Home / Series / Kabaret Dudek / Aired Order /

All Seasons

Season 1

  • S01E01 Dookoła 5 Dudków cz. 1

    • January 1, 1972

    Przedstawienie z poczatku lat 70., specjalnie przygotowane z mysla o rejestracji telewizyjnej, zlozony z wyboru skeczów z repertuaru kabaretu „Dudek” z lat 1965-1970. Zobaczymy m.in. jak Wieslaw Michnikowski i Magdalena Zawadzka witaja goscia – Jana Kobuszewskiego i malzonke goscia – Anite Dymszówna. Wieslaw Golas jako „Spózniony kominiarz” przychodzi do Edwarda Dziewonskiego po to, co mu sie nalezy. Tenze Wieslaw Golas sklada u Wieslawa Michnikowskiego podanie o przydzial mieszkania, byle nie Karolkowej, bo „sama zulia tam mieszka”. Posluchamy o „Tajemnicach wiary mej” na kilka glosów, a takze odnotujemy wazna deklaracje Wieslawa Michnikowskiego – „Mija mi”.

  • S01E02 Dookoła 5 Dudków cz. 2

    • January 8, 1972

    Druga czesc specjalnego wydania kabaretu „Dudek”, zarejestrowana w warszawskiej kawiarni Nowy Swiat. Na program skladaja sie wybrane teksty z pieciu wydan „Dudka”. Anita Dymszówna apeluje do plci zdecydowanie brzydszej: „Panowie, badzcie dla nas dobrzy pod jesien”. Wsród towarzyszy podrózy Wieslaw Golas opowiada, jak za kims wyrzucono z pociagu walizke, z której wysypaly sie granaty. Magdalena Zawadzka przypomniala przedwojenny przebój Zuli Pogorzelskiej wyznaniem: „Spotkalam na molo Chinczyka”. Dwaj niemal prawdziwi kowboje – Wieslaw Golas i Jan Kobuszewski – zaspiewali „Ballade o dzikim zachodzie”. Gdy odrzucil kolty i zmienil strój, Jan Kobuszewski nauczal Wieslawa Golasa jak jako fachowiec godnie rozmawiac z klientem…

  • S01E03 Spotkajmy się na Nowym Świecie cz. 1

    • April 1, 1972

    Wydanie specjalne „Dudka” – teksty wybrane z kilku programów kabaretu. Na poczatek Wieslaw Golas recytuje: „Jechalismy stepa, pedzilismy w klebach…”, a wlaczaja sie Anita Dymszówna, Anna Seniuk, Wieslaw Michnikowski, Edward Dziewonski i Jan Kobuszewski. Pózniej Golas zadeklarowal „Nie wytrzymuje”, a Edward Dziewonski kolo worku czy srody zaczynal wszystko od nowa – tylko odwrotnie. Czym skonczylo sie starcie dwóch kolejek i która byla wazna? Wezwanie „W Polske idziemy!” rzucil niezawodny Wieslaw Golas, a Edward Dziewonski zadzwonil do Lubartowa do Wieslawa Michnikowskiego i byl z tym niezly „Sek”…

  • S01E04 Spotkajmy się na Nowym Świecie cz. 2

    • April 8, 1972

    Druga czesc specjalnego wydania kabaretu „Dudek”, zarejestrowana w kwietniu 1972 roku w warszawskiej kawiarni Nowy Swiat. Anna Seniuk spiewa „Ballade o dwóch miastach”. Edward Dziewonski pyta sie Ireny Kwiatkowskiej: „Co pani robi?”. Jan Kobuszewski opowiedzial, jak zrobil wpis w ksiazce skarg i wniosków i co z tego wyniklo. Piosenke francuska zaprezentowala Anita Dymszówna, a Edward Dziewonski opowiada o swojej niesamowitej przygodzie w kultowym monologu „Dwanascie butelek”. Jan Kobuszewski i Wieslaw Golas pokazali co potrafia fachowcy w skeczu legendzie „Ucz sie, Jasiu”…

  • S01E05 Kabaret Dudek cz. 1

    • January 5, 1980

    Wystep kabaretu Dudek zarejestrowany w telewizyjnej kawiarni "Kaprys" na ulicy Woronicza w Warszawie w 1980 roku. W programie m.in. dialog „O co chodzi” w wykonaniu Edward Dziewonskiego i Wieslawa Golas, scenka „Cztery litery” (Wieslaw Michnikowski i Edward Dziewonski), rozmowa „Jak krysztal” (Irena Kwiatkowska i Anna Seniuk), monolog „Raz, dwa, trzy” Wieslawa Golasa, dialog „Duzy sek” w wykonaniu Edwarda Dziewonskiego i Janusz Gajos, nawiazujacy do slynnej scenki „Sek”. Wykonane zostaly tez piosenki, m.in. „Lecz o Tobie” – Teresa Lipowska, „Pieciu panów” – Wienczyslaw Glinski i „Ballada skandynawska” – Janusz Gajos.

  • S01E06 Kabaret Dudek cz. 2

    • January 12, 1980

    Druga czesc wystep kabaretu Dudek zarejestrowanego w telewizyjnej kawiarni „Kaprys” na ulicy Woronicza w Warszawie w 1980 roku. W programie m.in. kultowy dialog w wykonaniu Edwarda Dziewonskiego i Wieslawa Michnikowskiego „Inkasent”, Wieslaw Golas jako „Spózniony kominiarz” w rozmowie z Edwardem Dziewonskim, skecz „Na poczcie”, podczas którego Janusz Gajos sprzedaje znaczek Irenie Kwiatkowskiej. W skeczu „W pociagu” Jan Kobuszewski zadaje fundamentalne pytanie: „O której bedziemy w Skierniewicach?”, a towarzyszami podrózy sa Irena Kwiatkowska, Wieslaw Golas i Wieslaw Michnikowski Wykonywane byly takze piosenki, m.in.: „Panowie badzcie dla nas dobrzy pod jesien” (Anita Dymszówna), „Taka gmina” („Piesn o ziemi naszej” – Jan Kobuszewski i Wieslaw Golas), czy „A wójta sie nie bójta” – Jan Kobuszewski.