym zajmuje się jej mama?
Zespół Cool Kids Of Death powstał w 2001 roku i praktycznie od razu stał się kultowy. Istniał dekadę i roztrzaskał się z hukiem wydając pożegnalną płytę "Plan ewakuacji". Przez ostatnie 10 lat panowie z @CoolKidsOfDeathVEVO pojawiali się na scenie bardzo rzadko dając nadzieję fanom na reaktywację. Rozmawiam z wokalistą i autorem tekstów Krzysztofem Ostrowskim o powrocie na scenie, możliwości i nadziei na płytę po latach, oraz o tym wszystkim, co działo się przez ostatnie 10 lat. Jeśli #CKOD Wam coś mówi, to pewnie będziecie zadowoleni z rozmowy, jeśli zupełnie tego składu nie znacie, to polecam, uważam że to naprawdę jeden z najciekawszych zespołów początku lat 2000.
Jeden z najciekawszych raperów @MeekOhWhy nareszcie w Impo! Czy walczy z narzucanym mu podobieństwem do @TacoHemingwayOfficial? Jak grało mu się na @MeskieGranie i czy to największa publiczność, przed jaką miał okazję występować? Czy widzi swoje przeżycia młodego ojca jako materiał na utwory? Jak wyglądała praca nad płytą "Offline", czy "Zachód"?
To drugi raz, jak mam okazję porozmawiać z Miuoshem. Niedawno odbyła się premiera jego wersji live "Pieśni Współczesnych", oraz trwa trasa @MeskieGranie. Dlaczego była opóźniona? Jak poradził sobie z trudnościami technicznymi i jak przeszedł ciemniejszy okres w życiu?
Andrzej Tucholski od lat zajmuje się psychologią w biznesie i pomaga w rozwiązywaniu problemów ludziom. Niedawno ukazała się jego książka "I co z tym zrobisz? Pierwsza książka o wysokosprawczości" - to pozycja dla osób, które szukają odpowiedzi na pytanie: jak poradzić sobie z życiem?
Niezwykły człowiek, @WINIWIZJA, który jak doskonale wiecie czasem nawiedza gościnnie inne kanały, by przejąć nad nimi kontrolę powrócił do Imponderabiliów i rozmawiamy. Jest o ubraniach Stoprocent. Jest o dobrych zawodnikach w rapie. Jest o starości i śmierci. Jak się domyślacie stężenie Winiego w Winim jest ogromne, więc zapraszam do wspólnego chillu.
Pewnie znacie samochody z charakterystyczną grafiką @PANEKCarSharing. Rozmawiam z Maciejem Pankiem, który jest twórcą i prezesem firmy o ambicjach zrewolucjonizowania tego, w jaki sposób się poruszamy samochodami i nie tylko. Rozmawiamy i tym dlaczego większość osób mieszkających w miastach obeszłaby się bez samochodu. Na czym polega i co to jest właściwie car sharing? Czy jest tańszy, czy droższy od taksówek? Ale sama merytoryka to nie wszystko, bo dużo czasu poświęcamy rozmowie o samym Macieju Panku, bo to bardzo barwna postać.
Jasiek Borkowski jest standuperem (komikiem, jak kto woli) po przejściach. Więc to nie jest rozmowa tylko o tym jak i z czego się śmiać, ale też o czasie w życiu, kiedy wreszcie jest do śmiechu. Jasiek opowiada o swojej przeszłości: uzależnieniu od dragów i przepuszczaniu pieniędzy. Opowiada o miłości do swojego dziecka i narzeczonej. Jaśka oczywiście znacie z takich speciali, jak: "Przejazdem w Rumii", "Żółw", "Drespublika", czy "Hejty, winda i syn"
Dr Halszka Witkowska zajmuje się suicydologią, to nasze drugie spotkanie. Rozmawiamy o samobójstwach i sposobach pomocy osobom, które mogą mieć skłonności samobójcze. Dlaczego coraz więcej dziewczynek podejmuje próby samobójcze? Jak zaradzić samobójstwom seniorów? Samobójstwo: fakty i mity.
Małgorzata Kożuchowska jeszcze nie tak dawno wzbudzała emocje za rolę w filmie "Gierek" a teraz wraca w podwójnej roli: aktorki i producentki hagiograficznego filmu Iony Łepkowskiej "Zołza". Rozmawiamy o życiu i o tym co jest po śmierci. Rozmawiamy o hejterach w internecie. Rozmawiamy też o marzeniach młodej aktorki.
Ciekawe czy uwierzycie w ostatnią historię z morderstwem na kempingu w USA. Ale po kolei: Karol Lewandowski doskonale znany z kanału @BusemPrzezSwiat przyjechał (choć nie tymże busem) do Impo opowiedzieć najlepsze historie, które się przytrafiły podczas kilkunastu lat podróżowania po świecie. Czy podróże busem są bezpieczne? Jak podróżować i mieszkać na stałe w busie z małym dzieckiem? Dlaczego niektórzy nie wierzą w historie, które opowiada Karol? Jest też o sposobie na zarabianie w podróży oraz poza nią, w tym przypadku chodzi o kursy filmowania, czy fotografii, które Karol tworzy i sprzedaje.
Jeśli spodziewacie się rozmowy o najlepszych filmach, kinie, Oscarach i popkulturze w ogóle... to po części to dostaniecie. Ale tym razem Michał Oleszczyk przyszedł z zupełnie inną opowieścią i chyba w opisie nie zdradzę nic więcej. Zapraszam na Impo o sensie życia.
Robert Gawliński razem z zespołem @wilki wrócił na scenę z płytą "Wszyscy marzą o miłości". Rozmawiamy więc o miłości do Polski, Grecji, o tym co hejterzy mówili, kiedy pojawiła się "Baśka", potem o kolegach i koleżankach artystach występujących w TVP. Ale nie obawiajcie się - to nie jest jakoś wybitnie nasycona polityką rozmowa.
To już nasze trzecie spotkanie z Mateuszem, każde było inne: pierwsze odbyło się po jego wyprawie na Gobi, drugie uwiązane pandemią, zmuszające do wędrowania po Polsce, którego efektem była podróż szlakiem Wisły. Trzecie jest w przededniu wyprawy na biegun południowy, gdzie Mateusz jak sam wspomina chce przejść tę trasę samotnie jako czwarty Polak. To chyba nasza najlepsza rozmowa, moim zdaniem najszczersza: od tych wypraw i podróży, po problemy psychiczne, z którymi się Mateusz zmaga.
Ktoś mógłby pomyśleć, że to absolutnie nie jest możliwe, że w 2022 roku w Polsce są jeszcze dzieci, które cierpią z powodu niedożywienia. Rozmawiam z Ewą Sękowską-Molgą znaną w sieci jako Mama Psycholog Dziecięcy, oraz z Magdaleną Jaranowską z PAH. Jak niedożywienie wpływa na rozwój psychiczny dzieci? Dlaczego kiedy dziecko nie dostaje wystarczająco dużo do jedzenia, to cierpią na tym jego oceny, ale też poczucie własnej wartości i relacje z rówieśnikami. Pusty żołądek to tylko jeden aspekt niedożywienia.
Kilka lat temu Alżbeta Lenska otarła się o śmierć z powodu tętniaka. Po szczęśliwym zakończeniu operacji została z dużą blizną i niemal nowym początkiem życia. Rozmawiamy o tamtych doświadczeniu, ale też o sile jaką kobietom dają włosy. Ale to nie wszystko: jest też o rozbieranej sesji dla jednego z magazynów, życiu modelki i bardzo romantycznych okolicznościach, w których poznali się rodzice Bety.
Xawery Żuławski wpadł na rozmowę przy okazji premiery jest eko-horroru dla młodzieży (chyba niczego nie plączę) o zgrabnym tytule Apokawixa. To taki melanż ostateczny w obliczu nadchodzącej zagłady. Bo któż z nas (a może mówię tylko o sobie?) nie chciał w trakcie pandemii urządzić imprezy granicznej, tak szalonej, że po niej już tylko zostaje czekać na koniec świata? Poza rozmowy o filmie gadamy też o wybitnym ojcu Xawerego: Andrzeju Żuławskim i matce Małgorzacie Braunek.
Osi Ugonoh kilka lat temu wygrała 4 edycję Top Model i rozpoczęła karierę modelki. Nie była to droga łatwa z wielu powodów, również tych, które dotyczą jej włosów. Afro, jak się okazuje nie było chętnie podkreślane, a włosy Osi raczej były prostowane na blachę. Rozmawiamy też o życiu osoby czarnoskórej w Polsce, o tym że oczywiście Osi zrobiła karierę, ale łatwo nie było.
Maria Peszek, którą znacie z utworów: Miasto Mania, Barbarka, J•bię to wszystko, Ludzie Psy, czy Sorry Polsko napisała książkę do spółki ze swoim ojcem: Janem Peszkiem. No i mi o tej książce, ale nie tylko rozmawiamy. Najpierw jest lekki stres, bo mnie kilka osób nastawiło, że jak Maria przyjdzie na rozmowę, to nie będzie czego zbierać. Potem jest o depresji, załamaniu nerwowym i dekadzie po. Jest też o Polsce, bo to przecież Imponderabilia, tu się o Polsce rozmawia bardzo często.
Dawid Myśliwiec, @naukowy.belkot to już stały gość Imponderabiliów. Rozmawiamy o jego nowej książce, analizujemy działalność Radka Kotarskiego @Polimaty, oraz @GFDarwinyt. Jest sporo o Svalbardzie i Spitsbergenie. Karol przewiduje, czy Dawidowi uda się zgarnąć w tym roku Grand Video Awards, czy wygra np. @KasiaGandor? Rozmawiamy o fotografii, śmierci, no co ja Wam powiem: można już spokojnie sprzątać mieszkanie, zapraszam na 4,5h rozmowy.
To nie tylko rozmowa o muzyce. To rozmowa o popkulturze, podlasiu, weselach, więc zapraszam. Jest Holak i Jordah, jest Ten Typ Mes, pojawia się Pezet i raczej undergroundowy zespół Węże.
Monika Brodka kiedyś śpiewała "Miał być ślub" a teraz na albumie "Sadza" remiksuje tamten utwór. Rozmawiamy o nowej płycie, gdzie znalazły się kawałki jak "Monika", czy mój faworyt "Wpław". Wspominamy współpracę z Pro8l3m, czy obecną z Przemem 1988 (ex Syny), oraz na feacie @zdechyosa6460 Jakie Monika Brodka ma plany na przyszłość? Czy Brut to ostatnia anglojęzyczna płyta? Czy Brodka chce mieć dzieci? Jak wspomina nadal ukochaną przez wielu płytę "Granda"?
Tomasz Stawiszyński jest filozofem i dziennikarzem, rozmawiamy o jego najnowszej książce "Reguły na czas chaosu". Czy Tomasz napisał książkę podobną do tych, jakie pisze Jordan Peterson? Czy Bóg istnieje? Jak filozofia odpowiada na potrzebę Boga? Dlaczego potrzebujemy teorii spiskowych i w nich szukamy sensu? Co wojna w Ukrainie sprawiła, że czujemy się bardziej niepewni? Poruszamy temat Sama Harrisa i jego twórczości w podcaście, oraz w ramach ruchu tzw. "nowych ateistów". Pojawia się też Richard Dawkins, czy Christopher Hitchens. Rozmawiamy 31 października, więc pojawia się temat śmierci i tego co się po niej dzieje. Jest też masoneria, reptilianie, pademia, brutalizacja języka w polityce i komentujemy byłe występy Tomasza, między innymi w programie @duzywmaluchu. Na sam koniec spora dawka poleceń książkowych, więc jeśli szukacie dobrej lektury, to polecam.
Wojciech Waglewski słynie nie tylko z kultowego wywiadu udzielonego dziennikarce radia Koszalin i faktu bycia ojcem Fisza i Emade. Jak się okazuje sam jest też muzykiem zespołu VooVoo i z okazji premiery płyty tego zespołu o tytule dość kłopotliwym, bo "Premiera" spotkaliśmy się żeby porozmawiać o muzyce, Polsce, rock nad rollu i radości życia, którą jak się okazuje można osiągnąć i nawet w niej trwać. Dobrze jest posłuchać ludzi, którzy są ze sobą poukładani nawet jeśli spotykamy się, by trochę porozmawiać o kraju, który jest miksem Dnia Świstaka i Dnia Świra. Może faktycznie chodzić o Polskę, którą tak samo jak Pan Wojciech kocham. Dobrego odsłuchu.
Niesamowita Helena Norowicz, która z powodzeniem nie tylko zachowuje świetną formę fizyczną, ale też z sukcesami kontynuuje karierę modelki, którą rozpoczęła mając 81 lat! Rozmawiamy o recepcie na szczęście, przeszłości i młodości ducha. Pani Helena postanowiła też jakiś czas temu, że nie będzie farbować włosów, lecz z dumą nosić swój naturalny kolor. Ta rozmowa napełni Was dobrą energią, mnie z pewnością napełniła!
To rozmowa o dzieciach, o ich wychowaniu i konsekwencjach. Choć posiadanie dzieci według Justyny to jedyna decyzja, która z kobietą pozostaje na zawsze, to nie oznacza ona końca. Jak wychować nastolatka? Jak poradzić sobie po oddaniu dziecka do żłobka? Dlaczego klocki LEGO są doskonałą zabawką zarówno dla chłopców i dziewczynek? Jak rozpoznać, że dziecko zaczyna mieć swoje, unikalne zainteresowania?
Adam Kay jest byłym lekarzem, który odszedł z zawodu i po latach publikuje swoje dzienniki, gdzie opisuje najmocniejsze historie, które przytrafiły mu się na oddziale. Tak, ta historia z penisem jest prawdziwa, a w jego książkach znajdziecie takich mnóstwo i moim zdaniem to niezłe przestrogi, by uważać na siebie. Dlaczego depresja u lekarzy przechodzi niezauważona? Pomimo, że sposób opowiadania Adama jest naprawdę niezwykle zabawny, to jego historie zdecydowanie są słodko-gorzkie.
