Handlarze zajmą się Peugeotem 307 - sprzedadzą skórzane fotele i zamontują welurowe, wymienią przednią maskę, poprawią szwankującą elektrykę i wypolerują światła.
Paweł Miszta spróbuje zarobić na Fiacie 126p na zamówienie Francuza - zmieni kolor auta przy pomocy płynnej gumy, naprawi rozrusznik i poszuka nowego tłumika.
Tym razem handlarze będą rywalizować w kategorii pełnoletnich Volkswagenów.
Tym razem wyzwaniem dla handlarzy będzie zarobić na autach w stanie agonalnym - Przemek wybierze do tego celu mocno wyeksploatowanego Opla Corsę, a Paweł swoje poszukiwania rozpocznie na złomowisku, na którym jego uwagę przy
Paweł zmierzy się z Seatem Alhambrą - przed próbą sprzedaży wykona szereg prac takich jak: wymiana przegubu, hydrografika na plastikach, zakup kołpaków i kratki wentylacyjnej, a także pozbycie się pokrowców na siedzeniach.
Czy dysponując większą kwotą warto wziąć lawetę i poszukać auta poza Polską? Według Pawła tak - wybierze się on do Niemiec i spróbuje zarobić na sprowadzonym Citroenie C5.
Paweł pomimo niedziałającego silnika zdecyduje się na zakup Fiata Coupe - ten egzemplarz przysporzy mu wielu problemów.
Paweł i Przemek wystartują z wysokiego budżetowego pułapu i sprawdzą, czy da się zarobić na nieco większych i wyżej zawieszonych autach.
Paweł połasi się na wiekową Nysę - aby ją zdobyć, weźmie udział w licytacji sprzętu po straży pożarnej, podczas której będzie musiał trzymać nerwy na wodzy.
Przemek zainwestuje w popularny model, na którym spodziewa się szybkiego i łatwego zarobku - kupi Toyotę Avensis. Paweł znów da się ponieść fantazji - tym razem uda się po niezwykłego Poloneza "Borewicza" z silnikiem V8.
Paweł wylicytuje dostawczego Citroena Berlingo, który od początku przysporzy mu problemów - sztuką będzie już samo dostanie się do środka, a co dopiero przygotowanie auta do sprzedaży z zyskiem!
Jedyny taki Pontiac Sunbird w Europie? Mimo początkowych kłopotów z odpaleniem Paweł wyczuje tu świetny interes! Przemek również postawi na lekko zapomniane i zaniedbane auto - klimatycznego kampera na bazie Volkswagena T4.
Paweł kupi Subaru Libero, natomiast Przemek będzie chciał zbić złoty interes na Citroenie 2CV - sprawdzimy podatność polskiego rynku na japońskiego mikrovana i przekonamy się, czy w klasycznym aucie można znaleźć miejsce na
Paweł dowie się, że jego znajomy chce sprzedać Opla Zafirę - taki zbieg okoliczności wyda mu się idealny żeby zarobić, a się przy okazji nie narobić.
Paweł i Przemek zainteresują się pojazdami, do których sami ledwo się mieszczą, a gdy do nich wsiadają, to z pewnością znacząco zwiększają ich masę!
"Buda" Audi A4 B5 i napęd quattro - Przemek z dziką przyjemnością przystąpi do sprzedaży czarnego niemieckiego kombi, uprzednio nieco je upalając.
Przemek zainwestuje w praktycznego, choć mało popularnego Fiata Doblo, a Paweł pokusi się o naprawdę wystrzałowy temat - kupi leciwą limuzynę marki Cadillac. Komu tym razem uda się więcej zarobić?
Paweł i Przemek poszukają okazji w popularnym rynkowym segmencie niedrogich kombi - ten pierwszy zainteresuje się Oplem Astrą drugiej generacji, ten drugi - nazywanym "ostatnim prawdziwym Volvo" modelem 940.
Zainteresowanie Przemka wzbudzi Volkswagen Passat kombi z dwulitrowym silnikiem TDI - zweryfikujemy, czy auto rzeczywiście poddane zostało chiptuningowi zwiększającemu moc do 190 KM.
