Gradić od šestotinjak stanovnika, koji je imao čak tri draguljarnice i promenadu, kulturno je središte Zagorja i rodno mjesto Antuna Augustinčića u kojem kiparstvo doista živi. Andrea Buča istražila je tko je od Erdödyja izabrao ljepši sarkofag i kako se sviraju orgulje. U kupinjaku obitelji Jambrešić uvijek je veselo, a na tuheljskoj rivijeri Andrea je s ekipom energičnih umirovljenika uživala u kupanju i njihovim mladenačkim dogodovštinama.
Veliki Tabor - mjesto velike ljubavi i okrutnih zločina. Po nesretnoj Veroniki Desinićkoj nazvani su mnogi desinićki brendovi, pa i lokalna mljekara. Ranom zorom prikupljaju mlijeko od lokalnih proizvođača. Na Grešnoj gorici gdje su se sastajali Veronika i Fridrik danas se uživa u delicijama tete Jasne. Desetak kilometara sjevernije u Kostelu djeca prvo zapucaju a onda progovore, pucanje iz kubure njihova je tradicija.
Zbog gužve na autocesti umalo smo zakasnili na zagorsku svadbu. Nakon lude noći, ljubitelj oldtimera Antun Presečki vozi nas kroz Krapinu, od Muzeja krapinskih neandertalaca do suvremenog Heli centra u Krapinskim Toplicama. S Morganom iz 1930. Presečki i Buča došli su do najljepšeg brega - Vuglec brega, na kojem kuharica Ksenija u gastrokutku prezentira pripremu mlinaca za specijalitet s puricom dok Radek Brodarec preslušava svoje prašnjave vinile...
Gupčev kraj obilježili su najpoznatija buna u Hrvata i miris oktana. Buča je saznala da je usna harmonika bila prvi instrument u svemiru, a ponio ju je Neal Amstrong. S najboljim automobilistom Dariom Šamecom Buča se vozila u superslalomu u Oroslavju, a naš najbolji usnoharmonikaš Krešo Oremuš sa svojim bajkerima se pobrinuo da zagorski blues svjetski zvuči. U najpoznatijoj birtiji Pod lipom deda Božek uz čašicu škropca pripremio je stubički specijalitet strepu, a arheologinja Ivana Škiljan i Andrea pretresle su srednjovjekovne aktualnosti u dvorcu Oršić.
Nakon što joj je poznata bednjanska youtuberica napravila idealan bednjanski make up, Buča je svratila k Pepici gdje su je dočekali jezikoslovci Jaške i Danijel. Izgubljena u prijevodu, istražila je bednjanski riječnik koji se sastoji od 14 tisuća riječi. Kaznionica u susjednoj Lepoglavi dom je osuđenih na tešku robiju, Buča je zavirila u samicu od koje se oporavila u dvorcu Trakošćan gdje su joj elegantno plemstvo iz 19. stoljeća i veseli bednjanski sluge priredili pravu dvorsku zabavu.
U našem najpoznatijem marijanskom svetištu 80-ih je bio najveći zagorski diskoklub. U zagorsku općinu Hrašćinu 1751. je pao meteorit koji je osvijetlio pola tadašnjeg carstva i to malo mjesto učinio poznatim u svijetu. Kiselišu je odzvonilo, dokazuje jedno od najnagrađivanijih hrvatskih vina s Bolfanskog vrha, gdje se uz zvuke Tomislava Golubana beračicama i beračima pridružila i Buča. Zagorje ima čak 84 vatrogasna društva, no požara vrlo malo, ali to ne sprečava vatrogasce iz Belca da poput gljivara s Ivančice budu u stalnoj pripravnosti.
Kumrovec, najpoznatije selo na svijetu. Nekad suvremeno turističko mjesto i elitni obrazovni centar, danas prepušteno propadanju, no i dalje omiljena destinacija kineskih turista. Što i ne čudi ako pogledamo maketu svemirske postaje Apollo u Titovoj vili koju je dobio na dar od NASA-e samo nekoliko mjeseci nakon spuštanja na Mjesec. Njegova arhitektonska ostavština godinama propada, dok anegdote žive u sjećanjima stanovnika.