Dialog o przyszłości – materiał o spotkaniu prezydentów Polski i Niemiec – Wojciecha Jaruzelskiego i Richarda von Weizsäckera, w czasie którego padło m.in. historyczne zapewnienie o nienaruszalności zachodniej granicy Polski. W ramach wizyty, prezydent RFN spotkał się również z Lechem Wałęsą oraz złożył wieniec pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża w Westerplatte.
Majowy tydzień – reportaż z obchodów Święta Pracy w 1990 roku. W materiale obserwujemy relacje z pochodów zorganizowanych m.in. przez PPS-Rewolucję Demokratyczną, lewicę pod przewodnictwem Alfreda Miodowicza, NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, a także przez Pomarańczową Alternatywę.
Sztuka Konkurencji – materiał o nowym zjawisku w polskiej gospodarce: kapitalistycznej wolnej konkurencji, a także o problemach, jakie z dostosowaniem się do nowej rzeczywistości mają zbudowane w okresie socjalizmu zakłady produkcyjne. Bohaterem materiału jest producent obuwia marki Syrena.
Nowy pejzaż – materiał o specyficznym pejzażu warszawskich ulic, a przede wszystkim o stołecznym ulicznym „folklorze”, na który składają się niezliczeni handlarze, a także osoby proszące o jałmużnę.
Przystanek nadziei – reportaż z ośrodka w Konstancinie, którego celem jest zapewnienie opieki nosicielom wirusa HIV i chorym na AIDS. O hostelu, bo taką nazwę przyjęto dla tej nowej instytucji, opowiada ówczesna minister zdrowia Krystyna Sienkiewicz. Przeciwko działalności ośrodka protestują miejscowi radni, do których pensjonariusze apelują o tolerancję i zrozumienie.
Prowokacja spod baranów – materiał o obchodach Święta Pracy, które w Warszawie, pod wodzą Piotra Skrzyneckiego, urządziła krakowska Piwnica pod Baranami.