Premier rządu, Henryk Nowasz, zostaje oskarżony o współpracę z SB. Zwołuje nocną naradę ze współpracownikami, na którą przybywają: Adam Niemiec – szef kancelarii, Aleksandra Pyszny – szef gabinetu politycznego, Hubert Kowerski – rzecznik prasowy, Krystyna Sochaczewska. Nowasz podejmuje decyzję o dymisji i na następcę wyznacza Konstantego Turskiego, 37-letniego profesora ekonomii i politologa z Zamościa. Sochaczewska zostaje szefem partii. Hubert Kowerski leci helikopterem do Zamościa, by przekonać Turskiego do objęcia urzędu.
Polski Blok Centrowy żąda wotum nieufności wobec własnego premiera i proponuje na jego miejsce nieznanego nikomu naukowca – Konstantego Turskiego. Kryzys polityczny zbiega się z głodówką w podradomskiej fabryce odzieżowej. Turski jedzie do strajkujących i przekonuje ich do przerwania protestu. Media robią z niego bohatera. Szef drugiej partii proponuje Sochaczewskiej stanowisko premiera, a lider populistów szykuje komisję śledczą w sprawie współpracy Nowasza z SB. Aleksandra odkrywa spisek tuż przed głosowaniem.
Turski zaczyna pracę szefa rządu od nominacji współpracowników Nowasza. Były prezes banku, Julia Rychter, staje się szefem doradców premiera. Jednym z doradców zostaje ekscentryczny geniusz ekonomii dr Guss, który na pierwszym posiedzeniu rządu dowodzi korzyści z prolongaty spłaty 3 miliardów euro raty polskiego długu. Tymczasem życie prywatne Aleksandry układa się coraz gorzej. Hubert jest po rozwodzie, ma kłopoty z córką anorektyczką, Natalią. Żona Niemca, Elżbieta, potrzebuje pieniędzy na ratowanie młodych narkomanów.
Kryzys z neofaszystami przeciąga się, napastnicy żądają milionów dolarów okupu. W sztabie kryzysowym Komendy Głównej przebywa premier Konstanty Turski z doradcami: Julią Rychter, Adamem Niemcem, Aleksandrą Pyszny i Hubertem Kowerskim. Biorą udział w rozpracowaniu elementów akcji policji. Hubert z Joanną Sarnowską z ABW skutecznie stawiają czoła mediom. Doktor politologii uwikłany w atak Ujęty zostaje szef terrorystów, okazuje się być doktorem politologii z Lublina. Marta Kołodziejczyk, reporterka TV i była żona Kowerskiego, robi wywiad z terrorystami i umieszcza na zamku podsłuch. Dzięki zdobytym w ten sposób informacjom komendant policji podejmuje decyzję o ataku. Zakładnicy zostają uwolnieni, terroryści są aresztowani. Turski i jego ekipa znakomicie sprawdzili się w sytuacji kryzysowej. Laury w mediach próbuje zebrać koalicjant, Jan Matajewicz. Wzajemna fascynacja Huberta Kowerskiego i Joanny Sarnowskiej jest zapowiedzią romansu.
Rząd pracuje na pełnych obrotach. Do Aleksandry dociera sensacyjna informacja: pod dnem Bałtyku odkryto ropę naftową. Julia Rychter zmaga się z forsowaną przez koalicjanta ustawą o gruntach, a Radek, asystent Aleksandry, fałszuje dokument rządowy w imię ochrony przyrody. Żona Turskiego zmusza go do zajęcia się sprawą Polki, której mąż zaginął w Syrii, a były premier Nowasz rozpoczyna wyprawę we własną przeszłość. Julia urządza prowokację, która potwierdza jej przeczucia, że ustawa o gruntach jest polityczną pułapką - ma służyć wprowadzeniu tylnymi drzwiami podatku katastralnego. Atakuje wicepremiera z partii koalicyjnej, za co dostaje ostrą reprymendę od Adama Niemca. Adam każe Aleksandrze wyjaśnić sprawę zaginionego Polaka zamiast zajmować się fikcyjnymi złożami pod Bałtykiem. Wokół Radka zaciska się pętla śledztwa w sprawie fałszerstwa. Reminiscencje wywołują u Nowasza rozległy zawał. Turski przyjmuje nagłą wizytę ambasadora Danii, która usiłuje zawłaszczyć polskie złoże. Radek odkrywa, że zaginiony w Syrii Polak był oficerem polskiego wywiadu, a Julia uświadamia Turskiemu, że jest marionetką swoich ministrów i proponuje reorganizację całej kancelarii. Radkowi grozi usunięcie z pracy. Aleksandra proponuje, by zaprosić Duńczyków do konsorcjum wydobywczego. Turski obala ustawę o gruntach i podporządkowuje sobie ministrów, a szefowi wywiadu nakazuje repatriację ciała poległego oficera.