Niewielkie kwoty, jakimi tym razem dysponują handlarze, zmuszą ich do szukania nieszablonowych rozwiązań.
Paweł tym razem nie będzie zanadto kombinował - swoje pieniądze zainwestuje w Toyotę Corollę z popularnym silnikiem VVT-i.
Przemek spotka się z wiekowym właścicielem także nie najmłodszego już auta - czy Fiat 125p na czarnych tablicach okaże się trafionym pomysłem na inwestycję?
Handlarze sprawdzą, czy na polskim rynku łatwo o kupca na samochód z automatyczną skrzynią biegów. Paweł postawi na oryginalność - kupi od znajomego Hyundaia Coupe z 2003 r.
Dostawczy Volkswagen LT I, i to skrzyniowy z podwójną kabiną - taki okaz trafi się tym razem Pawłowi Miszcie.
Zapuszczony Jeep Wagoneer z rocznika 1984 to wyzwanie dla Pawła Miszty, który odkupi od kolegi to potężne amerykańskie auto z niedomykającą się maską.
5 tysięcy złotych to skromna kwota, dlatego obaj handlarze postawią na popularną markę Volkswagen. Przemek odnajdzie w komisie nieźle zachowany egzemplarz Passata B3 z Dieslem 1.
Niewielki budżet nie pozwoli handlarzom na duże szaleństwa: Przemek spróbuje zarobić na Toyocie Avensis z 1998 r. z dwulitrowym silnikiem Diesla, której właściciel wypalił we wnętrzu stanowczo za dużo papierosów.
Przemek upoluje rzadki okaz na polskim rynku - Forda Escorta Mark III z 1987 roku w wersji amerykańskiej. Pierwszym wyzwaniem będzie samo uruchomienie auta, które od dziesięciu lat stoi nieodpalane.
Paweł Miszta zainteresuje się aż dwoma Chevroletami Monte Carlo - w jednym uszkodzony jest silnik, a w drugim skrzynia. Czy którykolwiek z nich przyniesie mu oczekiwany zysk?
Przemek Szafrański wychodząc na spacer z psem natrafi na zaniedbanego Chevroleta Caprice z kartką "sprzedam" oraz numerem telefonu - amerykański klasyk zainteresuje go na tyle, że wykona telefon i umówi się z właścicielem.
Paweł Miszta spotka się z miłośnikiem Saabów, który będzie przekonywał go, że sprzedawany przez niego egzemplarz modelu 9000 CD to motoryzacyjny rarytas.
Przemek Szafrański spróbuje zarobić na Nissanie Navara z 2006 roku - auto będzie musiało sprostać oczekiwaniom właściciela skutera wodnego.
Przemek Szafrański zajmie się bliskim sobie tematem - do jego warsztatu trafi terenowy UAZ. Paweł Miszta zdecyduje się na Chryslera PT Cruisera z silnikiem Diesla - żeby zarobić, będzie się musiał nagadać.
W ramach budżetu 8 tysięcy złotych Przemek Szafrański poszuka ciekawego cabrio - jego wybór padnie na przerobionego Fiata 126p. Paweł Miszta podąży tropem ogłoszenia, w którym Opel Frontera z 1999 roku został wystawiony za...
Do Pawła Miszty przyjedzie właścicielka Volkswagena Lupo zapewniająca, że w aucie nie ma nic do zrobienia - handlarz zweryfikuje tę tezę i zważy, czy na tym egzemplarzu da się zarobić.
Handlarze w ramach relatywnie wysokiego budżetu 50 tysięcy złotych postanowią przewertować rynek klasyków - Paweł Miszta spotka się z właścicielem Triumpha Spitfire'a, a Przemek Szafrański zawiesi oko na Chevrolecie Corvette.
