Janka Orłowska jest córką naczelnika stacji kolejowej w Bukowcu. Dziewczynę nudzi życie w małym miasteczku. Występy w amatorskim teatrze rozbudzają w niej aktorską pasję...
Janka Orłowska przyjeżdża do Warszawy. Pierwsze kroki kieruje do teatru ogródkowego „Tivoli”. Dyrektor Cabiński, mimo początkowej niechęci, zgadza się przyjąć ją do chóru. Naiwność i prowincjonalne maniery nie ułatwiają Orłowskiej życia.
Janka wchodzi do towarzyskiej elity teatru „Tivoli”. Jest zapraszana na wycieczki i nocne eskapady do barów. Na jej urodę zwraca uwagę coraz więcej mężczyzn.
Jance powoli kończą się pieniądze, a pierwszej gaży wciąż nie widać. Do Warszawy przyjeżdża Grzesikiewicz i opowiada Orłowskiej o pogarszającym się stanie zdrowia jej ojca. Tymczasem pojawia się propozycja pierwszej, epizodycznej wprawdzie, ale wreszcie prawdziwej roli.
Premiera „Chamów” zostaje bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, ale otrzymuje słabe recenzje. Janka stara się o główną rolę w innym przedstawieniu. Tymczasem Topolski i Majkowska szukają pieniędzy na założenie własnego towarzystwa teatralnego.
Janka gorączkowo pracuje nad rolą Fedory. Tuż przed premierą czeka ją bolesne rozczarowanie i zemsta Majkowskiej. Na Orłowską spada prawdziwy grad nieszczęść i kłopotów.
Janka wraca do Bukowca. Jej rekonwalescencja przebiega powoli. Nieszczęście córki głęboko poruszyło starego Orłowskiego, który próbuje po raz pierwszy od lat zbliżyć się do córki. Jankę odwiedza ciągle w niej zakochany Grzesikiewicz.
W kawiarni w Kielcach Janka spotyka dawnych znajomych z „Tivoli”. Cabiński proponuje jej powrót do teatru i główną rolę. Tymczasem Grzesikiewicz się oświadcza...
Janka gości u Heli Halder. Grzesikiewicz przyjeżdża po dziewczynę i zabiera ją do Bukowca, gdzie czeka na nią ciężko chory ojciec. Wspólnie odwożą Orłowskiego do szpitala Bonifratrów do Warszawy.