Oliver Burkeman jest autorem bestsellerowej książki "Cztery tysiące tygodni. Czas na Twoje życie", gdzie stara się udowodnić jak łatwo zapominamy o tym, że nasze życie jest skończone i zajmujemy się w nim zadaniami pobocznymi, zamiast tym, na czym powinno nam najbardziej zależeć. Rozmawiamy więc o życiu właśnie, dlaczego tak trudno jest mówić 'nie' wielu propozycjom, zwłaszcza tym ciekawym i kuszącym. No i dlaczego tak wiele propozycji warto jednak odrzucić, by skupić się na tym, co najciekawsze. Bardzo polecam Wam tę rozmowę, samą książkę i kurs Olivera w aplikacji Waking Up. Rozmowa po angielsku z polskimi napisami.
To chyba najbardziej zaskakujące Imponderabilia, jakie nagrałem. Zygmunt Miłoszewski miał przyjść promować swoją najnowszą książkę dla młodzieży (swoją drogą świetną i naprawdę bardzo ją polecam), ale rozmowa szybko uciekła na inne tory. Rozmawialiśmy o uzależnieniu, szukaniu radości w życiu, kryzysie wieku średniego i wielu innych rzeczach. Bardzo Wam polecam całość, bo to jedna z tych rozmów, które są tylko lepsze wraz z upływem czasu.
Mundial w Katarze trwa, ale my spotkaliśmy się z Tomaszem Smokowskim kilka dni przed jego rozpoczęciem. Choć to nie Hejt Park, to są tematy: @Kanal_Sportowy i oczywiście związane z nim zagadnienia. Czesław Michniewicz jako trener reprezentacji (w ogóle Smoku opowiada o swoim proroczym śnie... ale tego Wam nie zdradzę). Jest o Stanowskim i Borku, choć niewiele, bo to jednak lepiej z zainteresowanymi rozmawiać. Jest o wspaniałej dyscyplinie jaką jest padel. Pojawi się też Robert Lewandowski i Iga Świątek. No i jest też zupełnie poważnie: o aferze mobbingowej w Polskim Związku Tenisowym, którą opisują dziennikarze Onetu, oraz o depresji, z którą Tomasz Smokowski się zmaga od lat.
Czy ode mnie @Doda_Official też wyjdzie ze studia? Rozmawiamy o kontrowersjach po wizycie w podcaście @WojewodzkiKedzierski, ale nie tylko. Czego żałuje? Dlaczego nie chce mieć dzieci? Omawiamy koniec programu "Doda. 12 kroków do miłości". Czy polski showbiznes to bagno ostateczne? Jak wyglądają relacje z rodzicami Dody? Czy umieściła swojego obecnego chłopaka w teledysku? To i wiele więcej w rozmowie... oczywiście do momentu, aż Dorota wychodzi ze studia.
Katarzyna Zillmann jest wioślarką, wicemistrzynią olimpijską i mistrzynią świata. Tak, rozmawiamy o włosach, o wioślarstwie, olimpiadzie. Rozmawiamy też o życiu lesbijki w Polsce i sytuacji osób LGBT w kraju nad Wisłą. Kasia przypomina też historię jak uratowała tonącego człowieka i jak to doświadczenie ją zmieniło.
Katarzyna Borowska jest autorką książek "Miłość skazanych", oraz "Wiara skazanych", w których rozmawia z więźniami i więźniarkami osadzonymi w różnych zakładach karnych. Katarzyna rozmawia z nimi na wiele tematów, ale my w rozmowie skupiamy się na: wierze, religii, Bogu i tym jak widzą te sprawy (i jak w nie wierzą) osoby odsiadujące wyrok. Czasem to wyrok kilkuletni, bądź kilkunastoletni, czasem dożywocie. W co wierzą więźniowie? Czy i dlaczego się nawracają? Czy w więzieniu jest miejsce dla religii i duchowości?
Rozmawiam z profesorem Normanem Daviesem przy okazji premiery jego najnowszej książki "Mała Europa. Szkice polskie", gdzie zebrano różne teksty dotyczące Polski, które prof. Davies napisał w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Rozmawiamy więc o historii Polski: tej najnowszej i bardziej odległej. Dowiaduję się jak profesor patrzy na historię kraju, który opisuje od tylu lat, jako człowiek urodzony w roku 1939. W której części Europy właściwie leży Polska? Dlaczego pomagamy Ukrainie i jak to jest, że tak dobrze ją w obecnej sytuacji rozumiemy? Czym różni się praca historyka teraz, od tej sprzed kilkudziesięciu lat?
Joanna Gzyra-Iskandar jest rzeczniczką Centru Praw Kobiet i rozmawiamy o temacie tak samo trudnym, jak i ważnym, czyli o molestowaniu. Konkretnie o molestowaniu kobiet uprawiających sport. Dlaczego kobiety biegają z jedną słuchawką? Czym jest molestowanie?
Pezet niedawno wypuścił album "Muzyka komercyjna" i rozmawiamy o tej płycie, także pojawia się poprzednia, czyli "Muzyka współczesna", ale nie tylko. Rozmawiamy o drodze chłopaka z Ursynowa na sam szczyt, by znaleźć się na dnie i znów pracować, by odnaleźć drogę na górę. Czym jeździ Pezet? Czy jest wierzący? To naprawdę tylko kilka spośród wielu tematów, jakie się pojawią w tej rozmowie, zapraszam.
@MartaNiedzwiecka jest psycholożką i edukatorką. Rozmawiamy o sprawach łóżkowych, intymnych, filmach dla dorosłych i ich wpływie na nasz mózg. Ale nie tylko, bo Marta jest prawdziwą skarbnicą informacji i wiedzy. Bardzo polecam podcast Marty "O zmierzchu".
Co prawda @DariaZawialowVEVO jeszcze kilka dni temu zaprezentowała fenomenalny utwór "Laura" z reedycji płyty "Wojny i noce", ale wygląda na to, że odchodzi, usuwa się w cień. Znika. Opowiada o współpracy z Dawidem Podsiadło przy pisaniu tekstu piosenki. Rozmawiamy o przeszłości związanej ze śpiewaniem na weselach. Dlaczego woli płytę "Helsinki" od "Wojen i nocy"? Czy to koniec kariery? Czy Daria Zawiałow zawiesza karierę muzyczną? Jeśli to faktycznie jej ostatni wywiad, to cieszę się, że wpadła do Imponderabiliów o tym opowiedzieć.
Michał Żurawski to aktor, którego role uwielbiam i mówię to bez cienia zawahania. Tym bardziej się cieszę, że przy okazji trzeciego i ostatniego sezonu serialu "Kruk" mogłem krótko, ale jednak pogadać o jego pracy, podlasiu no i samym serialu. Szeptuchy, magia, historia Polski, westerny, stare kino, to tylko niektóre tematy, jakie podejmujemy.
Zapraszam na rozmowę z Radosławem Kotarskim, już nie Radkiem, bo autorem literatury pięknej. Zapraszam na rozmowę z Radosławem, daleko zamieszkałym przyjacielem, który raz do roku wpada opowiedzieć o tym co u niego. Niczego w opisie nie będę zdradzał, po prostu zapraszam na Imponderabilia, które jak co roku ślę wraz z życzeniami spokojnych świąt.
Bo jak inaczej nazwać ten rok? Razem z @zdvpy omawiamy co się wydarzyło i towarzyszymy Wam w ostatnich dniach Roku Pańskiego 2022. Jakie były najlepsze filmy 2022? Najlepsze seriale 2022, najlepsze płyty rapowe i tak dalej. Dobrego odsłuchu i szybkiego wymazania roku z kart historii życząc wszystkim spotkajmy się w styczniu!
Pierwszym gościem w nowym roku jest Maciej Okraszewski @DzialZagraniczny i przedstawia najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w 2022 roku na świecie. Podsumowanie roku 2022.
JIMEK, czyli Radzimir Dębski (jak się dowiecie - lepiej tych porządków nie łączyć) wpadł do studia i pogadaliśmy o muzyce. Jak ukształtował go polski hip-hop, jakiego boosta dostał nagrywając remix piosenki @beyonce. Jest o oldschoolu ale też i o nowej szkole.
Rozmawiam z @DALEJMartynaWojciechowska przy okazji premiery jej książki "Co chcesz powiedzieć światu.", gdzie opisuje często trudne i traumatyczne doświadczenia kobiet z różnych zakątków świata. Jak opowiadać o tak dramatycznych doświadczeniach? Jak Martyna widzi Polskę przyszłości dla swojej córki? Na który z krańców świata chciałaby się przenieść? Te i inne wątki poruszamy w rozmowie, miłego seansu.
Rozmawiam z Martyną Harland: psycholożką i filmoznawczynią, o męskich problemach, komunikacji, relacjach i to nie tylko tych intymnych. Powodem do naszego spotkania jest drugi sezon serialu Sexify na Netflix. Czego mężczyźni szukają w relacjach? O czym marzą i fantazjują? Jak zachowują się w aplikacjach randkowych?
Błażej Król jest muzykiem a jego najnowsza płyta "W każdym (polskim) domu" właśnie ma swoją premierę. Na niej piosenki takie jak "10 lat", czy "Miałem już nie tańczyć". Rozmawiamy o tym kim jest Błażej, skąd się wziął i jak ze świata alternatywy przechodzi do mainstreamu. Sam o sobie mówi "polski Podsiadło", wie też że cały ten sukces i splendor może w każdej chwili stracić. Dzielimy się swoją fascynacją do reality show "Hotel Paradise", ale to wiadomo - tylko dla koneserów. Dobrego słuchania!
O miłości w dwóch bardzo różnych wymiarach, a to dlatego, bo Agata Romaniuk jest autorką książek: "Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości", oraz "Z miłości? To współczuję”. Pierwsza opowiada o odnajdywaniu miłości po latach, czasem po bardzo wielu latach, czasem w absolutnie niezwykłych okolicznościach. Druga to miłość dla nas egzotyczna, bo z Omanu. Historie kobiet i mężczyzn, który w tym kraju szukają przyjemności cielesnej, ale też bliskości. Rozmawiamy o różnicach kulturowych, o jasnych i ciemnych stronach miłości w tym arabskim kraju. Nie jest to przypadek, że te Imponderabilia ukazują się tuż przed walentynkami :)
Przystojny, bezczelny, inteligentny i bogaty Remigiusz Mróz powraca do Imponderabiliów, co oczywiście zwiastuje nie tylko premierę jego kolejnej książki - tym razem chodzi o "Kabalistę", ale też nadchodzącą apokalipsę - jak to przy okazji naszych poprzednich spotkań. Mnóstwo wątków w rozmowie i sporo takich, których dotychczas nie poruszaliśmy, choćby z przeszłości Remigiusza opowieść o tym jak to chciał się zapisać do partii, zostać politykiem i nawet w tym celu udał się na rozmowy do sejmu. Debatujemy też nad prozą innych polskich autorów, jak choćby Radek Kotarski, ale nie tylko. Życzymy doskonałego odsłuchu!
Karolina Brzuszczyńska, czyli Way Of Blonde i Agnieszka Skrzeczkowska, czyli Maschines znane też jako @POWERGIRLSofficial opowiadają o życiu osób LGBT w Polsce. Kiedy w swoim życiu zrozumiały, że są lesbijkami? Czym różni się s@ks z kobietą od tego z mężczyzną? Dlaczego określenie 'lesby' jest niekoniecznie dobrze widziane? Czy w @tvnpl Top Model orientacja seksualna miała znaczenie? Jak Way Of Blonde radziła sobie podczas @FAMEMMATV? nadzieję że dowiecie się z tej rozmowy więcej o życiu osób LGBT w Polsce. Wybaczcie odgłosy wiercenia u sąsiada, którego z serca pozdrawiam.
L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski opowiada o swojej karierze rapera, beatboxera, kompozytora. Choć miała to być rozmowa o płycie "Dialog 2", którą promuje razem ze składem Rebel Babel, to jednak rozmawialiśmy o życiu. Jak czasem daje nam w kość, nawet kiedy wszystko się układa. Jak wygląda praca nad filmem "Chłopi", do którego Łukasz robi muzykę? Polecam rozmowę do samego końca, bo tam czeka wspaniała anegdota o rodzeniu kamieni nerkowych i raczej się przy niej posikacie ze śmiechu. Pozdro!
Dmitry Glukhovsky na wiosnę 2022 roku po serii wypowiedzi antywojennych został w Rosji objęty listem gończym i od tamtej pory przebywa poza jej granicami. Pisarz słynie z antyputinowskich wypowiedzi a przy okazji publikacji jego najnowszego zbioru opowiadań "Opowieści o ojczyźnie" rozmawiamy o Rosji, o tym jak się czuje jako wygnaniec i czy kiedykolwiek wróci.
Tak, dobrze widzicie, to nie jest kolejna rozmowa z @RMasny o @abstrachujetv i tym jak wszystko się skończyło, choć oczywiście wątki przeszłości się pojawią. To rozmowa przede wszystkim o Rafale, jego obecnej sytuacji, miłości do książek i wiedzy, którą gromadzi, oraz powodach takiego stanu rzeczy. Rozmawiamy też o traumach i terapiach z przeszłości, bo przeszłość doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy dokładnie teraz a Ty czytasz te słowa.
@BOVSKAOfficial przy okazji premiery albumu "Dzika" odwiedziła Imponderabilia i mieliśmy okazję porozmawiać na poważnie i pośmieszkować. Z tematów na serio: sztuka, muzyka, macierzyństwo i rola kobiet w świecie. Z tematów mniej serio: PIESKI.
Paweł Pieniążek jest reporterem specjalizującym się w konfliktach zbrojnych, obecnie zajmuje się Ukrainą, ale też relacjonował wojny w Afganistanie, Iraku, czy Syrii. Rozmawiamy o tym jak wygląda zwykłe życie Ukraińców, dlaczego praca reportera to nie jest niesienie pomocy na miejscu. Dlaczego świst rakiety nad głową to paradoksalnie dobra rzecz i trochę zahaczamy o dziennikarzy, bądź 'dziennikarzy', którzy starają się zrobić karierę na relacjonowaniu konfliktu u naszych sąsiadów. Paweł jest genialnym rozmówcą, opowiada też o swoim zdrowiu psychicznym, które jest wystawione na próbę.