Za dwa i pół tysiąca złotych handlarze nie spodziewają się cudów: Paweł Miszta wynajdzie w serwisie ogłoszeniowym BMW E36, które sam właściciel określa mianem "gruzu", a Przemek Szafrański swoje kroki skieruje ku mocno wyeksploatowane
Budżet w wysokości 14 tysięcy złotych Przemek spożytkuje na zakup i przygotowanie do sprzedaży Opla Vectry GTS w wersji Elegance z silnikiem 1.
Handlarze poczynią dość ryzykowne inwestycje, przeznaczając budżet w wysokości 13 tysięcy złotych na rzadko spotykane w Polsce auta.
Przemek upatrzy sobie wystawionego w dobrej cenie Peugeota 607 - po zakupie przekona się, gdzie tkwi haczyk.
Budżet 40 tysięcy złotych pozwoli handlarzom na całkiem efektowne zakupy - Paweł wybierze się do Belgii, gdzie namierzy Forda Kugę, a Przemek wykorzysta okazję i relatywnie tanio pozyska samochód, który stanie się jego oczkiem
Przemek Szafrański zainteresuje się Skodą Superb w naprawdę wysokiej wersji wyposażenia - mankamentem auta okaże się słaby akumulator. Paweł Miszta będzie upatrywać zarobku w korzystnej sprzedaży Suzuki Grand Vitary.
Przy kwocie 5 tysięcy złotych wybór egzemplarza na handel i rozplanowanie wydatków wymagać będą niezłej ekwilibrystyki.
Przemek zainteresuje się dziwacznym pojazdem kołowo-gąsienicowym - czy taki motoryzacyjny rodzynek ma szansę znaleźć nowego właściciela?
Paweł spróbuje podbić rynek używanym kabrioletem - Peugeot 207 CC przyciągnie klienta, który chce kupić auto dla siostry.
Kwota startowa dla obu handlarzy wynosi 25 tysięcy złotych - Przemek zdecyduje się kupić terenową Toyotę Hilux, która wiernie służyła w armii USA przemierzając pustynie Afganistanu, a Paweł wybierze sprawdzoną ścieżkę biznesu
Pokażemy walkę na półośki - zarówno Przemek, jak i Paweł będą musieli ten właśnie element zdemontować, chociaż każdy w innym celu.
Mając 40 tysięcy złotych Przemek postawi na rodzinnego vana sprawdzonej amerykańskiej marki, a Paweł zdecyduje się na wielką japońską terenówkę, w której... nie potrafi zlokalizować stacyjki!
Paweł i Przemek będą mieli do wydania po 25 tysięcy złotych - pierwszy z handlarzy postawi na sprawdzoną markę BMW, wyłuskując z rynku ciekawy okaz serii 3 oznaczonej kodem E90, a drugi podąży w kierunku koreańskim, skupiają
W ramach budżetu 50 tysięcy złotych Przemek zrealizuje zamówienie na samochód terenowy - postawi na najbliższą jego sercu markę, decydując się na Land Rovera Defendera
Ograniczeni budżetem 7 tysięcy złotych handlarze wystawią do pojedynku dwa naprawdę oryginalne pojazdy: Przemek zaryzykuje kupując buggy Zumico, a Paweł ulegnie urokowi pewnego Opla Kadetta, który - choć po trzydziestce - na
Budżet w wysokości 17 tysięcy złotych w znacznym stopniu zawęzi wybór handlarzom.
Za kwotę 19 tysięcy złotych Przemek kupi siedmioosobowego vana produkcji francuskiej - Citroena C4 Grand Picasso
Dysponując budżetem 12 tysięcy złotych Paweł zainwestuje w małe niemieckie auto z aluminiową karoserią, a Przemek zdecyduje się na większą, mocno wyeksploatowaną reprezentantkę francuskiej motoryzacji, cieszącą się mało chlubną renomą.
Paweł spotka się z właścicielką Nissana X-Traila i od razu ostro zabierze się do negocjacji ceny.
Niewysoką kwotę 10 tysięcy złotych Paweł przeznaczy na zakup i doprowadzenie do właściwego stanu Skody Fabii.
Przemek zainteresuje się niewielkim, ale pięciodrzwiowym autem miejskim - spotka się ze sprzedawcą Mitsubishi Colta, który nie będzie w stanie powiedzieć nic na temat historii serwisowej samochodu, a na dodatek wystawi pojazd.
