Home / Series / Tai kur toliau? / Aired Order /

All Seasons

Season 1

  • S01E01 Ekvadoras: neramios dienos Gvajakilyje, krabų medžioklė ir skaudūs žnybtelėjimai

    • February 9, 2022

    Žmonės yra gimę keliauti ir ieškoti. Mums visais laikais buvo smalsu, kas gi vyksta kitose šalyse, kaip žmonės gyvena svetur, ką jie moka. Mes norime pamatyti, patirti, ragauti ir sužinoti. Keliautojai skaito, žiūri, sužino ir išvyksta. Vėliau grįžta ir įspūdžius pasakoja kitiems. Tačiau klausimas – tai kur toliau? – vis kartojasi. Ir tuomet kelionės tęsiasi. Nauja LRT TELEVIZIJOS laida „Tai kur toliau?“ su keliautoju Martynu Starkumi. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E02 Mirusiųjų dienos šventė Meksikoje: šamanų burtai, slaptai užfiksuotos tradicijos ir šėlsmas parade

    • February 23, 2022

    „Mirties čia niekas nebijo“, sako į Meksiką mirusiųjų dienos šventės metu atvykęs keliautojas Martynas Starkus. Laidoje jam pavyko užfiksuoti nuo pagalbos pasiruošiant iki slaptos kameros apsilankius keistose apeigose ir šventės kulminacijos – parado, kuriame švenčiamas mirties šėlsmas. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E03 Į draudžiamas kupranugarių lenktynes – vingiuotais Egipto keliais: dykumos pavojai, beduinų laisvė i

    • March 2, 2022

    Šįkart LRT TELEVIZIJOS laidoje „Tai kur toliau?“ Martynas Starkus papasakos, kaip kasmet Sinajaus dykumoje susitinka dvi didelės beduinų gentys. Kažkada pralieję daug vieni kitų kraujo, jie ir šiandien bando išsiaiškinti, kas iš jų yra stipresni, tačiau šiais laikais jie tai daro kitu būdu – rengia beprotiškiausias kupranugarių lenktynes. Bet iš pradžių – kelionė vingiuotais Egipto keliais, pokalbiai su kaimuose gyvenančiais beduinais apie jų papročius, kasdienybę ir pagarbą dykumai. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E04 Po ilgų klajonių išaušo šalčiausias metų rytas Sinajaus dykumoje: jaudulys ir uždraustos kupranugari

    • March 9, 2022

    Nekantriai belaukdami unikalios Egipte vykstančios šventės – uždraustų Sinajaus dykumos kupranugarių lenktynių – šios dienos laidoje artimiau pabendraujame su didžiosiomis varžovėmis Tarabin ir Mezeinos gentimis. Po poros dienų keliavimo ir nežinios pagaliau atvykstame į šalčiausią metų rytą vykstančias veržlias ir jaudinančias lenktynes – jaunų berniukų valdomų kupranugarių lėkimą, lydimą masės džipų ir konkurencingos gentainių dvasios. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E05 Karo siaubą išgyvenanti Ukraina: tyla ir laukimas Lvive, į karą išleisti vyrai ir broliai bei minios

    • March 16, 2022

    Šį kartą Martynas Starkus leidžiasi į kitokią kelionę – Vakarų Ukrainą, šalį, išgyvenančią karo siaubą. Kaip sako pats Martynas, tai kitokia kelionė nei iki šiol ir, tikėkimės, kokios laukia ateityje. Pro Lenkiją ir Ukrainos pasienį vykstame į Lvivą, kur vyrauja neįprasta tyla ir laukimas, o kiekvieno gyventojo galvoje yra tik viena mintis. Laidoje „Tai kur toliau?“ šį kartą laukia skaudūs tėvynę ir artimuosius paliekančių ukrainiečių išgyvenimai, vaizdai iš perpildytų stočių su miniomis pabėgėlių ir istorijų tų, kurie padeda kariaujantiems ne tik dabar, bet jau 8 metus. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E06 Skurdžiausi Buenos Airių regionai ir jų gyventojų kova už šviesesnę bendruomenę

    • March 23, 2022

    Šiandien laidoje keliaujame į Argentinos sostinę – Buenos Aires. Už judraus, nuo automobinių dūstančio centro slepiasi neturistinė miesto pusė – valdžios užmiršti lūšnynai, arba višos, kuriose gyvena apie milijonas argentiniečių. Apie vietinę kasdienybę ir gyventojų patiriamus sunkumus šnekėsimės su lūšnyno kunigu iš bažnyčios, įsikūrusios po greitkeliu ir nešančios smarkų politinį krūvį. Skaudžių socialinių problemų ir nesaugaus gatvės gyvenimo kontekste išryškėja višų gyventojų iniciatyva kurti geresnį gyvenimą savo bendruomenei. Laidoje lankysime vaikų pamėgtas futbolo žaidimo vietas, lūšnynų gyventojų įkurtus amatų bei pagalbos nuo priklausomybių centrus ir šnekėsimės su vietiniais socialiniais darbuotojais.