Henryk Nowasz ciężko przeżywa oskarżenie o współpracę z SB, zaczyna swoje prywatne śledztwo, na razie nieskuteczne. Turski doświadcza kłopotów bycia premierem, mężem i ojcem jednocześnie. Julia Rychter dowiaduje się od dr Gussa o kryzysie na giełdzie. Ekipa Turskiego musi uspokoić sytuację na giełdzie i zapobiec zmonopolizowaniu rynku mediów przez potężną grupę kapitałową. Julia Rychter spotyka się z biznesmenem, Karolem Mołdyszem, który od kilku lat stara się o jej rękę; dowiaduje się od niego kto i jak próbuje przejąć stacje TV i koncern prasowy. Zagraniem va banque z prezesami trzech grup medialnych i przedstawicielem światowego koncernu medialnego Turski odpiera próbę zmonopolizowania mediów w Polsce. Aleksandra Pyszny dowiaduje się o zdradzie narzeczonego i wyrzuca go ze swojego mieszkania. 'Tajny' romans Weroniki, asystentki Julii Rychter, z Arturem, borowcem, ochroniarzem Turskiego. Dziwak dr Gussa przedstawia swoje ''genialne'' koncepcje, wszystkie zaskakujące, ale bardzo sensowne ekonomiczni
Matajewicz obiecuje prezydentowi zakup dodatkowych F-16 z ubiegłorocznej rezerwy budżetowej. Aleksandra ściera się z opozycyjną posłanką - feministką, dzieląc się przy tym swoją niepochlebną opinią o Polkach. Feministka zaczyna szantażować Aleksandrę. Chce ujawnić nagrane wcześniej wypowiedzi Aleksandry, jeśli ta nie poda się do dymisji. Walka z bezrobociem Hubert uruchamia zarządzanie kryzysowe, a Adam z Julią rozpoczynają serię spotkań, które pozwolą im lepiej zrozumieć problemy rynku pracy. Premier Konstanty Turski wyrzuca do kosza rządową strategię walki z bezrobociem. By poznać realia, cała ekipa ląduje incognito w urzędzie pracy. F - 16 i atak na Niemca Turski anuluje zakup myśliwców, a prezydent w akcie zemsty daje Matajewiczowi zgodę na zaatakowanie rządu. Partia Narusza oskarża Niemca o korupcję przy wojskowym przetargu i narażenie na szwank bezpieczeństwa narodowego. Wstrząśnięty atakiem, Adam zamyka się w domu, tymczasem w Sejmie krąży już wniosek o postawienie szefa kancelarii premiera przed Trybunałem Stanu. Turski odwiedza Niemca, by podnieść go na duchu, a Aleksandra z Hubertem na gwałt szukają sposobu, by uratować Adama przed polityczną egzekucją. Następnego dnia premier nieoczekiwanie przyjeżdża do Sejmu i osobiście występuje w obronie Niemca. Dokument odnaleziony przez Julię Rychter w NIK pozwala obalić wszystkie zarzuty. Z Sejmu Turski jedzie na uniwersytet, gdzie wygłasza przejmujące przemówienie do młodych Polaków i wytycza główne cele swojego rządu. Hubert ratuje Aleksandrę, zawierając układ z posłanką-feministką.