Kilka lat temu Piotr Zioła stał się bardzo znany między innymi dzięki utworom "Safari", czy "Podobny" z płyty Revolving Door. Jednak jego kariera praktycznie w jednym momencie się załamała, jak się okazało, przez chorobę afektywną dwubiegunową. Teraz wraca z płytą "Wariat", gdzie już samym tytułem stara się zmierzyć z okresem ostatnich kilku lat. To nie jest łatwa i lekka rozmowa, trzymam kciuki mocno za Piotra bo wierzę, że jeszcze dużo dobrego przed nim, a na płycie możecie posłuchać utworów takich jak "Błysk", "Prąd", czy "Checkmate". Rozmawiamy o przyjaźni z Justyną Święs, która również bardzo pomogła Piotrowi, oraz o dość ciekawym i enigmatycznym epizodzie łączącym jego oraz Romana Polańskiego.
Damian Kocur zasłynął zdjęciem z Cate Blanchett, gdzie pozowali razem ze statuetką za Nagrodę Specjalną Orizzonti. Damian nagrodę otrzymał za film "Chleb i sól", film, który już schodzi z kin niestety, ale pewnie za chwilę będzie go można zobaczyć na którejś platformie vod. To rozmowa o kinie robionym po swojemu, Damian pomimo debiutu pełnometrażowego doskonale zna swoje miejsce, kocha kino i szuka widza, który chce czegoś więcej niż kolejny blockbuster. To jedna z tych rozmów, które im dłużej trwają, tym są lepsze, naprawdę bardzo bardzo polecam i szukajcie "Chleba i soli". Wasz Karol.
Karolina Gruszka jest aktorką i ostatnio wystąpiła w filmie "Wyrwa" u boku Tomasza Kota i Grzegorza Damięckiego. Czego zazdrości Cate Blanchett? Jak patrzy na swoją karierę w Rosji w związku w wojną w Ukrainie? Czy jeszcze kiedyś pojedzie do Rosji? Jak żyje i pracuje będąc chora na stwardnienie rozsiane SM? Jakie przyjmuje leki na stwardnienie rozsiane?
Roxie Węgiel szczerze opowiada swojej wierze, Bogu, stosunku do aborcji, której sama by nie dokonała. Kto wygra Eurowizję? Jak zaśpiewała Blanka i Jann? Nowa płyta Roxie "13+5" na której takie piosenki jak "Miasto", czy "Ciche szepty" pokazuje dojrzewanie artystki. Jak rozliczyła się ze znajomymi z przeszłości? @RoxieWegielTV wymienia swoich ulubionych raperów i poza Bedoesem pojawia się tam choćby Paluch! Jaki jest stosunek Roxie do występowania w TVP? Czy się tego nie wstydzi?
Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? Już dzisiaj AI w formie narzędzia ChatGPT pisze wypracowania, potrafi streścić wykład, czy przeanalizować dokument, a aplikacja Midjourney tworzy obrazy, maluje portrety, ale też generuje zdjęcia, które ciężko rozróżnić od prawdziwych. Czy AI zastąpi programistów, lekarzy, albo artystów? Jak działa ta technologia? Zapraszam na wywiad, w którym Filip Konopczyński odpowie czy sztuczna inteligencja przejmie świat i co potrafią te narzędzia. A także trochę o OpenAI, TikToku i jakie zagrożenia przynoszą nam nowe technologie. Karol Paciorek / Imponderabilia
Wegetarianizm: fakty, które zmienią Twoją dietę przedstawia Bartek Sabela, autor reportażu "Wędrówka Tusz". Jak przestać jeść mięso? Każdy z nas zna Morskie Oko. Konie są tam tragicznie traktowane. Zwierzęta futerkowe w Polsce to na szczęście przemysł na wymarciu. Nie jem mięsa, ale jem ryby - czy to dobrze? Wiele osób się zastanawia nad przejściem na wegetarianizm: za i przeciw. WHO mówi, że mięso jest rakotwórcze. Dobrego seansu i owocnych przemyśleń, Karol Paciorek / Imponderabilia.
Agnieszka Grochowska szczerze opowiada o tym, jak podnieść się po porażkach. Aktorka Grochowska zagrała w nowym filmie Skołowani, oraz Dzień Matki. Jak podnieść się z dna i dlaczego nuda jest gorsza od ryzyka? Rozmawiamy o tym jak widzi Agnieszka Grochowska film. Wspominamy role u Zanussiego w "Bez Wstydu", rozmawiamy o potencjalnej karierze na zachodzie. Ostatnio popularne role zagrała Agnieszka w Jak Pokochałam Gangstera, czy Obce Niebo, a Maciej Musiał zakochał się w niej na planie! Dobrego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Dziś mam dla Was wywiady w biegu, goście: Zuzanna Grupa z kanału Zaksiążkowane, Natalia Szymaniec, Angelika Sarna i Artur Kuciapski. Pierwsza jest Zuza (Zaksiążkowane) - maraton można robić nie tylko biegając, ale też kiedy czytamy przez 24h. Jakie książki są najlepsze do słuchania podczas biegu? Natalia Szymaniec (dawniej kanał Szparagi) opowiada jak schudnąć i jak zacząć biegać z głową na przykładzie swojej historii. Angelika Sarna motywuje do biegania profesjonalnego, natomiast Artur Kuciapski pokazuje jak zacząć bieganie - rozgrzewka i podstawy biegania. Miłego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Po latach znów odwiedził mnie Cezary Pazura: żarty gwarantowane. Wujek Czarek: wywiad z nim, to: najlepsze anegdoty o aktorach oraz żarty z planu. Wiadomo jak opowiada suchary. W rozmowie pojawia się też Edyta Pazura, Bogusław Linda i zmarły Jan Nowicki. Wspomina też Cezary Pazura najgorszy film i najgorszy wywiad, jakiego udzielił. Wujek Czarek - memy z nim zna każdy, ale co powie Pazura: Kiler 3 - będzie, czy nie? Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten wywiad, miłego oglądania: Karol Paciorek / Imponderabilia
Wybory 2023, kto wygra: PiS, PO, czy może Mentzen lub Hołownia? Analizuje Karolina Wigura [Kultura Liberalna]. Kto wygra wybory w 2023. Duopol Tusk - Kaczyński dobiega końca? Kaczyński w szpitalu - zdrowie Kaczyńskiego to pytania niedemokratyczne. Szymon Hołownia i Polska 2050 stoją coraz gorzej w sondażach, a rośnie Sławomir Mentzen, Konfederacja. Czy rolnicy obalą rząd Morawieckiego? Na kogo głosować w 2023? Nie ma tu łatwych odpowiedzi, ale mam nadzieję, że ta seria którą inauguruje Karolina Wigura pomoże Wam na jesienie oddać świadomie głos. W drugiej części rozmowy poruszamy kwestię z książki "Polka ateistka kontra Polak katolik", której autorami są Karolina Wigura i Tomasz Terlikowski. Zapraszam do słuchania i oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Jak radzić sobie z depresją? Jak radzić sobie z emocjami? Jak radzić sobie z lękiem? Psychiatra Bogdan de Barbaro tłumaczy jak sobie radzić z lękiem? Wiara i kościół w kryzysie - terapia a wiara - jak sobie poradzić z samotnością? Depresja u nastolatki, nastolatki z depresją - objawy. Psychoterapia - rodzaje: psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia gestalt, psychoterapia systemowa. Jak rozpoznać objawy depresji? Jak rozpoznać depresję u kogoś? Mam nadzieję że przyda się Wam ta rozmowa, profesor de Barbaro jest skarbnicą cennych porad nie tylko dla osób w kryzysie.
Jann: gladiator, eurovision, szczera rozmowa o przyszłości. Jann znany z utworów: Gladiator, Promise, Smile, One Missed Call, Met The God, czy Do You Wanna Come Over. W zeszłym roku wypuścił EP Jann: Power. Jak wyglądały preselekcje do eurowizji? To nie jest wywiad gdzie Jann o Blance mówi zle, ale pytam kto wygra Eurovision 2023? Jan Rozmanowski opowiada szczerze o swojej przyszłości i nadchodzącej trasie koncertowej. Jak wiecie Blanka - Solo - z tym utworem Polska jedzie na finał Eurovision 2023.
Vito Bambino: Pracownia to prawie koniec. Jak pracował z Podsiadło, Sanah i Ewą Bem. Na płycie jest też Malik Montana. Pracownia, to między innymi piosenki: Mustang [duet z Sanah], Etna, Podpalmy to, Ulek i Dawcia feat. Dawid Podsiadło. Vito Bambino opowiada o stracie ojca, końcu projektu Vito Bambino. Przypominamy kulisy powstania utworu "I Ciebie też, bardzo" na Męskie Granie 2021. Jest też Bitamina, grzeczny Malik Montana, nawet Wini! Dobrego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Anda Rottenberg: po co nam sztuka i Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Czy będziemy burzyć pomniki JP2? Anda Rottenberg - wywiad, w którym rozmawiamy o tym czym jest sztuka współczesna? Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Warszawa i cała Polska żyje tym projektem, czy to odpowiedni budynek? Jak uczyć się historii sztuki? Jan Paweł 2 jest jednym z przykładów pochopnie stawianych pomników, czy będziemy z czasem je burzyć? Historia sztuki - wykłady, jakich udziela się w szkołach, są często nudne, jak sprawić, by zainteresować Polaków sztuką? Rozmawiamy przy okazji premiery książki Andy Rottenberg "Rozrzut". Dobrego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Łukasz Piszczek: wywiad o sukcesach i porażkach. Piszczek szczerze o relacjach opowiada w ostatnich rozmowach [Hejt Park, SuperExpress, Meczyki] Jak Łukasz Piszczek [Borussia Dortmund] radził sobie z porażkami? Czy Piszczek zostanie trenerem reprezentacji Polski? Gościem jest też Kamil Wódka - Łukasz Piszczek to jego podopieczny. Jak stworzyć mentalność sportowca? Jak wspomina Łukasz Piszczek pożegnanie BVB? Czy ogląda Mietczyński Sportowo - Wielki LKS Goczałkowice Zdrój? Mateusz Borek - Łukasz Piszczek, czy tam jest konflikt? No i wreszcie Łukasz Piszczek - Robert Lewandowski: szczerze mówiąc nie wiem jak to możliwe, ale nie rozmawialiśmy zupełnie o Robercie. Miłego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Aleksander Kwaśniewski: wywiad i ciekawe historie: Putin, Kaczyński, Wałęsa, Tusk, Urban i inni. Aleksander Kwaśniewski - prezydent w latach 1995-2005 szczerze opowiada o swojej przeszłości. Rozmawiamy też o tym jak skończy się wojna w Ukrainie, co pokazał Putin - dzień zwycięstwa to była wizerunkowa katastrofa. Prezydent Kwaśniewski o Kaczyńskim opowiada: ufał w życiu dwóm osobom - swojej matce i bratu. Wybory parlamentarne 2023 - kto ma największe szanse? Aleksander Kwaśniewski - historia prezydenta jeszcze nie jest opowiedziana w całości, a książka "Prezydent", to pierwszy jej rozdział. Jakie były największe sukcesy i porażki, oraz najtrudniejsze momenty prezydentury Kwaśniewskiego? Zapraszam na tą bardzo ciekawą rozmowę, Karol Paciorek / Imponderabilia
Katarzyna Miller - wywiad i emocje: jak sobie z nimi radzić? Katarzyna Miller najnowsze badania pokazują, że psychologia poszła do przodu. Jak radzić sobie ze stresem? Katarzyna Miller - Bogdan de Barbaro: oboje mają podobne mówią co to terapia. Katarzyna Miller o życiu, miłości i związkach. Strach przed śmiercią - dlaczego Kasia Miller go nie ma? Psycholog Katarzyna Miller - sposób na miłość, sposoby na stres. Katarzyna Miller nagrała płytę Dziewczyny chcą więcej, gdzie gościnnie pojawiają się: Janusz Chabior i Piotr Fronczewski. Zapraszam na tą bardzo ciekawą rozmowę, Karol Paciorek / Imponderabilia
Anna Gacek - wywiad, gdzie opowiada ciekawe historie: Muzyka Beyonce, Taylor Swift, The Strokes. Jak zapowiada się koncert Beyonce - Warszawa już niebawem, Anna Gacek była na Beyonce w Sztokholmie. Rozmawiamy o Taylor Swift - koncert w Polsce to raczej marzenie, ale Taylor walczy o koncertową palmę pierwszeństwa z Beyonce Renaissance World Tour. W rozmowie pojawia się wielu innych wspaniałych muzyków i zespołów: The Strokes, Patti Smith, Nick Cave, Nirvana, Florence And The Machine i wielu wielu innych. Jak styl gwiazd muzyki zmieniał się na przestrzeni lat? Która gwiazda ubiera się najlepiej? No i oczywiście sporo o jeansach, miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Rosalie - wywiad, gdzie pada pytanie: wyjechać z Polski? Rosalie [Kiedy powiem sobie dość, Raj, Stracona Głowa, Iluzja] wraca z nową płytą MOTHERLODE. Rozmawiamy o tym co daje terapia? Jak polubić siebie? Kulisy koncertu z Podsiadłą i Taco na Narodowym. Rosalie to nie Rosalia - choć ludzie czasem je mylą. Toksyczny związek - jak się uwolnić? To kolejny temat, który wraca i w muzyce Rosalie i w rozmowie. Rosalie więcej opowiada o swojej przyszłości i to nie tylko muzycznej, dobrego odsłuchu: Karol Paciorek / Imponerabilia