Skromne 7 tysięcy złotych na start zmusi handlarzy do solidnego główkowania.
Przy budżecie ustalonym na 13 tysięcy złotych handlarze spróbują tanio kupić auta sprawdzonych marek, a potem dobrze jej sprzedać.
Dysponując kwotą 18 tysięcy złotych Przemek kupi ciekawego Forda Fiestę w wersji Individual, wyróżniającego się bardzo nieszablonowym wnętrzem, a Paweł identyczny budżet przeznaczy na dużo większą, ale o 6 lat starszą Hondę CR-V
Kwotę 22 tysięcy złotych Przemek postanowi przeznaczyć na Hondę Civic w rzadko spotykanej, amerykańskiej wersji coupe, z jasnym środkiem i automatyczną skrzynią biegów - główną bolączką auta okaże się zawieszenie.
Startową kwotę 40 tysięcy złotych Paweł postanowi przeznaczyć na Mercedesa mającego potencjał na bycie klasykiem - w ogłoszeniach trafi na wyremontowany blacharsko egzemplarz klasy G z 1984 roku, który doposaży w lepsze terenow
Mając do dyspozycji 15500 złotych Paweł zrealizuje nietypowe zamówienie - nabędzie ciągnik Ursus C-360, a następnie postara się poprawić jego wygląd poprzez wymianę elementów blacharskich i malowanie silnika.
W ramach budżetu 4 tysięcy złotych Przemek po długich internetowych poszukiwaniach zdecyduje się na Volkswagena Passata B5 z popularnym silnikiem 1.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 45 tysięcy złotych i postanowią go wykorzystać na dwa różne sposoby.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 19 tysięcy złotych i postanowią go spożytkować na odmienne sposoby.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet dość skromny - bo wynoszący 6 tysięcy złotych - ale postanowią go spożytkować w ciekawy sposób.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 39 tysięcy złotych - taka kwota zdecydowanie pozwala na dokonanie interesujących inwestycji. Co ciekawe, obaj panowie zdecydują się na auta dość skromnych rozmiarów.
Handlarze będą mieli tym razem całkiem okazały, bo wynoszący aż 65 tysięcy złotych, budżet. Każdy z nich postanowi spożytkować pieniądze w odmienny sposób.
Handlarze będą mieć do dyspozycji popularny, bo wynoszący 22 tysiące złotych, budżet.
Handlarze będą mieć do wykorzystania naprawdę pokaźny budżet, który pozwoli im dobrze zaplanować inwestycje. Podobnie jak w przeszłości obaj pójdą różnymi drogami.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 15 tysięcy złotych. Obaj zdecydują się na przedstawicieli popularnych marek, ale podejdą do sprawy w różny sposób.
Nic nie przynosi im tyle radości, co znalezienie motoryzacyjnych okazji, które dają bazę do stworzenia egzemplarza, na którym można dobrze zarobić! Paweł Miszta i Przemysław Szafrański zawodowo handlują samochodami.
Handlarze będą mieli do dyspozycji 30 tysięcy złotych i postanowią je wydać w skrajnie różny, ale w obu przypadkach ciekawy sposób. Przemek wybierze się na Mazury, gdzie kupi MG Midgeta - czerwonego, brytyjskiego roadstera.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet, który sprawdzi ich kreatywność - wynosi bowiem zaledwie 3 tysiące złotych. Obaj panowie zdecydują się pójść dość podobną drogą i postawią na sprawdzone i popularne samochody.
Handlarze będą mieć do dyspozycji nieco większy niż poprzednio budżet, bo wynoszący 8 tysięcy złotych. Pozwoli im to pójść w różnych kierunkach w poszukiwaniu okazji do zarobku.
W tym odcinku "Wojen samochodowych" królują auta francuskie. Paweł zdecyduje się na Renault Lagunę z 2011 roku, bo wie, że III generacja tych aut rozstała się z opinią "królowej lawet".
