Vzhůru do Indie, kde hrají vlaky zásadní roli v chodu země. Železnici tu zřídili Britové, ale každodenně ji využívá 18 milionů lidí, a proto jsou vlaky nepředstavitelně přecpané. Na lístky se tu stojí obrovská fronta. Vlak přijíždí s více než 3 hodinami zpoždění, ale výjimkou není ani pětihodinové zpoždění, navíc vlak přijíždí na úplně jiné nástupiště, než na které měl přijet. Uvnitř je přelidněno, lidé sedí, stojí a spí, kdekoli je to možné. Uvnitř je vedro, někdy až 50 °C! Vlakem prochází prodejci vody a zeleniny (k prodeji je jen nakrájená okurka). Gándhí při svém boji za nezávislost projel celou zemi. Vždy cestoval 3. třídou, která je doposud známá jako Gándhího třída. Nově byly zavedeny ženské vagony. Nádraží v hlavním městě Dillí má 16 nástupišť a je jedním z největších v Indii. A jaká je horská železnice na úbočí Himálaje?
Zay Harding unternimmt eine abenteuerliche Reise auf einem der größten Schienennetze der Welt.
India is famous for its extensive British built railway system, but riding a train here is anything but British. India’s 40,000 miles of railway track cut through some of the most densely populated cities, in the nation of 1.2 billion people. At least 1,000 people die when they fall from crowded coaches, when trains collide or coaches derail. But this is festival season. Trains are overcrowded, even by India’s standards and timetables are met with distrust. We travel across northern India, crossing from Nepal and heading west to the border with Pakistan.
Construit au XIXe siècle par les Anglais, le réseau ferroviaire indien avait pour but de transporter les convois de militaires et de marchandises avant de jouer un rôle important dans l'indépendance du pays un siècle plus tard.