  • S01E07 Kirgizijos aukso ieškotojai: kelionė per kalnus ir pusnis „Žiguliu“ bei senovinis aukso išgavimo pro

    • March 30, 2022

    Kirgizija – viena iš skurdžiausių buvusių sovietinių respublikų Centrinėje Azijoje, atvykstantieji pasisvečiuoti ją renkasi dėl neaukštų kainų, draugiškų žmonių ir nuostabių kalnų. Būtent gamta yra patraukliausias šios šalies akcentas. Nežiūrint į įtemptą situaciją Kirgizijos–Tadžikijos pasienyje, šalyje yra gana saugu. Gal ir netikėta kalbant apie skurdžią šalį, tačiau auksas sudaro beveik pusę šalies eksporto. Pagal šį rodiklį Kirgizija lenkia tik Peru, todėl nieko nuostabaus, kad upėse šį taurų metalą plaunantys žmonės yra matomi – tereikia reikia žinoti vietas. Dažniausiai aukso ieškotojai šį darbą dirba žiemą ir senoviniu būdu. Keliautojas Martynas Starkus, norėdamas pamatyti, kaip atrodo aukso ieškotojų kasdienybė, atvyko čia šaltuoju metu laiku ir leidosi į nuotykį nuo pat Uzbekijos, kur prasidėjo jo kelionė. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E08 Didžiausios žuvies gaudymas Ekvadoro džiunglėse: žvejyba mačetėmis ir į keptuvę telpantis jaukas

    • April 6, 2022

    Ekvadoras – saulės, bananų ir nuostabios gamtos kraštas. Kalnai, lygumos, paplūdimiai, džiunglės. Žmonės draugiški, bet nepunktualūs, o saugumo prasme – ne pati idealiausia vieta Žemėje. Tačiau čia, kaip ir visur, jei saugositės patys, tai ir į nemalonumus pakliūti šansų mažėja. Kaip seksis ieškoti vienos didžiausių gėlavandenių žuvų ir jas gaudyti su indėnų pagalba – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Tai kur toliau?“. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E09 Nuotykiai Taškente: skanus maistas, draugai ir tradicinė uzbekų žirgų sporto šventė kupkari

    • April 13, 2022

    Taškentas – miestas, kuriame gyvena beveik tiek pat gyventojų, kiek visoje Lietuvoje, tačiau erdvės pakanka visiems. Keliautojas Martynas Starkus pasakoja mėgstantis sugrįžti čia dėl skanaus maisto, bičiulių ir kaskart naujų nuotykių. Kupkari – tradicinis uzbekų žirgų sportas – buvo priežastis, kodėl Martynas vėl čia sugrįžo. Susidomėjęs šia švente, keliautojas ieškojo būdų išvysti ir nufilmuoti šį įvykį, o sužinojus datą nebebuvo kitos išeities, tik kuo greičiau susidėti daiktus, įsigyti lėktuvo bilietus ir leistis į kelionę. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E10 Tūkstantis ir viena naktis Maroke: magiški ritualai, apsaugos nuo dvasių bei susitikimas su džinais

    • April 20, 2022

    Šiandien laidos vedėjas sveikinasi iš Maroko, o tiksliau – Marakešo. Tai miestas, kuriame yra daugybė kvapų ir spalvų, tačiau viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl laida šį kartą filmuojama būtent čia – džinai. „Kažkada ne taip seniai Maroke susipažinau su įdomiu žmogumi, vardu Adilas. Jis papasakojo apie savo brolį Muhamedą, besidomintį mitologija ir džinais. Atsiradus galimybei, susisiekiau su juo ir atvykau. Muhamedas pažadėjo, kad per kelias dienas supažindins su šia ypatingai svarbia Maroko kultūros dalimi“, – laidos temą pristato Martynas Starkus. Apie tai, kaip žmonės Maroke bendrauja su džinais, kokių priemonių tam reikia, o galbūt ir žmonių – pamatysite laidoje „O kur toliau?“ Kelionių programa. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E11 Kelionė po Argentiną: prie Buenos Airių stovi apleistas viešbutis „Lietuva“, kurio istorija taip ir