Paulina Turska źle znosi swoją rolę. Ujawnia się to podczas sesji zdjęciowej do popularnego magazynu. Asystent premiera, Mateusz i Aleksandra są sobą zainteresowani, ale Aleksandra nie jest gotowa na nowy związek. Turski zajęty jest wdrożeniem zaniedbywanego Planu Rozwoju Polski. Wybucha skandal medialny związany z oskarżeniami o korupcję wysokich rangą oficerów policji. Zestresowany wizytą u Turskiego wiceminister policji ma zawał serca. Porucznik ABW Joanna Sarnowska jest zainteresowana poznaniem bliżej Huberta Kowerskiego. Hubert natomiast jest na nią wściekły, ponieważ do prasy wyciekły informacje o tym, że aresztowany szef neofaszystów był torturowany w śledztwie ABW. Sarnowska zostaje oskarżona o pobicie zatrzymanego. Okazuje się, że zniknęła Paulina Turska, żona premiera. Premier Turski zajmuje się synem, Antonim, zakazuje policji i ABW mieszania się. Cała Ekipa robi dyskretne śledztwo. W końcu zmuszają Turskiego do nagłego wyjazdu, i porzucają go w nocy, pod hotelem na Mazurach. Okazuje się, że w tym hotelu ukryła się Paulina. O świcie małżeństwo Turskich udaje się na kilkudniowy urlop, potrzebny im obojgu do odnalezienia równowagi.
W środku nocy BOR ewakuuje Turskich do bunkra pod Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Już pod ziemią premier dowiaduje się, że na Białorusi przeprowadzono podziemny test broni atomowej. Paulina Turska poznaje w bunkrze Joannę Szczęsną, między żonami premiera i prezydenta powstaje nić porozumienia. Między Turskim a Szczęsnym dochodzi do konfliktu - premier nie chce zatajać ewentualnego zagrożenia przed opinią publiczną, prezydent woli czekać, aż Waszyngton wyjaśni okoliczności i rozwiąże całą tę aferę. Turska i Szczęsna dzielą się w bunkrze wspomnieniami i lekko się upijają. O świcie, wobec braku zagrożenia, premier wraca do kancelarii, gdzie zastaje go niezapowiedziany strajk Służby Cywilnej. Wywiad informuje Turskiego, że test na Białorusi przeprowadzili Rosjanie. Nie informując prezydenta, premier przekazuje ambasadorowi Białorusi ultimatum: Warszawa wstawi się za Mińskiem, jeśli ten wydali rosyjskich wojskowych. Turski przekonuje wściekłego Szczęsnego, że Białorusinom trzeba zaoferować wyjście z sytuacji. Do Turskiego dzwoni prezydent USA. Dziękuje za skuteczną mediację, ale prosi o zachowanie tajemnicy. Polski premier odmawia zatajenia testu jądrowego przed opinią publiczną. Turski postanawia ujawnić informację o eksplozji, CNN i inne stacje relacjonują jego konferencję prasową
Hubert Kowerski spędza szaloną noc z Joanną Sarnowską, oficerem ABW. Joanna mówi mu, że jest skończona, w związku z aferą pobicia szefa neofaszystów. Dokonał on samouszkodzenia, ale Joanna nie może tego dowieść, ponieważ z archiwum ABW znikła kaseta video. Joannę aresztuje ABW. Zaczyna się szum w mediach. Adam Niemiec zawiesza Huberta do czasu wyjaśnienia afery. Henryk Nowasz szuka prawdy o sobie, rozmawia w areszcie śledczym z aresztowanym oficerem WP, który dostarczył jego teczkę mediom. Nie udaje mu się uzyskać informacji, co było w teczce. Prasa chce wywołać mini-skandal wokół osoby Antoniego Turskiego. Syn premiera został sfotografowany z dziewczynami w nocnym klubie, jedną z nich jest Magdalena Nowasz, córka byłego premiera. Paulina Turska twardo staje po stronie Antoniego, wytacza bulwarowej gazecie proces o zniesławienie. Hubert ryzykuje całą swoją karierę w obronie Joanny. Pomaga mu była żona, dziennikarka TV Marta Kołodziejczyk. Odnajdują ukrywającego się oficera ABW, który wyniósł z archiwum kasetę video. Uwolniona z aresztu Joanna zjawa się u Huberta, żeby się pożegnać, ponieważ wyjeżdża z Warszawy. Hubert wybiega za nią na ulicę i próbuje ją zatrzymać.