Handlarze będą tym razem dysponować budżetem w wysokości 9 tysięcy złotych. Obaj postanowią spożytkować go na dość leciwe, ale różniące się od siebie samochody.
W tym odcinku "Wojen samochodowych" handlarze będą mieli do dyspozycji jeszcze skromniejszy budżet niż poprzednio, bo wynoszący zaledwie 5 tysięcy złotych.
Wyzwaniem dla handlarzy ponownie będzie niezbyt okazały budżet, który w tym odcinku wynosi 6 tysięcy złotych. Przemek mocno zaryzykuje i postanowi go przekroczyć, kupując Forda Focusa z 2006 roku.
W tym odcinku budżet będzie zdecydowanie bardziej okazały niż w kilku poprzednich, bo handlarze będą mieć do dyspozycji po aż 27 tysięcy złotych.
W tym odcinku wracamy do niskich budżetów - obaj panowie będą mieli do dyspozycji po 6 tysięcy złotych.
W tym odcinku budżet dla handlarzy będzie wynosił 12 tysięcy złotych, co pozwoli im na dokonanie ciekawych wyborów.
Budżet dla obu handlarzy się zwiększa, bo tym razem panowie będą mieć do dyspozycji po 24 tysiące złotych.
Handlarze będą mieć do dyspozycji kwotę w wysokości 25 tysięcy złotych i postanowią ją wykorzystać na skrajnie różne sposoby.
Handlarze będą mieć do dyspozycji całkiem spory, bo wynoszący 37 tysięcy złotych budżet. Obaj zdecydują się przeznaczyć go na samochody popularnych marek, ale z różnych segmentów.
Handlarze będą tym razem mieli do dyspozycji dość skromny, bo wynoszący zaledwie 7 tysięcy złotych budżet.
Handlarze tym razem będą mieli do dyspozycji skromny, bo wynoszący zaledwie 6 tysięcy złotych budżet.
Handlarze będą mieli do wykorzystania dość popularny budżet, bo wynoszący 14 tysięcy złotych.
Nasi handlarze będą mieć do dyspozycji 50 tysięcy złotych i jeden z nich zdecyduje się je spożytkować na samochód dość niecodziennie.
Handlarze będą mieli do dyspozycji budżet w wysokości 25 tysięcy złotych i tym razem będą zaskakująco zgodni co do tego, w jaki sposób go wykorzystać. Obaj zdecydują się bowiem na przedstawicieli niemieckich marek premium.
Budżet w wysokości 60 tysięcy złotych postawi handlarzy przed wyborem: rozsądek czy małe szaleństwo? Pierwszą drogą pójdzie Paweł, który postanowi zainwestować w SUV-a marki Hyundai z naprawdę imponującym wyposażeniem.
Dysponując budżetem w wysokości 15 tysięcy złotych Paweł i Przemek zdecydują się kupić samochody, które będą przyczynkiem do rywalizacji francuskiej i niemieckiej motoryzacji.
Tym razem przed handlarzami stanie dość trudne wyzwanie, bo będą musieli zmieścić się w popularnym, ale jednocześnie skromnym budżecie, który wynosi 5 tysięcy złotych.
Na jakim samochodzie można zarobić więcej - popularnym mieszczuchu czy praktycznym (przynajmniej w teorii) crossoverze.
Starcie w tym odcinku odbędzie się w ramach wyznaczonych bardzo popularnym, bo wynoszącym 25 tysięcy złotych budżetem.
Tym razem obaj handlarze będą mogli zaszaleć, bo otrzymają do dyspozycji budżet w wysokości aż 120 tysięcy złotych! Obaj będą mieć różne pomysły na spożytkowanie tej kwoty.
Spory budżet w wysokości 95 tysięcy złotych pozwoli obu handlarzom na popuszczenie wodzy fantazji i zakup naprawdę ciekawych samochodów.
Jaki samochód za 20 tysięcy złotych kupić, aby zarobić jak najwięcej? Obaj panowie doskonale znają odpowiedź na to pytanie.