    • April 27, 2022

    Kažkur netoli nuo Buenos Airės galima rasti apleistą, mistinį viešbutį, su pavadinimu „Lietuva“. Viešbutis buvo pastatytas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, kad būtų kur susitikti į Argentiną migravusiems lietuviams. Prieš beveik 100 metų pastatytas viešbutis neveikia jau apie 30–40 metų, deja, daug sužinoti apie viešbučio istorija nepasisekė – dabartinės savininkės nieko net iš toli neprisileidžia. Gaučiai – Argentinoje gyvenantys piemenys. Martynas jau vieną kartą lankėsi pas gaučius, tačiau nusprendė sugrįžti ir pamatyti, kaip atrodo jų darbo diena. Nuo jaučio gaudymo anksti ryte iki nesėkmės su žirgu ir vakarienės, Martynas susipažįsta su piemenų gyvenimu. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E12 Šventoji mirtis ir pavojingiausias Tepito rajonas Meksike: „Bet kuris gidas pasakys, ten neiti“

    • May 4, 2022

    Šį kartą Martynas Starkus lankosi Meksiko mieste, kur didelis judėjimas, daug triukšmo, dulkių, ir aštraus maisto. „Aš čia šiandien tam, kad pamatyčiau, kaip žmonės žiūri į skirtingas religijas ir kultą“, – sako jis. Todėl apsilankysime vienoje iš Šventosios mirties bažnyčių bei kalbėsimės su kunigu per Šventojo Judo Tado dieną. Taip pat pabuvosime ir viename pavojingiausių Meksiko rajonų – Tepito. M. Starkus jame nerekomenduoja eiti nei dieną, nei naktį – Tepito rajone daug nusikaltėlių. Dienos metu čia yra daug policijos, bet vietiniai į ją žiūri nedraugiškai – gyventojai sako, kad be jos susitvarkytų geriau. Tačiau čia jis atranda ir gerąją pavojingo rajono pusę – muziką, draugiškus žmones bei skanų maistą. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E13 Amatais garsėjantis Maroko miestas Fesas: nagingieji odadirbiai ir labirintą primenanti didžiausia p

    • May 11, 2022

    Šiandien keliautojas Martynas Starkus atsidūrė ties vartais į Afriką – Maroko mieste Fese, kuris garsėja savo amatais ir rankdarbiais. Tik čia galima sutikti odų išdirbėjus, kurie visą gyvenimą iš paprastos odos kuria nuostabius dirbinius. O klaidžiojant po didžiausią pasaulyje mediną ir jos painias gatveles keliautojas pasakoja neįtikėtinas šio miesto istorijas, kurių netrūksta. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E14 Kelionė po Etiopiją: kada jaunuoliai tampa vyrais, liūtys bei pamestas pasas

    • May 18, 2022

    Šį kartą keliautojas Martynas Starkus skrenda į Afriką. Jo tikslas – pamatyti Etiopijos genties „Hamar“ vieną iš ceremonijų, kuri vadinasi „Ukuli Bula“. Ji rengiama tada, kai jaunuoliui ateina metas tapti vyru. Tačiau kelionė kupina iššūkių, o pirmasis pasitinka Afrikos dar nepasiekus – Stambulo oro uoste. Čia M. Starkus pameta pasą. Dokumentą radus, Etiopiją pasiekti pavyko, bet šalis keliautoją pasitiko liūtimis. Dėl didelio lietaus – tvinsta šalies upės, todėl nuvykti iki „Ukuli Bula“ ceremonijos tampa sudėtinga. Tačiau pakeliui M. Starkus užsuka į įvairias gentis, pamato skurdų jų gyvenimą, apsilanko turguje, kuriame ketvirtadieniais prekiauja tik moterys. Ved. Martynas Starkus.