Katarzyna Nosowska: wywiad, gdzie Nosowska [Degrengolada, Przytomna, Larum] opowiada o swoich najlepszych momentach i czasie kiedy była współuzależniona. Katarzyna Nosowska pokazuje jak zaakceptować siebie, jak zaakceptować swój wygląd. Nosowska ledwie wczoraj chowała się przed światem, teraz przytomna Katarzyna Nosowska o Hey i potencjalnym powrocie mówi: nie wiadomo, to możliwe. Katarzyna Nosowska - współuzależniona opowiada z dystansu o tym jak wyglądał trudny moment w jej związku, ale potrafi też rozbawić do łez jak na swoim koncie Instagramowym. Myślę że ta rozmowa się Wam spodoba, bardzo polecam i płytę i przesłuchanie do końca, bo druga połowa nabiera szalonego tempa, miłego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Antoni Dudek o historii polskiej polityki. Kto wygra wybory 2023? Antoni Dudek - wywiad i ciekawe historie, gdzie główną rolę gra polska polityka - lata 90. Kaczyński i Tusk - dla jednego i drugiego te wybory mogą być ostatnimi w karierze. 800 plus - opinie są podzielone, tak samo jak pogląd na historię osób takich jak Aleksander Kwaśniewski. Wspominamy gigantyczny przekręt, gdzie w centrum był Tadeusz Rydzyk. Dlaczego Chińczycy trzymają nas mocno i pobierają dane o czasach PRL w Polsce? Czy Konfederacja - Sławomir Mentzen - będzie czarnym koniem w tych wyborach? Zapraszam na rozmowę o historii Polski i polskiej polityce po '89 roku, miłego odsłuchu, Karol Paciorek/Imponderabilia
Dominik Bos [Awięc, AwizoTV] wpadł i rozmawiamy o commentary w internecie. Dominik Bos - TVP [Motel Polska], czyli drama, która zmieniła bieg polskiego YouTube. Pojawiają się w rozmowie też: Gimper, Pasut, iDubbbz, Gargamel, Fanggotten, Konopskyy i Wardęga. Dominik tłumaczy, dlaczego nie wchodzi we współprace z bukami i freak fightami, ale nie ma problemu, jeśli znajomi twórcy reklamują alko. Skąd w jego telefonie Jaś Kapela? Dominik tłumaczy mi na czym polega magia streamowania. Miłego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Paulina Mikuła [Mówiąc Inaczej] - wywiad o kompleksach. Terapia i kompleksy - to główne tematy na nasz wywiad. Paulina Mikuła i terapia to temat powracający, tak samo jak Dawid Podsiadło, czy Radek Kotarski w związku z książką Pauliny. Mówiąc inaczej - błędy językowe choć nie są naszym głównym tematem, to błędy życiowe już tak. Śpiewamy prawie jak Blanka - Solo i to na dwa głosy. Jak uwierzyć w siebie? Jak wyjść w kompleksów? Czy warto iść do psychologa? To tylko kilka z wielu kwestii, które poruszamy, mam nadzieję, że rozmowa przypadnie Wam do gustu, miłego oglądania! Karol Paciorek / Imponderabilia
Piotr Marzec, Liroy, Scyzoryk. Zapraszam na wywiad o polityce [pojawi się Konfederacja, Mentzen, Korwin, Pis, Kukiz], dużą część zajmie marihuana - legalizacja w Polsce. Marihuana - jak działa na mózg? CBD - działanie, olejek i susz. Piotr Marzec, Liroy - wywiad zabrał nas w ciekawe miejsce bo od palenia do polityki droga jest bliska. Czy będzie koalicja PiS - Konfederacja? Czy Jarosław Kaczyński przekonał się do marihuany? Liroy i Paweł Kukiz - jak wspomina współpracę? Czy Sławomir Mentzen będzie liderem Konfederacji? Kto wygra wybory 2023? Mam nadzieję, że ta rozmowa będzie dla Was ciekawa, miłego oglądania! Karol Paciorek / Imponderabilia
Jakub Małecki [Święto ognia, Sąsiednie Kolory, Horyzont]. Jak zostać pisarzem? Jakub Małecki - wywiad, gdzie rozmawiamy o najnowszej książce, ale też o tym jakie są najlepsze książki polskich autorów? Co warto czytać? Jakub Małecki - audiobook jego książki Sąsiednie Kolory czyta Danuta Stenka i Filip Kosior - czy autor słucha audiobooków? Zaksiążkowane rekomendacje czytelnicze od Jakuba Małeckiego: pojawią się autorzy tacy jak David Foster Wallace, czy Cormac McCarthy. Miłego oglądania! Karol Paciorek / Imponderabilia
Tajemnica czasu, czarna dziura i ostateczna teoria Stephena Hawkinga. Thomas Hertog i Stephen Hawking wiele lat pracowali razem nad teorią multiwersum. Początek wszechświata jest punktem nad którym wielu naukowców głowi się niemal całe życie. Początek czasu - czy coś takiego właściwie istnieje? Jak wyglądał big bang? Czy komputer kwantowy pomoże w rozwiązaniu zagadki kosmosu? Astrofizyka - wykład o początku czasu - tak można streścić książkę Thomasa Hertoga "O pochodzeniu czasu". Co prawda Imponderabilia, to nie Astrofaza - pop science jednak interesuje mnie bardzo, więc mam nadzieję że i Wam ta rozmowa przypadnie do gustu, miłego! Karol Paciorek / Imponderabilia.
Wiadomo, że relacje z rodzicami bywają trudne. Jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem? Jak pobudzić mózg do myślenia? Jak wybaczyć sobie i jak wybaczyć rodzicom? Matylda Kozakiewicz opowiada jak się lepiej komunikować i jak nie wpaść w pułapki myślenia. Jak podnieść samoocenę? Jak zbudować poczucie własnej wartości? Sposoby na poprawę samooceny. Psychologia relacji. Jak zmienić myślenie? Jak zmienić swoje życie na lepsze?
Michał Leja: stand-up z kartki, zapraszam na wywiad i RE:Fleksje, gdzie on i Piotrek Szumowski tworzą spektakl i stand-up. Michał Leja Show - kulisy. Michał Leja i Piotrek Szumowski - czy dobrze się dogadują? Stand-Up 2023 - czy branża się rozwija? W rozmowie pojawia się Lotek, Pacześ, Giza i wielu innych polskich stand-uperów. Michał Leja vs publika - kim jest heckler? Leja - Szumowski spektakl zagrali 50 razy - czy nie byli sobą znudzeni? Stand-Up Anatomia, Wszystko Pod Kontrolą i Zjarany Karol - choć tym razem nie chodzi o Karola Paciorka, to o jaraniu faktycznie jest. Mam nadzieję że się uśmiechniesz słuchając tej rozmowy, dobrego seansu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Wybory 2023 już niebawem. Sławomir Sierakowski - wywiad o tym kto wygra wybory parlamentarne. PiS czy PO? Kiedy wybory w Polsce nie będą festiwalem populizmu? Kaczyński - Jasna Góra i jego wystąpienie tam pokazało jak blisko politykom do kościoła. Tusk - imigranci, spot, który długo się będzie odbijał szefowi PO czkawką. Hołownia, Mentzen, Kosiniak-Kamysz, Czarzasty - która partia będzie najważniejsza? Sierakowski u Wojewódzkiego opowiadał o badaniach gdzie widać, że Polacy o Ukraińcach mówią coraz gorzej. Co Polacy sądzą o Ukraińcach i jaki to będzie miało wpływ na wybory 2023? Czy można powiedzieć: Jarosław Kaczyński - Ojciec Chrzestny polskiego populizmu? Mam nadzieję że ta kolejna w serii rozmowa przedwyborcza będzie interesująca, dzięki że ze mną jesteś, dobrego seansu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Wojna na Ukrainie, uchodźcy i pomoc humanitarna - tym zajmuje się od lat Aleksandra Wiśniewska. Pomoc humanitarna: Ukraina, Afryka, Bliski Wschód - Aleksandra pomaga w ramach PAH, oraz innych organizacji humanitarnych i opowiada o tych misjach ciekawe historie. Jak wygląda wojna? Uchodźcy z Ukrainy w Polsce - czy nasza pomoc wygląda tak, jak w innych krajach? Jak pomagać innym? Pomaganie ludziom na wojnie i poza nią wymaga specjalnych umiejętności, a życiorysem Aleksandry można obdzielić kilka osób. Od wychowania w wielokulturowej rodzinie w Łodzi, przez naukę za granicą i odwrócenie swojego życia o 180 stopni, by pomagać uchodźcom na wyspie Lesbos. Aleksandra objęła kilka misji humanitarnych: między innymi w Jemenie. To tylko część życiorysu, o którym w barwny sposób opowiada, zapraszam na prawie 4 godziny opowieści o niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Miłego oglądania Karol Paciorek / Imponderabilia.
Tomasz Ćwiąkała - zapraszam na wywiad, gdzie tematami są: Ekstraklasa, reprezentacja Polski, Paulo Sousa, Fernando Santos, Robert Lewandowski i wiele więcej. Tomasz Ćwiąkała ocenia stan w jakim jest piłka nożna, ekstraklasa, kto mistrzem Polski: Legia, Lech, a może Raków? Choć to nie Hejt Park, to rozmawiamy też o tym jak trudno bez hejtu na temat piłki nożnej rozmawiać w polskim internecie. Komu kibicuje Quebonafide i jak się znalazł na fecie Rakowa? Ćwiąkała: Michniewicz kiedyś jeszcze się do mnie odzywał XD Mam nadzieję, że ta rozmowa przygotuje Was na start ekstraklasy, którą możecie śledzić w Canal +, a tymczasem miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Sztuczna inteligencja vs politycy i wybory parlamentarne? Aleksandra Przegalińska opowiada o Chat Gpt - jak korzystać, oraz uspokaja wobec tego jak mówi np. Andrzej Dragan - sztuczna inteligencja, czy chat gpt 4 nie musi być zagrożeniem. Sztuczna inteligencja pisze wypracowanie, rysuje obrazy, sztuczna inteligencja kontroluje nasz dzień, ale w jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni nasze życie? Aleksandra Przegalińska: sztuczna inteligencja do zarabiania pieniędzy się nadaje, co pokazują ruchy osób takich jak Elon Musk, ale za chęcią zysku idzie coś więcej. Zapraszam na arcyciekawą opowieść o AI, chat GPT, Sztucznej Inteligencji w polityce i komunikacji między człowiekiem a AI, miłego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Wybory 2023! Na kogo głosować? PiS czy PO? Konfederacja czy Lewica? Może Trzecia Droga? Gośćmi są: Michał i Bartek z kanału @ORB_NEWS. Jak wiecie ORB news obserwuje partie jak i ich liderów: Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Sławomir Mentzen (oraz Przemysław Wipler), Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz - która partia jest najlepsza? Czy PiS wygra wybory w 2023? Czy PiS powinien rządzić? Donald Tusk dzisiaj mówi ostro jak kiedyś Jarosław Kaczyński o Tusku. Czy Trzecia Droga się rozpadnie? Na kogo zagłosują młodzi? Sondaż wyborczy 2023 i porównanie partii politycznych - to Wam, Drodzy Widzowie proponujemy razem z kanałem ORB, zapraszamy bardzo serdecznie i życzymy miłego seansu. Karol Paciorek / Imponderabilia
Korwin, Mentzen, Wipler i cała Konfederacja - jak wygląda naprawdę? Opowiada Marcin Kącki, autor książki "Chłopcy. Idą po Polskę". Janusz Korwin-Mikke - historia partii Korwin, Sławomir Mentzen, który obecnie rządzi partią. Kim jest Przemysław Wipler? Kto wygra wybory parlamentarne 2023? Sondaż pokazuje że najpewniej będzie koalicja PiS - Konfederacja. Mentzen, Bosak, Wipler - to osoby, które stanowią trzon partii obecnie. Marcin Kącki przedstawia w swojej książce nieznane fakty o Korwinie. Na kogo głosować 2023? Na kogo zagłosują młodzi? Ta rozmowa mam nadzieję przybliży Wam odrobinę historię Konfederacji, postaci jaką jest Janusz Korwin-Mikke, czy Sławomir Mentzen. Wywiad z Marcinem był interesujący, mam nadzieję że znajdziesz tu ciekawe informacje niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem, czy przeciwnikiem Konfederacji. Życzę miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Czy wiesz co to Trubite Band? Ja jeszcze do niedawna nie wiedziałem. Okazuje się że Elvis nie umarł, a Pink Floyd nadal koncertuje, tak samo jak Not The Rolling Stones, czy Coldplace - zespoły, które naśladują. Łukasz Droździel stworzył festiwal, którego 2 edycja już niebawem - Undercover Festiwal, gdzie zagrają tribute bandy z całego świata. Rozmawiamy też o jakości koncertów w Polsce i na świecie a także o zmieniającym się rynku festiwalowym.
