Home / Series / Instynkt / Aired Order /

All Seasons

Season 1

 • S01E01 Diabelskie sztuczki

  • March 3, 2011

  Do stołecznej komendy trafia nowa policjantka Anna Oster, która ma współpracować z podkomisarzem Krzysztofem Tarkowskim - gwiazdą wydziału dochodzeniowo-śledczego. Pani komisarz Oster prosto z pociągu z parasolką i bagażem trafia na miejsce zbrodni, wywołując u nowych kolegów po fachu drwiący uśmiech. Ale rzednie im mina, kiedy nowa partnerka Tarkowskiego, obdarzona niezwykłą intuicją, od razu odkrywa ważne dowody w prowadzonym śledztwie w sprawie samobójstwa znanego profesora. Przed wieloma laty jego córka zginęła w tajemniczych okolicznościach. Sprawca morderstwa do dziś przebywa na wolności. Śmierć profesora stanie się nieoczekiwanie punktem wyjścia do nierozwiązanej zagadki kryminalnej sprzed lat.

 • S01E02 Zniknięcie

  • March 10, 2011

  Policjanci przyjmują zgłoszenie o zaginięciu współwłaściciela znanej agencji reklamowej. Matka martwi się o niego, ponieważ syn ma padaczkę i bez leków może stać mu się krzywda. Oster obiecuje jej, że znajdą zaginionego. W trakcie śledztwie odsłania się groteskowy obraz wydarzeń, które doprowadziły do tragedii. Tymczasem konflikt Tarkowskiego z Oster narasta. Pani komisarz mówi o sobie sprzeczne rzeczy, a w pracy ciągle wyprzedza Tarkowskiego, na przykład stosując hipnozę. Komendant Rogoż stanowczo każe młodszemu koledze dać wolną rękę nowej pani komisarz. To tylko bardziej rozwściecza Tarkowskiego. Jednocześnie zacieśnia się relacja Tarkowskiego z Olą - teraz, gdy już nie pracują w jednym zespole, mogą mieć ze sobą romans. Olę także intryguje postać Anny Oster. Dziewczyna postanawia wykorzystać znajomości w komendzie, aby odkryć, kto za nią stoi...

 • S01E03 Złamane serce

  • March 17, 2011

  W centrum miasta wybucha bomba podłożona pod samochód, a we wnętrzu ginie chłopiec. Chłopcem w tym czasie opiekował się ojciec. Uwagę policjantów przyciąga matka, przewrażliwiona na punkcie niedawno narodzonej córeczki. Oster uważa jednak, że ten trop jest mylny... Ola ma obsesję na punkcie Oster i podsyca niezdrowe zainteresowanie u Tarkowskiego. W efekcie Tarkowki odkrywa, że Oster nie jest wobec niego uczciwa.

 • S01E04 Znak Lucyfera

  • March 23, 2011

  Przy podwarszawskiej szosie zostaje znalezione ciało pracownicy pobliskiego banku.W trakcie śledztwa w sprawie zabójstwa, policjanci wpadają na trop malwersacji finansowej. Tarkowski pod wpływem Rogoża nabiera zaufania do komisarz Oster. Powstrzymuje Olę przed dalszym śledztwem, czym tylko rozjusza dziewczynę. Pogłębia się konflikt między kochankami. Zazdrosna o Tarkowskiego Ola idzie do prokuratora Wójcika z propozycją inwigilacji komisarz Oster.

 • S01E05 Ten pierwszy raz

  • March 31, 2011

  W mieszkaniu w luksusowym apartamentowcu zostaje znalezione ciało nastolatka. Został zabity uderzeniem w głowę. Na miejscu nie ma śladów włamania. Policjanci wykluczają motyw rabunkowy - nie zginęło nic oprócz laptopa ofiary. Wywiad środowiskowy w szkole przynosi trop - ofiara przyjaźniła się z Marcinem Bieńkiem. Co zaskakujące, chłopcy byli swoim przeciwieństwem: Eryk - arogancki i zarozumiały a Marcin - nieśmiały i skromny. Wizyta w domu Marcina Bieńka odkrywa patologiczne relacje panujące w rodzinie chłopca. Do Oster dzwoni Hartman - powinni się jak najszybciej spotkać. Tarkowski widzi dziwną rozmowę Oster i rusza w ślad za nią...

 • S01E06 Droga do sławy

  • April 7, 2011

  Komisarz Oster i Tarkowski są przesłuchiwani przez prokuratora Wójcika, który prowadzi wewnętrzne śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Hartmana. Przesłuchanie przerywa telefon „z góry”. Są zastrzeżenia do pytań zadawanych przez prokuratora. Za tą interwencją stoi Kulawy.

 • S01E07 Klątwa

  • April 14, 2011

  Z balkonu na ostatnim piętrze wieżowca wypada 40-letnia Magda Janik, instruktorka w miejscowym domu kultury. W mieszkaniu ofiary policjanci znajdują ręcznik ze śladami krwi na frontowych drzwiach krwawy odcisk dłoni. Sąsiadka ofiary widziała, jak pół godziny przed tragicznym zdarzeniem dobijał się do niej jakiś mężczyzna. Koleżanka ofiary wskazuje Kacpra, jednego z wychowanków, który był z Magdą najbliżej. Oster jedzie na spotkanie z Kacprem, którego łączyła z Magda intymna relacja. W domu kultury spotyka matkę Kacpra kobieta dziwnie się zachowuje. W rozmowie z bratem Magdy, Oster orientuje się, że to on jest mężczyzną, który dobijał się do Magdy.