  • S01E15 Etiopijos gentys iš arti: berniuko tapimo vyru ceremonija, ornamentai ant kūno ir karvės kraujo gėri

    • May 25, 2022

    Šiandien keliautojas Martynas Starkus tęsia keliones po Afriką: iš arčiau susipažino su Etiopijos pietvakariuose įsikūrusia „Mursi“ gentimi, kurios nariai gyvena iš rastų sudėtose lūšnose, vakarienei gamina miltų putrą, o moterys apatinėje lūpoje nešioja molinius diskus. Vietiniai keliautojui pademonstravo genčiai įprastą ritualą – karvės kraujo gėrimą, kurio paragauti teko ir pačiam laidos vedėjui. Vėliau visa laidos kūrybinė grupė svečiavosi „Karo“ gentyje, pasižyminčia karolių vėriniais ir gentainių dažymu baltais ornamentais. Vietiniai supažindino Martyną Starkų su genties kariais, laisvalaikio žaidimais ir kasdieniškais darbais. Galiausiai laidoje išvysite „Hamar“ genties berniuko tapimo vyru ceremoniją. Dvi dienas trukęs pasiruošimas ritualui buvo įgyvendintas jaunuoliui perbėgus per bulių nugaras. Ved. Martynas Starkus.

Season 2

  • S02E01 Džakarta – miestas, kurį glemžiasi kylantis vanduo: lūšnynai, didžiausias paukščių turgus Azijoje ir

    • March 22, 2023

    Šį kartą keliautojas Martynas Starkus atvyko į Džakartą, kur jau yra buvęs, tačiau sugrįžo aplankyti skurdžiausių rajonų ir lūšnynų bei į Javos jūros pakrantę, kur parodys žvejų kaimelio gyvenimą. Šis miestas, kol kas vis dar laikomas Indonezijos sostine, greitu metu perleis šį titulą kitam, kadangi teigiama, jog Džakartoje gyvena per daug žmonių, o miestas tapo per daug užterštas. Miestui grasina ir klimato pokyčiai – teritoriją po truputį atima Javos jūra, per metus užimanti po 17 centimetrų pakrantės. Ved. Martynas Starkus.

  • S02E02 Bangladeše – paslaptingųjų žvejų paieška, kuriems laimikius sugauti padeda dresuotos ūdros

    • April 5, 2023

    Bangladešas yra nedidelė šalis, perpildyta žmonėmis. Žinoma, jiems visiems reikia maisto. Štai, pavyzdžiui, anksčiau organizmo statybine medžiaga vadinamų baltymų Bangladešo gyventojai gaudavo iš sausumos šaltinių. Tačiau plečiantis miestams, spartėjant industrijai, tenka ieškoti kitur. Išeitis visai šalia – Bengalijos įlanka ir didelė upių gausa. Taip, ne visos dėl savo užterštumo yra tam tinkamos, tačiau išgyventi galima. Bangladeše žmonės dažniausiai žvejoja tinklais, nieko ypatingo. Tačiau yra istorijų, kad dar yra likusių žvejų, kurie, plaukdami žvejoti, į valtį su tinklais paima ir ūdras. Taip, tuos mielus, gražius, kailiniuotus žinduolius, kurie, prijaukinti ir dresuoti, žmonėms padeda sužvejoti daugiau žuvų. Būtent dėl šio neįtikėtino fakto Martynas Starkus ir keliauja į Bangladešą. Ar tai tiesa? Ved. Martynas Starkus.

  • S02E03 Nematyta Manilos pusė: byrantys lūšnynai, iš maisto atliekų gaminami patiekalai ir kapinėse gyvenant

    • July 29, 2023

    Manila – kultūros, ekonomikos, švietimo ir vietos valdžios centras Filipinuose. Tai daugiausiai gyventojų turintis šalies regionas, kuris yra vienas tankiausiai apgyvendintų pasaulyje. Tai keliautojų mėgstamas gana saugus ir spalvingas miestas, kur pasitinka draugiški aplinkiniai, malonus klimatas ir mažos kainos. Nors Manila vadinama Rytų perlu, šįkart keliautojas Martynas Starkus pasakoja apie purvinąją ir mažai rodomą šio perlo pusę – skurdžiausią miesto dalį ir joje gyvenančius žmones. Ved. Martynas Starkus.

  • S02E04 Kraują kaitinantis nuotykis Ispanijoje: bėgimas su buliais Pamplonos gatvėmis

    • August 5, 2023

    Šįkart laidoje Martynas Starkus kviečia keliauti į Ispaniją – legendinį jos miestą Pamploną. Jei ne kasmet visą savaitę vykstantys pašėlusios minios bėgimai su buliais, vargu, ar šis miestas skirtųsi nuo kitų, panašių Šiaurės Ispanijos vietų. Būtent šis bėgimas akmeninėmis Pamplonos gatvėmis ir yra pagrindinis keliautojo tikslas artimiausiomis kelionės dienomis. Laidoje Martynas dalinasi šio kultūrinio reiškinio įdomybėmis bei taisyklėmis, kaip elgtis jo metu. Ved. Martynas Starkus.