Wybory 2023. Czy Pis wygra wybory w 2023? Kto wygra wybory parlamentarne 2023 i jakie tajemnice Kaczyńskiego ujawniają anonimowo politycy PiS? Kamil Dziubka, współautor podcastu Stan Wyjątkowy i autor książki "Kulisy PiS". Zastanawiasz się na kogo głosować w 2023? Na kogo zagłosują młodzi? Jaki naprawdę jest Kaczyński? Wywiad z Kamilem to nie tylko politycy od kuchni, czy sondaż wyborczy. To także opowieść o takich postaciach jak: Daniel Obajtek, Donald Tusk, Michał Kołodziejczak, Mateusz Morawiecki. Jak działa polityka? Co łączy śmieci pieniądze i polityka? Polska - wybory 2023. Mam nadzieję, że rozmowa będzie dla Was interesująca, miłego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Karolina Pielesiak: Szparagi - SzpaRAP to przeszłość. Lotta (Nowa żona, Za wcześnie, Monstery) to nowa twarz Karoliny. Rozmawiamy o tym jak radzić sobie ze stresem i jak radzić sobie z presją. Popularni youtuberzy w Polsce zmieniają swoją karierę i robią nowe rzeczy - Karolina postanowiła pójść za pasją, którą od dzieciństwa była muzyka. Szparap Bella vs Śnieżka, czy Szparap Elsa vs Samara to niektóre z wielu hitów jakie powtały na kanale Szparagi, które współtworzyła też Natalia Szymaniec. Metamorfoza jaką przeszła i Natalia Szymaniec i Karolina jest ogromna. Jak radzić sobie z emocjami? Jak odnaleźć siebie i jak znaleźć sens życia to pytania, na które musiała sobie odpowiedzieć. Sławni youtuberzy też mają problemy z kreatywnością a ich historie moim zdaniem są bardzo pouczające, więc polecam całą rozmowę z Karoliną Pielesiak. Myślę że ta rozmowa szczegółnie przypadnie do gustu widzom, którzy pamiętają "starą gwardię" youtube, bo (co wspominamy) Karolina nie tylko "nadal żyje", ale ro
Wybory 2023 i polityka dzielą Polaków. Kto wygra wybory? Na kogo zagłosują młodzi? PiS czy PO? Ostra wymiana zdań w przestrzeni publicznej sprawia, że nie wiesz na kogo zagłosować, oraz być może wycofujesz się ze sfery publicznej. Wawrzyniec Smoczyński w ramach Fundacji Nowej Wspólnoty pokazuje jak się dogadać i jak pogodzić Polaków pomimo różnic. W rozmowie poruszamy tematy, które łączą wybory parlamentarne ze zwykłym życiem: czy osoba, której bliska jest Konfederacja może zagłosować na Lewicę? Czy osoby o różnych poglądach mogą się ze sobą dogadać? Okazuje się, że tak, ale muszą być spełnione ku temu odpowiednie warunki. Jak okazać szacunek drugiej osobie? Ta rozmowa dała mi bardzo dużo do myślenia zwłaszcza przed ewentualnymi moimi rozmowami z politykami, mam nadzieję że Wam też przypadnie do gustu, choć jest zdecydowanie spokojniejsza niż zwykle, zapraszam do odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Co się dzieje po śmierci z ciałem? Kim są seryjni mordercy? Czy przykazanie "piąte: nie zabijaj" jeszcze obowiązuje? Goszczę Renatę z Worka Kości, autorkę podcastu "Zbrodnie bez cenzury", więc i nasza rozmowa jest bez cenzury. Prawdziwa historia Jeffreya Dahmera. Co się dzieje z ciałem po pogrzebie? Porozmawiajmy o śmierci. Tortury w średniowieczu, kanibalizm w Polsce, sprawy morderstw to tylko część tematów, które porusza podczas rozmowy Renata. Jeśli lubisz podcasty kryminalne: polskie i anglojęzyczne, to jest to zdecydowanie true crime dla Ciebie. Życzę miłego odsłuchu i spokojnych snów później, Karol Paciorek / Imponderabilia
Wybory 2023: Adrian Zandberg wywiad, gdzie opowiada jaka jest lewica. Program wyborczy lewicy. Na kogo głosować? Na kogo zagłosują młodzi? Partia Razem - Lewica. Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, Anna Maria Żukowska, Magdalena Biejat to najważniejsi politycy lewicy. Kto wygra wybory parlamentarne 2023? Na kogo zagłosujesz? Lewica vs Konfederacja, czy Pis vs PO? Mieszkania socjalne kontra patodeweloperka. 35-godzinny tydzień pracy. Konwencja Lewicy kontra konwencja PO - które postulaty mogą się sprawdzić? To pierwsza z rozmów przedwyborczych, mam nadzieję że do kolejnych zaproszę Was niebawem. Miłego słuchania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Messi, Maradona, Haaland: najpiękniejsze akcje w piłce nożnej. Michał Okoński był u mnie zanim został Fernando Santos zwolniony, ale rozmawiamy o tym jak gra reprezentacja polski. Piłka nożna, kiedy trenował Paulo Sousa dawała więcej radości, choć była mniej skuteczna. Mecze piłki nożnej to według Michała coś więcej niż tylko wynik końcowy. Wywiad z piłkarzem jest spotkaniem z drugą osobą, która jest kimś więcej niż tylko zawodnikiem na boisku. Który piłkarz jest lepszy: Messi czy Ronaldo? Michał jak sam przyznaje: kocha debatować na ten temat. A mnie wspaniale rozmawiało się z nim, więc choć to nie Kanał Sportowy, Hejt Park, to mam nadzieję że będzie się Wam dobrze słuchało opowieści o piłce nożnej z nieco innej strony.
Tomasz Schuchardt: wywiad o tym jak zostać aktorem i o roli w filmie Doppelganger: Sobowtór. Tomasz Schuchardt [Jesteś Bogiem, Skazana] niedawno zagrał w filmie Sobowtór. Jak przygotował się do roli? Jak wygląda zawód aktora? Jakub Gierszał - jak ocenia jego rolę? Rozmawiamy też o studiach aktorskich, najlepszych filmach w historii, oraz o pasji do kina. Miłego seansu!
Wybory 2023: debata TVP 2023, porównanie partii, referendum, tłumaczymy jak głosować. Kto wygra wybory 2023? Pis czy PO? Kaczyński czy Tusk? Debata: najlepsze wypowiedzi. Moimi gośćmi są: Małgorzata Kilian-Grzegorczyk [Demagog.org], oraz Jakub Bodziony [Kultura Liberalna]. Najważniejsze pytania o wybory, tłumaczymy wszystkie partie. Na kogo zagłosować? Na kogo zagłosują młodzi? Referendum: nie dziękuję? Czy brać w nim udział. Jak wypadła debata wyborcza 2023? Czy faktycznie byli wszyscy na jednego, jak mówił premier Mateusz Morawiecki? Jak wygląda dezinformacja w internecie przed wyborami. No i wreszcie: dlaczego w Impo pojawił się jedynie Adrian Zandberg i kilka słów komentarza w sprawie rozmowy z Aleksandrą Wiśniewską. Jeśli spodobał Ci się ten materiał udostępnij go dalej, dziękuję, że oglądasz. Karol Paciorek / Imponderabilia
Nowy album: Łona - Taxi już jest dostępny, za nami też wybory parlamentarne 2023, więc czas, by porozmawiać o tym jak łączy się polityka i rap. Rozmowę nagraliśmy zanim opozycja wygrała - co dalej? Tego jeszcze nie wiedzieliśmy. Łona, projekt Taxi to płyta oparta na rozmowach z taksówkarzami, która jak w soczewce skupia Polskę. Rozmawiamy o miłości do Polski. Wspominamy stare utwory jakie wykonał Łona: Rozmowa z Bogiem, Kawa, Nie słuchać przed 2050. Alkohol to zguba ludzkości i z pewnością alkohol niszczy mózg - o nim też rozmawiamy. Jest też freudowska pomyłka i mnóstwo dygresji, albowiem Adam Zieliński - Łona, to człowiek niezwykle elokwentny, inteligentny i rozmowa z nim to przyjemność, niezależnie czy to: wybory 2023, czy historia hip hopu, czy wywiad o życiu. Mam nadzieję, że rozmowa się Wam spodoba, życzę miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
To pytania, które pewnie zadaje sobie wiele osób: jak zacząć biegać? Jak przebiec maraton? Jakie są błędy biegaczy? Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed bieganiem? Czy chciałem się poddać biegnąc maraton [rozumiem co czuł PatecWariatec]. Jakie tempo biegu jest najlepsze? Trening biegowy dla początkujących, czyli jak uniknąć kontuzji? Jak przebiec maraton od zera - tak właśnie zacząłem rok temu pod okiem Marcina Kęsego, który jest moim gościem. Marcin Kęsy nie tylko sam biega i trenuje, jest też przewodnikiem zawodników niewidomych podczas zawodów. Razem przebiegliśmy maraton w Berlinie 2023. Wspominam też jakie są najlepsze buty do biegania. Jak wygląda bieganie dla początkujących i plan treningowy dla początkujących? Jakie badania zrobić i dlaczego to jest ważne? Mam nadzieję że podczas tej rozmowy dowiesz się nie tylko ciekawych rzeczy o bieganiu, ale być może postanowisz spróbować sił i przebiegniesz swój pierwszy dystans. Trzymam za Ciebie kciuki, miłego słuchania! Karol Paciorek
Chłopi: jak powstał film i czy ma szansę na Oscara? Mirosław Baka - wywiad o tym jak nakręcono Chłopów. A wiadomo: Chłopi = lektura, którą wszyscy pokochali w szkole, więc dobrze, że doczekała się adaptacji. Kilka lat temu Mój Vincent a dziś kolejna produkcja duetu Welchman ma szansę na zagraniczną karierę. Mirosław Baka opowiada też o swojej karierze aktorskiej i filmach z przeszłości, takich jak "Krótki film o zabijaniu", czy "Reich". Rozmawiamy też o teatrze, najbardziej niebezpiecznych scenach, w jakich wziął udział Mirosław no i o teatrze w Polsce za rządów PiS - tutaj aż widać było emocje u gościa, mam nadzieję że Wam też się udzielą, zapraszam na seans! Karol Paciorek / Imponderabilia
Sonia i Borys Szyc: pierwszy wywiad o "Miało Cię nie być". Relacja ojca z córką. Pojawia się też wątek, gdzie opowiada Borys Szyc o uzależnieniu, natomiast zdecydowanie najwięcej czasu poświęcamy relacji ojciec - córka i córka - ojciec. Temat filmu jest poważny, bo to aborcja. Debata w mediach temat tylko podgrzewa, a warto zrozumieć racje wszystkich stron. Borys Szyc u Kuby Wojewódzkiego kilka lat temu był zupełnie innym człowiekiem, niż jest teraz. Sonia Szyc [Miało Cię nie być] debiutuje i już zachwyca na ekranie. Pudelek - plotki, które zablokowała w swoim telefonie Sonia Szyc. Borys Szyc - Warszawianka to etap wychodzenia z problemów, w Miało Cię nie być, to jakby ten sam bohater, ale już na terapii. Pojawia się też Szyc-Nagłowska Podcast, gdzie Borys pokazuje swoją zupełnie inną twarz. Mam nadzieję, że rozmowa się Wam spodoba, miłego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Kwiat Jabłoni: od nowa! Wywiad o przyszłości i o tym co było, minęło. Kwiat Jabłoni [Dziś późno pójdę spać, Wodymidaj, Mogło być nic, Buka] powrócił z płytą Pokaz Slajdów. Kwiat Jabłoni szczerze o przyszłości zespołu - Kasia Sienkiewicz solo? Jak Kwiat Jabłoni, Sanah, czy Dawid Podsiadło organizują coraz większe koncerty? Nasz śmieszny wywiad [2023] to już trzecie spotkanie na linii Kwiat Jabłoni - Imponderabilia. Ja dziś późno pójdę spać, bo przezroczysty świat albumu pokaz slajdów mnie po prostu zauroczył i mam nadzieję że Was też. Zapraszam do odsłuchu, to zawsze ogromna przyjemność gościć Kwiat Jabłoni, miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia.
Mery Spolsky [Maria Przed Ołtarzem, Suka, Bigotka, Miło było Pana poznać] wróciła i pokazała za dużo. Mery Spolsky - wywiad po 4 latach, rozmawiamy o tym co zmieniło się w życiu autorki Spolsky FAK i Polskie Chłopaky. Mery Spolsky - Dzień Dobry TVN: czy to była wpadka? Czy Mery Spolsky [Trapowe Opowiadanie] miała zagrać w klipie razem z Karolem? Mery Spolsky - TVP, raczej jej nie zobaczymy w telewizji publicznej?