Do Aleksandry dociera przeciek, że koalicja nie poprze kontrowersyjnej ustawy umożliwiającej walkę z chuligaństwem, którą przedstawił rząd. Ekipa premiera jest podzielona, asystent Turskiego Mateusz rzuca pomysł, by poszukać poparcia u opozycji. Aleksandra jest na niego wściekła, bo premier każe jej rozpocząć negocjacje z lewicą. Nękany poczuciem winy, prezydent odwiedza Nowasza w sanatorium i proponuje mu stanowisko w ONZ. W gabinecie Aleksandry dzieją się tymczasem dziwne rzeczy: ktoś przykręcił do podłogi koła od roweru. Julia zabiega o apolityczne nominacje do Komisji Europejskiej, a Turski wyjawia Niemcowi, że ustawa antychuligańska jest autorskim pomysłem Mateusza. Lider lewicy stawia twarde warunki: chce, by rząd wskazał na polskiego komisarza UE jego kandydata. Ku radości Huberta znana z ostrych pytań gwiazda politycznego wywiadu żąda rozmowy z premierem. Wbrew sprzeciwowi doradców i wysiłkom Julii Turski przystaje na układ z lewicą, byle tylko nie zawieść Mateusza. Rozdarta między służbą premierowi a lojalnością wobec partii, Aleksandra dzwoni po radę do Nowasza. Ten każe jej trzymać z Turskim. Hubert ćwiczy z premierem udzielanie wywiadu. W gabinecie Aleksandry w tajemniczy sposób materializują się kolejne części roweru. Aleksandra budzi się ze snu erotycznego z udziałem Mateusza. Ustawa antychuligańska przechodzi ostatecznie głosami opozycji i koalicji, bo partia rządząca popiera projekt w obawie przed kompromitacją. Turski, udziela błyskotliwego wywiadu telewizyjnego, a Aleksandra zabiera Mateusza na kolację we dwoje. Przy okazji wyjaśnia się tajemnica roweru.
Turski zostaje zaatakowany nożem przez zamachowca. W zamachu zostaje ranny Artur, ochroniarz premiera. Zostaje on przewieziony do szpitala, jego zdrowi nic nie zagraża. Do szpitala przyjeżdża Weronika - asystentka Julii, która jest dziewczyną rannego borowca. Artur postanawia oświadczyć się Weronice i pojechać z nią na urlop do jego rodziców. Zamachowcem okazał się być sanitariusz ze szpitala w małej miejscowości. Szpital jest likwidowany, pomimo że żeński zakon zaoferował się przejąć zarząd. Opozycja wywołuje ''wojnę'' medialną i oskarża PBC o brak wrażliwości na uczucia religijne. Koalicja uważa, że rządy Turskiego za bardzo lekceważą Kościół. Całemu zamieszaniu przewodzi Sochaczewska, która popiera zarzuty koalicjantów. Aleks za wszelką cenę chce, by Sochaczewska przestała sprzeciwiać się rządom Turskiego. Udaje jej się poznać starą tajemnicę Krystyny, którą postanawia wykorzystać, żeby ukrócić samowolę Sochaczewskiej. Julia Rychter ma romans z Karolem Mołdyszem, biznesmanem. Zdradza mu przypadkiem tajemnicę ogólnopolskiej częstotliwości dla radia Delta. Duży fundusz inwestycyjny przejmuje radio Delta, na skutek niedyskrecji Julii. Julia zrywa z Mołdyszem. Rozważa podanie się do dymisji. Turski razem z Gussem wybierają się do bankrutującego szpitala i rozwiązuje problem zadłużenia oddając go w ręce zakonnic. Jego działanie zamyka usta zarówno opozycji jak i koalicji, która nie może już dłużej znieważać dobrego imienia premiera.