  • S02E05 Už modernių Singapūro fasadų: paskutinis kaimas, paslapčių rajonas ir išblėsę Starkaus nusistatymai

    • August 12, 2023

    Šįkart – pasakojimas apie saugiausiu ir švariausiu Azijos miestu vadinamą Singapūrą. Ar tai tikrai tiesa? Juk Azijos šalis esame pratę įsivaizduoti triukšmingas, chaotiškas, su užterštomis vietovėmis ir vargingais lūšnynais. Pabandykime čia patirti kitokią Aziją. Ar visi čia egzistuojantys legalūs dalykai yra priimtini ir suprantami europiečiams? Ved. Martynas Starkus. Tai kur toliau?

  • S02E06 Nuotykiai Sumatros saloje: beždžionių apgultis, kavos kelias ir purvinos jaučių lenktynės

    • August 19, 2023

    Šįkart – Martynas Starkaus lankosi Sumatros saloje. Jis ten keliauja stebėti, kaip žmonės švenčia ryžių derliaus surinkimą ir rengia įspūdingas jaučių lenktynes. Indonezija yra ne tik Lietuvos ir viso pasaulio poilsiautojų mėgstamas Balis. Tai net 17 tūkst. salų respublika, išsiskleidusi pietryčių Azijoje. Žmonių ten daug – populiacija artėja prie 280 mln. Keliautojo nuotykiai – laidoje „Tai kur toliau?“. Ved. Martynas Starkus.

  • S02E07 Gaidžių peštynes Filipinuose stebėjęs Starkus: brutalus vaizdas, į kurį europiečiams sunku žiūrėti

    • August 26, 2023

    Šį kartą Martynas Starkus skrenda į Filipinus, tiksliau – Manilą. Automobiliu ar vietinių mėgstamiausia transporto priemone motoroleriu čia daug nenuvažiuosi – labiau praverstų motorinė valtis. Šalį sudaro apie 7,5 tūkst. salų, trečdalis jų yra negyvenamos. Pirmi dalyai, kurie ateina paminėjus šalies pavadinimą – kokoso riešutai, meilė dainoms ir boksas, tačiau taip pat Filipinuose beprotiškai populiarus krepšinis ir gaidžių peštynės. Ved. Martynas Starkus.

  • S02E08 Bangladešo spūstyse strigęs Starkus: tai, ką mes vadiname kamščiais, čia yra niekas

    • September 2, 2023

    Šį kartą laidos vedėjas Martynas Starkus sveikinasi iš Bangladešo sostinės Dakos. Viename kvadratiniame kilometre čia gali gyventi apie 50 tūkst. žmonių. Kamščiai, užteršas oras čia – kasdienybė. Bangladešas garsėja laivų statyba, kuria šį kartą ir domėsis laidos vedėjas. Ved. Martynas Starkus.

Season 3

  • S03E01 Neatsargus žingsnis gali kainuoti gyvybę: pavojų kupina laukinio medaus medžioklė Nepale

    • January 17, 2024

    Nepalas – kiek daugiau nei 30 milijonų gyventojų turinti valstybė, įsikūrusi tarp Kinijos ir Indijos. Abi šios šalys stipriai veikia Nepalo ekonomiką ir kultūrą. Nepalas yra viena aukščiausiai kalnuose įsikūrusių pasaulio valstybių, šalies aukštumos stūkso kažkur tarp debesų Himalajų kalnuose. Būtent kalnų pusėn ir taikosi su naujais nuotykiais grįžtantis keliautojas Martynas Starkus.

  • S03E02 Nykstančio stebuklo paieškos skurdžiajame Bangladeše: atrodo, mes neieškome cirko, bet esame cirkas

    • January 24, 2024

    Bangladešas yra neturtinga pietų Azijos valstybė, kuri toli gražu nėra tarp pačių populiariausių šalių, į kurias plūsta turistai. Tačiau vienas dalykas atvykėlius stebina dešimtmečius. Tai – cirkas. Laikotarpis nuo 1947-ųjų iki 1970-ųjų metų Bengalijoje buvo cirko pasirodymų Aukso era. Tačiau kadaise šlovingas cirko pasaulis bėgant metams pasikeitė. Šiandien išliko tik keltas didelių cirko trupių, demonstruojančių savo gerai dresuotus gyvūnus įskaitant didingą Karališkąjį Bengalijos tigrą, dramblius, arklius, šunis ir kitus. Mažesnės trupės vis dar egzistuoja, nors jų pasirodymams dažnai trūksta pirmtakų didybės, nes minias šiais laikais dažniau linksmina dresuotos ožkos ir arkliai. Cirko nuosmukis yra besikeičiančių laikų ir vertybių atspindys. Televizijos ir kitų modernių pramogų platformų augimas kartu su besiplečiančiomis žiniomis apie gyvūnų gerovę bei biologinės įvairovės išsaugojimą pakeitė tai, kur auditorija ieško pramogų. Bangladešo cirko sąjungininkų asociacijos duomenimis,