Tym razem handlarze będą mieli dość wąskie pole manewru, bo na swoje zakupy i ewentualne naprawy otrzymają po 7 tysięcy złotych.
Tym razem obaj panowie będą mogli wykazać się handlarskim kunsztem w budżecie 27 tysięcy złotych. Obaj podejdą do sprawy w bardzo różny sposób.
Handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 22 tysięcy złotych. Wykorzystają go na dwa skrajnie różne sposoby.
Ile można zarobić na samochodzie, jeśli na jego zakup i niezbędne naprawy ma się jedynie 3 tysiące złotych?
Nasi handlarze będą mieli okazję do wykazania, bo ich budżet w tym odcinku wyniesie niespełna 40 tysięcy (a dokładnie - 38 tysięcy) złotych. Panowie podejdą do sprawy w różny sposób.
Tym razem nasi handlarze będą mieć do dyspozycji budżet w wysokości 40 tysięcy złotych.
Obaj panowie będą tym razem musieli wykazać się w popularnym budżecie wynoszącym 18 tysięcy złotych. W jednym będą zgodni - uznają, że za takie pieniądze najlepiej kupić auto niemieckie.
Handlarze tym razem będą musieli zmieścić się w budżecie wynoszącym 36 tysięcy złotych. Przemek zdecyduje się na dość bezpieczny wybór w postaci ośmioletniego Volkswagena Golfa.
Obaj panowie będą mieli do wydania po 30 tysięcy złotych, które postanowią wydać w dość podobny sposób, czyli stawiając na przedstawicieli niemieckiej motoryzacji.
Handlarze będą mieć do dyspozycji naprawdę spory, bo wynoszący aż 150 tysięcy złotych budżet. Obaj postanowią go rozdysponować w nieco inny sposób.
Handlarze tym razem będą mieć do dyspozycji dość skromny, bo wynoszący 7 tysięcy złotych budżet. Każdy z nich podejdzie do sprawy w odmienny sposób.
Obaj panowie będą mogli wydać w tym odcinku po 11 tysięcy złotych. Przemek tym razem podejdzie do sprawy bezpiecznie, decydując się na Peugeota 308 SW. Paweł natomiast podejmie ryzyko i postanowi kupić Mercedesa klasy C.
Handlarze będą mieli do dyspozycji dość skromny jak na obecne czasy, bo wynoszący 14 tysięcy złotych, budżet. Przemek i Paweł postanowią zainwestować go w niewielkie, ale mocno różniące się od siebie samochody.
Dynamicznie zmieniające się ceny na rynku nie ułatwiają zakupów, a także - jak się okaże - nie pomagają w procesie sprzedaży.
Handlarze będą mieli do dyspozycji budżet w wysokości 5 tysięcy złotych, a poruszanie się w jego obrębie sprawdzi ich kunszt w rzemiośle.
Handlarze będą mieli do dyspozycji popularny budżet w wysokości 15 tysięcy złotych. Obaj postanowią przeznaczyć go na zakup niewielkich, miejskich aut.
Budżet w wysokości 70 tysięcy złotych sprawi, że obaj handlarze zdecydują się na ciekawsze niż dotychczas pojazdy.
W tym odcinku handlarze będą mieli do dyspozycji całkiem spory budżet w wysokości 40 tysięcy złotych. Przemek zdecyduje się na pozornie bezpieczny krok, ponieważ kupi samochód ze swojego własnego komisu.
Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 08
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13
Odcinek 14
Odcinek 15
Odcinek 16
Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8
Odcinek 9
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8
Odcinek 9
Odcinek 10
48 000 złotych i starcie Dacii Duster z Audi A1. Przemek w Dacii zainwestuje przede wszystkim w wygląd, a Paweł będzie musiał poprawić zawieszenie i zapłon. Audi budzi zaufanie, a Dacia Duster ciekawość. Audi kusi renomą, a Dacia ceną.
Osiemnasta seria „Wojen samochodowych” to walka na wyższe budżety i niespodzianki związane z zakupami dobrze zachowanych aut budżetowych. To także zwiększone ryzyko, które w tej serii, nie zawsze się opłaci.