Czysty odbiór – reportaż o zorganizowanej w warszawskim Muzeum Techniki wystawie na temat funkcjonowania podziemnego Radia „Soildarność”, przy okazji której w programie poruszane są kwestie wolności słowa w okresie PRL oraz funkcjonujących równolegle do solidarnościowej stacji Radia Wolna Europa oraz Głosu Ameryki.
Świeżo przemalowane – reportaż o szeroko zakrojonych pracach związanych ze zmianami nazewnictwa i symboliki po zmianie ustroju w Polsce. Dowiadujemy się m.in. o oblężeniu zakładów lakierniczych, które do dawnych wersji godła polski dodawały korony, a także obserwujemy początki procesu zmian nazw ulic i nadawania im imion związanych z niepodległą Polską, czy pojawieniem się Policji, która zastąpiła kojarzącą się z okresem PRL Milicję.
Słabi padają – reportaż o Zakładach Przemysłu Bawełnianego im. Andrzeja Struga w Łodzi, które nie zdołały zaadaptować się do rzeczywistości wolnorynkowej i zostały postawione w stan upadłości. O problemach zakładu, ale i o zaprzepaszczonych szansach na jego rozwój, opowiadają pracownicy, którym trudno pogodzić się z „ekonomiczną koniecznością” upadku włókiennictwa w dotychczasowym kształcie.
Daleko od domu – reportaż o problematyce przyjmowania przez Polskę uchodźców i udzielania im azylu. Są ich tu setki: z Libanu, Somalii czy Etiopii. W materiale możemy wysłuchać przejmującego świadectwa uchodźcy z Libanu, który do Polski uciekł przed toczącą się w swojej ojczyźnie wojną.