  • S03E03 Ledkalnių gerbėjus užburianti Grenlandija: ruonių medžioklė, inuitų istorijos ir migruojantys bangin

    • February 7, 2024

    Ilulisatas – idealus kelionės tikslas tikriems ledkalnių gerbėjams, net iki šiol daug mačiusiems. Nuo šio Grenlandijos miestelio kranto galima kasdien grožėtis mažais, lėtai plaukiančiais ledo gabalėliai, užpildančiais kiekvieną kampelį ir plyšį tarp milžiniškų ledinių dangoraižių, kurie nustelbia net didžiausius laivus. Čia gyvena ne tik ledkalniai – aplink gausu inuitų istorijų, atplaukia maitintis migruojantys banginiai, o narsuolius kviečia neaprėpiamos erdvės nuotykiams gamtoje. Grenlandijos piliečiai, turintys tam leidimą, visus metus gali medžioti ruonius. Todėl keliautojas tikėjosi savo akimis pamatyti, kaip vyksta šis senose nuotykių knygose aprašytas inuitų užsiėmimas. Martynas Starkus siekia rasti vietos medžiotojų, besiruošiančių žygiams gilyn į Fjordus. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E04 Grenlandijos žvejų gyvenimas iš arti: kiek uždirba, kaip gaudo žuvis ir vertingiausi laimikiai

    • February 14, 2024

    „Kelionė, kuriai ruošiausi beveik 2 metus, pavyko. Pateisino visus lūkesčius“,– džiaugiasi Grenlandijos žvejų kasdienybę ir ruonių medžioklę iš arti stebėjęs keliautojas Martynas Starkus. Daugiau nuotykių ledkalnių apsuptyje išvysite laidoje. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E05 Starkaus nuotykiai Mumbajuje po 15 metų pertraukos: susitiko su senais draugais ir išbandė jėgas mil

    • February 21, 2024

    Šįkart laidoje „Tai kur toliau“ – kelionė po nuostabųjį ir triukšmingąjį Mumbajų. Martynas Starkus į jį jis grįžo po 15 metų pertraukos. Tuo metu jame jame vyko tragiški įvykiai – teroro išpuolis, nuaidėjęs per visą pasaulį. Kaip miestas atrodo šiandien? Į šį klausimą ir atsako keliautojas Martynas Starkus. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E06 Žvilgsnis į vieną pavojingiausių profesijų: valgomų paukščių lizdų rinkėjai dėl geidžiamo produkto r

    • February 28, 2024

    Pasaulyje yra daugybė mums įprastų profesijų, tačiau egzistuoja ir tokių darbų, apie kuriuos mes net nenutuokiame. Keliautojas Martynas Starkus leidžiasi į pažintį su vieno iš jų atstovais – paukščių lizdų rinkėjais. Šie žmonės be jokių apsaugų lipa į labai didelį aukštį, surenka šiuos lizdus ir grįžta juos parduoti. Kaip tai atrodo iš arti sužinosite laidoje. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E07 Šamano apeigose Mongolijoje sudalyvavęs Starkus: kai kurių dalykų jam neatskleisčiau

    • March 6, 2024

    Auksinio erelio festivalis kartą metuose vyksta Mongolijos vakaruose, pačiame milžiniškos šalies pakraštyje. Ten savo įgūdžius demonstruoti atvyksta patyrę stepių medžiotojai su savo galingaisiais dresuotais medžiokliniais ereliais. Kelias dienas trunkanti šventė medžiotojams ir juos lydintiems tokia svarbi, kad tikslui pasiekti netrukdo nei ilga kelionė, nei blogas oras ar net liga. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E08 Auksinio erelio festivalis Mongolijoje: įspūdingi paukščių pasirodymai, erelio užpultas vaikas ir mu