Jakub Żulczyk wywiad, gdzie rozmawiamy o "Ślepnąc od świateł" i kontynuacji "Dawno temu w Warszawie". Co ćpać po odwyku? Pojawia się też Informacja Zwrotna, serial Netflix. Żulczyk - "Co ćpać po odwyku" Co lepsze: Warszawianka, czy Informacja Zwrotna? Czy wraca Dario - ślepnąc od świateł nie może się bez niego obejść. Dawno temu w Warszawie - serial już się kręci, czy to dopiero przed nami? W podcaście Wojewódzki Kędzierski, Żulczyk opowiadał o polityce, tutaj też wątek polityczny się pojawia. Nikt nikogo nie nazywa debilem. Wypadek na A1 - BMW - ten wątek też poruszamy przez fakt, że Żulczyk jest kierowcą. Epidemia opioidów jest tematem książki Żulczyka - fentanyl, narkotyk, który jest absolutnie przerażający. Kuba opowiada jak radzić sobie z depresją i lękiem przed śmiercią. Buddyzm mu bardzo pomógł, mam nadzieję, że rozmowa przypadnie Wam do gustu, zapraszam! Karol Paciorek / Imponderabilia
Arek Jakubik - imponderabilia po latach, tym razem Informacja Zwrotna - serial na Netflix, gdzie alkoholizm w Polsce odgrywa wielką rolę. Jest też Dr Misio - jestem chory na Polskę, czy Wielkie Żarcie - komentarz Arka do rzeczywistości w której wszyscy jesteśmy. Kilka dni temu Jakub Żulczyk opowiadał tu o adaptacji książki Informacja Zwrotna na serial, teraz Imponderabilia: Arkadiusz Jakubik - wywiad, gdzie jest i temat alkoholizmu, ale też żałoba po mamie, nowy członek rodziny Arka: Jack Russell terrier o imieniu Bazyli. Życzę dobrego odsłuchu, rozmowa z Arkiem to dla mnie ogromna przyjemność, zaszczyt i mam nadzieję, że miło spędzicie z nami czas, Karol Paciorek / Imponderabilia
Historia II wojny światowej: "eutanazja" chorych w Polsce. Kalina Błażejowska opisała nieznane historie 2 wojny światowej w książce "Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych". Rozmawiamy o 2 wojnie światowej z perspektywy polskich szpitali psychiatrycznych. Co Niemcy po II wojnie światowej zrobiły, żeby te sprawy wyjaśnić? Elektrowstrząsy - jak działają i czy nadal się je stosuje? Autorce udało się dotrzeć nie tylko do ostatnich żyjących świadków tamtych wydarzeń, ale też do nielicznych dokumentów, które przetrwały do dziś w archiwach. Bardzo polecam Wam tę rozmowę i samą książkę, życzę miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Elon Musk: geniusz czy szaleniec? Walter Isaacson, biografia Elona Muska, wywiad z autorem. Włącz lektora polskiego w prawym dolnym rogu ekranu wybierając polską ścieżkę dźwiękową. Elon Musk po polsku. Elon Musk [Tesla, SpaceX, Neualink] jest postacią, która wzbudza ogromne emocje. Jedni uważają, że Tesla = fail, inni śledzą SpaceX - start rakiety można oglądać zawsze na YouTube. Musk - najbogatszy człowiek świata chce, by lot na Marsa stał się rzeczywistością. Starlink nad Polską - satelity Starlink możemy obserwować gołym okiem. W biografii Isaacsona jest opowieść o młodości Muska, rozwoju jego firm, jaki wpływ na niego miał ojciec i dlaczego Musk ma tyle dzieci. Twitter / X - Elon Musk był w trakcie kupowania tej platformy kiedy Isaacson pisał książkę na jego temat, więc cały proces został opisany. Niezależnie od tego jaki masz obecnie pogląd na Elona Muska (ja sam jestem dość krytyczny), to z ciekawością przeczytałem książkę i zdecydowanie wiem teraz więcej o człowieku, który (jak
Podcastex: lata 90 i lata 00 - jak kiedyś wyglądała Polska, afery i kontrowersje przedstawiają autorzy podcastu Podcastex: Wojewódzki i Lis - dlaczego z nich można się śmiać? Czy zmieniła nas poprawność polityczna? Jan Paweł 2 - jak opowiadać o Wielkim Polaku? Największe przeboje lat 80, 90 - polskie i zagraniczne. Ich Troje, Big Brother, wejście Polski do UE, Idol, Neostrada i Dzieci Neostrady - jak mawiał Woody Allen, wiele rzeczy zawiera się w książce autorów podcastu Podcastex. Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski opowiadają ze swadą i humorem najciekawsze historie, afery polityczne, opisują popkulturę po roku 2000 i to nie są tylko ciekawostki historyczne. To bardzo ciekawa książka i mam nadzieję równie ciekawa rozmowa, która Was do książki zachęci, zapraszam więc bardzo, bardzo serdecznie, Karol Paciorek / Imponderabilia
Pierwsza kobieta w Polsce skazana na dożywocie wyszła na wolność - Wojciech Tochman i Monika Osińska, "Osa", wywiad z autorem reportażu opisującego historię pierwszej kobiety skazanej na dożywocie w więzieniu i pierwszej, która po 27 latach z więzienia wyszła. Jak wygląda więzienie w Polsce? Jak wygląda życie w więzieniu? Dlaczego dożywocie w więzieniu to tortury zdaniem autora? Zbrodnia i kara czasem bywa zbyt surowa. Dożywotniacy - rozmowa o osobach, które być może już nigdy nie wyjdą z więzienia. Film o więzieniach kobiecych nie oddają tego, jak traktowane są tam osoby z wyrokami dożywocia. Ofiary morderstw nie są spychane na drugi plan - oddajemy tutaj i na każdej stronie książki Tochmana cześć ich pamięci. Warunkowe przedterminowe zwolnienie - co to oznacza i dlaczego Monika Osińska je otrzymała? To i wiele podobnych kwestii poruszamy w naszej rozmowie, mam nadzieję że Wam się spodoba i skłoni do przeczytania reportażu, życzę dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Igor Herbut [LemON] - Piątka to nowa płyta, z takimi utworami jak Ptaki, Chamski, Dużo Ciebie mi. Igor Herbut - wywiad jakiego jeszcze Igor nie udzielił, bardzo szczerze opowiada o przeszłości - między innymi kulisy Must Be The Music. Jak być lepszym ojcem? Igor Herbut i Sara James - jak wygląda ich współpraca? Sara James [AGT] finał był początkiem kariery. Igor Herbut - Sanah [Mamo tyś płakała] - Herbut opowiada o współpracy z Sanah i planach na przyszłość. Sprawdzamy swoje Spotify Wrapped 2023 - czego słucha Igor Herbut? Wkręceni - nie ufaj mi - od czasu tego hitu minęło wiele lat, teraz Igor jest w zupełnie nowym miejscu i już nie imprezuje jak dawniej. Igor Herbut o sobie samym mówi, że jego syn urodził się już w jasnym miejscu i mówi jak być ojcem. Jak wyglądała jedna z pierwszych prac Herbuta? Sprzedawał dekodery Cyfrowego Polsatu!
Andrzej Leder, wywiad o ekonomii nadmiaru, czy Polacy znają się na ekonomii? Ekonomia - podstawy tej nauki znamy, jednak czy wiemy jak działa naprawdę i jaki jest język ekonomii? Czy warto studiować ekonomię? Jak zarabiać etycznie? Dlaczego żyjemy w czasach ekonomii nadmiaru i czy ekonomia to stan umysłu, jak w swojej książce pisze profesor Leder? Ekonomia dla początkujących bywa onieśmielająca, ale jak się okazuje jako, że to nauka społeczna, to nie chodzi w niej absolutnie tylko o cyfry, ale też o język, czy jego dystrybucję w równym stopniu jak dystrybucję dóbr. Mikroekonomia i makroekonomia spotykają się na płaszczyźnie językowej i filozoficznej właśnie. Zapraszam na rozmowę z profesorem Lederem, miłego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Kacperczyk - pokolenie końca świata, bracia Kacperczyk - syn okiennika jeden z drugim opowiadają nie tylko o tym jakbym zjadł mentosa i popił je colą, ale dzielą się szczerymi przemyśleniami dotyczącymi dorastania. Bracia Kacperczyk live 2023 - opowiadają jak kryzys wieku wczesnego zamienił Sebiksy w pokolenie końca świata. Kacperczyki, Rojek, Kuba Wojewódzki, który mocno chłopaków zestresował. Jednak te końce świata, to nie SBM starter, ani koncert, gdzie nie działa sprzęt. Dzięki za wizytę, Kacperczyki, do widzenia, a Wam życzę doskonałego odsłuchu, wielką przyjemność sprawia mi każda wizyta chłopaków i rozmawiało się nam naprawdę świetnie. Karol Paciorek / Imponderabilia
Rafał Pacześ, stand-up Czarna Wołga i najlepsze momenty (oraz najgorsze momenty) z imprez firmowych. Pacześ, wywiad gdzie jest: stand-up polska, Benshi, Puder do cery zimnej i Pacześ Show, gdzie miałem okazję być gościem. Jeśli stand-up 2023 i Rafał Pacześ, to oczywiście też imprezy firmowe, których zaliczył wiele i ma wiele opowieści. Stand-up, najlepsze momenty Paczesia i cały program bez cenzury. Pacześ i Lotek - anegdoty z trasy po USA. Zoba co jest, wspominamy też pierwsze nagrania z kanały Rafała "Mistrz Sprzedaży" i "Mistrz Uwodzenia". Pacześ "Warszawska Korporacja" to był początek wspaniałej kariery najpopularniejszego polskiego stand-upera, zapraszam więc na tę rozmowę i życzę miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Koniec PiS a związki partnerskie i związki jednopłciowe, oraz prawa osób LGBT. Wybory 2023 - wyniki mogą cieszyć ale jeszcze wiele się musi zmienić. Moimi gośćmi są: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, pisarze, tłumacze. Tematy, które podejmujemy to: Sejm RP i wynik wyborów parlamentarnych 2023 w kontekście par jednopłciowych i osób LGBT. Literatura, albowiem panowie opublikowali kilka bardzo ciekawych książek (linki do wszystkich znajdziesz poniżej). Jak zrobić coming out? Jak napisać kryminał? Jak wygląda nienaganny strój eleganckiego mężczyzny? Czym był bogaty PRL? To tylko jeden z wielu tematów, które poruszamy, mam nadzieję, że rozmowa się Wam spodoba, zapraszam bardzo serdecznie Karol Paciorek / Imponderabilia
Radek Kotarski: nasza ulubiona rozmowa, szczera, której dzieci nie powinny słuchać, czyli jest tak: o Podsiadło Kotarski Podcast, jest o Camera Cafe [TVN], abstynencja alkoholowa, Telegram - jak korzystać, a właściwie jak nie powinno się z niego korzystać. Alzheimer - objawy i źródła tej choroby powoli już u nas chyba widać. Radek ujawnia też z kim sypia - w ogóle nie robi z tego tajemnicy jak się okazuje. Rozmawiamy też o tym, że PiS już nie jest u władzy i czy to Radka cieszy, czy wręcz przeciwnie. Radek Kotarski - Ferrari oddane na WOŚP to już chyba tradycyjny temat co roku, czy w nim coś nie puka, albo stuka. To już nasze szóste spotkanie w Imponderabiliach, tradycja świąteczna, wesołych świąt! Karol Paciorek / Imponderabilia
Człowiek Warga i największe afery 2023 roku na YouTube: Krzysztof Stanowski [Kanał Zero], Pandora Gate - Stuu, Dubiel, Gagamel, Gonciarz, Pasut i jego nowa twarz, Kanał Sportowy [Najman - Janoszek] i wiele innych. Co o nas mówi Pandora Gate? Wardęga pokazał coś, co trwało dekadę. Jak poradzi sobie Krzysztof Stanowski [Kanał Zero] po odejściu z Kanału Sportowego? Do tego najlepsze filmy 2023 i najlepsze seriale 2023. Najlepsze filmy na Netflix i nie tylko. Wybory parlamentarne 2023 - jak będzie wyglądać TVP po wyborach? Co dalej z commentary: Konopskyy, Gimper, czy Wardęga. Tak kończymy rok 2023, dziękuję że ze mną byliście, mam nadzieję że goście i rozmowy przypadły Wam do gustu, Człowiek Warga pewnie wróci za rok i znów zrobimy YouTube Rewind commentary Polska, miłego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Najciekawsze wydarzenia na świecie w 2023 opowiada Maciej Okraszewski [Dział Zagraniczny]. Podsumowanie roku 2023. Wojna w Izraelu 2023, Taylor Swift - polityka/muzyka. Kryzys uchodźczy. Wybory parlamentarne 2023 i polityka zagraniczna. Dział Zagraniczny - podcast, z którego dowiesz się o mniej znanych faktach dotyczących świata. Najważniejsze wydarzenia w historii 2023 roku, których pewnie nie znasz. Indie i Chiny - który kraj wygra w tym wyścigu? Facebook - Myanmar, czy historia z ograniczeniem dostępu do informacji może się powtórzyć tak, jak w zeszłym roku w Kanadzie? Pożary w Kanadzie 2023. Make Life Harder jako jedyne źródło informacji dla wielu młodych osób. Jaki będzie rok 2024? Jaka będzie polska polityka, jaka będzie polityka zagraniczna Polski? To się dopiero okaże, ale na razie życzę Wam spokoju, zdrowia i ciekawości świata. W tym ostatnim zdecydowanie pomaga słuchanie @DzialZagraniczny, co serdecznie polecam, Karol Paciorek / Imponderabilia.
Polskie firmy które PODBIJAJĄ ŚWIAT, jak osiągnąć sukces opowiada Artur Kurasiński. Polskie startupy stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego Polacy wracają, by tu rozwijać biznes. Polskie biznesy, których nie znasz i jak szybko osiągnąć wszystkie cele? Najlepsze pomysły na biznes i startup w Polsce. Jak założyć firmę i ją rozwinąć, by przetrwała. Polscy naukowcy, oraz biznesy które warto otworzyć jako startup. Czy warto studiować za granicą i czy kuleje polski system edukacji? Zalety Polski i polska przedsiębiorczość. Czy ta rozmowa podsunie pomysły na biznes? 2024 pokaże, życzę dobrego odsłuchu. Karol Paciorek / Imponderabilia.
Magda Gessler [Kuchenne Rewolucje] opowiada o sukcesach i porażkach. Magda Gessler, wywiad o restauracjach u Fukiera, jak wyglądały Kuchenne Rewolucje "U jędzy", czy Kuchenne Rewolucje "Le papillon noir". Jak wspomina Magda Gessler upadek na schodach? Dlaczego czasem Magda Gessler rzuca talerzami? Czy Gessler odpowiada Książulo - Kuchenne Rewolucje. Pytam więc jak sobie radzić z hejtem? Co prawda to nie Ciumkaj Loczki [Kuchanne Rewolucje], ale szczera opowieść o tym jak cała rodzina: Lara Gessler, Tadeusz Gessler i Magda Gessler może kiedyś otworzą wspólną restaurację. Które stare Kuchenne Rewolucje były najlepsze? Albo które nowe odcinki Kuchennych Rewolucji są najlepsze. Magda Gessler - biografia była dla mnie niezwykle ciekawą lekturą mimo i serio bardzo ją Wam polecam. Najlepsze restauracje w Warszawie według Magdy Gessler - jak się okazuje pytanie "gdzie się stołuje Magda Gessler poza swoimi miejscami" wcale nie było takie proste. Zapraszam na rozmowę, mam nadzieję że Wam się spo
Jak urządzić mieszkanie? IKEA: pomysły, inspiracje pokazuje Anna Cybulska. Małe mieszkanie? Jak urządzić tak, żeby wygodnie się mieszkało. Sprytne pomysły na przechowywanie. Jak mieszkają Polacy? Projekt mieszkania: 50m2, 40m2 - jak zaprojektować kuchnię i jak zaprojektować pokój, oraz stworzyć inteligentny dom. Jeśli masz małe mieszkanie - aranżacja może być problematyczna, więc praktyczne porady Anny mogą się przydać. IKEA: lepiej pomyślany dom, to kampania, która ma pomóc sprytnie urządzić się w każdej przestrzeni. Co warto kupić w IKEA do kuchni, jakie jest wygodne krzesło do komputera i jak dobrać karnisz do okna - okazuje się, że indywidualny projekt każdego pomieszczenia może być całkiem tani.