 • S01E08 Wiatr we włosach

  • April 21, 2011

  Pod mostem w podwarszawskiej wsi przechodzień znajduje ciało Anety Lato, pracownicy salonu sprzedaży telefonów komórkowych w stolicy. Ofiara ma złamany kręgosłup i jest nafaszerowana kokainą. Policjanci dowiadują się, że Aneta właśnie została zwolniona z pracy. Młody sprzedawca mówi komisarz Oster o Izie, która kręciła się przy szafce ofiary. Ktoś inny widział Anetę w dniu jej śmierci, jak odjeżdżała z pracy na motorze. Wizyta w domu Izy rzuca nowe światło na sprawę. Policjanci docierają do chłopaka Anety, Darka Siudy, który ma za sobą przeszłość kryminalną. Podczas przesłuchania Darek atakuje Wójcika. Oster wątpi jednak w jego winę... Tymczasem Ola spotyka się w szpitalu z doktorem Kalitą, chce od niego wyciągnąć informacje o komisarz Oster.

 • S01E09 Sąsiedzi

  • April 28, 2011

  W mieszkaniu znaleziono ciało Adama Chojeckiego, znanego komentatora sportowego. Nagi mężczyzna leżał w wannie. Zginął od porażenia prądem z suszarki. Chojecki był lubiany przez sąsiadów. Wszyscy wiedzieli, że kręciło się wokół niego wiele kobiet. Policjanci docierają do kolejnych narzeczonych. Komisarz Oster zostaje w mieszkaniu ofiary. W nocy ktoś, kto ma klucze, wchodzi do środka. Niestety, zostaje spłoszony przez Oster. Ola kontynuuje swoje prywatne śledztwo i wykrada ze szpitala akta Oster. Gdy dociera z nimi do domu, zostaje napadnięta...

 • S01E10 Łagodna

  • May 5, 2011

  Ola atakuje komisarz Oster, obwiniając ją o śmierć psa i wszystkie zagadkowe zdarzenia. W tym samym czasie Tarkowski jedzie do rezydencji znanego finansisty Ryszarda Sobeckiego. W domu było dużo krwi. Sobecki prawdopodobnie wyjechał w delegację, ale nikt nie wie, gdzie jest jego żona. Z laboratorium przychodzi potwierdzenie, że krew znaleziona w domu finansisty należy do Mileny Sobeckiej. Oster z Tarkowskim muszą rozwiązać kolejną zagadkę. Mimo że atmosfera na komendzie się zagęszcza. Komisarz Oster po raz kolejny prosi o spotkanie z Kulawym. Wobec braku realnej pomocy ze strony Rogoża, postanawia odejść z policji. Oddaje broń i odznakę.

 • S01E11 Dobrodziej

  • May 12, 2011

  Policja jednej nocy dostaje zgłoszenia o dwóch napadach na kobiety. Portret pamięciowy jednoznacznie wskazuje na „Dobrodzieja” – seryjnego gwałciciela oskarżanego o siedem zgwałceń i trzy usiłowania. Tym razem jedna ze studentek nie żyje. Rogoż decyduje się na przekazanie do prasy portretu gwałciciela oraz na oficjalne oskarżenie go o morderstwo. Tarkowskiemu ponownie zaczyna partnerować Ola. Niestety, podczas śledztwa Ola zostaje zakładniczką podejrzanego. Nikt nie wie, gdzie ukryła się Oster po odejściu z komendy. Rogoż jedzie do leśniczówki...

 • S01E12 Hycel

  • May 19, 2011

  Rogoż bierze udział w pożegnalnym przyjęciu komisarza Matusiaka. Kiedy wychodzi z imprezy, postanawia pojechać do Oster, która zaszyła się w swojej leśniczówce. Na miejscu mówi byłej żonie o tym, jak został poproszony o zaopiekowanie się nią po jej długim pobycie w szpitalu. Oster ma żal do Rogoża, że dowiaduje się o tym dopiero teraz. Nad ranem dzwoni komórka Rogoża. Podwładni informują go, że Matusiak nie żyje. Znaleziono go zastrzelonego we własnym mieszkaniu. Oster postanawia wrócić z Rogożem do Warszawy. Następna noc przynosi kolejną ofiarę. Policjant Jaros, podobnie jak Matusiak, ginie od strzału z przyłożenia. Wygląda to na zaplanowaną akcję. Niestety, podejrzenia podają na samego Rogoża.

 • S01E13 Oster

  • May 26, 2011

  Lekarzom nie udaje się uratować Rogoża. Komisarz Oster prosi personel szpitala o zachowanie w tajemnicy zgonu komendanta. Oficjalnie policja informuje, że Rogoż żyje, by sprowokować zabójcę. Potem policjanci odkrywają, że ktoś przeszukiwał akta. Z zapisu monitoringu wynika, że mógł to być kelner Kostek, który często przynosi jedzenie. Ola i Tarkowski mają aresztować chłopaka, tymczasem Oster jedzie do szpitala. Tam natyka na niejakiego Wodiczko. Jest przekonana, że to on mordował policjantów. Oster zmusza Kalitę, aby skontaktował ją ze swoim mocodawcą. To Kulawy, który wyjawia pani komisarz prawdę o jej przeszłości.