    • March 13, 2024

    Po kelias valandas trukusio ankstyvo skrydžio keliautojas Martynas Starkus su kūrybine komanda atvyksta į Mongolijos vakaruose esantį Ulegėjaus. Čia renkasi visi, kurie planuoja artimiausias kelias dienas gyventi visai šalia vykstančiu kasmetiniu auksinio erelio festivaliu, kuriame savo sugebėjimus demonstruoja raiteliai, apylinkių stipruoliai, o, svarbiausia, medžioklės su ereliais asais. Pagrindiniai jo dalyviai etniniai kazachai. Natūralu, nes Kazachstanas šalia, o ir neprilygsta kazachams šioje srityje, greičiausiai, niekas. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E09 Atvirose liepsnose deginami mirusiųjų kūnai: viešos Nepalo kremavimo tradicijos

    • March 20, 2024

    Nepalas – šalis, įsikūrusi pietryčių Azijoje, ir visų pirma žinoma dėl įspūdingų Himalajų kalnų bei religinės ir kultūrinės įvairovės. Nepalo sostinė Katmandu garsėja senovės architektūra ir savita tradicine kultūra. Žmonės čia šilti ir svetingi, gamta itin žavinga, o dvasinio peno galima pasisemti su kaupu. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E10 Džiazu garsėjantis Naujasis Orleanas: lankomas vis dar gyvo Nicolo Cage`o kapas ir Jono Valančiūno g

    • March 27, 2024

    „Sveiki atvykę į Jungtines Amerikos valstijas, į Luizianą, į Naująjį Orleaną“, – būtent iš ten šioje laidoje sveikinasi keliautojas Martynas Starkus. Kas čia yra džiazas, eisenos, paradai, pelkės? Kaip šiame mieste sekasi gyventi NBA žaidžiančiam Jonui Valančiūnui? Visa tai – laidoje „Tai kur toliau?“. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E11 Genties iš Filipinų žvejų sugebėjimus stebėjęs Starkus: neįtikėtina – panėrę jie išbūna ir 5 minutes

    • April 3, 2024

    „Turiu laimės keliauti po pasaulį, pamatyti įvairiausių žmonių. Tačiau yra keletas sričių, kurios kelia ypatingą susižavėjimą“, – naujoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Tai kur toliau?“ kalbėjo jos vedėjas Martynas Starkus. Šįkart Martynas apsilankė žvejų kaime Filipinų saloje Mindanao, kuriame jo gyventojai žvejoja paprastam žmogui neįtikėtinais metodais. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E12 Mumbajaus traukinyje basą prekeivę mergaitę sutikęs Starkus: širdį tikrai suspaudė

    • April 10, 2024

    Indija – itin įvairialypė šalis. Gausiausia gyventojų skaičiumi šalis pasaulyje. Žmonių čia gyvena maždaug 500 kartų daugiau nei Lietuvoje. Indijoje gyvena daug labai turtingų žmonių, tačiau labai didelė dalis dienas leidžia skurde. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E13 Vieniems tai žiauru, kitiems – kasdienybė: medžioklė su ereliais Kirgizijoje

    • April 17, 2024

    Keliautojas Martynas Starkus šį kartą atvyko į Kirgiziją. Nuo nepriklausomybės iš sovietų atgavimo, šalis patyrė kelias nedideles revoliucijas. Bet šiuo metu tai gana stabili pasaulio vieta: vyrauja nusistovėjusi pusiausvyra tarp parlamentinės demokratijos ir prezidentinės valdžios. Kartas nuo karto pasienyje įvykstantys konfliktai su Tadžikija bent jau kol kas gyventojams ypač didelio nerimo nekelia. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E14 Religijų įvairovė, beždžionės gatvėse ir atkaklūs prekeiviai: Starkaus kelionė po Katmandu

    • April 24, 2024

    Šįkart laidoje „Tai kur toliau?“ – apie Katmandu, Nepalo sostinę. Miestą, kuriame šalia daugybės žmonių, miestui būdingo triukšmo ir fone matomų kalnų rasite tikrą religijų katilą. Induizmas, budizmas, islamas, krikščionybė – visos jos čia kažkaip sutaria. Ir tam galima rasti paaiškinimų. Pavyzdžiui, induistai ir budistai garbina nemažai tų pačių ar panašių dievybių, todėl dažnai lankosi šventyklose pas kitus. Kartais netgi gali juos pamatyti besimeldžiančius vienus šalia kito. Ši bendra pagarba tam tikroms šventoms vietoms skatina vienybę ir tarpusavio pagarbą skirtingų religijų šalininkams. Čia ypač gerai išreikštas taip vadinamas sinkretizmas – skirtingų religijų objektų susiliejimas. Visa tai pasireiškia ritualuose, festivaliuose ir netgi religinėje ikonografijoje. Religija šioje sostinėje yra giliai susijusi su miesto kultūra ir tradicijomis. Vyksta festivaliai, kurie švenčiami visų tikėjimų žmonių – gyventojų tarpusavio santykiuose, nepaisant kartais pasireiškiančių nedidelių įt