Filip Kosior czyta głosem lektora audiobooki, które wszyscy znamy, a dziś mamy okazję poznać samego Filipa, trochę jak na kanale Widzę Głosy. Audiobooki po polsku - całe tomy i kolekcje ma na swoim koncie: całe kryminały, cała książka "Shantaram", świetne książki takich autorów jak Jakub Małecki czy Jakub Ćwiek. Książka na głos, jak zostać lektorem, Akademia Teatralna w Warszawie i historia jak zostać aktorem - to tylko niektóre tematy. Do tego Young Leosia "Baila Ella" w wykonaniu Filipa, oraz Mata "Płyta nie siada". Jak przemawiać publicznie? Jak szybko czytać książki? ASMR po polsku - czy Filip Kosior lubi ASMR? Jakie są najlepsze audiobooki po polsku? Lektorzy polscy, głosy i lektorzy audiobooków - w czym pomaga im aktorstwo? Czym jest Potem-o-Tem? Mam dla was od BookBeat kod promocyjny i życzę miłego odsłuchu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Remigiusz Mróz: Forst [Netflix], ułaskawienie prezydenta, Rodzina Monet i wielkie pieniądze, wszak Remigiusz Mróz sprzedał ponad 7 mln książek. Ale po kolei: Remigiusz Mróz: talent, czy pracoholik? Czy ułaskawienie Kamińskiego go rusza? Forst: muzyka z filmu była wybierana przez samego Remigiusza Mroza, który chciałby robić na planie jeszcze więcej. Dlaczego Remigiusz promował książkę Rodzina Monet [Weronika Marczak]? Mróz: audiobook, czy papierowa książka czyli co czyta Remigiusz? Najlepsze książki 2023 i najlepsze seriale 2023. Projekt Riese to ostatnia książka, którą promował Mróz, teraz czas na część drugą: Operacja Mir. Kto pisze książki Remigiusza Mroza? Kim jest Remigiusz Mróz i dlaczego jedna z części serii Chyłka ma dedykację dla Włodka i Karola. To chyba moja ulubiona rozmowa z Remigiuszem, cieszę się, że te spotkania coroczne stały się tradycją i życzę Wam dobrego odsłuchu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Prawda o narkotykach, jak działają kartele narkotykowe? dr hab. Piotr Chomczyński od lat zajmuje się tematyką taką jak: kartele w Meksyku, Rozmawiamy o tym, kim była Griselda Blanco - kobieta która zapoczątkowała nielegalny proceder w latach 70 i od której uczył się sam Pablo Escobar [Narcos]? Serial Griselda [Netflix] opowiada historię inspirowaną jej losami i metodami działania. Piotr słyszał niejedną spowiedź dilera, albowiem pracował przez wiele lat badając więziennictwo i kartele narkotykowe. Czy naprawdę zaczynają rozmowę od odcięcia palców? Jak działa uzależnienie od narkotyków?
Organek: PiS upada, Czarna Madonna i najważniejsze momenty w życiu artysty. Organek [Głupi Ja, Missisipi w ogniu, Niemiłość] wydał niedawno płytę MTV Unplugged. Rozmawiamy o Polsce po wyborach 2023. Kiedy PiS upadnie, czy artyście wypada wypowiadanie się o polityce? Jakie są grzechy Kościoła Katolickiego? Jak Tomasz widział kiedyś u kuzynki romans z księdzem i dlaczego budzi to w nim nadal emocje do kościoła. Tomasz Organek - Czarna Madonna, Kora i ich relacja to było coś wyjątkowego. Jak ta relacja z kobietą go ukształtowała? Organek uplugged gra i śpiewa bluesa, więc rozmawiamy sporo o muzyce: jak się zmieniła na przestrzeni lat, czym jest blues a czym jest rap? Jakie są jego najważniejsze momenty w życiu? Kim jest Głupi ja? Życzę dobrego odsłuchu, bo to ciekawa rozmowa aż do samego końca, dzięki! Karol Paciorek / Imponderabilia
Maria Dębska szczerze o tym kiedy ślub, jaka była Kalina Jędrusik i czy mieć dzieci? Maria Dębska, choć woli Marysia Dębska jest aktorką, obecnie na ekrany wchodzi serial Canal+ "Kiedy Ślub?" gdzie gra u jej boku Eryk Kulm. Maria Dębska jest też ambasadorką SOS Wioski Dziecięce, więc rozmawiamy na temat tej inicjatywy, pojawia się też wątek dzieci, dorosłości i tego, czego się wymaga od aktorek na akademii teatralnej. Są też znaki zodiaku, numerologia - Maria jest numerologiczną 11 a ja jestem numerologiczną 4 - no to dodajemy. Rozmawiamy też o nowym serialu, w którym Maria gra, jakie są bankiety na zakończenie zdjęć i czym powinien się aktor zajmować poza graniem. Miłego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Katarzyna Miller o starości, związkach i jak radzić sobie ze stresem w pracy? Katarzyna Miller, wywiad, gdzie rozmawiamy o tym jak starzeć się z godnością i jak starzeć się bez godności! Dlaczego kobiety kochają dupków? Jak działają toksyczni ludzie? Jak znaleźć pracę po 40 i jak szukać pracy? Katarzyna Miller - rozstanie z pracą, tak samo jak rozwód - i co dalej? Emocje - jak sobie z nimi radzić? Jak znaleźć faceta w dzisiejszych czasach? Dobrze wiecie, że Katarzyna Miller jak nikt opowiada o życiu miłości i związkach, więc polecam Wam bardzo tę rozmowę, miłego odsłuchu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Dziś swoje prace rozpoczęła Komisja Śledcza ds. Pegasusa. Jak działają polskie służby? Co to jest Pegasus? Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik to tylko niektóre osoby zamieszane w sprawę Pegasusa. Moi goście: Katarzyna Szymielewicz i Wojciech Klicki [Fundacja Panoptykon] opowiadają jak wygląda użycie podsłuchów przez polskie służby. Komisja Śledcza ds. wykorzystywania oprogramowania Pegasus w trakcie swoich obrad najpewniej odkryje rzeczy, których dotychczas nie wiedzieliśmy, ale warto znać mechanizmy działania polskich służb. Rozmawiamy też o tym jak być bezpiecznym w sieci? Życzę dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Dr Joanna Podgórska: podcast gdzie rozmawiamy o tym jaka jest najlepsza dieta dla mózgu, jak sobie radzić ze stresem i co suplementować? Jak sobie radzić ze stresem i jak sobie radzić z depresją? Jak sprawdzić niedobory witaminy D3? Jakie są najlepsze suplementy? Jak medytacja zmienia Twój mózg? Czym jest pozytywny wpływ spacerów na życie? Jaka jest najlepsza dieta? Kim jest Joanna Podgórska i co ją ukształtowało? Jak zadbać o siebie i jak mieć zdrowy mózg? Które kwasy Omega 3 są najbardziej potrzebne? Depresja u nastolatków i dorosłych to ogromny problem - jak jej przeciwdziałać? Czym jest biohacking? Które suplementy naprawdę działają? Na to i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w rozmowie, życzę dobrego odsłuchu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Tomasz Makowiecki [Bailando] wrócił po 10 latach z nową płytą, na której znajdziecie takie utwory jak "Nie ma nas", "Warszawa Wschodnia", czy "Na Paluszkach". Rozmawiamy szczerze o pieniądzach, przeszłości w Idol Polska, poprzedniej płycie, którą nagrał Makowiecki: Moizm i planach na przyszłość. Pamiętacie pewnie utwory takie jak "Ostatnie wspólne zdjęcie", czy "Dziecko księżyca", tutaj, na płycie Bailando Tomasz zabiera nas w podróż po świecie, który jest kiedy impreza się już kończy. Tomasz opowiada jak sobie radzić z presją, czy właściwie jak on sobie radził. Jaka brzmi audiofilska muzyka? Jak dogadywał się na linii Makowiecki - Nosowska i jak celebrycki świat to ściema. No i czy Makowiecki = Idol? Życzę miłego odsłuchu! Karol Paciorek / Imponderabilia.
Malwina Wędzikowska prowadzi nowy program TVN „The Traitors. Zdrajcy” - jak wygląda mafia w prawdziwym życiu? Ramówka TVN 2024 przyniosła zupełną nowość a Malwina odkrywa przed nami tajemnice programu. Malwina Wędzikowska - wywiad, w którym rozmawiamy też o tym jak wygląda polski show biznes. Malwina opowiada też jaka naprawdę jest Doda, oraz Maryla Rodowicz. Zapraszam na zabawną rozmowę i szczery wywiad a potem zapraszam do TVN, bo tam co środę o 21:35 nowy odcinek The Traitors. Zdrajcy. Miłego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Biała Odwaga, Goralenvolk: zdrada Polski podczas II wojny światowej? Marcin Koszałka jest reżyserem filmu "Biała Odwaga", cały film opowiada nieznaną historię II Wojny Światowej, kiedy górale kolaborowali z nazistami. Czy górale zdradzili Polskę? Marcin Koszałka [Takiego pięknego syna urodziłam] opowiada fabularyzowany fragment, gdzie historia bez cenzury pokazuje takie postacie jak: Wacław Krzeptowski. Goralenvolk - historia zdrady, która sprawia, że film "Biała Odwaga" być może nie będzie miał swoich pokazów np. w Zakopanem i już podczas jego produkcji odbywały się protesty pod Tatrami. Rozmawiamy też o przeszłości Marcina, pięknie polskich gór i zdrowiu psychicznym, zwłaszcza koniec rozmowy daje wiele do myślenia. Jestem ciekaw waszego odbioru filmu "Biała Odwaga", recenzją niech będzie frekwencja w kinach. Dobrego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Piotr Stramowski - wywiad gdzie rozmawiamy szczerze o miłości, aktorstwie, pieniądzach i nie tylko. Czy scenariusz FAME MMA: Fabijański vs Stramowski jest możliwy? Jak Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski reagowali na plotki i radzili sobie ze sławą. Piotr Stramowski - rozstanie wiele go nauczyło i te doświadczenia przekuł na rolę w serialu "Bracia". Rola Majami [Pitbull] przyniosła mu natychmiastową sławę i pieniądze, co dalej? Piotr gra u boku tak utalentowanych aktorów, jak: Jan Frycz, Mateusz Kościukiewicz, Nikodem Rozbicki, Damian Kret, oraz aktorek: Dominika Kachlik, Katarzyna Gniewkowska, Aleksandra Grabowska. Zastanawiamy się też czy pieniądze dają szczęście, jak wyglądała praca przy Twoja Twarz Brzmi Znajomo, oraz jaka dla Piotra Stramowskiego jest nowa partnerka - Natalia Krakowska.
Kuba Karaś i Piotr Rogucki tworzą duet Karaś/Rogucki [Zaopiekuj się mną, Kilka Westchnień, Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz] wydali właśnie ostatni album o tytule Atlas Iskier. Rozmawiamy o męskiej przyjaźni jak powinna i jak może wyglądać męska przyjaźń. Piotr Rogucki: Coma wraca, ale tylko na kilka koncertów. Kuba Karaś podobnie mówi o "powrocie" The Dumplings. Jak zespół zmienił się od czasów płyty "Ostatni bastion romantyzmu"? Poza muzyką i przyjaźnią rozmawiamy na całkiem poważne tematy: jak sobie radzić z depresją i jak sobie radzić z samotnością. Kuba Karaś pokazuje przepis na najlepszy chleb na świecie, a Piotr Rogucki za pomocą głębokiej metafory pokazuje jak uczyć się na błędach. Wspaniała to była rozmowa, tylko miłość między nami, co bardzo cieszy, więc życzę doskonałego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Moim gościem jest dr Piotr Stankiewicz - sztuka życia według stoików, to główny temat naszej rozmowy. Ale też zastanawiamy się jak nie bać się żyć, jakie są zasady stoicyzmu, jak rzucić alkohol, kim byli stoicy, jak naprawić życie, skąd strach przed światem, jak oswoić strach przed śmiercią, jak praktykować stoicyzm we współczesnym życiu, jak praktykować wdzięczność, epikureizm i stoicyzm - różnice. Antynatalizm, nihilizm: co to za nurty? Podstawy filozofii na przykładach, to specjalność, w której Piotr Stankiewicz jest od dawna i przystępnym językiem opowiada o stoicyzmie. Marek Aureliusz "Rozmyślania" - dlaczego to książka, która zmieniła moje życie? Co się dzieje po śmierci i dlaczego warto spojrzeć na stoicyzm a chrześcijaństwo na przestrzeni wieków.
Szymon Jadczak jest dziennikarzem WP, rozmawiamy o najważniejszych obecnie tematach: komisja śledcza, Pegasus komisja śledcza, wybory kopertowe - komisja śledcza, afery PiS, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Kanał Zero i Krzysztof Stanowski, Tomasz Lis, Czesław Michniewicz, Grand Press 2022, Marcin Kącki - afera w polskim środowisku dziennikarskim, Daniel Obajtek, Fundacja Rodzinna, Mateusz Morawiecki - Żurnalista. Drobne uszczypliwości ze strony WP w kierunku koleżanek i kolegów z Onet, pozdrawiamy autorów podcastu Stan Wyjątkowy. Wiele tematów, bardzo ciekawy gość, życzę dobrego odsłuchu, Karol Paciorek.
Agata Kulesza jest aktorką znaną z filmów takich jak: Ida, Róża, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Zielona Granica, Moje Córki Krowy, oraz nadchodzącego filmu Dom Dobry, którego reżyserem jest Wojciech Smarzowski. Rozmawiamy też o pracy Agaty jako lektorki kryminałów, umiejętności stawiania granic - jak stawiać granice? Co myśli Agata Kulesza o aktorstwie? Dlaczego mówi: Instagram jest mi niepotrzebny? Kulesza - Nosowska, jak wygląda ich relacja. Agata Kulesza u Kuby Wojewódzkiego opowiadała o pracy w filmie, wspominamy słynną sytuację z Oscarów. Czym dla Kuleszy jest tango? Czy chodzi tylko o taniec z gwiazdami? Kulesza rozwiewa też plotki o swoim partnerze, o którym huczą portale plotkarskie. Dobrego odsłuchu!