Julia spóźnia się do hospicjum, w którym od dwóch lat walczy o życie jej 7-letni podopieczny. Niestety Julia nie zdążyła przyjechać na czas. Chłopiec zmarł tuż przed jej przyjazdem. Julia załamuje się, zamyka w mieszkaniu, którego adresu nikt nie zna. Działacze pacyfistyczni razem z Antkiem i Magdą przychodzą na spotkanie z premierem. Oświadczają mu, że udało im się zebrać ponad 100 tyś. podpisów pod petycją odnośnie wycofania polskich wojsk z Iraku. Turski obiecuje im ogólnopolską debatę. Stanowisko premiera jest zaatakowane ostro w Sejmie, przez opozycję i koalicjanta. U Niemca zjawia się dr Guss, z planem zaoszczędzenia 20 miliardów z budżetu, przez ostre ustawy antyalkoholowe. Mateusz odnajduje adres Julii Rychter. Turski odwiedza załamaną śmiercią chłopca Julię, namawia ją do powrotu do pracy. Przyjaciel Nowasza ze studiów postanawia ujawnić całą prawdę o Nowaszu jego córce, Magdalenie. Nowasz przeżywa szok, podświadomie wyrzucił przeszłość z pamięci. Prezydent Szczęsny wygłasza patriotyczne przemówienie w Sejmie. Pomawia Turskiego o brak ducha, prawie zdradę interesu narodowego. Turski w nocy przygotowuje odpowiedź prezydentowi. Prezydent postanawia udać się do Afganistanu, żeby jeszcze bardziej utwierdzić elektorat w przekonaniu, że nasz udział w wojnie w Iraku jest potrzebny. Jednak napotyka on pewne trudności w dotarciu do żołnierzy. Jakie?
Stan zdrowia Szczęsnego z minuty na minutę pogarsza się. Rząd Turskiego zastanawia się co zrobić w momencie śmierci prezydenta, kto go zastąpi i jakie będą tego konsekwencje. Gdy premier usiłuje przeprowadzić państwo przez kryzys, marszałek Matajewicz szykuje się do przejęcia prerogatyw prezydenta, a co za tym idzie, władzy. W mediach pojawiają się spekulacje, że helikopter zestrzelili omyłkowo Brytyjczycy. Paulina Turska na prośbę żony prezydenta leci razem z nią do Kabulu, tymczasem Amerykanie oferują Polsce dofinansowanie dla armii, jeśli tylko nie wycofa swoich oddziałów z Afganistanu. Matajewicz korzystając z zamieszania i napięcia, jakie panuje w kraju, proponuje Aleksandrze, by poprowadziła jego kampanię prezydencką. Aleks kategorycznie odmawia i każe mu opuścić jej gabinet. Mateusz niechcący napomina Turskiemu co zrobiła Aleks. Turski żąda, żeby Mateusz opowiedział mu całą historię. Stanowisko Aleks w kancelarii jest zagrożone. Prezydent umiera. Turski wygłasza krótkie orędzie żałobne. Matajewicz rośnie w siłę i żąda od rządzącej PBC poparcia jego kandydatury na prezydenta, grożąc zawetowaniem nie podpisanych ustaw. Rychter z Niemcem radzą premierowi, by uległ żądaniom Matajewicza, ale Turski stanowczo odmawia i zapowiada, że prędzej poda się do dymisji niż przystanie na żądania Matajewicza. Nowasz jest bliski poznania całej prawdy o swojej przeszłości. W dzień pogrzebu prezydenta, okazuje się, dlaczego Szczęsny był nieprzychylny dla działań Turskiego i jego rządu. Czy uda mu się poznać prawdę? Czy Aleks utrzyma swoje stanowisko? Czy Matajewicz zostanie prezydentem?