Hogyan éljük, élhetjük meg a gyászt, mit és hogyan mondunk, mondhatunk egy gyászolónak. Nem beszélünk sem a saját, sem mások gyászáról, mert a gyász is egy Tabu. Sorozatunk második részében utánajártunk, hogy hogyan gyászolnak a buddhisták, milyen egy légitemetés, milyen rítusok segíthetik a gyászolást, milyen módokon lehet feldolgozni szeretteink elvesztését? Milyen légitemetés, szülőként hogyan lehet szembenézni gyermekünk elvesztésével, milyen a buddhista halottak napja és milyen gyászt segítő rítusok vannak?
Miért és hogyan titkoljuk saját és mások bűneit? Évtizedeken át elhallgatott családi tragédiák, sokáig eltitkolt történetek, bűnözők vétkei. Vajon az elkövetett bűnök örökké a családi tabuk között maradnak vagy végül mindenre fény derül?
Pszichológiai értelemben akkor számít valaki alkoholfüggőnek, ha a napi fogyasztása már a környezetére is kihat. A heroin, a kábítószerek, talán a szerencsejáték esetében nem kérdőjelezzük meg, hogy hatással vannak a környezetre és a mindennapokra, de az alkoholra már könnyebben legyintünk na de mi a helyzet a testedzéssel és egyéb függőségeinkkel?
Mit jelentenek az LMBTQ rövidítés egyes betűi? Milyen és hogyan lehet egyszerre több emberbe szerelmesnek lenni? Mire számítsunk, ha swinger klubba megyünk? A Tabukról tabuk nélkül sorozatunk következő részében a szexuális identitások és vágyakban ezekre a kérdésekre is keressük a választ.
Miért fogad valaki saját, vér szerinti gyerekei mellé gyermeket, sérült gyermeket? Mi történik, ha a nagypapa egyszer nem a nagymamával, hanem egy másik férfivel érkezik a családi kirándulásra? Mennyi esélye van itthon egy meleg párnak gyermeket vállalni?
Fogyatékosság