Katarzyna Bonda jest autorką kryminałów, jej najnowsza książka to "Krew w piach" i opowiada o tym jak seryjny morderca zabijał kobiety, zachowywał się jak uwodziciel, oszukiwał na swoje prawdziwe dane. Katarzyna Bonda - Żurnalista zapytał o to, czy Remigiusz Mróz mógł być wybrankiem jej serca, a dziś oglądamy zupełnie nowy pierścionek zaręczynowy na palcu. True-crime jak wiadomo ma się w Polsce świetnie i choć ta książka jest oparta na kartotekach, to opowieść o seryjnym mordercy jest absolutnie wstrząsająca. Seryjny mordercy - jak się zachowują? Jak zakopać ciało 7 metrów pod ziemią tak, żeby nie zostało odnalezione? Najlepsze kryminały pisze samo życie. Czy pieniądze dają szczęście? Kurs pisania książki w wydaniu Bondy. Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda po latach. Życzę dobrego seansu i lektury książki Katarzyny Bondy, Karol Paciorek / Imponderabilia
Piotr Kędzierski [WojewódzkiKędzierski] - wywiad, gdzie Piotr Kędzierski opowiada o swojej relacji nie tylko z Kubą Wojewódzkim, ale też szczerze o pieniądzach, czy warto być singlem. Czy Piotr Kędzierski [UFO, Robert Bernatowicz], wieży w życie pozaziemskie? Opowiada też najlepsze anegdoty - Kanał Sportowy, pytam też o Kanał Zero. Pojawia się też ważny temat: co daje terapia? Jak powstaje Wojewódzki/Kędzierski [Onet]? Czy zaśpiewamy Freed From Desire? Jak Piotr Kędzierski spędzi urodziny i jak przerobił traumatyczne doświadczenia - nie tylko te imprezowe? Bo kto jak kto ale Piotr Kędzierski wie jak rozkręcić imprezę. Zapraszam do oglądania i słuchania, to była dla mnie ogromna przyjemność, bo z Piotrem miałem pierwszy raz dłużej porozmawiać, mam nadzieję że będziecie się bawili słuchając tak dobrze, jak my podczas nagrania, miłego! Karol Paciorek / Imponderabilia
Diana Sałacka opowiada o tym skąd właściwie wziął się humor, jakie suchary nas bawią, zna najlepsze żarty i dowcipy, oraz to jaki jest stand-up. Znacie najstarszy dowcip na świecie? Albo to jak poderwać dziewczynę, albo jak poderwać chłopaka jest uzależnione od tego czy jesteśmy dowcipni. Jeśli wiesz jak rozśmieszyć dziewczynę, to pewnie łatwiej będzie Ci trafić do jej serca. Najlepsze żarty były cenne już tysiące lat temu i już wtedy je zapisywano. Dlaczego bawią nas żarty o Jasiu, albo żarty o Twojej starej? Znasz dowcip o buldogu, lub dowcip o kozie? Co Ciebie najbardziej bawi? Nie wiesz? To mam nadzieję nasza rozmowa rozwieje wątpliwości, zapraszam i miłego seansu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Wojtek Sawicki [Life on Wheelz] opowiada o tym jak wygląda niepełnosprawność, czym dla niego jest realizacja marzeń i jaka jest jego religijność. Wojtek Sawicki i Agata tworzą związek, gdzie pokazują życie osoby z niepełnosprawnością pod różnymi kątami. Czym jest dystrofia Duchenne'a? Życie na wózku osoby z niepełnosprawnością to wiele przeszkód, jak sobie radzić z problemami? Life on Wheelz - wywiad o życiu a nie tylko przeżyciu, zapraszam bardzo serdecznie do odsłuchu - Karol Paciorek, Imponderabilia
Andrzej Pągowski, który będzie podczas tej rozmowy określany wyłącznie jako Dziedzictwo Narodowe (którym jest!) to jeden z najbardziej znanych polskich grafików i plakacistów. Pracował z takimi reżyserami jak: Krzysztof Kieślowski, Roman Polański, Andrzej Wajda i wielu innych. Teraz Andrzej projektuje grafiki artystów z tegorocznej, 15 edycji Męskie Granie: Daria Zawiałow, IGO, Mrozu, Vito Bambino. Jak to się stało, że Robert De Niro czekał w kolejce po autograf Pągowskiego? Czym był, a czym obecnie jest plakat filmowy i grafika? Jak zostać artystą? Jak nauczyć się malować? Andrzej jest skarbnicą wiedzy, doświadczenia z wielu stron życia i rozmowa z nim była ogromną przyjemnością, zapraszam i życzę dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Karolina Bruchnicka jest aktorką, znaną z filmów i seriali takich jak: Córka Trenera, Supersiostry, czy Minuta Ciszy. Jak wyglądały początki jej kariery, jakim partnerem ekranowym jest Jacek Braciak, czy Robert Więckiewicz. Wywiad o tym jak zostać aktorką, ale też jak pozostać sobą w tej branży. Pojawia się też Dawid Podsiadło w dość nietypowych okolicznościach i przypadkiem oraz Krynica Górska, a konkretnie pijalnia wód - wspaniałe miejsce! Dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
W ostatnich Imponderabiliach goszczę duet Matylda/Łukasiewicz [Matka, Udany rok, Sierpień]. Rozmawiamy o muzyce, która porusza millenialsów, jak na nas wpłynęły wybory parlamentarne 2023, jak Matylda Damięcka śpiewa swoje protest songi, która terapia jest najlepsza i jak sobie radzić z emocjami? Radek Łukasiewicz nie tylko wysypuje na stół zawartość plecaka, ale też opowiada o swoich wątpliwościach związanych z życiem w Polsce. Dzięki, że ze mną byliście, dobrego seansu! Karol Paciorek / Imponderabilia
Antoni Dudek o historii PRL; wybory 2024, komisje śledcze, CPK, Tusk vs Kaczyński | Imponderabilia
Podinspektor Krzysztof Balcer jest byłym negocjatorem policyjnym, rozmawiamy o tym jak pracuje negocjator policyjny, jak działa policja, jak pomóc osobie z depresją, Balcer wspomina akcje ratunkowe i najtrudniejsze negocjacje. Negocjacje w biznesie a negocjacje policyjne: czy to podobne dziedziny? Jak działają służby? Jak wygląda praca policjanta? Dlaczego anonimowość w sieci i poza nią negocjatorów jest tak ważna? Negocjacje handlowe, negocjacje ze strzelcem w więzieniu - podinsp. Balcer przeszedł wiele sytuacji. Zapraszam na tę bardzo wartościową rozmowę i zachęcam do sięgnięcia po książkę, w której Radomir Witt [TVN24] zebrał historie negocjatorów policyjnych. Dobrego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia.
The Dumplings wracają po latach, na 10-lecie zespołu wydali utwór "W naszym zabetonowanym mieście" wychodząc z tego singla próbowałem się dowiedzieć, czy planują powrócić z płytą, może z EP, czy udało się dowiedzieć? No to już musicie sprawdzić sami. The Dumplings, czyli Justyna Święs i Kuba Karaś, autorzy takich piosenek jak "Kocham być z Tobą", "Ach nie mnie jednej", "Nie gotujemy", "Raj" i wielu innych, które wpisały się w lata świetności młodej sceny popu elektronicznego. Jak na Justynę wpłynęło macierzyństwo? Czego nauczyli się podczas przerwy od wspólnego grania? Zapraszam na rozmowę.
Konflikt na linii Izrael - Palestyna to nie tylko 7 października 2023 i wszystko, co wydarzyło się później, czyli wojna Izraela z Hamasem. To konflikt trwający dekady, którego wynikiem są represje zwykłych ludzi mieszkających na Zachodnim Brzegu, w Gazie i innych częściach Palestyny. Nathan Thrall jest reporterem, który za swoją najnowszą książkę "Jeden dzień z życia Abeda Salamy" otrzymał nagrodę Pulitzera 2024 w kategorii literatura faktu. To przygnębiająca historia ojca, który szukał swojego dziecka poszkodowanego w wypadku autobusu. Ale to przede wszystkim historia, która pokazuje jak lata represji jednego narodu na drugim odcisnęły piętno. Rozmawiamy też o bieżącej odsłonie wojny na Bliskim Wschodzie, wpływie polityki USA na konflikt i reakcji świata na to, co dzieje się w Gazie.
Kasia Gandor wróciła po latach do Imponderabiliów, więc mamy szansę porozmawiać o tematach dla nas ważnych, jak wypalenie zawodowe, feminizm i polaryzacja w sferze naukowej na YouTube. Pojawiają się też zodiakary, adopcja piesków, głupie pytania: te związane z nauką i te, które niekoniecznie z nią są związane. Jak radzić sobie z wypaleniem? Które podróże dały Kasi najwięcej? Czy na jej samopoczucie wpłynęły zdobyte nagrody? Co dalej z nauką na YouTube? Jak radzić sobie z hejtem? No i jakie książki warto czytać? Dobrego odsłuchu!
ARHN.EU to serwis, za którym stoi Arkadiusz Kamiński. Spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o grach (będą więc i gry retro i nowości), a przede wszystkim o nadchodzącej DUNE: AWAKENING. Trailer już jest w sieci, a grę można dodać do wishlisty/listy życzeń Steam (link poniżej). Jak "Diuna" Franka Herberta ma się do popularnych filmów i fabuły nadchodzącej gry? Czy gra "Dune: Awakening" to rozwinięcie filmu albo książki? Omawiamy ciekawostki ze świata Diuny. Rozmawiamy też o grach retro, Arkadiusz wspomina serię na ArhnEU System Error. Jakie były najlepsze gry w historii? Zapraszam na Imponderabilia z Arkadiuszem i życzę dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia i polecam Waszej uwadze kanał @arhneu!
Wojciech Modest Amaro: wywiad, gdzie pokazujemy najlepsze restauracje w Gdańsku i nie tylko. To świadectwo kuchni prosto z nieba, której Wojciech doświadczył przez lata praktyki. Co daje gwiazdka Michelin? Gdzie zjeść w Gdańsku? Lata temu Maciej Je recenzował Atelier Amaro, dziś rozmawiamy o tym co dają twórcy tacy jak Książulo? Jakie są najlepsze restauracje na świecie? Co zjeść na kolację i co Wojciech gotuje, kiedy jest w domu? Restauracje: Gdańsk i Trójmiasto - pokazujemy te najlepsze, ale też Wojciech opowiada o przeszłości: Hell's Kitchen - najlepsze momenty i Top Chef, czyli dwa programy, w których uczestniczył. W kuchni jest mistrzem, w internecie obok takich postaci jak: Magda Gessler, Robert Makłowicz, czy Karol Okrasa, to właśnie Wojciech Modest Amaro daje świadectwo wybitnej kuchni. Dobrego odsłuchu, Karol Paciorek / Imponderabilia
Dziękuję Wam bardzo, że jesteście! Przeprowadzka do nowego domu (bo studio to prawie mój dom) trwa i niebawem Imponderabilia będą już na swoim. Zapraszam na najdłuższe Q & A w historii tego kanału, odpowiem na pytania o wypalenie zawodowe, ulubionych gości, najtrudniejszą rozmowę, plany na przyszłość i wiele wiele innych. Dziękuję Filipowi za to że został głosem widzów!
IGO, czyli Igor Walaszek [12 zmysłów, Helena, Bass Astral x IGO] wpadł na szczery wywiad, gdzie rozmawiamy o tym jak wygląda Męskie Granie 2024 - hymn i cała reszta. Wspominamy hymn Męskie Granie Orkiestra 2023 - Supermoce [IGO, Mrozu, Vito Bambino]. Jak wyglądała praca przy projekcie Bass Astral x IGO? Jaki we współpracy jest Krzysztof Zalewski, czy Dawid Podsiadło? Czego IGO nauczył Wojtek Sokół, albo Daria Zawiałow? Jeśli znacie twórczość IGO, taką jak Helena, Supermoce, 12 zmysłów, Brudas, czy jeszcze z czasów Bass Astral x IGO np. Feeling Exactly, czy It's only emotion, to zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy. Karol Paciorek / Imponderabilia
Krzysztof Zalewski obchodzi właśnie 40 urodziny, zakończył też swoim koncertem 15 edycję trasy Męskie Granie. Krzysztof Zalewski [ZGŁOWY, Kochaj, Miłość, Annuszka, Zabawa i wiele popularnych utworów] niebawem zaprezentuje nową płytę "ZGŁOWY", gdzie opowiada szczerze o swojej przeszłości: śmierć matki, odwyk alkoholowy. Wydaje mi się, że udało nam się nagrać szczery wywiad na 40 urodziny Krzysztofa. Rozmawiamy o tym jak Męskie Granie [Początek: Zalewski, Podsiadło, Cortez] stało się ogromnym hitem. Czego nauczył go Dawid Podsiadło? Jak Zalewski wspomina program Idol, gdzie wygrał i wypromował go Kuba Wojewódzki? Jakim ojcem jest Krzysztof Zalewski? Idol, który śpiewa Running up that hill, czy człowiek, który musi rozliczyć się z przeszłością?
Piotrek Szumowski, stand-up dookoła świata, czyli rozmowa o przeszłości Piotrka: "Being polish", "Półgłówek, półczłowiek", Szumowski "Lenistwo", czy Leja i Szumowski "Refleksje", oraz "Z kartki". Piotrek okrążył świat, czym odróżnił się od wielu komików, takich jak Abelard Giza, czy wspomniany Michał Leja, bądź Rafał Pacześ i wielu innych. Piotr okrążając świat występował w bardzo wielu krajach i miastach, robiąc stand-up po angielsku i hiszpańsku. Nawet przytrafił mu się stand-up Antarkdyda! Ile kosztuje podróż dookoła świata? Jakie wyzwania stały przed Piotrem? Czym dla niego jest poprawność polityczna? Czy można śmiać się ze wszystkiego? Jak komik dookoła świata widzi ten świat i które zakątki najbardziej mu się podobały?