  • S03E15 Keisčiausią maistą Filipinuose ragavęs Starkus: baimės slypi galvoje

    • May 1, 2024

    Mūsų pasaulis – keista vieta. Toje pačioje planetoje gyvenantys žmonės dažnai nesutaria ir dalykus mato skirtingai. Elgesys, religija, kultūrinės tradicijos, mėgstamas futbolo klubas – daug ką suprantame kitaip. Skiriasi ir mūsų valgomas maistas. Jei Lietuvoje šaltibarščiai yra kasdienybė, kažkur Azijoje tai gali būti panašu į dažus kambario sienai. Tuo pačiu metu jų delikatesai, tokie, kaip skrudinti vabzdžiai, mums kels tik neigiamas emocijas. Per kelis apsilankymus Filipinuose, rengiant įvairiausius pasakojimus, laidos vedėjas buvo pažindinamas su įvairiausiomis mitybos keistenybėmis. Šį kartą jomis pasidalys ir laidoje. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E16 Kremavimo ritualą šventoje Indijos upėje stebėjęs Starkus: ugnis čia degti nesustoja

    • May 8, 2024

    Varanasis – neabejotinas Indijos dvasinis centras, neabejotinai susijęs su šventąja Ganga. Tekanti per miestą upė yra ne tik tiesiog vandens telkinys, tai – šventybė, deivės Gangos įsikūnijimas, simbolizuojantis tyrimą, išsigelbėjimą, gyvenimo ir mirties ciklą. Čia apsilankė ir apie ritualus šioje upėje pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „Tai kur toliau“ vedėjas Martynas Starkus. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E17 Mitą dėl kobrų kaimo sugriovęs Starkus stebėjo žiurkių gaudytojo darbą: žiūrėti buvo sunku

    • May 15, 2024

    Šioje laidoje keliautojas Martynas Starkus pasakoja kelias istorijas apie gyvūnus – tik šį kartą ne apie pūkuotus kačiukus ar mielus šunyčius. Tai pasakojimai apie mažiau šlovės žmonių pasaulyje sulaukiančius gyvus sutvėrimus, kurie Indijoje yra tapę neatsiejama kasdienybe. Laidoje – istorijos apie kobrų kaimo paiešką ir vieną rečiausių oficialių profesijų žemėje – žiurkių medžiotojus – ir kaip juos surasti Mumbajuje. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E18 Su Kirgizijos eiguliais gyvūnus nuo brakonierių saugojęs Starkus: už darbą jie negauna nė cento

    • May 22, 2024

    Kirgizija yra viena iš vietų pasaulyje, kur nuvykęs gali pilnai patenkinti savo gamtos grožio alkį. Vien Tian Šanio kalnai, jų papėdėje esantis niekada neužšąlantis ežeras. Nepaprasta čia ir augmenijos bei gyvūnijos įvairovė: nuo stepinių pievų iki tankių miškų, kuriuose kaip ir kalnuose gyvena reti, nykstantys snieginiai leopardai kalnų ožiai, vilkai bei rudieji lokiai. Be to, šalyje skraido apie 380 paukščių rūšių, tarp kurių yra ir didingieji auksiniai ereliai, naudojami tradicinėse medžioklės ceremonijose. Kirgizijos klimatas yra toks pat įvairus kaip ir šalies kraštovaizdis. Kartais net per vieną dieną čia keliaudamas gali patirti visus metų laikus. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E19 Farerų salų folkloro prisiklausęs Starkus: garsiai pasakysi „peilis“ – gausi kupron

    • May 29, 2024

    Kelionių programa. Ved. Martynas Starkus.

  • S03E20 Banginių mėsą Farerų salose ragavęs Starkus: tai – vietinių gyvenimo dalis

    • June 5, 2024

    Jei žvelgtume į žemėlapį bei tarp Vilniaus ir Farerų salų sostinės brėžtume tiesią liniją, atstumas tarp šių miestų neatrodytų ypatingai didelis – tik vos daugiau nei 2000 tūkstančiai kilometrų. Visgi nuvykti ten užtrunka. Farerų salos yra autonominė teritorija Danijos karalystė. Ją sudaro 18 didelių salų ir panašus skaičius tunelių, jungiančių šias fantastinio grožio vietas. Ved. Martynas Starkus.